20.11.08

Vy nám taky, šéfe! - 20%

Kandidát do Europarlamentu (Václav Vydra) požádá svého synovce, aby šéfoval jeho reklamní agentuře a aby ji záměrně přivedl na mizinu (není vysvětleno proč přesně, ale jde mu prý o život). Zaměstnanci agentury (většinou záměrně vybraní idioti) a jejich debilní reklamy ovšem nečekaně mají úspěch a pak se ukáže, že je to ještě úplně jinak.Zajímavost k tomuto traileru: V samotném filmu není žádný výbuch auta (1. sekunda) ani žádná soulož nebo nahota té hezké slečny, která souloží v 15. sekundě. Ten pán, který s ní v traileru souloží, s ní ve filmu nesouloží. Ve filmu s ní souloží dva jiní pánové, ale ani jednoho při tom nevidíme.

Chtěl jsem se pokud možno v recenzi vyvarovat srovnáním s předchozími filmy Martina Kotíka, ale nejde to. Na VNTŠ je špatné všechno to, co bylo špatné na filmech Pánská jízda a Všechno nejlepší!, ale je to ještě horší a film ještě více připomíná hodně špatný pilotní díl hodně špatného českého sitcomu. Tentokrát se nekvalita projevuje ještě mnohem více na technických aspektech filmu - často je v záběrech opravdu nechutné digitální zrnění (nenatáčelo se na film). Zarazí také neuvěřitelná všudypřítomnost log a sponzorů v každém metru filmu (mohli byste namítnout, že v reklamní agentuře něco takového působí přirozeně, ale věřte mi - nepůsobí). Scénář je velmi špatný, ale myslím, že existují i dobré komedie, které mají ještě dementnější a nesmyslnější scénář. To všechno je ale vedlejší.

Úplně nejstrašnější je Kotíkova režie, která naprosto spolehlivě pohřbí jakoukoliv snahu herců předvést aspoň občas něco vtipného. I když třeba Vydra, Bohdalová Janžurová nebo někdo z mladší gardy občas řeknou něco způsobem, který by byl vtipný, Kotík okamžitě prostřihne na něčí vtipně vyjevenou reakci, která jakýkoliv humor pohřbí. Abyste si mohli udělat představu, jak vtipný film VNTŠ je, dovolil jsem si pro vás připravit následující graf (není v měřítku):

vy-nam-taky-sefe.jpg

Nulu tomuto filmu nedávám proto, že se snažím držet zásady, že nula procent znamená film, u kterého je jeho blbost (proti vůli tvůrců) nějakým způsobem až zábavná. Vy nám taky, šéfe není zábavný v jakémkoliv smyslu slova a v jakékoliv galaxii. Je to katatonický film. Je to antizábava.

21 komentářů:

 1. Takže přesně dle vtipu:
  "Ty jsi tak debilní, že bys v soutěži debilů byl na druhém místě"
  "proč až na druhém"
  "protože jsi takovej debil, že bys to ani nevyhrál"

  OdpovědětVymazat
 2. Měl bych jen dvě připomínky: Jednak tam nehraje Bohdalová, ale Janžurová (což je asi vlastně úplně jedno) a to co se týče všudepřítomných propagačních materiálů, řekl bych, že to takhle v reklamce vypadá. Prostředí obecně už moc věrohodné není. Navíc bych chtěl ocenit firmy, který tam na sebe nechaly udělat hloupý reklamy... Tabubulka zábavnosti je skvělá!

  OdpovědětVymazat
 3. Já bloud, já si vážně až do teď myslel, že to je nový seriál. Musím příště dávat větší pozor při televizních upoutávkách.

  OdpovědětVymazat
 4. Kotík je absolutní antirežisér. Měl by měl začít točit béčkové horory, akční filmy nebo sci-fi. Tam by měl šanci stát se legendou.

  OdpovědětVymazat
 5. Dost dobrá srovnávací tabulka :)

  OdpovědětVymazat
 6. Tady je videt, jak jsou podobne tabulky subjektivni ... :D

  Ukazal jsem ten obrazek nekolika lidem se zakrytou skalou ZABAVA-NEZABAVA. A ve vice nez jednom pripade mi dotazovany priradil hodnoty k dane skale opacne: ZABAVU dolu a NEZABAVU nahoru ... ale mozna jen ti lide nemeli Frantu radi, nevim :D

  OdpovědětVymazat
 7. Kotík prý studoval filmovou vědu na Filozofické fakultě UK, poté se pustil do studia produkce na FAMU. To je divný, k čemu mu to studium bylo. A nebo to třeba dělá schválně jako nějaký sofistikovaný pokus na diváka.

  OdpovědětVymazat
 8. Nebudete tomu věřit, ale přesně tohle jsem si říkal před několika minutami taky - jestli on to nepojímá jako nějakou sondu nebo pokus a po pěti velešpatných filmech nenatočí naprosto strhující dokument o myšlení průměrného českého diváka...

  OdpovědětVymazat
 9. Řada vynikajících režisérů jsou samouci. Existence Kotíka, který film studoval, zajišťuje rovnováhu Vesmíru. Jen se nesmí přiblížit k dobrému režisérovi. Došlo by k anihilaci.

  OdpovědětVymazat
 10. PhilZoo: Souhlas. Bohužel mám pocit, že právě ČR je na tý špatný misce vesmírných vah.

  OdpovědětVymazat
 11. Pokud vím, tak Kotík studoval filmovou vědu na FF UK pouze rok a ani nevím, zda ji dokončil, hned jak se dostal na FAMU, tak zmizel. Již tehdy však všechny oslňoval svojí vesmírnou inteligencí.

  OdpovědětVymazat
 12. proc pak dostal disaster movie 0%? :)

  OdpovědětVymazat
 13. Z tabulky jsem řval smíchy :D

  OdpovědětVymazat
 14. Pro mě zásadní problém který brání tomu utratit za lupen: Václav Vydra. Toho nechci vidět snad ani mrtvýho!

  OdpovědětVymazat
 15. To je presne ten druh komedie, u ktere je recenze (a komentare) vtipnejsi, nez film samotny :). Rekl bych, ze zapletka navic vykrada Producenty od Brookse.

  OdpovědětVymazat
 16. Fuka ty si Hippie Jude :) aspon ze si sa uz konecne priznal...ty Kanchu Uchyl

  OdpovědětVymazat
 17. tenhle film patří mezi nejlepší český komedie. to že nemáte rádi režiséra neznamená že nemůže natočit dobrej film. a když nepochopíte děj tak to už je váš problém. v podnikání jsem vychovávanej od malička a je to fakt úžasnej film a všichni co znám se na něj často koukaj. nechápu vás že jste všichni tak negativní. komedie je nejtěžší žánr co může být. je vidět že jste vichni ze seriový výroby a nikdy jste se o nic nepokusili.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.