23.7.19

Recenze: Dětská hra (2019) [Child's Play] - 60%

Ve Vietnamské továrně nespokojený dělník vypne "sociální inhibitory" v procesoru robotické panenky s umělou inteligencí, takže se na americký trh dostane jeden exemplář, který není tak bezpečný jako ostatní (stejně vypadající) panenky a říká si Chucky (z důvodů, které nejsou vysvětleny). Konkrétně se to projevuje tak, že nemá problémy s mučením a zabíjením živých bytostí, včetně lidí. Jak se s jeho existencí vypořádá mladý asociální Andy (Gabriel Bateman) a jeho svobodná matka Karen (Audrey Plazaová)?


Norský režisér Lars Klevberg natočil remake / reboot slavné hororové série z 80. (a pozdějších) let, který nabízí především rozpačitou otázku: "Proč?" Chuckyho eskapády jsou přesně tím druhem filmu, na kterém se digitální triky 21. století nemají šanci nijak zásadně projevit (a Klevberg se dokonce chlubí tím, že ve valné většině filmu je Chucky poctivě mechanický, nikoliv CGI). A v jeho existujících deseti (nebo kolika?) filmech už jistě bylo předvedeno všechno černohumorové a hororové, co téma "vraždící dětská panenka" může nabídnou. Nebo snad ne?


Jak je vidět už z úvodního odstavce, samotná Chuckyho podstata doznala v tomto filmu zásadní změny. Tento nový film nemá nic společného s nadpřirozenem a jde o sci-fi. Nejzásadnější z toho vzplývající inovace je ta, že "nový" Chucky může přes Wi-Fi / Bluetooth nahackovat úplně všechno v okolí, včetně mobilů, televizorů, dronů nebo chytrého auta. Vyplyne z toho ale překvapivě málo nového.Příjemným překvapením je, že lidští hrdinové (matka, syn, jeho kamarádi) mají hlubší rozměr, než je v dnešních hororech zvykem, oplývají slušnou ironií a mají spolu docela zajímavé  a slušně zahrané vztahy.

Dalším příjemným překvapením pak je docela velká brutalita některých smrtí (aspoň na hollywoodský standard), ale nemyslete si, že jde o nějaký slasher. Naplno se Chucky projeví až ve druhé polovině filmu a pořád poměrně sporadicky.

Tudíž, jste-li fanoušky tohoto podžánru, je pravděpodobné, že budete spokojeni. Pokud se smíříme s dementní skutečností, že někdo cítil potřebu natočit v roce 2019 remake Dětské hry, tak ten remake dopadl celkem dobře.

12 komentářů:

 1. Kdyby moje recenze filmu Dětská hra (2019) dopadla takhle, spokojený bych s ní nebyl.

  A pro posměváčky: Tu recenzi napsat hodlám. Hodlám, hodlám, hodlám!

  OdpovědětVymazat
 2. Je tohle ještě vůbec recenze? Proč prostě nenapíšeš "moc se mi to nelíbilo" a ušetříš těch patnáct minut ➜ profit. Můžeš jít dřív spát nebo setřídit kartičky vetřelců nebo stříhat film.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. hahahahahaha prej strihat film hahahahahahahahaha to je dobrej forek hahaha fuka a strihat film v jedny, nezaporny vete rofl

   Vymazat
  2. Tyve solidni post. Sem se potlemil

   Vymazat
 3. Franto, přestaň už konečně psát adjektiva s velkými písmeny. Prosím.

  OdpovědětVymazat
 4. Není to asi náhoda, že se točí další předělávky klasických hororů. Jeden nebo dva se docela povedou a je to pak řetězová reakce - co kdyby nám to taky vyšlo. Škoda jen, že když už mají svobodu upravit podstatu příběhu (místo nadpřirozena sci-fi) tak to nedotáhnou do konce a nevytvoří originální film, něco jak se povedl reboot Star Treku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rebooty a remakes zpravidla nepotěší původní diváky,například můj kolega skalní trekkie tě posila do prdele :(

   Vymazat
  2. Tak prosím vyřiď kolegovi skalnímu trekkiemu, že mu přeju, aby ho kapitán Kirk znásilnil do zadku obřím kamenným dildem.
   Děkuji.

   Vymazat
  3. JKL posilam do prdele bezne. Je na nem neco specialniho, co z duse nenavidim.

   Vymazat
  4. Dufam ze je to jeden z tych picusov co sa im paci patka. Jo Trekkies ti poznaju kvalitne filmy.

   Vymazat
 5. Takze zadny Charles Lee Ray? Tak to nejdu

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.