14.12.15

Recenze: Milenci těch druhých [Sleeping With Other People] - 40%

Jason Sudeikis a Alison Brieová hrají dlouholeté kamarády, kteří spolu shodou okolností před mnoha lety navzájem ztratili panenství, od té doby se kamarádí a sdělují si své milostné trable. Co myslíte, jak dlouho bude trvat, než jim dojde, že se hrozně milují? Aspoň 90 minut??


Podobných romantických komedií tady už bylo hodně a jejich vrcholem je pravděpodobně Když Harry potkal Sally.


Na rozdíl od kosmických sci-fi nebo brutálních francouzských art-slasherů neexistuje příliš důvodů, proč natáčet v roce 2015 novou verzi něčeho, co bylo dokonale natočeno před čtvrt stoletím. Jediné teoretické pozitivum spočívá v tom, že tentokrát se místo "to have sex" více říká "to fuck". To mohou někteří z vás brát jako plus.A všechno ostatní je krok zpět, ne-li někam úplně stranou.

Brieová a Sudeikis spolu mají docela slušnou chemii a některé okamžiky (pravděpodobně improvizované) docela jiskří, ale celková struktura filmu je velmi chabá.

Je to dáno především tím, že scenáristka a režisérka (tatáž osoba) nedokázala jasně nadefinovat, jak máme tyhle hrdiny vnímat. Má to být romantická komedie, máme se téměř pořád smát, ale oba hrdinové jsou vlastně velice tragické postavy s opravdu zásadními psychickými a sociologickými problémy. Chvílemi humor úplně zmizí a vidíme scénu jako z nějakého depresivního psychothrilleru. A o minutu později si zase dělají všichni legraci.

Další podivností je, že oba hrdinové mají něco jako "dlouhodobé milenecké partnery", kteří jsou objektivně vzato velice sympatičtí a rozumní - určitě mnohem více, než protagonisté. A přesto jsou odsouzeni k tomu, aby hráli druhé housle a nakonec byli odsunuti zcela pryč, jako rekvizity, katalyzující lásku "těch hlavních".

Protože jsem sexistické prase, tak mohu postulovat teorii, že na vině může být i pohlaví hlavní tvůrkyně. Je možné, že pětatřicetileté ženy si tu pravou romantiku představují nějak takhle. A je to strašidelné pomyšlení.

45 komentářů:

 1. Ed Helms je ve skutečnosti Jason Sudeikis :).

  OdpovědětVymazat
 2. Než sem přijde rýpat Grimm, tak bych ráda řekla, že jsem hrozně ráda, že tu není. A ano, některé ženy režisérky točí filmy jako nemyté a otravné vagíny. Něco jako je Grimm.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vagina/vulva, dve ruzne soucasti zenskych pohlavnich organu a myslim, ze primo vaginu si zrovna moc zen nemyje.

   Asi neco jako kdyz lide porad rikaji cement a maji na mysli beton.

   Vymazat
  2. V životě jsem se tady nesetkal s tím, že by někdo říkal cement, když myslí beton. To leda američani, ne?

   Vymazat
  3. Spíše říkají asfalt, když myslí asfaltový beton.

   Vymazat
  4. Beltine Elmoriels, autorka automatických alfa-kreseb pastelkami a bojovnice proti interpunkci?? Ta Beltine Elmoriels, jejíž obrazy se prodávají za milióny dolarů?? Jaká čest pro tento chudý blog!!

   Vymazat
  5. Grime, ty jsi strašně dlouho nemytá a urejpaná vagína...

   Vymazat
  6. No jiste Karle, jak jinak nez to leda "američani", nejvetsi blbci na svete.

   Vymazat
  7. Jane Barte, napsal jsem to proto, že AFAIK američani někdy používají cement místo concrete. Ale aby Čech říkal cement namísto beton, s tím jsem se opravdu ani jednou nesetkal a to jsem se něco napomáhal na stavbách. Největší blbce na světě jsi vytáhl ty.

   Vymazat
 3. Ta vyžraná masařka (jak by asi řekl Laco Deczi) napsala další šedej díl toho svýho bezceleru. Počítám, že jich bude 50. Pro mě jen další důkaz, že na konspiračních teoriích něco je.
  Nou cemment.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Az dojdou odstiny sedi, navrhoval bych cernou. Ale uz jen tri odstiny - svetle cernou, stredne cernou a tmave cernou.
   Asi by zase kazdy ze tri dilu mel 3000 stran.

   Debil: "Je to hrozny, vidim to cerne."
   Debilka: "Milacku co je hrozny a co vidis cerne?"
   Debil: " Uplne vsechno."
   Debilka: "Jako uplne vsechno uplne cerne?"
   Debil: "No mozna ne vsechno, ale stejne to vidim cerne."
   Debilka: "Uplne cerne?"
   Debil: "No mozna ne tak uplne..."
   Debilka: "Takze ne uplne cerne?"
   Debil: "No asi teda ne..."
   Debilka: "Takze mozna stredne cerne?"
   Debil: "Fuck, ja nevim! Ale jo, mozna asi tak stredne cerne..."
   Debilka: "Urcite stredne cerne? Vidis to tak tmave?"
   Debil: " Jesus H. Christ, ty me uplne zblbnes! Ja ted fakt nevim. Noo stredne, no..."
   Debilka: " Jako treba holubi hovinko, nebo krkavci? Vis, ten odstin milacku."
   Debil: "Ja nevim, kdyz koukam na holuba tak to vsechno mozna nakonec vidim tak nejak svetle cerne..."
   Debilka: " Ja to vedela, bude padesaty prvni dil odstinu sedi!"

   Vymazat
  2. A já z toho budu mít 50 odstínů hnědé ve slipech.

   Vymazat
 4. Jak se zde již radoval Aminux, 50 odstínů má už reálný čtvrtý díl, to abyste věděli, proč ženy opět propadnou četbě (a pak budou svorně mluvit o tom, jak stupidní příběh to je).
  Ale... Když pročítám filmografii autorky tohoto filmu.... Asi takhle: Františku, naléhavě žádám (transparent, megafon,zvučná hesla atd.) - mohl byste prosím v odstavci o sexistickém praseti doplnit slovo "NĚKTERÉ" před slovní spojení "pětatřicetileté ženy"? Jinak... No, prostě už kvůli sobě doufejte, že nemáte pravdu. (Smajlík!)

  OdpovědětVymazat
 5. Jak se zde již radoval Aminux, 50 odstínů má už reálný čtvrtý díl, to abyste věděli, proč ženy opět propadnou četbě (a pak budou svorně mluvit o tom, jak stupidní příběh to je).
  Ale... Když pročítám filmografii autorky tohoto filmu.... Asi takhle: Františku, naléhavě žádám (transparent, megafon,zvučná hesla atd.) - mohl byste prosím v odstavci o sexistickém praseti doplnit slovo "NĚKTERÉ" před slovní spojení "pětatřicetileté ženy"? Jinak... No, prostě už kvůli sobě doufejte, že nemáte pravdu. (Smajlík!)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věkový průměr fukopartnerek je roven polovině Fukova věku. Wink wink, nudge nudge!

   Vymazat
  2. barviteji si namluvy nekoho, kdo doporuci ke cteni 1984 (= neco jako Babicku), a nekoho, pro koho je existence a synopse 1984 nova informace (= nekdo jako young not adult but picus) a kdo se pote pochlubi, ze uz 1984 precetl, predstavit snad ani nechci

   Vymazat
  3. Čačo, Anna R je podle tebe "young not adult but pičus"? V jaké učebnici právě zápasíš s angličtinou a proč se tak strašně bojíš komunikovat s ženami normálním způsobem?

   Vymazat
  4. Ahoj, co znamená ve větě: komunikovat s ženami normálním způsobem. Slovo komunikovat a slovo normální. Jinak mně příjde stejně jako čačovi Anna R sympatická, jen kdyby se nejmenoval Anna: http://www.databazeknih.cz/knihy/mapa-anny-211216

   Vymazat
  5. A budeš to chtít i s definicí slov "strach", "způsob", "zápas" a "učebnice"?

   Vymazat
  6. Zdá se, že jsem se proslavila polemikou o young adult, tak bych ráda něco upřesnila: Pokud si s tím lámete hlavu, synopsi 1984 jsem neznala, protože jsem na rozdíl od vás prošla školou v době, kdy socialističtí soudruzi něco podobného realizovali ve skutečnosti, a tato kniha v češtině neexistovala. Zato mám přehled o dílech Marie Pujmanové a Julia Fučíka, přátelé. Učili jsme se povinně rusky. Ó, a taky nebyl internet! Co neměli u nás v knihovně, to jakoby nebylo. Povinná četba byla poněkud jiná. Četl někdo z vás Říkali mi Leni, Reportáž psanou na oprátce a Proti všem?
   A v televizi v té době v Receptáři ukazovali, jak si z kaštanů namlít prací prášek, jednou celých půl roku nebyl k dostání toaletní papír, když do Včely dorazil chleba, stála jsem na něj ve frontě... a ve škole jsem jediná nebyla v Pionýru.
   No a aby byla legrace kompletní, teď MÁM DCERY = young adult příliv do rodiny. Nechtějte vědět, co všechno vím o My Little Pony.
   Jo, ale pořád jsem mladší než František. smajlík (protože Františkův věk nepovažuji za nějak tragický.)
   Tak si to přeberte, pánové :-)
   A co se týče pana Grima:
   a) normálně mi odpověděl na normální otázku.
   b) to mrkání bylo určitě na Františka
   c) my stařenky si s Pochmurným Sekáčem už musíme udržovat dobrý vztahy...


   Vymazat
  7. dodatek Rýžovi 58: Já to jméno reklamovala, ale rodiče mi to neuznali.

   dodatek panu Čananému: dospěj.

   Vymazat
  8. No tak to vidíte, vy mudrci. Abych navázal, také jsem četl ty knihy, tedy "Reportáž psanou na oplatce" (o trpaslikovi, který toužil být novinářem a jednou se vloupal do pekárny) a "Proti vším" (životní příběh obchodníka s práškem proti hmyzu). Jen "Říkali mi Leni Riefenstahlová" jsem nečetl.

   Vymazat
  9. Dospivani si strc do Annaru.

   Vymazat
  10. pritom vubec nezminila Timura a jeho partu ani Malyho Bobse

   http://tinypic.com/r/20fclk7/9

   chudera

   Vymazat
  11. Anicko R, pokud nemas precteneho Neznalka a Meresjeva, tak si tady nevyskakuj.

   "Pochmurny Sekac" pobavil, melo to byt v ceskych pohadkach:

   Pro krale si v noci prisel Pochmurny Sekac a rano mlady kralevic nevedel, jak se ted vyporadat se zlym drakem, kteremu ma zitra byt obetovana mlada panna."

   Vymazat
  12. Neználek - splněno. Polevoj mě minul, pravda... Nojo, nemůžu znát všechno

   Vymazat
 6. mel bych tu jeden zapeklity sociologicky problem ehm

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja teda necetl recenzi, nevidel film a nevim o cem je tu rec. Ale chci aby ta pani z fronty, ta zaslouzila matka dopadla v teto diskusi jako blbka a vzteky si kousala nehty zavrena v koupelne, zhroucena na bobek a celkove placici s rozamazanym mejkapem, prosila grimreapera aby si ji jeste nebral a ze ten toaletak urcite sezene.

   Jenze nevim jak to zaridit.

   Vymazat
  2. https://www.youtube.com/watch?v=iNoAHetRpEA

   Vymazat
  3. Spime, neser. A Čačo, když zmiňuješ partyzánský román Timur und seine Bande, proč nezmíníš Chucka a Gecka od stejného autora? Chuck a Gecko (1940) je román o dvou bratrech, kteří jsou posláni na Sibiř. Mladšího sežere medvěd, starší Chuck medvěda uškrtí holýma rukama, pak odštípne velký kus Sibiře, dodriftuje s ním k Aljašce, ke které ho přivaří a otevře si tam síť posiloven.

   Vymazat
  4. Pripadne sebeukajeci vecirky nad piratskou VHS s celou serii Smolikovych.

   Vymazat
 7. Spimfurt! Já věděla, že mi tu někdo chybí. Každé laskavé slovo mi projasní den.

  Čačaný, pravda! Na Timura jsem zapomněla. To byla moje oblíbená kniha. Hned vedle Jámy a kyvadla, Jména růže a Spirály času.
  Ale on by to byl dlouhý seznam... Co takhle vaše knihy z dětství?

  Grime, tykáme si? Nabízím tykot. Asi mě dostal ten tvůj galantní přístup.
  Mám na tebe otázku - objevuješ se tu kvůli filmům, nebo to je touha strávit milou chvilku mezi přáteli?  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tady se nabizi kokot, panimamo, vime?
   alou zpet na mimibazar at to stihneTE pred vecerkou

   Vymazat
  2. Smrtak je galantni i ke svym girls co ma ve sklepe v mrazaku. Na sraz ho ale nikdo nedostane. Nekde jsem dokonce cetl clanek, ze Smrtak je gentleman. Ale opet, na teplaky sere.

   Vymazat
  3. Základní poučení: 1, tady tyká každý každému (ono se bez toho dá jen těžko sprostě nadávat). 2, je pravda, že kokot je tu často nabízen, a to Čačou. 3, jaké dětství, prokrista, jsme tu snad u psychoanalytika? 4, je zakázáno tu mluvit o filmech, takže se tu o nich mluví a konečně 5, "milou chvilku"? "mezi přáteli"? What the literal fuck??

   Vymazat
  4. Galantní přístup povrchniho primitiva:D... vtipný...je vidět, že ženské jsou vážně blbky a tak si primitivy a plastické operace koz zaslouží...

   Vymazat
  5. Jsi zajímavý materiál ke studiu.

   Vymazat
 8. Čač, to tě přítomnost ženy uráží, nebo co? Připomínáš mi sousedovic čivavu, ta taky štěká na všechny. Co by asi paninka z Mmbazaru dělala tady? Tady to je jak v knize od Strugackých.
  I když... Že bys žárlil na Grima?
  Neboj, on ti určitě taky něco hezkého napíše... Se mnou to je jen takový zálet, s tebou tady má dlouhodobý vztah...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Otázka je, co dělá Anna R vzhůru v 7:40 ráno...

   Vymazat
  2. Kontroluje fff, zda jí někdo odepsal něco od srdce...

   Vymazat
  3. Kontroluje fff, zda jí někdo odepsal něco od srdce...

   Vymazat
  4. Podivejte Mamino Anno. Stalo se tu beznym, ze se do nejake damy navezete, a to hodne sproste ci krute a asi za 8 mesicu letite na jeji utraty do USA. Takze Caca jen dela neco pro sebe. Nesedi se zalozenyma rukama a neceka na stesti. Takze misto drzkovani a psychoanalyz zacnete hromadit dolari, nebot v cervenci to vypukne.

   Vymazat
  5. tak na ten zalet!
   http://i.imgur.com/nHYAlQh.png

   Vymazat
 9. To nepůjde, jsem chudá... A vůbec, uvidíme se u Star Wars

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.