10.3.11

Recenze: Králova řeč [King's Speech] - 60%

Jen velmi, velmi, velmi stručně, protože nestíhám (respektive stíhám jiné věci než FFFilm):Králova řeč mě neuvěřitelně překvapila tím, jak mi přišla tuctová.

Viděl jsem ji až poté, co dostala všechny ty ceny, a nechápu...

Je to slušně odsýpající komediálně-dramatická divadelní inscenace se třemi slušnými herci v hlavních rolích. Všichni hrají adekvátně, scénář je adekvátní (byť totálně předvídatelný), režie je adekvátní, kulisy jsou adekvátně gay, ale pár hodin po skončení se mi film naprosto vykouřil z hlavy a nevzpomenu si na jedinou jeho scénu, kterou bych někomu chtěl citovat s upozorněním, že "tohleto bylo fakt bezva".

21 komentářů:

 1. Film stojí za houby, ale ti anglosasové jsou nějací podivně ujetí na tu královskou rodinku. Např. Diana byla jasná slepice, ale píše se o ní jako světici a myslitelce a lidi to bůhví proč žerou.

  OdpovědětVymazat
 2. Vůbec tomu nerozumíte 8-)

  OdpovědětVymazat
 3. Souhlasím.

  Hodně mě ale mrzí, že zrovna tenhle film dostal málo prostoru... i když... v podstatě to odpovídá tomu, co si zaslouží sám o sobě.

  OdpovědětVymazat
 4. Hodně jsem se na ten film těšila, ještě než se o něm začalo psát, kvůli hercům a námětu a tak, a fakt se mi líbil. Jenže to šílenství okolo člověku zkazí náladu...ne že by si ty oskary nezasloužili, ale to osobní potěšení z filmu ze mně pak nějak tak vyprchalo. Kromě toho teď každý, kdo to ještě neviděl, přirozeně očekává víc a může být zklamaný, jak je to "obyčejné".

  OdpovědětVymazat
 5. Asi tam bylo málo CGI. Nebo bylo amatérsky renderované.

  OdpovědětVymazat
 6. souhlas, no... za co ty 4 oskary nevim.

  OdpovědětVymazat
 7. Tentokrát souhlas s Františkem, i když filmy, kde si někdo povídá mám narozdíl od něj rád... Až jsem se divil, kdy Irena v Palcích toto začala naznačovat a Saša na ni začal dorážet, že ne, že to je parádní film atd. O Vosmíkovi ani nemluvím, ten je úplně mimo od začátku.
  Když (legrací) naznačoval, že by už Frantu měli odstranit a nikdy nepustit zpátky úplně, dosti jsem se zhrozil, uvědomíce si, že by tam zůstal Vosmík navždy, uff - ten člověk je úplně příšerný, nic neřekne, pořád se snaží s tím druhým jakoby bojovat, online frká, popotahuje a jednoduše se nedá poslouchat. Zato Irena je fantastická, na tak malém prostoru řekne tolik věcí, narozdíl od toho Ondřeje, který přeblekotá těch pár frází, co si někde načte...

  Ideální novodobá dvojice by byla Franta a Irena, to teda jako jo.

  OdpovědětVymazat
 8. Zemetreseni v Zaponsku? Cunami? Fuxoft, snad jsi sakra v poradku..

  OdpovědětVymazat
 9. Na blogu je poslední zápisek z Osaky, tam to zdá se nedosáhlo. Klid :)

  OdpovědětVymazat
 10. Je fakt, že je to spíš takový příjemný film na nedělní odpoledne u televize, než nějaký přelom v kinematografii. Jde o perfektní ukázku řemeslné práce ve všech směrech, ale příliš to nepřesahuje obvyklou šablonu konverzačního životopisného dramatu. Já osobně bych tomu dal o pár procent víc, protože mám tenhle typ filmů moc rád a Colin Firth předvádí skvělý výkon. On sám si určitě Oskara jednoznačně zasloužil, protože v roli navenek rezervovaného a chladného člena královské rodiny, který se stále hlídá, aby neporušil dekorum, dokázal i s minimem výrazových prostředků výborně vykreslit charakter a pocity své postavy.

  OdpovědětVymazat
 11. fuka je zmrd jemu sa nic nestane ;)

  OdpovědětVymazat
 12. Franto, žiješ? Že ty jsi byl na vánoce 2004 někde v oblasti Indického oceánu? :-)

  OdpovědětVymazat
 13. Králova řeč je dobře napsaný,dobře zahraný,dobře zrežírovaný film. Není nijak výjimečný, ale pořád je to dobrý film. U true grit mu nevadí, že to není nijak obejvný originální film, ale u Kins speech zdůrazňuje tuctovost. Není to nic než póza kdy se Fuka nadřazuje nad akademiky, kteží poprávu dali tomuto filmu Oskara. Poprávu proto, že loni nic lepšího natočeno nebylo.Byl to hodně slabý rok.

  OdpovědětVymazat
 14. toy story sucks řekl(a)... - to jako joke, nebo vážně?

  OdpovědětVymazat
 15. Podle Google lattitude se Fuka nachází v Osace a tsunami postihlo severovýchodní pobřeží, takže by měl být v klidu :-)

  OdpovědětVymazat
 16. toy story sucks:
  A nebo je prostě True Grit mnohem zábavnější?

  OdpovědětVymazat
 17. ale prd! ten film je skvely.. je to dalsi rainman... klasicky natoceny, takova trochu dobra televizni incenace.. no a?

  divak nepotrebuje technicke voloviny borticich se domu v Pocatku, ale potrebuje poradnej pribeh, kterej je silnej..

  Starosvetske nataceni Eastwooda, jake predvadi v Gran Torinu nebo Dopisech z Iwo Jimy je zabavne pro silnej pribeh..

  Stejne jako Kralova rec, ktera jde navic v ustrety mass a zaroven jim nepodleja..

  Ma skvelej suchej anglickej humor, dobre dopadne .. a pritom si nemuzes rict, ze je to cajdak..

  Ano, skakacka a strilecka to vazne neni.

  OdpovědětVymazat
 18. Jak jednoduché něco pěkného a kultivovaného pošlapat.Právě ta přirozenost a zdánlivá obyčejnost je mi na tom filmu docela sympatická.Není to žádná efektní (ne však efektivní) nabubřelost, která vychází sice z instantního scénáře,ale zato si chce diváka koupit tím,když na veřejnost "prosákne" že nejdražší scéna ve filmu stála 100.000.000$ a trvala přitom jen 3min.Přiznávám že film není pro široké masy natěšené na super sound a efekty kterým o děj ani moc nejde ale je spíš pro ty co mají cit pro jemné nuance ve filmech a dokáží ocenit i příběh pro který je zapotřebí určitý cit a inteligence.U mě má film 89%.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.