2.12.20

Lidové noviny: Hrdí pokračovatelé odkazu Karla Čapka a T.G. Masaryka

Tento post není o filmu, ale o obsáhlém článku, který vyšel v dnešní Lidových novinách. Píše se v něm o úžasné mobilní aplikaci, která speciálními vlnami ("světelné a zvukové vibrace v rozsahu od 256 do 528 hertzů") upraví obyčejnou vodu tak, že vám (mimo jiné) vyléčí COVID-19:

(Lidové noviny nekupuji a tato fotografie se ke mně dostala přes několik dalších lidí. Bohužel nevím, kdo je jejím původním autorem a omlouvám se mu, že jsem ho neuvedl.)

V lépe čitelné podobě najdete tentýž článek zde, na oficiální stránce autora aplikace, "kliniky inPharm". Je to studnice úžasnosti, co věta, to perla:


Zde je video, ve kterém je názorně ukázáno, jak tato aplikace funguje a co všechno dokáže:


Upozorňuji, že nejde o placenou inzerci, ale o normální redakční článek, jako jehož autorka je uvedena Eva Presová. Což je podle všeho skutečná osoba a redaktorka Lidových novin. Ale moc bych se nedivil, kdyby v tuto chvíli už redaktorkou nebyla a užívala si někde luxusní dovolenou za peníze od kliniky inPharm.

Jedna věc je, že jsem se při tom článku dobře zasmál. Druhá věc je, že tento článek nevyšel v Blesku, ale v něčem, co samo sebe označuje za seriózní periodikum. Ale po dnešku už nebude moci. Ode dneška můžete komukoliv, kdo se bude Lidových novin zastávat, říct "Jó, Lidové noviny. Tam vyšel 2. prosince 2020 ten článek o té mobilní aplikaci, co vylepšuje vodu..."

35 komentářů:

 1. Svět je plnej podvodníků, co jenom tahají z lidí peníze. To díky Frantovi už dávno víme.

  OdpovědětVymazat
 2. "Cell Wellbeing Smart Water App" je aplikace dokončená. A to video taky.

  OdpovědětVymazat
 3. To že nějaká redaktorka napíše kravinu v rozporu s čímkoliv co se nazývá rozum se může jednou za sto let stát. Ale že to pustí nějaký editor či šéf redaktor a jde to do papírového vydání za které se platí peníze, to je divné. Stálo by to za to vypátrat jak je to možné. Zda jsou noviny tak moc v p..li, že se živí takovou "reklamou" nebo jsou tak moc v p..li, že v nich pracují už jen magoři.

  Možná do souvisí s tím že lidé se dnes "vzdělávají" na sociálních médiích a školy se tomu přizpůsobují. Na jednu stranu je fajn, že dnešní mladí nám nebudou tolik konkurovat v práci v technických oborech. Ale na druhou stranu perspektiva civilizace, kde se vykašlali na racionalitu je smutná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tys toho vzdělání, vzhledem k tvé mizerné gramatice, taky moc neutrpěl, viđ?

   Vymazat
  2. Gramatiku má vrchní Anonymní v pohodě, problém je spíše v pravopisu.

   Vymazat
  3. V podstatě tomu lze vytknout pouze chybějící interpunkci, tak neser.

   Vymazat
 4. Ještě je tu možnost že sofistikovaní hekři z kriminálního podsvětí získali pod kontrolu počítače ze kterých se z redakce posílají noviny do tiskárny a změnili tam článek za tenhle "phising". (kdysi kdesi se nějací Slováci chlubili, že to mohli dělat kdyby chtěli - ale to bylo dávno a na Slovensku a v Košicích). Kéž by to tak bylo.

  OdpovědětVymazat
 5. A kde je nyni ten clovek, co vybral 200 tisic na dokument a koupil za ne bitcoiny, ktere maji nyni hodnotu 2 milionu dolaru?

  OdpovědětVymazat
 6. "čerstvé, živě streamované frekvence fotonů .." souhlasím, že něco takového člověk musí číst na vlastní oči, aby uvěřil, že to bylo napsáno.
  Důkaz kvality vzdělávacího systému, který je u nás praktikován v posledních dvaceti letech.

  OdpovědětVymazat
 7. Franto, žasnu. Tys něco četl? A byla u toho tvoje manželka?

  OdpovědětVymazat
 8. Tohle je stará věc, vzpomeňte si na "paměť vody" v homeopatii nebo na vylepšování kvality vody postavením sklenice vody mezi reproduktory s Mozartem nebo Bachem (naopak metal prý působí negativně). Nevymýšlím si! Přál bych si, abych si to byl vymyslel.

  OdpovědětVymazat
 9. S frekvenciami fotónov holt nie sú žiadne žarty, o čom by mohli veselo rozprávať Anonymní na tejto streche. A zaváňa to hnutím Pjér la Dušek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zmizni i s tou svoji tatranskou kvazimadarstinou. Kdyz uz pan bezkulak neco vytlaci, tak proc tu mame jeste v komentech koukat na tyto tvoje nevtipne a necitelne texty.

   Vymazat
  2. Mm-hmm. A koľko vás v tvojej hlave dokopy je(?), keď píšeš o sebe v množnom čísle?

   Vymazat
  3. Na gumu tvého formátu to bude lepší po slabikách: NE MÁM ČAS PO SÍ LAT DO PR DE LE PO LO GRA MO TNÝ HO CI GO ŠE ZE SLO VEN SKA

   Vymazat
  4. Pan Lišák umí aspoň používat a href

   Vymazat
  5. Anonymný, viem, že nemáš čas, len drobný dotaz, či si inak kompletný?!

   Vymazat
 10. No jo, Babišovo média píší o zázračné aplikaci z Babišovo kliniky. Jo a za předplatné na idnes ti tam udělaj zdarma ultrazvuk nebo co. Chce se mi z toho blejt.

  OdpovědětVymazat
 11. Tato úžasná mobilní aplikace je dokončená a dokonce i článek v Lidových novinách je dokončen. A že jsem tak smělý, luxusní dovolená v Tokyu bude?

  OdpovědětVymazat
 12. Jó, Fuka. Ten v roce 2015 vyžebral skoro 200 tisíc na film a dodnes ho svým backerům nedodal. Ale hodlá, hodlá, hodlá...

  OdpovědětVymazat
 13. Od jisté doby můžeme komukoliv, kdo se bude Franty Fuky zastávat, říct "Jó, Franta Fuka. Ten vybral od lidi desítky tisic korun a nasral jim s dokumentem na hlavu..."

  OdpovědětVymazat
 14. To je omrd co? Skoro ako podvodny projekt na film z Japonska.

  OdpovědětVymazat
 15. V dnešních LN už vyšla omluva za to, že je paní Presová vemeno :)
  https://ibb.co/yqLY0K6

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. lol to tam vyslo jako QR kod nekde v tirazi ne

   Vymazat
 16. A v čem je problém? Vy víte, že to nefunguje?

  OdpovědětVymazat
 17. Zdá se že se jedná o nějaký systematičtější problém

  Internetové lidovky nabízejí reklamu na jakési načipování mozku, které vás naučí anglicky za pět hodin.

  https://speak-english24.com/420/alphalingmind-m/gps/

  Vedení lidovek se asi rozhodlo prolomit tabu a začít brát peníze z reklam a P.R. článků od velmi alternativních vykladačů světa kolem nás.

  Tipuji, že to je poslední křeč pře zánikem. Následovat bude nejspíše fúze z nějakým pornoservrem.

  Spolek Sysifos bude mít s udílením cen "Bludný balvan" za rok 2020 hodně práce. Kandidátů je mnoho, konkurence je vysoká.

  OdpovědětVymazat
 18. Frantisek, mas tam chybu:

  "Píše se v něm o úžasné mobilní aplikaci, která ....... upraví obyčejnou vodu tak, že vám (mimo jiné) vyléčí COVID-19"

  Iba v samotnom nazve clanku sa vyskytuje slovo covid.
  V texte clanku popisujucom aplikaciu, vsak taketo tvrdenie pouzite nie je.

  OdpovědětVymazat
 19. Tvl 3.5 USD za čerstvý fotony měsíčně. Kdo z vás to má?:) To je APPka roku. Furt levnější než vakcína od Pfizeru:D

  OdpovědětVymazat
 20. Celkem prdel je, když jí dáte vyhledat googlem: Eva Presová | autor(ka) | iROZHLAS - rychlé a spolehlivé zprávy. Teda občas prohodí pořadí těch slov rychlé a spolehlivé. Asi podle situace:).

  OdpovědětVymazat
 21. na lidovkycz ma posledni clanek ze 30.11. Náhoda? Nemyslím si.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.