31.12.20

Recenze: African Kung Fu Nazis - 0%

Málokdo o tom ví, ale po druhé světové válce Adolf Hitler, Hideki Tódžó a Hermann Göring přežili a utekli do Afriky. Zde objevili tajemství nesmrtelnosti, pomocí prokletí "Blutfahne" začali Afričany měnit na bělochy a založili zde svou vlastní školu Kung Fu / karate, s jejíž pomocí chtěli ovládnout celý kontinent... a potom svět, muhahahaha!

V cestě jejich ďábelskému plánu stojí jen Afričan Addae, kterému Hitler unesl jeho milou Evu a udělal z ní svou "hnědou Evu" (tj. "Evu Braun"). Addae se tudíž musí rychle zaučit u několika legendárních afrických mistrů bojových umění, aby mohl Hitlerův turnaj vyhrát a tím... zachránit svět, asi.


Ghanský akční film African Kung Fu Nazis je pro mě tím, čím měla být (a nebyla) nová Wonder Woman. Ve WW84 byly dvě ženy a žádný wonder. V African Kung Fu Nazis je Afrika, Kung Fu i nacisti. WW84 měla rozpočet 200 milionů dolarů. African Kung Fu Nazis měli rozpočet několik desítek cedi. WW84 má dvě a půl hodiny. African Kung Fu Nazis mají 85 minut.

A zatímco hrdinky i hrdinové WW84 jsou běloši (fuj rasismus!), African Kung Fu Nazis bojují za rasovou diverzitu tím způsobem, že Herman Göring je v nich badass nigga (z důvodů, které nejsou v rámci děje nijak vysvětlovány).Film vznikl ve společné režii ghanského producenta s přezdívkou "NinjaMan" a Američana (?), který hraje Hitlera. Následkem toho jde o docela zajímavý mix naivního afrického neumětelství a záměrné americké parodie, aniž by bylo vždy jasné, na co z toho se právě díváme.

Ono vůbec v mnoha okamžicích tohoto filmu není úplně jasné, na co se právě díváme a co slyšíme, protože většina herců má značné problémy s anglickými dialogy. Dosahuje to až jisté meta-úrovně, protože problémy s anglickými dialogy má zjevně i autor oficiálních anglických titulků, který si místy zcela vymýšlí a píše do titulků něco jiného, než se říká:

V anglických titulcích je občas něco jiného, než se v tu chvíli (taky anglicky) říká.

Takže jsem docela na pochybách, jestli se Göring v tomto filmu opravdu jmenuje křestním jménem "Horse-Man", nebo jen autor titulků nevěděl jak se píše "Herman". Což samo o sobě je zajímavější zápletka než cokoliv ve Wonder Woman 84.

Možná bych ve vás mohl vyvolat mylný dojem, že African Kung Fu Nazis je dobrý film. To rozhodně není. A asi není možné ho ve střízlivém stavu pozorně sledovat od začátku do konce a věnovat mu plnou pozornost. Ale jako doprovod třeba k silvestrovskému večírku (max. 2 osoby, rozestup 2 metry) je to ideální záležitost. Rozhodně zábavnější než žánrově podobný film Gayniggers from Outer Space.

P.S: A to kung fu překvapivě vůbec není špatné.

13 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Ja se ptam, PROC?

   Vymazat
  2. Fuku tomu dá 80%, stejně jako dal Coco, zmíní odvážný koncept, který není primárně určen dětem a zbytek recenze bude už jen rozebírat hudební stránku.

   Víc by mě zajímalo, proč ty Dadeli, sivý čtveráku, nenapíšeš svůj vlastní komentář, ty víš kam.

   Vymazat
 2. Nu nebudeme si klamat. S minimom penazi a bez kecov dokoncili film.

  OdpovědětVymazat
 3. Tak proč jsi tomu dal nulu, když to má dobré kung-fu a je to meta? Ww84 má dobrou pouze hudbu a dostalo to třicet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protože WW84 má kozy! Sice jen naznačené brněním a na hnusné Gadotové,ale na 30% to stačí.

   Vymazat
  2. tvl ty si tu asi novej co Jendo? 0% dostávají filmy, které jsou tak debilní, až sou zábavné a hodí k nějakému večírku. 10% dostávají filmy, které jsou jen debilní a 30% nudné debilní filmy s velkým rozpočtem.

   Vymazat
 4. A podle jakého klíče jsi se rozhodl na to vůbec podívat? Aha, asi takový to, že s Hitlerem a nacistama je všechno vtipnější. No, bejvávalo.

  OdpovědětVymazat
 5. Nejdu. Ale koukal sem na tu Veresovou a do ty bych sel

  OdpovědětVymazat
 6. Ghanský akční film. To zní slibně.

  OdpovědětVymazat
 7. V Africe maji naivni africke neumetelstvi. Ale dokoncene.

  V Cechach mame jeste nedokoncene dilo naivniho ceskeho neumetela.

  To znamena, ze pologramotni cernosi jsou v hodnotovem zebricku nad polovzdelanymi kinaři.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.