20.9.17

LEGO Ninjago film [The LEGO Ninjago Movie] - 60%

Ve městě Ninjago si všichni žijí víceméně spokojeně. Sice na ně pořád útočí temný lord Garmadon se svou armádou (čtyřruký), ale město vždycky ochrání šest super ninjů ve svých bojových robotech. Město ale netuší, že ti ninjové jsou v civilu normální studenti na zdejší škole (tedy velmi podobná zápletka jako Power Rangers), a že jeden z nich, Lloyd, je Garmadonovým synem (což neví ani Garmadon).


No a dál následuje něco, co si asi dokážete docela dobře představit, pokud jste viděli LEGO Příběh, a ještě spíš pokud jste viděli LEGO Batmana. To znamená: Je to záměrně špatně animované, ale přitom technicky dost náročné (postavičky vypadají zcela realisticky, včetně chybných výlisků a opotřebení). Je to pro nejmenší dětičky, ale přitom je v tom docela dost vtipů pro rodiče a sofistikovaných / dadaistických scenáristických nápadů. A nějaké to dojemné poučení, které je nacpáno mezi ty vtípky a šílené akční scény.


A dopadlo to vlastně celkem dobře, vzhledem k tomu, že film má oficiálně tři režiséry, asi sedm scenáristů, a produkoval ho vrah filmu Brett Ratner (režisér nejhorších X-Men, nejhoršího Hannibala a ttřetího nejhoršího Herkula [první nejhorší, druhý nejhorší]). Dobře se na to kouká, některé zvraty a pointy jsou úplně absurdně nečekané, párkrát jsem se od srdce zasmál, ale...Ale celé to šlape ještě o něco hůře, než LEGO Batman (který šlapal o něco hůře, než LEGO příběh). Humor není tak kulometný, vizuální nápady nejsou tak úžasné, hudba není tak sofistikovaně vtipná (byť ji opět skládal Mark Mothersbaugh, nikoliv Lorne Balfe)...

Možná je to způsobeno i skutečností, že LEGO Batmana jsem viděl v angličtině, zatímco Ninjago s dabingem. A rozhodně jde o film, kde je verbální humor velice kulometný a velice špatně lokalizovatelný. Takže jsem v několika místech vůbec nerozuměl, co nějaká postava říká, na několika místech jsem měl tušení, že něco měl být vtip (ale v češtině nebyl), a zatímco v originále mluví starého mistra Jackie Chan svou typickou legrační pseudoangličtinou (takže je každá jeho věta jaksi automaticky vtipná), v českém dabingu mluví tatáž postava naprosto normální češtinou...

38 komentářů:

 1. v traileri to vyzera ze rodinny vztah garmadona s lloydom nie je tajny

  OdpovědětVymazat
 2. Humor není tak kulometný a rozhodně jde o film, kde je verbální humor velice kulometný ?!?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano. Verbální humor je velice kulometný, ale není tak kulometný jako v LEGO Batmanovi. Je na tom něco nepochopitelného?

   Vymazat
  2. Není to zřejmé z textu kam co patří. Je to nastřílený jako z kulometu jedno přes druhý.

   Vymazat
  3. Ano, také se přimlouvám za to, aby se Franta vyjadřoval více specificky. Např. "Humor je tu kulometný, ale jen asi jako MG08, rozhodně ne jako MG42. Vy malí fakani."

   Vymazat
  4. Tedy z pohledu lexikálně-sémantické roviny můžeme říci, že verbální humor LEGO NINJAGO je kulometný, ale s nižší kadencí přibližně v intencích MG08 oproti předchozímu LEGO BATMANOVI pohybujícím se na humorně kulometné stupnici někde kolem MG42, tedy zhruba o 400 RPM méně.

   Vymazat
  5. Ano. A pokud opustíme tuto analogii a půjdeme k meritu věci, bezpochyby zjistíme značně nižší reálnou kadenci JPM (jokes per minute). Při stominutové stopáži filmu ji odhaduji na 1-2 JPM, nanejvýš. Jak víme z Monty Pythona, ani britská armáda při experimentech v polních podmínkách si nevedla o nic lépe.

   Vymazat
  6. Schází štítek "humor", případně "kulometný"

   Vymazat
  7. Dosáhl kdy nějaký film kadence JPM GAU-8/A?

   Vymazat
 3. Sice na ně pořád útočí temný lord Garmadon se svou armádou (čtyřruký), ale město vždycky ochrání šest super ninjů ve svých bojových robotech.

  František Fuka (48 let)

  OdpovědětVymazat
 4. Jinak obecne je v teto recenzi malo spoileru a prakticky chybi odvypraveni nejlepsich forku a scenek. A taky veta ze Franta to odhalil hned na zacatku zatimco ostatnim plebs to dojde az v pulce. Franto, co se deje?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prostě za ty léta co recenzuje ze sebe to nejlepší už vystřílel takže kadence jeho kulometné palby se zpomalila na 1-2 JPP (jokes per paper).

   Vymazat
 5. Knihu jsem necetl, pardon, Ninjago jsem neskladal

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Měl/a bys být navržen/y/a na nějakou cenu nebo tak něco, nemělo by to zůstat neoceněno.

   Vymazat
  2. To je otázka na koho? Jestli na mě, tak já stavrule prostě nepicham.

   Vymazat
 6. takze kdyby nejakou sracku celou vodsislal jackie chan taak by to bylo jaksi samo automaticky vtipny; to rika hodne, mozna vse; #bak70 #betachatpatrinahomepage

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jasně, všichni přece víme, že Filipovský je lepší, než Funes sám!

   Vymazat
 7. Dobry den, jsem tu spravne v diskusnim klubu zneuznanych umelcu bez podpory a nastvanych prispevovatelu na frantiskovu cestu do Tokia?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Částečně. Krom toho je tu i klub slipových Krysaříků-honičů, bělených análů, nemytých vagín, klub tepláků, Chlebcův klub přátel bělení koz (zoofilní), hádavých vymazanců, Grimova sekce reaperů a vybělených kadibudek. A nad tim všim dohlíží perverzní bulvy nejvyššího.
   Takovou perverzní sestavu k pohledání jinde nenajdeš. Radši uteč pryč, dokud je čas.

   Vymazat
 8. Franto nezlob se ale ta recka je nudna jak hovno a ty recky obecne jsou nudny jak hovno uz nejakou dobu. Hovno. Potreti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Franta přece nemůže dát míň, než Spáčilová, a ta dala 30 %
   https://kultura.zpravy.idnes.cz/recenze-ninjago-lego-0lx-/filmvideo.aspx?c=A170921_163907_filmvideo_spm

   Vymazat
  2. Čapaný okapichu, už tě někdo píchal do oka?

   Vymazat
  3. Do oka se dá píchnout jen jednou. Pak to ztrácí smysl.

   Vymazat
  4. Žiaľ aj ten film je nudný jak hovno. Zhruba na úrovni legobatmana. Hádam lego2 niečím prekvapí.

   Vymazat
  5. Prada, avsak Lego Batman je vyborny a rozhodne ne nudny. Takze meles sracky ako vzdy.

   Vymazat
  6. Proti gustu žiaden disputat...

   Vymazat
 9. Najhorsi Hannibal je jednoznacne Hannibal rising. Druhy najhorsi je ten od Scotta, hoci tam je aspon forma slusna. Red Dragon od Rattnera vobec nie je zly, sam som ho videl nedavno po dlhej dobe a bol este lepsi, nez som si pamatal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Franta měl na mysli Hannibala který byl ante portas

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.