30.11.17

Recenze: Paddington 2 - 60%

Mno, medved je zpět. A tentokrát je nespravedlivě odsouzen a uvězněn, a musí utéct a odhalit skutečného padoucha, šíleného herce a mistra převleků Hugha Granta, který je tak cool, že platí za orální sex černým prostitutkám i když chodí zadarmo s Elizabeth Hurleyovou. Ale to jsme někde jinde...


Druhý Paddington je skoro ve všem přesně totéž jako první film. Což znamená, že to všechno je trochu méně okouzlující, protože naivního mírně retardovaného medvěda teď už celkem dobře známe a víme, co od něj můžeme čekat. A Hugh Grant je - bez ohledu na černé prostitutky - o něco méně zábavný než Nicole Kidmanová v jedničce. A možná je to celé ještě o trochu víc pro malé dětičky a ještě o trochu víc předvídatelnější.
Zdaleka nejlepší okamžiky přicházejí, když tvůrci zcela rezignují na realitu, a ocitneme se v něčích představách (Londýn z papíru), nebo když vězni začnou gurmánsky vařit a tančit, nebo když se koná útěk z vězení. Tyto scény bez dialogů jsou vizuálně úchvatné, pestrobarevné, s bezchybnou choreografií a pomáhají dospělému přežít zbytek filmu.

Pokud máte malé děti (ale opravdu malé, asi tak do 10 let), tohle je pro ně naprosto ideální film. Ale snad ani nemusíte chodit do kina s nimi, pošlete opatrovatelku.

18 komentářů:

 1. Panebože, Franto, ta aféra byla v roce 1995 a s tou herečkou se rozešel v roce 2000! Něčemu takovému se říká historie! Teď máme rok 2017.

  A definice "opravdu malých dětí" v žádném případě nezní: "do 10 let".

  A co má být podle tebe "opatrovatelka"?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To, co posles s detmi do kina, kdyz chces doma klid s au pair?

   Vymazat
  2. Opatrovatelkou Franta myslí chůvu chůvu McPhee...

   Vymazat
  3. Grime pyco, vidis kolko striha Fukokotokyo ne? Sto rokov je pre Frantu vcera.

   Vymazat
  4. 1.fáze - opatrovatelka, 2.fáze - ošetřovatelka, 3.fáze - hrobník

   Vymazat
  5. Bitcoin zabíjí. Přestaňte nyní.

   Vymazat
  6. lol 1995 fuko ty jsi fakt geront

   Vymazat
  7. Franto tobe trvalo od cervna 1995 do prosince 2017 aby jsi vymyslel nejakou reakci na to ze se nekdo nechaval vyhulit v aute? Ty jsi ale sikula!

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. Takže platba za orální sex černým prostitutkám...

   Vymazat
 3. Říkám si, jak se mírně retardovaný medvěd dostane do vězení? Protože když se do vězení může dostat mírně retardovaný medvěd, tak není možné, aby se do vězení nedostal Frantik za zpronevěření peněz zmrdstva, co posolilo...

  A jinak: PRGA!

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. No ono je sice určitě hezký chodit zadarmo s Elizabeth Hurleyovou, ale co to je člověku platný, když s ním třeba nechce vůbec mít sex, že jo ...... :-D

  OdpovědětVymazat
 6. Grime, nie je náhodou "trochu víc předvídatelnější" pleonazmus, alebo nejaká iná gramatická vada?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Radši nám řekni, co je nového u vás?

   Vymazat
  2. Co ten váš Phico, už s vámi zatočil, nebo případně vy s nim?

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.