14.11.18

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny - 40%

V tomto pokračování předloňského hitu zlý švýcarský čaroděj (Johnny Depp) unikne z vězení a snaží se najít nějakého osudového hocha, který je pravděpodobně v Paříži a skrývá strašlivé tajemství a klíč k vyhlazení lidstva. Mladý Brundibár (Jude Law) vzpomíná na svůj dávný gay vztah s ním a vysílá za ním Mloka Salamandera (Eddie Redmayne) s jeho Psyduckem a dalšími Pokémony. Salamanderův legrační lidský kámoš s vymazanou pamětí má mezitím tu paměť navrácenou, ale je očarován čarodějkou Queen (podle té kapely), aby ji miloval (i když ji miluje i bez toho). Do toho se nějak připlete i dcera toho černocha, co zpívá "Fly Away", a nějaký mladý herec namaskovaný jako 300letý alchymista. A ještě asi 20 dalších postav, z nichž některé se ukážou být v jiných příbuzenských vztazích, než jsme původně mysleli. Například Voldemort je Anakinova máma!

A nakonec se vlastně nic nestane, ale můžeme se těšit na další pokračování.

(Většina předcházejícího shrnutí není úplně pravda. S výjimkou toho gay vztahu.)


Druhá Fantastická zvířata mají problém, který je tak obvyklý u dnešních filmových sérií, u kterých se předem počítá s dalšími díly. V prvním filmu byly představeny hlavní postavy, a ve druhém je představeno mnoho dalších, jsou odhaleny nějaká překvapení, ale nic zásadního se nestane, protože se pouze zlověstně schyluje k něčemu naprosto šokujícímu, co bude v dalším filmu, ale v tuto chvíli pravděpodobně ještě nikdo neví, co to bude.


Samozřejmě se ve filmu vyskytuje nějaká ta akční scéna, ale je jich dost málo, a většinu času se pouze kují pikle a řeší příbuzenské a milostné vztahy. A neřeší se nijak zajímavě. Jsou šokující tím, že "by nikoho nenapadlo, že tihle dva jsou příbuzní!", ale to je všechno. Je nám to odvyprávěno, máme být šokováni tím, že někdo někoho před 30 lety vyměnil v postýlce, ale nikdo z těch postav se nechová nijak zajímavě (pokud se nechovají zcela dementně).

Zajímavý herecký výkon předvádí především Jude Law (i díky tomu, že jeho postava má už nějakou definovanou hloubku z několika předchozích filmů). Je zábavné koukat na Deppa, který ve finále filmu hraje doslova Hitlera na schůzi NSDAP a celkem si to užívá. Ale jinak je to dost bída. Obzvlášť špatně dopadly ženské postavy, které většinou působí jako navzájem zaměnitelné kravky, což je zřejmě přesný opak autorského záměru Rowlingové.Dost překvapivá je i absence nějakých pořádných "WOW" momentů. Po úvodním bondovském únosu Grindelwalda z letícího kočáru film značně zpomalí a i když musel být strašlivě drahý (spousta statistů, úžasná výprava, téměř v každém záběru aspoň nějaká digitální dokreslovačka), většina scén je nenápaditá, rutinní, bez jakéhokoliv zajímavého stylu. Jediným sjednocujícím motivem je všeobecná šeď a šero vě většině scén (jako v těch temnějších dílech Harryho Pottera). Proti rozvleklosti se snaží bojovat James Newton Howard svou hudbou, která zní téměř nonstop, ale většinu času jen tak "bublá v pozadí". Nezapomatoval jsem si z celého filmu ani jeden hudební motiv (kromě těch pár okamžiků, kdy je citován Williams).

Na Fantastických zvířatech se začíná projevovat podobná únava materiálu jako na nejnovějších dílech Star Wars. Snaží se těžit ze superslávy předchozích filmů, ale nevědí, co nového divákovi ukázat, kromě kouzlení a magických potvor, tak jen náhodně představují nové postavy a předvádějí ta nejbizarnější šokující odhalení. Která vám budou úplně putna, pokud k těm novým postavám nemáte nějaký vztah. Docela zajímavé mi přišlo, že Grindelwaldovo odůvodnění proč je potřeba vyvraždit lidi dávalo docela dobrý logický smysl (v rámci filmu i v rámci skutečných dějin), ale Grindelwald má být zlý, protože je v černém, a Rowlingová asi nemá potřebu, aby o dialozích jejích postav někdo přemýšlel...

P.S: Poznámka k překladu: Chápu záměr českého vydavatele (už z dob potterovských knížek) co možno nejvíce všechno počešťovat. Ale pokud se ve filmu vyskytuje japonský vodník kappa, který se v původním anglické verzi jmenuje také "kappa" (tedy svým japonským jménem), tak mi připadá krajně nevhodné říkat mu v české verzi "tůňohlav", nebo jak se to sakra jmenoval...

P.P.S: Vzhledem k názvu filmu je v něm překvapivě málo těch fantastických Pokémonů, a nejsou téměř nijak důležití pro děj.

142 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Vsimli jste si, ze kdyz ve slove Prga zmenite pouha 3 pismena, dostanete slovo Fuka? To nemuze byt nahoda!

   Vymazat
  2. K zmrvené prze ti negratuluji, ale musím uznat, že si byl rychlý jako sr..ka.

   Vymazat
  3. Jak zmrvene? Jake je uplne prvni slovo v komentarich? Ha!

   Vymazat
  4. Tukan: Nebud vyhvezdickovany puritán, tohle FF fakt necenzuruje. Tvl tukan hvezdickar, abys nám tady náhodou nenapsal, že ses třeba šel vyčůrat s hvězdičkou nad "t" .

   Vymazat
  5. Proč by Fuka cenzuroval Tukanovi srnku? Prga byla rychlá jako srnka!

   Vymazat
  6. Haha bratře Grime, téměř jsem zprvu napsal to samé.
   Jenže mozek někdy pracuje spíš rychleji, než přesně a až poté ti dojde, že sr..ka není srnka, to jen Tukan neměl koule na to, aby napsal sracka.
   S háčkem nad C.

   Vymazat
  7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  8. Opakování matka moudrosti, proto:

   1. Příspěvek musí obsahovat pouze "PRGA" či "prga" (bez uvozovek), je možné připojit vykřičník(y).
   2. PRGA musí být prvním příspěvkem v diskuzi.
   3. Nesmíte být Slovák ani dement, zvíře či Chlebec.
   4. PRGA nesmí být komolena, neúplná nebo jinak ohýbána.
   5. I po splněných výše uvedených pravidel, na prgu vždy dohlíží elitní skupina diskuzního fóra, tzv. stařešinové*, kteří mohou prgu neuznat, ve vzácných případech podpořit. Vždy je však neuznaní prgy vysvětleno. A to všem a pochopitelnými termíny (tedy i Slovákům, dementům, zvířatům i Chlebcovi).


   Kromě toho mi připadá nesportovní, dát si prgu do nicku a tvářit se, že je všechno v pořádku.

   Vymazat
  9. Grime a Unknowne, oba jste vedle. Když to tedy musíte vědět, přiznávám, že jsem neměl odvahu napsat: "sramka". Chápete? Rychlý jako statická ramka! Dobrý, ne? Ne? No tak nic, sorrrrý.

   Vymazat
  10. Tukan je update Corvuse. Ne, že by se to nedalo čekat.

   Vymazat
  11. Pravidlá sa mi páčia, pretože obsahujú osobitne vypichuté moje meno. Beriem to ako poctu.

   Vymazat
  12. Hele Ajuga, ty jsi tu teď expert přes ptáky?

   Vymazat
  13. Tukanova dotčenost naznačuje, že právě on se tu cítí být nejvyšším expertem přes ptáky. Tím může být (pokud ovšem jeho jméno není odvozeno od slova "tuk"). Kontrolní otázka, Tukane: kolik vajec snášíš (k snídani)?

   Vymazat
  14. Hele, mě nenachytáš. Každý tukan ví, že vejce snáší pouze tukanice.

   Vymazat
  15. Na Kurvova pravidla ti kali Alik. Urcite ho ale potesi, ze uz jste dva. Jestli teda nejste jeden.

   Nesportovni? Jsme na fukablogu. Tebe jen stve, ze te to nenapadlo prvniho.

   Vymazat
  16. Nenapadlo a neštve mě to. Nicméně mi nedává spát jedna otázka, která se vysloveně nabízí. Kdybys byl tak hodný a objasnil mi tohle: Když většina tvých příspěvků nejsou prvními příspěvky v diskusi a přesto začínají slovem "Prga", nepřipadáš si občas trochu jako tukan?

   Vymazat
  17. To je zajimava otazka. Hluboce jsem se zamyslel a dosel k tomu, ze bych si pro jednou i zkusil pripadat jako tukan, ale nevim, jak se to dela.

   Vymazat
  18. Musis delat tuk tuk tuk...

   Vymazat
  19. To bych byl za chvili mrtvy tukan a to neni nic pekneho.

   Tukane, zmen si nick na Tulen. Kdyz zadas do Googlu "mrtvy tukan", prudce inteligentni algoritmus to zmeni na "mrtvy tulen".

   Vymazat
  20. Neboodu si měnit nick kvůli tomu, že v Gúglu programují "experti" Fukova kalibru a říkají tomu honosně "umělá inteligence".

   Vymazat
  21. Docela si dovedu představit mrtvého tukana jako hračku v dětském kočárku... Po týdnu bych ho ale asi vyměnil.

   Vymazat
  22. Zdravim Romana Chlebca. Příjemná návštěva po tom Leonově dildořádění. Prej tam u vás posíláte politiky do krimu. To závidim, je vidět, že vám tam funguje spravedlnost.

   Vymazat
  23. Amen, Aminuxi. To u nás zatím jen posíláme syny politiků na Krym. Ale nějak se začít musí.

   Vymazat
  24. Nějak se začít musí. Myslím tedy, že jsme na dobré cestě... ;-)

   Vymazat
  25. Len to trvá dlho a umreli dvaja mladí ľudia. Časť spoločnosti je nasraná a čast je domotaná alt-right propagandou. Rozhodne je to veľmi krehký stav a preto sa tešme aj z mála. Je smutné že furt ste sa nezbavili komoušov a ešte vám aj nám stihli vybujnieť fašisti.

   Vymazat
  26. A jo. Babiš. Ak sa ho nezbavíte teraz, tak vám bude strašit ešte minimálne 8 rokov.

   Vymazat
  27. A nechcete ho náhodou zpátky? Jako aby u vás zase bylo líp. My už se tady máme tak skvěle, že bychom se bez něch chvíli obešli.

   Vymazat
  28. On by sa aj vrátil. To vy ste ho ale nechali zbohantnúť na 88 miliárd. My sme ho tu iba brzdili. Nemá dôvod sa vracať. Teda vlastne ani nepotrebuje. Kúpi si tu čo potrebuje a môže ostať bývať u vás.

   Vymazat
  29. Romane, ty jsi na té fotce nějak opálenej, prozradíš nám, jestli je to nějaký krém, dovolená u moře nebo genový doping?

   Vymazat
 2. Překládat kappu je opravdu zbytečné. Ale je roztomilé, že to přeložili zrovna jako "tůňohlav". Tedy pouze za předpokladu, že to František nezkomolil jako většinu ostatních reálií toho filmu. To totiž skoro vypadá, jako by překladatel měl alespoň elementární znalost japonských pohádek. Chápete, že jo, haha, tůňohlav = tůňka na hlavě; ta je pro kappu totéž co mokrý šos pro našeho vodníka.

  OdpovědětVymazat
 3. No tak za tůňodava vděčíme ještě bratrům Medkovým, v tom je překladatel filmu celkem nevinně. ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hm, takže nejenom že je neschopný dodělat tu svojí slátaninu, ale, jak jsem se obával, zkomolil i tohle. Tím pádem splachuji pointu s tůňohlavem do hajzlu a jdu dávit do tůně. Děkuji za upřesnění.

   Vymazat
  2. Angličani to neprelozili, protože poolhead by moc připomínal Deadpoola

   Vymazat
  3. Tůňodav je Kappa, aha, to mi uniklo

   Vymazat
 4. Odpovědi
  1. A Rowlingovou by měl někdo přesvědčit, aby si koupila milionářské sídlo na Panenských ostrovech, přesně v trase příštího hurikánu 5. kategorie.

   Vymazat
 5. Dvě slu*né, vě*né a jedn*duché otázky k recenzi:

  1) "Je zábavné koukat na Deppa, který ve finále filmu hraje doslova Hitlera na schůzi NSDAP"
  Dojde ve filmu skutečně k tomuto zajímavě znějícímu plot-twistu, nebo jen Fuka neví, co znamená "doslova"?

  2) "Docela zajímavé mi přišlo, že Grindelwaldovo odůvodnění proč je potřeba vyvraždit lidi dávalo docela dobrý logický smysl"
  Je "Grindelwaldovo docela zajímavé odůvodnění vyvraždění lidstva" něco jako blahé paměti "Thanosova zajímavá motivace vybít půl vesmíru, zasluhující si hlubší zamyšlení", což byla sice na první pohled naprostá píčovina nedávající smysl, ale Fukovi to asi přišlo #Edgy?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale pisal to clovek ktoremu dava dobry a logicky zmysel urobit si dieta v Cechach, aby ho mohol zobrat do Brazilie predat na organy.

   Vymazat
  2. Slunné a věrné (ani věčné nebo větrné) otázky se tu nezodpovídají!

   Vymazat
  3. Odpověď na ty dvě slunné a větrné otázky zní:
   1. neví
   2. určitě

   S pozdravem Fukaskript.

   Vymazat
  4. Otázky se samozřejmě nezodpovídají. Zodpovídají se jedině lidé. A Grim.

   Vymazat
  5. K bodu 1 též "odhaleny nějaká".

   Vymazat
 6. Myslim ze Law hraje Brumbala a ne Brundibara:)

  OdpovědětVymazat
 7. Takže vlastně atomový bombometčík v Sunshine byl japonský vodník...

  OdpovědětVymazat
 8. Hitler v začátcích NSDAP (ještě se to stejně jmenovalo jinak) kecal v rohové hospodě v Mnichově, no a pak už to tak nějak dospělo až k norimberským stadionům.
  O které době FF mluvíš?
  Neber si svého oblíbeného pana Hitlera jen tak do huby a buď historicky přesný.

  OdpovědětVymazat
 9. Kam sa podeli stitky? Jednak recenzia ke plna humoru a za Hitlera si to zasluzi aj stitok hrana.

  OdpovědětVymazat
 10. Takže to, že mne nasrali už vstupným (+10%? WTF?!?!?!) nemusím řešit a podívám se na to až z kvalitního RIPu na Uložto nebo, pokud EU nařídí, až z HBO-GO.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Atmos? Myslis ty kotle? To by sedelo. S takovym filmem rovnou do kotle.

   https://www.atmos.eu/zplynovaci-kotle-na-drevo/

   Vymazat
  2. Klasika kino. Normální vlezné je 110,- bez dabingu, 130,- s dabingem a na takovouhle kravinu, jen proto, že "Harry Potter, py-o!" dávat 150,- ??? Kdyby to bylo o něčem, tak prachy nejsou problém, ale je to opravdu jen takové vyvyřování tématu, aby byly zisky, woe.

   Vymazat
  3. No a proč to vůbec řešíš, vždyť to je sračka co ani nestojí za vidění, natož za to platit.
   Ani nevím, proč tomu František dal 40, když v recenzi není jediná chvála. Teda možná kvůli tomu hitlerovskému projevu, no... ale to se může podívat na originál.

   Vymazat
  4. Kotel Atmos doporučuju, mám ho už 15 let a topí bezva. Akorát filmy jsem teda ještě nepřikládal.

   Vymazat
  5. Dilda by určitě ztopil taky..

   Vymazat
 11. František je asi zaneprázdněn hraním Pokemon GO a trošku mu to už leze na mozek, proto nemá čas dokončit svůj dokument a raději vymýšlí rádoby vtipné úvody k recenzím ...

  OdpovědětVymazat
 12. To řikam furt! Vzhledem k Bambulově orientaci a to že byl jeho učitel dostávaj Voldemortovi motivy úplně jinej rozměr. Co když ho v kabinetu nutil Bambula foukat do šalmaje, když přišel pro pomůcky? HA!

  OdpovědětVymazat
 13. Recenze plna treskuteho fukometiho metabrundibariho humouru.

  OdpovědětVymazat
 14. Leone, dlužím ti hrst zlámaných grešlí, i když jsem se o ně nevsadil. Můžeš ale vzít jed na to, že je nikdy nedostaneš, protože já také držím slovo.

  OdpovědětVymazat
 15. Neplacte, sami jste si to zavinili.

  Stoprga!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle je sto prga akka hektoprga. Sám sis to zavinil, je to logické a už jsem to tu psal. Je-li 1. příspěvek prga, pak stoprga musí být 101. příspěvek. A mimochodem, někdy dříve tu Leon psal, že přispěl celou stokorunou (ne stoprgokorunou), takže jeho zájem je zcela legitimní, zatímco náš je toliko škodolibý.

   Vymazat
  2. A navíc, vzhledem k censorským poměrům, jaké tu panují, je problematicky uznatelná i ta obyčejná prga, takže prgy vyššího řádu jsou zcela irelevantní. Že ty jsi čekal, že Fuka v pátek vydá ještě nějakou recenzi a ty to tam hned prgneš? Tak to ses přepočítal chlapečku. Chápu ale, že když už jeden je nadrženej na prgu, tak je ochoten prgnout to kamkoliv.

   Vymazat
  3. Houby cekal. Videl jsem 99 prispevku, a tak jsem ji tam prgnul. Se 101 muzes by akorat druhy vitez voleb a vis, jak skoncil. Je pravda, ze s dildoskriptem se muze stoprga nekolikrat opakovat.

   Neverim, ze Dildo prispel, takovy vul snad nemuze byt ani on.

   Vymazat
  4. A můžeš znovu začít vyhlíšet tu svojí stoprgu, když tě tak rajcuje…

   Vymazat
  5. Kysele hrozny.

   Trochu mne znervoznuje pocet prispevku menici se obema smery. Co kdyz se to tady cele rozkmita? Rezonance by mohla znicit cely fukaweb a smazat mu temer dokonceny film.

   Vymazat
 16. Tak Fuka zase smazal polovinu diskuze. Pro budoucí generace Leon vzpomenul na Fukovo tvrzení, že pokud budou splněny tyto 4 podmínky:
  - Fuka bude zivy a ve zdravotni forme zpusobile pro praci na filmu.
  - Bude existovat Zeme.
  - Fuka bude mit k dispozici veskere potrebne prostredky pro praci na filmu (pocitac, data apod.)
  - Fukovi bude umozneno na filmu pracovat ve stejnem casovem objemu jako dosud.

  Pak naprosto určitě bude film dokončen do konce roku 2018.
  Fuka potvrdil, že to stále platí, ale tvrdil že mu nebylo umožněno v roce 2018 na filmu pracovat ve stejném časovém objemu jako v minulých letech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protože o to včera František výslovně požádal, je inkriminovaná část diskuse zaznamenána a je k nahlédnutí zde: https://imgur.com/2DJpBHD

   Vymazat
  2. Myslím, že není pravda, že Fuka trvdil něco o tom, že by mu nebylo umožněno v roce 2018 na filmu pracovat ve stejném časovém objemu jako v minulých letech. Pouze upřesnil, že o tom nemůže mít Bilbo potuchy, protože mu tyto informace nikdy neposkytl.

   Vymazat
  3. To je ta stárá známá fukologika, která zdánlivě působí neprůstřelně, ale František si hrozně dává pozor (umí v tom chodit, to se musí uznat), aby tam nebylo nic závazného a ze všeho se dalo dodatečně vybruslit. Odvolávání se na nějaký časový objem, který jednou může být malý, pak velký, jak je zrovna potřeba. Obratné vymlouvání se proč něco nejde a úzkostný důraz na to, aby neřekl nic, co by zavánělo jakýmkoliv závazkem. A do toho tvrzení typu "každý slib platí, dokud ho neporuším" atd. Napjaté diskuze o tom, jestli dokument ještě letos bude a jestli František splní všechny čtyři podmínky, myslím můžeme v klidu opustit. Kdyby už byl dokument za dveřmi, jak by se podle některých příspěvků mohlo zdát, tak proč by Franta měnil na ČSFD rok vydání na 2019?

   Vymazat
  4. Vůbec nejlepší a nejspravedlivější by bylo, kdyby se po jednom eventuelně dvou dnech smazaly všechny příspěvky. Stejně jsou to všechno jenom přiblblý bláboly.

   Vymazat
 17. Koukám, že se tu zase intenzivně mazalo, diskuze od včerejšího večera solidně prořídla. Už by to chtělo, jak to tady kdysi někdo navrhoval, zavést k celkovému počtu publikovaných komentářů i počet těch smazaných.

  OdpovědětVymazat
 18. Jak je to dlouho, co Fuka vykládal, že to tady rozhodně cenzurovat nebude, ale přestane to tady číst? Tak dva měsíce, ne? No, tak hlavně, že je tady momentálně pečenej vařenej a ještě tráví veškerej volnej čas tvorbou cenzurních skriptů.

  OdpovědětVymazat
 19. Jej Fuka uz nezvlada ani doskusiu do ktorej sa pusti a radsej to premaze. Film v tomto alebo buducom roku? ROFL, ani za tisic rokov pretoze Fuka je neschopny ojebavac.

  OdpovědětVymazat
 20. Suma sumárům jdi do prdele. Ty Tůňohlave ......

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nápodobně sám na nic jinýho taky nemáš než na spamování a urážky dildote

   Vymazat
  2. Některá vlákna získávájí po zásahu cenzora úplně jinou šťávu…

   Vymazat
 21. Jaktoze na Wiki neni o Fukafutokyo ani
  carka? :(

  https://cs.m.wikipedia.org/wiki/František_Fuka

  OdpovědětVymazat
 22. Ale na strance startovace uz se taky diskutuje :) Tam by to mohl Leon taky ozivit.
  https://www.startovac.cz/projekty/fukafutokyu/

  Pokud bude do skončení projektu vybráno aspoň 199 000 Kč, pak svatosvatě slibuji PŘINEJMENŠÍM vše následující:
  V rámci zájezdu určitě navštívím les sebevrahů Aokigahara pod horou Fudži (celodenní výlet, dost daleko od Tokia) a zdokumentuji všechny nalezené mrtvoly.
  Navštívíme s drahou polovičkou Love Hotel a natočíme tam něco vzrušujícího.
  Součástí HD downloadu (pro všechny, kdo přispěli aspoň 100 Kč) budou kromě nepoužitých záběrů také ambientní audiozáznamy z různých míst (klidných i typicky japonsky rušných), pořízené kvalitními mikrofony.
  Zpravodajský blog FUKAFUTOKYU budeme updatovat i v průběhu samotné cesty, včetně nějakého toho videa.

  OdpovědětVymazat
 23. Já poslední dny jenom přemejšlim, jestli je epičtější fight Babiš senior vs. Babiš junior, nebo Franta Fuka vs. Leon Bilbo. Ale ono to je asi stejně jedno, v obou případech jde o souboj postaršího zlodějskýho zmrda s mentálně narušeným leč odhodlaným mladíkem. A jak to bylo s hnízdem a s filmem se stejně nikdy nedozvíme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslis, ze Fuka posle Dilba na Krym a pak mu necha udelat lobotomii?

   Proc nedozvime? Odhadnout s velkou pravdepodobnosti to muzeme uz ted. Estebak udelal dotacni podvod a ted zameta stopy a zaklekava, protoze mu hrozi 10 let. Fuka na filmu nikdy poradne nedelal, nedela a delat nebude. Film bude nedokonceny az do konce. Nehrozi mu nic, ale priznat to nemuze, protoze by pak musel backerum vracet penize a to spravna socka nikdy neudela i kdyz je nahodou ma.

   Vymazat
  2. Babiš mi z toho zatim vychází lépe. Ale může to být tím jeho týmem na marketing

   Vymazat
 24. Odpovědi
  1. Fullfrontal Voldemorta je asi tak pravděpodobnej jako to, že Rowlingová bude mít někdy koule.

   Vymazat
  2. Voldemort nemá nos a dost možná mu chybí z kouzelnickejch bitev i jiné anatomické propriety.

   Vymazat
 25. Ta diskuze na startovaci je slusna. Me by fackovala hanba si to jako "autor" cist. Frantisek asi pres sve OCD chce mit vysledny produkt s vizualem Baye ci Spielberga a hudbou Williamse a nepochopil, ze jeho fandove necekaj nic jineho nez amaterske home video s temer az trapnymi situacemi, s usislanym voiceoverem plnym nepatricnych "vtipu" a sem tam nejakou vlozkou o programovani cesty na mesic na kalkulacce.

  OdpovědětVymazat
 26. kurva piste nekdo komentare. klidne i o hovne. Klidne i spam Dildo. Moje kiloprga se nepta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bilbo se snaží, ale cenzor také. Nevím, jestli jsi se všimnul, ale stoprga už tu byla. Prgnul jí Prga. Sice těsně vedle, ale o dost blíže, než ty s tou tvou kiloprgou.

   Vymazat
  2. Nedelej autistu, Tukane. Ten je tu jenom jeden a na toho nemas. Stoprga je proste prispevek s cislem 100. 100-prga, zadna 101-prga ani dalsi vymysly.

   Vymazat
  3. Tukani jsou autisti. Asi proto jsou tukani.

   Vymazat
 27. Odpovědi
  1. všimnul jsem si až nyní, tvůj avatar je líbivý, body pro tebe; možná tě jednou pozvu do klubu legend jako jsem já.

   Vymazat
 28. Ked Dildo dobre zaspamuje pod novym clankom da sa prga ziskat opakovane.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A všimněme si, že co byl zabanován Dildo, tak nějak záhadně zmizel i dobrý samaritán Corvus...

   Vymazat
  2. Jsou dvě strany jedné mince, stejně jako Babiš a Kalousek, nebo Fuka a Troška

   Vymazat
  3. Někdy jsou strany tři - penis, vagina (někdy nemytá) a zadek.

   Vymazat
  4. Koroner: Ale kdepak, já jsem stále tady. jen holt mám i jiné věci na práci než si ho honit na výlevy v diskuzi.

   Vymazat
 29. Male cvicenie z Fukodeja:
  1. Kowalski je ocarovany napriek tomu, ze Queenie miluje z velmi konkretneho dovodu. Je to presne ten moment kedy nam postavy hovoria preco konaju ako konaju, teda vec ktoru ma Fuka velmi rad. Ano postava sa vola Queenie, je to este aj v titulkoch ty tunohlav

  2. Depp tam nieje za Hitlera, za Hitlera tam bol Voldy. Ale edgelord gotta edge ya all.

  3. Depp vobec nechce ludi vyvrazdit to za prve, again to bol Voldy. Opat scena kedy nam postava jasne deklaruje svoje motivy a ciele ako to mas ty rad, tak by si kurva mohol davat pozor ne?
  Za druhe ten logicky a uzasny dovod je, ze vidi WW II a atomovu bombu. No tak to je fakt mega dovod, lebo v carodejnickom svete nieje ziaden konflikt ako sme videli v Potterovi. Skoda iba, ze Depp nevidel do buducnosti este trochu dalej, videl by ze aj tie vojny nas posunuli dopredu a vdaka nim budeme mat technologie aby sme zastavili obrovsky asteroid. A.k.a. logicka motivacia je uplne najotrepanejsie klise a tak celkovo picovina.

  Takze ako obvykle, keby pan Spacil prvu polovicu nespal a druhu si nezapisoval tunohlava do notisku tak by tomu dal normalne Siebsiech.  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takže to Franta zase zmotal... Njn. to už asi s ním lepší nebude.

   Vymazat
  2. No a jak to bylo s tou kredencí? To si jí Brundibár s Grindelwaldíkem napřed společně pořídili a pak se o ni pohádali, když se stěhovali od sebe?
   Samé otázky ..

   Vymazat
  3. Ako by povedal najoblubenejsi tvorca dokumentov v CR, kto si pocka ten se docka. Mozna.

   Vymazat
  4. Chtěl jsem jsem si ověřit, jestli jsi v tom kině taky nespal.

   Vymazat
  5. Nespal lebo som sa tesil na slubeneho Hitlera a prd z toho.

   Vymazat
 30. Opět vhodný citát poezie z českých rádií od Františkova dvojčete:

  "Už to mělo být
  ono to není
  no to je nadělení
  no to je nadělení

  Už jsem to měl mít
  do bot mi teče
  snad dneska večer
  snad dneska

  Já na tom dělám
  Já na tom makám
  Už na tom dělám třetí den
  a ono ne a ne a ne
  Já na tom dělám
  Já na tom makám
  Už na tom sedím přes týden
  a ono ne a ne a ne

  A z ničeho nic
  telefon zvoní
  To budou oni
  no to budou oni

  Zkus jim něco říct
  že tady nejsem
  že jsem šel se psem
  že jim zavolám"

  OdpovědětVymazat
 31. Bitkojny nám klesaj. A to uznejte, že si zaslouží prgu.

  Prga!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak nevim, mám ty bitcoiny už prodat, nebo to půjde ještě nahoru?

   Vymazat
  2. Vůbec nejlepší bude, když je urychleně daruješ jako příspěvek na Frantovu tvorbu, dokud si za ně ještě může pořídit něco smysluplného (např. nové oblečky pro ty jeho zmutované psíky).

   Vymazat
  3. Nebuď malověrný - za pár dní vystřelí raketa až na měsíc - BTC bude minimálně za 60.000$ Což bohužel bude mimo jiné znamenat, že se Fuka definitivně na dokument vysere, koupí si byt v Tokiu a nám to zbyde jen Dildo a jeho světlé alter ego Corvus

   Vymazat
  4. Nebuď takový optimista, Fuky se tak snadno nezbavíš. Japonci jsou extrémně slušní a pohostinní, ale usadit se tam, je pro cizince téměř nemožné. Nejde jenom o nelegálnost, ale o celé kulturní nastavení. Když o tebe Japonsko opravdu stojí, tak ti tam umožní pracovat a žít, ale pravděpodobně tě nikdy nepřijme za svého. Teď se zamysli. Co může Fuka Japonsku nabídnout? Kolik by bylo třeba atomovek, aby ho přijali za svého, když to je nepředstavitelné i pro nemalou část jeho známých?

   Vymazat
 32. SUMA SUMÁRUM, než to cenzor Fuka zase smaže:

  - V říjnu 2017 Fuka tvrdil, ze pokud budou platit urcite predpoklady, dokonci FUKAFUTOKYU do konce roku 2018.
  Viz zde, vcetne onech predpokladu:
  https://m.imgur.com/a/hnnuiK2

  - Tyto predpoklady do dnesniho dne plati a vse nasvedcuje tomu, ze budou platit i do konce roku 2018.

  - Tzn. do konce roku 2018 by melo byt FUKAFUTOKYU dokonceno. Coz ale necekam, protoze Fuka je LHÁŘ a i já jsem to již nejedenkrát dokázal jasnými argumenty a důkazy.

  - Fuka sám se zmůže jen na urážky a cenzuru, kdyz uz na neco. Slova argument ci dukaz jsou mu cizi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, suma sumárum zrovna v tomhle si to, myslim, Franta vyargumentoval víc než dobře. A co se týče těch lží, ty jsi doteď neodpověděl, proč jsi nezaplatil Fukovi těch slíbených 10 tisíc, nebo snad to že zaplatíš těch 10 tisíc byla, jak je to slovo, LEŽ?

   Vymazat
  2. Věcná Poznámka:
   za 1) Fuka nevyargumentoval vůbec nic
   za 2) Rozhodně nešlo o lež a můj slib platí.

   Vymazat
  3. 1) To je věc názoru.
   2) Jinými slovy si dáváš na čas, stejně jako Fuka. V tom případě moc nechápu tvou kritiku, když sám děláš totéž. Nebo to snad měl být sofistikovaný způsob, jak mu ukázat, že otálet se splněním slibu není dobré?

   Vymazat
 33. Váš komentář bude vidět až po schváleni - co to jako je?

  OdpovědětVymazat
 34. Chapu preklad "tůňohlav". Pokud jste na FZ v kine s detmi, tak tezko by chytli, co je to "kappa", ale tunohlava ano (kdyz se to pak na Vas diva z vody) :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je dost divny argument. Pokud je American na FZ v Americe v kine s detmi, tak ty deti taky nepochyti co je to "kappa".

   Vymazat
 35. Franto, čtu tě tady už dlouho, ale ty tady máš fakt obskurní bandu rádobyvtipných, inťoušských debilů.
  Jak jsi k nim, kurva, přišel? To se ti ty prgy narodily nebo co?

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.