25.3.11

Recenze: Hlavně nezávazně [No Strings Attached] - 60%

Aston Kutcher a Natalie Portmanová nemají přílišnou "sociální inteligenci" (hlavně ona). Znají se mnoho let, ale až teď se spolu víceméně náhodou vyspí. A dohodnou se, že spolu budou nadále spát, protože jim to spolu sexuálně klape, ale žádné další potřeby si spolu ukájet nebudou, natož aby spolu chodili nebo se zamilovali nebo spolu snídali! Ale plán začne (pochopitelně) trochu skřípat...Je samozřejmé, že jeden nebo oba protagonisté zatouží po něčem víc než po hot sexu, následně to druhý nebo oba odmítnou, nastane krize a nakonec pravá nehynoucí láska. Protože taková zápletka tvůrcům připadal příliš chabá, přidělali velkou spoustu prvoplánovitě legračních podzápletek a veselých postaviček (Kutcherův tatínek Kevin Kline chodící s Kutcherovou bývalkou, několik legračních spolubydlících Portmanové včetně stereotypního legračního gaye, atd...). Některé z nich fungují, ale většina z nich rozmělňuje základní příběh a nemá toho s ním moc společného.

V některých okamžicích film chytře poukáže na to, jaká úskalí takové "sexpřátelství" přináší, ale o pár vteřin později už zase někdo někam legračně padá nebo je někdo legračně nadržený nebo někdo mluví legračně hrozně sprostě (což občas není tak legrační, jak si tvůrci zřejmě představovali).

Film je poměrně odvážný a kromě sprosté mluvy v něm uvidíte dost nahého masa obou hlavních představitelů.

Bohužel, veterán humoru Ivan Reitman už není zdaleka tak "edgy", jak byl před 30 lety, a v místech, kdy by se jeho film mohl stát originálním a provokativním, sází na sitcomovou jistotu.

Nejvíce mě na filmu překvapilo, jak ten čas letí a jak hrozně staře vypadají Kevin Kline, Ivan Reitman (má maličké cameo) a Cary Elwes (toho jsem vůbec nepoznal, zde vpravo).

14 komentářů:

 1. Jak hluboko Portmanka klesla...hádám, že po Černé labuti, Your Highness a tomhle je její pověst slušňačky nenávratně pryč...

  OdpovědětVymazat
 2. sociopat a kokot, svejk co v teplakoch utekal za statne z japonska sa dalej vysmieva niezkej socialnej inteligenci, pritom on sám ju má nulovú, kokot navzdy kokotom, zaroven odpoved na otazku, preco mu dala posledna sukacka kopacky, zistila co za kokota v puberte pri sebe vlastne trpi.

  OdpovědětVymazat
 3. Zklamal jsi mne slokote, jaktoze nejsi prvni ? Malo si to hlidas !

  OdpovědětVymazat
 4. to Anonym 25. března 2011 15:38:

  vy těmi svými příspěvky vykazujete rovněž nějakou poruchu :-)

  OdpovědětVymazat
 5. 25. března 2011 15:47 - IMHO se jedná o rafinovaný running gag a metahumor a ty příspěvky sem píše buď přímo Fuxoft nebo nějaký robot.

  OdpovědětVymazat
 6. Toho dne byl Anonym tak blízko odhalení, jako ještě nikdy předtím

  OdpovědětVymazat
 7. uz sa kokot fuka napil tokijskej vody, hlasia, ze stupen kontaminacie je vysoko nad normu, uz si v nej picus a sociopat fuka umyl svoj pubertalny anal, stale sa citi fajn a v pohode, kokot, co utekal z japonska za statne s priposratymi teplakami.

  OdpovědětVymazat
 8. ta portmonka je kokotsky dobra baba a kokotsky ju milujem aj v tepliakoch

  OdpovědětVymazat
 9. a full frontal??.....:-D

  OdpovědětVymazat
 10. Frantisku, nechystas se opustit Odvazne palce, ze ne? Zacina to nejak vypadat, ze Irena tam bude i pristi tyden a o tve neucasti nepadlo ani slovo. Prosim o objasneni. Diky...

  OdpovědětVymazat
 11. ad Anonym 25. března 2011 15:38
  Tak mam dojem, ze si sem chodi v posledni dobe ventilovat emoce entita znama jako Guru.Joe, se kterou se Fuka stretl v zasadnich bojich Gamecube vs Playstation.

  OdpovědětVymazat
 12. 25. března 2011 20:39
  přesně tak, kam to jako sklouzává tohleto, která ze stran začala intrikařit, kdo tak "nenápadně" kryje koho rozhodnutí? R1 zvoucí druhořadé náhražky a vydávající paralelní vesmír kde na sesli sedí místo Obamy Hilary za normál - nebo ty Františku? obětoval bych toho Vosmíka..

  OdpovědětVymazat
 13. tenhle film vynechám, už v půlce traileru to byl vopruz:)))

  OdpovědětVymazat
 14. pica za co si dal 60? za co?

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.