1.11.18

Recenze: Louskáček a čtyři říše [The Nutcracker and the Four Realms] - 30%

Klára (Mackenzie Foyová) žije v Londýně někdy koncem 19. století. Jsou vánoce a její bohatý kmotr (Morgan Freeman) jí otevře dveře do magické říše, kde pak Klára 90 minut provádí magické digitální věci, které nemají žádný smysl.


Disneyův hraný film Louskáček a čtyři říše má cosi společného s 200 let starou knížou a 130 let starým baletem. Nepíšu co přesně, protože pořádně neznám ani jedno z toho, ale jsem si skoro jist, že v obou předlohách bylo mnohem více louskáčků a mnohem méně černochů, než v tomhle filmu. Ale jedno po druhém...


Klára tedy od kmotra dostane zamčené vajíčko a v magické říši k němu chce najít klíč (protože šlo o dárek od její zesnulé matky). Zde ve sněhu brzy objeví černošského granátníka, který se jmenuje Louskáček (Jayden Fowora-Knight). Za zmínku stojí, že granátník má ve filmu spíše vedlejší roli a není jakkoliv vysvětleno, proč se jmenuje Louskáček (například nikdy během filmu nic nerozlouskne). Nicméně jeho existence je jediný důvod, proč se film jmenuje tak, jak se jmenuje.

Louskáček Kláře vysvětlí, že zlá myš odnesla klíček do Čtvrté říše, ale on se tam bojí jít. Přesto se tam s Klárou vydá a já se začal těšit, že se zde setkají s Hitlerem, kterému nevyšla Třetí říše, tak to zkouší znovu. Ale kdepak. Místo Hitlera ve Čtvrté říši vládne Helen Mirrenová s dírami v obličeji a bičem ve svém bojovém mecha-stanu se strašidelnými skládacími klauny. A jmenuje se Perníkářka, přestože v celém filmu není jediná scéna, která by ji dávala do jakékoliv souvislosti s nějakým perníkem.

Klára s Louskáčkem utečou Perníkářce a jejím zlým digitálním myším (kterých je tolik, že se dokáží složit v jednu obrovskou megamyš) a uchýlí se do zámku, který vypadá jako monumentálnější chrám Vasila Blaženého (pro diváka neznalého předlohy to může být poněkud matoucí, neboť ve filmu jinak není nic, co by jakkoliv odkazovalo na Rusko). Zde se Klára dozví, že magická země je rozdělena na čtyři říše: Říše sněhových vloček, Říše květů, Říši sladkostí a Čtvrtou říši. Tři říše jsou OK, čtvrtá je zlá. Za zmínku stojí, že celý film se odehrává pouze na zámku a v depresivní šedé Čtvrté říši, přičemž ty zbývající tři uvidíme jen na několik sekund (viz záběry v traileru) a vůbec nic se o nich nedozvíme. Což je takové opakující se téma tohoto filmu, ve kterém uvidíme spoustu divných věcí, ale o žádné z nich se nic nedozvíme.V zámku je Klára prohlášena za princeznu, protože její matka zde byla královnou. Je jí předvedeno baletní vystoupení, shrnující předchozí osudy čtyř říší, které je v rozporu s tím, co v říších vidíme dnes (v představení jsou myši na klíček, dnes ve Čtvrté říši jsou normální živé myši). To je jediná scéna filmu, která má něco společného s baletem (vlastně, při závěrečných titulcích vidíme nějaký moderní hip hop, ale to není balet). Pak si Klára radostně projede všechny tři "hodné říše" (to je ta několikasekundová výše zmíněna scéna), ale nikdy během filmu se nezačne zajímat o to, jak se mohla její lidská matka stát královnou pohádkového světa, a nikdo jiný o tom nemluví.

Vládcové tří "hodných říší" Kláru přesvědčují, aby zničila zlou Perníkářku, k čemuž je potřeba transformační stroj, který se musí odemknout stejným klíčkem jako Klářino vajíčko. Transformační stroj dokáže proměnit malé cínové vojáčky ve dvoumetrové bitevní roboty, což je super, protože v zámeckém skladu se shodou okolností válí desítky krabic s cínovými vojáčky. (Také se zde válí desítky krabic s myšmi na klíček, které nikdy v průběhu filmu nejsou k ničemu použity, ani se o nich nikdo nezmiňuje.)

Pak se ukáže, že létající víla (Keira Knightleyová), vládkyně Říše sladkostí, je ve skutečnosti svině, a Helen Mirrenová je ve skutečnosti hodná. Jak už je v tomto filmu zvykem, nijak se neřeší, jak se víle podařilo obalamutit úplně všechny v království a čeho chce vlastně dosáhnout. Nicméně, víla uvězní Kláru a vládce zbylých dvou říší (Květoně a Ledoně) ve věži, ze které se zřejmě nemá dát uniknout, ale je v ní shodou okolností snadno otvíratelné okno a dlouhý provaz. (O Květoňovi a Ledoňovi se nebudu vůbec zmiňovat, neboť celý film nic neudělají ani neřeknou.)

Pak se dějí nějaké další náhodné věci a vše pochopitelně vyvrcholí bitvou, kdy na jedné straně bojují stovky dvoumetrových cínových vojáků a na druhé Klára, Louskáček a Perníkářka (a její skládací klauni). Dobro samozřejmě zvítězí a Klára se vrátí do našeho světa (kde mezitím uplynulo jen pár minut) jako moudřejší a lepší člověk. THE END.

Film začal režírovat Lasse Hallström, ale dokončil ho Joe Johnston (což samo o sobě zní jako dobrý vtip, neboť každý z těchto dvou pánů má zásadně jiný režijní styl). Na výsledném patvaru je velmi jasně patrné, by chtěl kopírovat úspěch Kronik Narnie a Burtonovy Alenky, ale samozřejmě se to nedaří, neboť se v průběhu natáčení, přetáčení a přestříhávání zcela rozpadla dramatická kostra příběhu, takže výsledná sekvence scén nedává žádný smysl a nemá žádnou emocionální sílu.

Na mnoha místech uvidíme vyloženě nepříjemný střih, kdy něco podstatného zjevně chybí. Docela vtipné je podívat se na pořadí jmen herců v titulcích a srovnat si ho s výslednou délkou jejich přítomnosti na plátně: Sergej Polunin je uveden mezi hlavními herci, ale ve filmu je asi 10 sekund. Dva vojáci, kteří asi měli být hlavním komickým duem, jsou v celém filmu jen ve třech krátkých scénách. A tak dále...

Jako jediná pozitiva filmu bych jmenoval kostýmy, výpravu a hudbu Jamese Newtona Howarda, která občas předvádí zajímavé variace Čajkovského.

Louskáček a čtyři říše je klasickým příkladem toho, jak může dopadnout velkorozpočtový film, do jehož vzniku kecá příliš mnoho lidí, kteří mají hodně peněz, kokainu a prostitutek a myslí si, že "vědí co divák chce". A je jich hodně a každý si myslí, že divák chce něco jiného.

141 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. PRGA konečně našla smysl, nic jiného kromě Bilbova žvatlání není vidět

   Vymazat
 2. V úvodu každé recenze Franta oznámí, že vlastně téměř nic nezná, nedejbože četl. Taková hezká konstruktivní sebekritika.... a pak to tam pere jak to všechno zkonili.

  OdpovědětVymazat
 3. I po povrchním přečtení recenze je zápletka jasná: kdo oplodní Klářino vajíčko, když zlý Nutcracker vykastroval všechny muže ve všech čtyřech říších?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když bůh dopustí? A žáby navíc můžou měnit pohlaví, takže Kláře stačí olíznout tu pravou.

   Vymazat
  2. Ta pravá je samozřejmě bufo alvarius.

   Vymazat
  3. https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Partenogeneze

   Vymazat
 4. Běž s tím na stránky fukanebylftokiu tam je taky možnost se vykecat, tady se řeší chyby Fukova logického uvažování, jeho překlepy a omezený rozhled.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z autismu se člověk věkem postupně pomalu dostává, když se daří. U Mistra je však bohužel vytlačován Alzheimerem.

   Vymazat
  2. Tady už se neřeší ani ty překlepy.

   Vymazat
  3. Když na to Grimus sss... kaká...

   Vymazat
 5. Prosím vás, nevíte někdo něco o tom, jak je to se schopnostmi Jany Fukové dotáhnout produkci filmu do konce?

  OdpovědětVymazat
 6. Teď po smazání Bilba, je ta diskuze taková .... mno .... nedokončená a vlastně ani nezapočatá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale mazání je dokončené. A pracoval na tom naposledy dnes.

   Vymazat
 7. Nejdu. Mam rad tu muziku. Mozna bych kvuli ni i zasel, ale tim jak vsude ctu ze je to sracka tak holt smula.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale moh bys jít, třeba by se ti to líbilo.

   Hele jak vlastně dopad Helloween? Kdo vyhrál?

   Vymazat
  2. Pozor spoiler: LAURIE Konec spoileru

   Vymazat
  3. Hmm. A myslíš, že by se Michael dal označit aspoň za morálního vítěze?

   Vymazat
  4. Zasít můžeš a nemusíš kvůli tomu ani chodit do kina.

   Vymazat
  5. Ano. Zabil hodne lidi. Svou praci ale porad NEDOKONCIL

   Vymazat
  6. A jsi si tim padem jistej, ze Laurie je spravna odpoved na moji prvni otazku?

   Vymazat
 8. To je umění psát dlouhé recenze (čti popis děje) na 30% filmy o hovně, které se nedají ani dočíst do konce, jak jsou nudné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zda se, že Fuka zdárně dokončil inteligentní algoritmus pro psaní recenzí, na kterém pracoval posledních 3,5 roku (fukaftokyu byla samozřejmě jen zástěrka). Což vysvětluje i aktuální intenzitu vydávání a poněkud odosobněný obsah. Program vyhledává a zpracovává dostupné informace z internetu + dle možností zakomponovává předem vybraná slova např. prostitutky, kokain, niggaz, soulož, apod., aby recenze vypadala autenticky. Bingo

   Vymazat
  2. Algoritmus možná, ale inteligentní rozhodně ne! Alespoň mně věta: "Na výsledném patvaru je velmi jasně patrné, by chtěl kopírovat…" inteligentní nepřipadá.

   Vymazat
  3. Samozřejmě inteligentní v uvozovkách. Inteligentní popelnice ti řekne, kdy je plná, ale recenzi ti nenapíše. Neasi.

   Vymazat
  4. Pitomci, kteří si stěžují na kvalitu mistrových recenzí, by měli především položit sami sobě dvě slušné a věcné otázky:

   1. Proč sem kurva já debil vůbec lezu, když vím, co mě tady čeká?
   2.Proč já idiot čtu Frantovy komenty filmů, když stejně vím dopředu, jak to bude napsané (s vyjímkou nepředvídatelných překlepů).

   Co se mě týče, já vidím přesně takový příspěvek, který se dal očekávat, s uspokojivým množstvím spoilerů (jasně že nepůjdu).

   Vymazat
  5. Nevím, proč sem lezeš ty debil, ale mně se Fukovi recenze kdysi celkem zamlouvaly. Ne že bych měl stejný vkus, ale když jsem se zkalibroval, dokázal jsem podle jeho recenze odhadnout, jestli když půjdu, nebudu litovat. Poslední dobou je jich sice více, ale jsou o hovně.

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  7. Já neřeším tolik kvalitu, spíše se pozastavuji nad podivuhodnou kvantitou recenzí z poslední doby, resp. recenzí na díla, které se svým žánrem a obsahem mnohdy zcela míjejí s mistrovými (dosud známými) kulturními (ne)hodnotami. Ad 1+2: Páč v žádných jiných recenzích se nedozvím tolik o full frontalech a souvisejících obsahových prvcích, které jsou pro mě zásadním měřítkem kvality předmětného díla

   Vymazat
  8. Tukan +1. Odkedy prepol na mod Spacilova tak prise uplne sracky z ktorych clovek ani nahodou neuhadne ci by sa mu film mohol eventuelne pacit.

   Tak sem chodim uz len sledovat ako pravidelne preraza dno svojim autizmom (citaj, tym ze je retardovany curak ktory chce byt za znalca a majstra ale vacsinu casu je len na smiech, plus jeho smiesne pokusy ojebat ludi o prachy. Idealne obe naraz, to je vzdy viac zabavy).

   Vymazat
 9. Odpovědi
  1. Hele, Bilbo, teď mám slušnou, věcnou otázku, vlastně dvě.
   1. Co tím vlastně chceš dosáhnout? Protože jediný, čeho tim spamováním dosáhneš, je, že nasereš nás diskutující, dokonce i Corvus už se málem od tebe distancoval.

   Fuku to nijak nepopožene. Když už, tak spamuj jeho mail, nebo diskusi na stránkách fukuvtokyu. Tady to nemá význam. Vážně si myslím, že tady toto nemá význam. Akorát nasereš všechny, kteří sem chodí a chtějí chytat prgu nebo diskutovat o něčím autismu.

   Kdybys napsal jeden, dva příspěvky jako připomenutí určité nedokončené věci, tak OK. To si myslím, že nikomu vadit nebude. Ale zaspamovat to tady, to jako WTF?

   Jak říkám, klidně když čas od času připomeneš něco, co se ti nelíbí, myslím, že s tim nebude mít nikdo problém, ale toto spamování je už vážně přehnané.

   2. Přispěl si v kampani Fukovi na tu jeho Japonskou anabázi? Pokud ne, nemáš právo jej prudit. Pokud ano, můžeš požádat o vrácení peněz. Pokud nechceš vracet peníze a chceš ten dokument, tak to řeš s nim osobně a nespamuj tady zbytečně.

   Takže ještě jednou, myslím si, že není problém, když občas někdo připomene jisté nedokončené resty, ale dělat z toho spam mi přijde už mimo mísu.

   Vymazat
  2. Hele, Pučálkovic Amino, povím ti takový příběh:

   Pan Novotný měl stavební firmu a uzavřel s manželi Pažoutovými smlouvu, že jim postaví rodinný dům. Manželé Pažoutovi dle smlouvy zaplatili předem celou částku a firma pana Novotného začala stavět. A dokonce na internetu pan Novotný založil i blog, kde začal dokumentovat průběh celé stavby!

   Leč uběhly skoro 4 roky a dům stále nebyl dostavěný. Dokonce byly dlouhá období, kdy na stavbě nikdo nedělal. Poslední dobou se na stavbě už vůbec nikdo neukázal...

   Samozřejmě manželé Pažoutovi panu Novotnému psali, volali a všemožně ho kontaktovali, kdy bude dům dostavěný. Nejdříve pan Novotný odpovídal a to větami typu "Samozřejmě, že bude dům dostavěný, moje sliby stále platí", "Váš dům hodlám, hodlám, hodlám dostavět.". Později už pan Novotný psal "Pokud chcete na dokončení stavby čekat, třeba se dočkáte" nebo "Smlouva s vámi platí jen do té doby, než bude porušena." A ještě později už pan Novotný manžele Pažoutovi zcela ignoroval.

   Manželé Pažoutovi proto začali dávat příspěvky na obecní nástěnku, aby všichni viděli, jak se pan Novotný nehezky chová. Ale pan Novotný jim řekl: "Jste zmrdi, co tady zaplevulejete obecní nástěnku?! Pokud máte se stavbou domu problém, pište to na můj blog o stavbě domu. Zmrdi!!!". A jistý pan Aximun mu ještě zatleskal...

   Vymazat
  3. Takže jsi pí. Pažoutová ? Nebo Pažoutové právník ? Fukmet je v odrbávání lidí velmi vynalézavý a i přes tvoje sofistikované metody jak ho přimět pracovat si jistě cestu nějakou najde. Nezapoměň, že k tomu má genetické předpoklady dány generačním vývojem jejich ušlechtilého rodu.

   Vymazat
  4. Ne, Leon Bilbo je pravděpodobně virtuální alter ego Jany Fukové stvořené za účelem dokopání bratra k dokončení onoho nešťastného filmu a tím i záchraně dobrého jména rodiny Fuka. Kdo jiný by měl o dokončení filmu takový zájem a byl přitom tak vytrvalý? Just think..

   Vymazat
  5. Jo taaaak! Dildo je zhrzenej Pažout, kterej si na Frantovi vylejvá vztek na Novotnýho. To dává smysl. Například takovej já, když tramvaj, kterou jedu, kvůli blbovi co neumí odbočovat stojí, tak zmlátim vyhybkovou tyčí tramvajáka, kterej za nic nemůže.

   Vymazat
  6. ne, podle mě je dildo v tom příběhu stále dildo, ale v pí. Pažoutové, takže jinotaj, víme?

   Vymazat
  7. No jo, ale Dildo nám zapomněl sdělit, že pan Novotný právě proto přestal stavět, že paní Pažoutová ukradla paní Novotné její oblíbené dildo - anebo jí přebrala Dilda; nevím, zápis v obecní kronice je nečím pocákaný a tudíž špatně čitelný.

   Vymazat
  8. Takže za to může Forbeska, alter ego Novotné, ale pokud je alter ego Dilda Pažoutová přebral sám sebe, pokud je to Pažout tak je to jasné, je zhrzený že došlo ke křížení Novotná x Pažoutová a Novotný s Pažoutem se vybíjí v diskuzích

   Vymazat
  9. Nebude to, Pažoute! Jedničky nedostaneš, ani kdyby ses postavil na hlavu! A než rozšlápneš tu školu, dobře si to rozmysli - nedávno jsme ji stavěli.

   Vymazat
  10. A odpovědi na mé slušné a věcné otázky jsou kde? Místo odpovědí jsme se dočkali pouze dalších otázek, které teď budou čekat na své slušné a věcné odpovědi.
   Např.
   Proč Pažoutovi místo tapetování nástěnky nepodají na Novotnýho trestní oznámení? To si jako vážně myslí, že tapetováním nástěnek dosáhnou toho, že jejich dům bude dokončen? To jako WTF?

   Nebo,
   je pani Pažoutová hermafrodit? Jaký typ a velikost dilda pani Pažoutová používá? Já osobně bych tipoval typ Pindík, velikost 0,5, tedy stejná velikost jako velikost poprsí pani Pažoutové.

   Co pan Pažout skrývá ve sklepě, kam se vždy navečer na dvě hodiny zamyká?

   Vyrojily se nám tu další slušné a věcné otázky, ale pochybuji, že se dočkáme slušných a věcných odpovědí.

   Vymazat
  11. Adekvátní slušnou a věcnou odpovědí by byl nejspíš román.
   Zírám, jak se tu všichni najednou rozepsali - Dildo zjevně fungoval jako žába na prameni potlačované literární kreativity.

   Vymazat
  12. Ale tady nejde o dva manželé, co někomu dali 4 mega. V tomto případě dalo tisíc anonymních a vzájemně se neznajících lidí po třech kilech (plus mínus). Tady nešlo nikomu o existenci. Fuka nedostal půjčku 300 tisíc v kuse, ale 1000 x různejch 300, takže tvoje argumentace o úrocích je směšná. Ta částka je pro většinu těch věřitelů zanedbatelná - proto na to každej sere. Fuku neobhajuju, je to zlodějskej dick, ale ty jsi taky dick, Leone, a otravnej a arogantní.


   Doporučuju film Sorry to Bother You!

   Vymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 11. Mna by zaujimalo ako Fuka moze mat rad filmy z 80. a 90. rokov, hlavne tie akcne, kde je bezne ze sa o postavach dozvieme uplne hovno, castokrat sa tam niekto objavi a zmizne a nikto nic nevysvetluje.
  Fuka, ked si uplny retard ktoremu treba vsetko podrobne vysvetlit, preco sa do pici venujes filmu co je zaner zalozeny na tom, ze sa veci ukazuju ale nehovoria?

  No, som si ale isty ze v tvojom filme bude dopodrobna vysvetlene uplne vsetko a urcite sa tam nestane nieco tak, ze by sa niekto objavil na 20 sekund a potom uz nikdy. Alebo, ze nam ukazes nejaku scenu, miesto a my si z toho mame domysliet co sa deje len podla obrazu ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak on má Franta obecně problémy s abstraktním uvažováním. Nejvíc to jde vidět u recenzí filmů, které jsou na určité míře abstrakce postavené. To pak Franta neví, čeho se chytit a trochu zoufale se fixuje na racionální logiku. Hledá smysl, logickou návaznost, doslovnost, ty klíčové skutečnosti/motivace musí jednoznačně zmíněné, protože jinak tomu nerozumí atd. Je docela zábavný si toho v jeho textech všímat.

   Vymazat
  2. Na druhou stranu kritizuje české filmy, že doslova vyjadřují emoce a/nebo postavy přímo říkají co cítí.

   Vymazat
  3. Tak je otázka, jestli je pro akční film podstatné, jaké motivace má ta která postava.

   Vymazat
  4. To samozřejmě není podstatné pro žádný film. Podstatné je pouze to, aby si na to co největší počet hejlů koupil lítky a film vydělal. Cokoliv, co má potenciál zaujmout cílovou skupinu, se počítá. Přepych vyrábět smysluplná díla si mohou dovolit pouze tvůrci, kteří dostanou zaplaceno předem a žádné další příjmy už nečekají. Sice spektakulárně nezbohatnou, ale na takové to malé české přizdisraní to stačí, že ano Františku?

   Vymazat
  5. Kazda postava musi mat nejaku motivaciu robit to co robi. Preco by to v akcnom filme malo byt inac?Ale v akcnom filme hra prim akcia takze pokial z dvoch viet nepochopis, ze henten tam je koli prachom, ten druhy lebo musi a ten treti lebo je uchyl tak chod do pice, uz sa striela.
   Oni tie filmy proste vyzaduju aby si daval aspon trochu pozor.

   Vymazat
  6. U akčního filmu mě zajímá akce, pohnutky jsou mi u (_!_). To je stejné jako s pornem. U porna mě taky zajímá akce a ne pohnutky dotyčných, ty mi jsou u vybělenýho... (_!_)...

   Vymazat
  7. Aminux se neptal, jestli postavy musí nějakou motivaci, ale jestli je to pro film podstatné. Později uvedl příklady žánrů, kde je lepší, abychom o motivaci "hrdinů" nepátrali.

   Vymazat
  8. Myslis nieco ako ci je podstatne aby bolo vysvetlene, ze nejaka vedlajsia postava sa vola Pernikarka? Lebo presne o tom hovorim ja. Za prve, asi to podstatne nieje a za druhe, je dost mozne ze to aj nejak povedane bolo ale Fuka si drncal vtaka pod popcornom a nedaval pozor. Lebo to tak zatial je s vacsinou veci o ktorych Fuka tvrdi, ze neboli vysvetlene alebo nedavaju zmysel.

   Pokial ta to priamo nezaujima a nepovazujes to za podstatne, tak si na to asi nebudes stazovat v recenzii, ze?

   Vymazat
  9. William - asi souhlas, není nutné pokaždé polopatě vysvětlovat, jaké pohnutky má ta která postava. Pohnutky mohou být i skryté a některé by raději ani neměly vyjít na světlo boží. Takže po nich ai nepátrejme.

   Vymazat
  10. Ať žije Slovenský realismus!

   Vymazat
  11. Ve správném akčním filmu jsou postavy typizované - hrdina s traumatem, legrační poskok, sadistický záporák, tupá blondýna, a tak. Jsou to dopředu připravené polotovary s předvídatelným chováním, nemusíme se tudíž zdržovat přemýšlením nad jejich pohnutkami.

   Vymazat
  12. Dnesny Spacilfuka ... Fukaspacil? ... Fukacil? ... teplak Fuka by sa dnes nad tym zjavne zamyslal.

   Vymazat
 12. Fuka jede. Jedna recenze za druhou, uklid dildospamu, mozna dokonce uklizi i doma. Typicka prokrastinace v terminalnim stadiu. Vsechno je lepsi, nez delat na filmu.

  OdpovědětVymazat
 13. Odpovědi
  1. To nedelas dobre, Jaromire

   Vymazat
  2. To neděláš dobře, Williame, s tím odkládáním do vyběleného análu. Jednou se ti to vymstí. Ale na funkci Slováka to nebude mít vliv.

   Vymazat
 14. F U                 ?
     K O       I  L M
        K       F
        D    D E
        Y B U

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty kráso, pokus o umění! A zde?

   Vymazat
  2. Aha, tak nic, já myslel, že v té kreaci rozpoznávám rafinovaně ukrytý svěšený penis…

   Vymazat
  3. Je to jak hledět do obklad. Každý vidíme, co chceme. To je v pořádku.

   Vymazat
  4. Tedy do oblak. Obklad si dám já.

   Vymazat
 15. Akorat, ten spodni radek “YBU , stupen horkosti piva” se pise s I. Jo a ten text nad tim vubec nedava smysl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. * patri k anonymnimu 2.11. 0:47

   Vymazat
  2. Dej si oblak, Prasák ti poradí, jak se to dělá.

   Vymazat
  3. Prasák zadýmoval tak moc, že se ztratil v oblaku dýmu a musel si dát obklad a odklad. Ale věděl, že má pravdu: v oblaku (i v koupelnových obkladačkách) vidíme vždy to, co chceme.

   Tohle by děti měly psát jako diktát.

   Vymazat
  4. Je fakt, že občas se může z análu i dýmit...

   Vymazat
  5. Grim - ne tak docela, v Pivní Tramwayi maj v obkladačkách na WC, ženský klíny i se jménama.

   Vymazat
 16. Recenzí tři prdele, ale náhodný záběr žádný, že by už nebylo co ukazovat, tak se to maskuje recenzema?

  OdpovědětVymazat
 17. F  I                   J E N E          R A P N 
      L           K Y U       D     I  A T       O
      M F U    O             O    T             S T I
             K    T       N O K    S O H O
             A F U       Č                     B
                            E     C H O P    U
               Ů V K Ý N     S        N    I
               L                   E       O S T
         U F I          S T  I  N
         K        E N O
         O V Ě L

  OdpovědětVymazat
 18. Jen pro pořádek, pokud to tu ještě nezaznělo, tak film FUKAFUTOKYU je NEDOKONCENY kvuli Fukove lenosti, neschopnosti, ubohosti a trapnosti. Oproti tomu Louskáček je DOKONČENÝ kvuli píli, schopnsoti, vznešenosti a (opak trapnosti nevim) jeho tvůrců. Jen doufám, že dokončený FUKAFUTOKYU bude obsahovat hodně destrukce, tsunami a Godzill, jako každej dokumentární film z Japonska.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavně aby tam bylo dostatek dild a hromadného znásilňování.

   Vymazat
  2. a co ked nam to frantisek splni? a budu tam znasilnovania godzil, vybuchy analov, destrukcia dild a podobne? da spacilka 100%?

   Vymazat
 19. Franto, kdy bude tak slíbená páteční recenze na Perfekt Kys? Ten film má určitý kvalitativní potenciál, páč Lucka je má oblíbená herečka (někdy od roku 2004 tuším)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lucky kozy jsou něco jako yetti. Naposled byly spatřeny před 14 lety, nicméně jejich pravost nebyla dosud spolehlivě ověřena. To z nich dělá předmět určitého zájmu. Ale chápu, že pro velkého Aminuxe není žádná koza velká a anál dostatečně vybělený.

   Vymazat
  2. Lucka uz bude mit kozy vykojeny malejma Plekancema a vykroscekovany velkym Plekancem. Asi nic o co stat.

   Vymazat
  3. Kozy se dneska daj ušít nový pěkný, ale já bych asi měl problém s tim, že jsou na Lucce.

   Vymazat
  4. +1 zasmal jsem se a s hlavou Lucky to mam podobne. Potreboval bych tam spis prisroubovat jinou hlavu nez jiny kozy.

   Vymazat
  5. Já bych ji přešrouboval, teda vyměnil celou.

   Vymazat
  6. Aminux - to spíš v tom případě asi převrtal, vyříznul novej závit. Akorát mi to přijde moc pracný. Se asi na Lucku vyserem a od začátku najdem jinej materiál se kterym bude míň práce, ideálně žádná. Například - https://www.google.cz/search?q=ana+de+armas+blade+runner+2049&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjRtonG3L3eAhUO_KQKHVVMBtUQ_AUIDigB&biw=1280&bih=519#imgrc=eAnX_cSv-p-QxM:

   Ale o fous bych jí přifouknul a pak bych nechal foukat do šalmaje jí. Je to anděl... :-D

   Vymazat
  7. Jo Ana de Armas, ta jo. Ta ma hezky cubkozni xicht, co se vylozene hodil do toho filmu od Eli Rotha, jak tam s kamoskou prznila Keanu Reevese. Tam bych nic neodsroubovaval, jen na sebe bych ji prisrouboval rad.

   Vymazat
  8. Já bych jí asi ani nešrouboval, prachsprostě bych jí napíchnul.

   Vymazat
 20. Franto jak se ti líbí Red Dead Redemption 2? Bude recenze?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta bude az Frantisek brutalne ulovi vsechny legendarni zvirata a brutalne brutalne vyrybari vsechny legendarni ryby, ale samozrejme NEDOKONCI nikdy hlavni pribeh

   Vymazat
  2. Každý svůj příběh jednou dokončí. Viď, Grime.

   Vymazat
 21. "zlá myš odnesla klíček do Čtvrté říše"
  František Fuka (50 let)

  OdpovědětVymazat
 22. Mimochodom Bohemian Rhapsody je skvely film, to je Fuka je suchar.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V tvojí komunitě má pěkných 83% Furt řikam, že slováci jsou buzny.

   Vymazat
  2. Ale pekne oblecene buzny, ziadne sandale v ponozkach.
   Ktora komunita? Lebo na filmy chodim len sem k autistovi a obcas Marvelzone.

   Vymazat
  3. Ponozky v sandalech sou v pohode. Horsi kombinace je pekna baba, na sobe oekny saty/sukni a na nohou kecky/tenisky.

   Vymazat
  4. Fuka hlavně nehodnotí filmy podle toho, čeho chtěli autoři dosáhnout a jak se jim to povedlo, nýbrž výhradně srovnává výsledné dílo s tím, jak by to "natočil on". Což je vtipné u člověka, který se už čtvrtým rokem snaží dokončit banální cestopisný dokument a jeho jedinou související aktivitou za poslední rok je mazání komentářů lidí ptajících se, kdy že to bude hotové.

   Vymazat
  5. Fuku, kdy to bude hotové?

   Nikdo mě nesmazal. Když se zeptáš slušně a věcně a nezaspamuješ celou diskusi, tak tě nikdo mesmaže.

   Vymazat
  6. Já jsem nikde nepsal, že maže VŠECHNY komentáře, co se ho na to ptají. Když udělám #EdgyPřirovnání (aby to Franta pochopil, až to tady bude zřídka číst), tak je to, jako bych řekl, že Hitler zabíjel Židy a někdo mi odpověděl, že on je Žid a Hitler ho nezabil. Hezký, ale irelevantní.

   Navíc mně je jedno, že je maže, ať si je klidně maže, mě to taky nebaví furt dokola číst. Ale mohl by kromě toho mazání i dělat na tom filmu.

   Vymazat
  7. Proč by buzny měly nosit ponožky do sandálů, když je jim teplo?

   Vymazat
  8. A kdo říká, že nedělá? Chodíš k němu dom?

   Diskuter - pravda. Proto taky řada z nich chodí naostro.

   Vymazat
  9. Na to zatial ludstvo nema odpoved preco co tak nosite.

   Vymazat
 23. Kdyby čirou náhodou někoho (jako například FF, který to tady ale nečte =) zajímalo, proč se to jmenuje Louskáček, když se tam nic nelouská, tak hlásím, že v baletu dostane hlavní dětská hrdinka o vánocích jako dárek dřevěný louskáček ořechů ve tvaru vojáka. O půlnoci se pak louskáček ožije a spolu s perníkovými a cínovými vojáčky bojuje proti myším, atd., atd.

  https://en.wikipedia.org/wiki/The_Nutcracker#Plot

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A teď si představ čim musel bejt ten matroš řízlej, když tohle někdo napsal a poslal dál.

   Vymazat
  2. Hoffmann. A matroš to docela je - holčička dostane vánoční dárky a pak se jí o nich zdá noční můra/halucinuje, pořeže se, zachraňujou jí život atp.

   Vymazat
 24. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 25. Fuka nějak neudržel to tempo s psaním recenzí, náhodný záběr taky dlouho nepřidal, v diskuzi neodpovídá na discordu taky ne. Já se začínám bát, že snad začal dělat na tom dokumentu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No to teda nevim. Minule tady prohlašoval, že se mu to nějak moc nelíbí, že je to málo procedurálně generovaný.

   Vymazat
  2. To jen nacas presel z manicke do depresivni faze. Na dokumentu nedela, neni schopen delat nic, maximalne parit hry. Spis ale sedi doma a tupe cuci.

   Vymazat
  3. To je pravda ale zase je to strasne detailne a komplexne takze sa moze donekonecna vytesovat z uplnych picovin.

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.