1.4.21

Recenze: Godzilla vs. Kong - 60%

Popis děje: Godzilla a King Kong si dávají přes hubu (nikoliv poprvé) a na to se kouká pár bezmocných a zbytečných lidských postav.


Pokud se nepletu, ten to film je druhý "novodobý" film s Kongem a třetí s Godzillou (tedy přesněji "s Godzillem", protože tato Godzilla je zcela jednoznačně samec), ale jeho návaznost na předchozí filmy je minimální.

Ve filmu je dost monster (co do stopáže, nikoliv co do počtu) a dost jejich boje. Obě hlavní příšery vidíme hned na začátku a k jejich prvnímu střetu dojde po 30 minutách. Souboje jsou nápadité a vizuálně zajímavé - především noční bitva v Hongkongu, ve kterém všechno neonově svítí jako na diskotéce.

Film ale rozhodně nesestává z non-stop soubojů a musíme vydržet mnoho dlouhých scén, ve kterých někdo s někým něco řeší, nebo (což je horší) se pokouší dělat humor. Tento film má totiž z celé (nové) série asi nejhůře napsané a nejméně zajímavé postavy, ke kterým jsem od začátku do konce necítil nic, kromě nudy a mírného odporu (v případě těch komických).

Godzillovi vs. Kongovi chybí téměř jakýkoliv humor. Ať už je to chtěný humor Emmerichových spektáklů, nebo nechtěný humor starých monstrfilmů s modýlky a herci v gumových kostýmech. Vše je perfektně digitálně vyrenderováno, takže to vypadá vizuálně téměř realisticky, ale i dítěti musí být jasné, že kdyby existovala takhle velká zvířata, rozhodně by nemohla dělat takovéhle věci. Film je vzácně nekonzistentní i v rámci sebe samotného, když se mrakodrapy ve městě pod náporem monster rozpadají jako kusy papíru a o pár vteřin později jsou pevné jako cihlová zeď...

Zápletka se točí kolem "vnitřní Země" (ano, planeta, která se nachází uvnitř Zeměkoule a je na ní denní světlo) a je naprosto a totálně dementní. Této demenci ale vůbec neodpovídá převážně seriózní tón filmu, ve kterém bychom se snad měli bát o osudy nějakých nedůležitých lidí a být z nich dojati. Ani ty postavy, které existují pouze kvůli humoru (konspirační teoretik, tlustý teenager) nejsou vtipné. Nedělají nic vtipného, jen jsou dementní a máme se zřejmě smát tomu, že nejsme dementní tolik jako ony.

Po technické stránce je tedy Godzilla vs. Kong docela OK, ale nenabízí opravdu vůbec nic jiného než pár desítek minut hezky vyrenderovaných videoherních animací, které - na rozdíl od videohry - nemůžete ovládat.

17 komentářů:

 1. S Godzillem? Nemělo by tam raději být s Godzillákem?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nah, Godzillák je skratka Godzillo úchylák. Spisovnejšie by bolo Božský Zillo.

   Vymazat
  2. To je "Godzill, s Godzillem" podle vzoru "Fuk, s Fukem". :P

   Vymazat
 2. Máš tam preklep: nepíše sa "ten to film", ale "ten tá to film".

  OdpovědětVymazat
 3. Kde mohu videt zaznam z tohoto souboje v bahne mezi Fukou a Cervem?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pod Valem 380/25

   Vymazat
  2. Podle mě je ten souboj dosud nedokončený a bude výhledově subjektem Nekonečnýho Labůža #666.

   Vymazat
 4. Godzilla se skloňuje podle vzoru předseda, i když to je samec. Čuráku.

  OdpovědětVymazat
 5. Já bych jenom dodal, že jsem si po strašně dlouhé době říkal, jak dobře některé scény musejí vypadat v kině.

  OdpovědětVymazat
 6. Zase jedna dokoncena picovina. Nejdu

  OdpovědětVymazat
 7. Treba do tech mrakodrapu co se rozpadaj jak prd nepridali vejce.

  OdpovědětVymazat
 8. To jsme se ve ctvrte tride na zakladce hadali, jestli je silnejsi a vetsi King Kong nebo Gappa. Ja propagoval Gappu, protoze jsem na tom byl s tatou v kine. Spoluzak se naopak vytahoval s King Kongem. Konecne nekdo ty souboje zacal tocit. Priste tedy chci videt King Kong vs. Gappa. A bez zadnejch mrzkejch lidskejch pribehu, ty jen zdrzuji. Chci videt prisery a ne nejaky poplaseny lidi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. King King vs Grappa. To ráno poté...

   Vymazat
 9. Keby si robil titulky dal by si tam picaka?

  OdpovědětVymazat
 10. 300 mega za týden celosvětově,takže ten experiment kino + stream může fungovat.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.