29.11.08

Móda blbek

Po záležitosti "fuga" (skutečně jsem netušil, že se jedná o tak obrovsky nepochopené slovo!) se ukazuje, že nová rubrika citáty má úspěch. Takže něco z jiného soudku, ale pořád o Vy nám taky, šéfe, o ženě, která se nestydí za vlastní názor, a o dalším neotřelém slově: "depasuje".

"Zůčastnila jsem se slavnostní premiéry nového českého filmu Vy nám taky, šéfe. Snad bych mohla říct i velkofilmu, protože zážitek to byl opravdu obrovský, tak dobrý film se jen tak nevidí. Jediný co mi zkazilo náladu byl houfný výskyt pseudocelebrit a různých večírkových příživníků, prostě móda blbek v showbyznysu dorazila i do filmu. Nejdřív vám ale zrecenzuji něco o něm. Je radost dívat se na film, u kterýho tvůrci přesně věděli, jak na diváky. Celý kino se smálo od první do poslední minuty a my jsme se smáli i během závěrečných titulků, tak bezvadná komedie to byla. Paní Janžurová doslova excelovala, výbornej byl i David Suchařípa a i když jim jejich show kazily pseudocelebritní hleny, vtěrky a přísavky jako David Kraus nebo Sandra Nováková, který se museli režisérovi asi hodně dlouho nabízet, tak výsledek depasuje úplně všechno, co jinak vysílají v kinech a co jsem měla možnost vidět třeba letos ve Varech."

Vanda Veškrnová (celý ten článek [a koneckonců celý web] stojí za přečtení)

Tentokrát má linguistická teorie zní takto: Slečna Vanda někde slyšela slovo "deklasuje", ale slyšela ho blbě.

60 komentářů:

 1. Jsem všema deseti pro další a další citáty, úryvky a výtahy. Slečna Veškrnová mi prozářila noc.
  Alternativní výklad: výkon zmiňovaných herců film zcela zbavuje pasu, což modelka Veškrnová používá coby metaforu nejvyšší hrůzy blízkou své profesi.

  OdpovědětVymazat
 2. No, ono bohatě stačí už jenom to úvodní "zůčastnění".

  OdpovědětVymazat
 3. Je Vanda Veškrnová skutečná? Působí celkem realisticky - těch celebrit na Facebooku, té upřímné snahy působit inteligentně, i pravopisnejch chyb je na recesi podezřele málo. Přesto se mi nechce běřit, že někdo tak dementní existuje (a nestydí se za to).

  OdpovědětVymazat
 4. Takhle to dopadá, když někdo, kdo je předurčen jen k točení porna, zkouší psát :-)

  OdpovědětVymazat
 5. LOL, to jsem netušil, že v ,,kinech vysílají''. Připomělo mi to (tuším že) středeční článek jisté ředitelky jistého školského ústavu publikovaný v Lidových novinách, kde se mluvilo o problematice ,,spojitých nádob''.

  OdpovědětVymazat
 6. Vy neuznáváte důležitost řešení problematiky spojitých nádob? Jen počkejte, to se stále podceňuje a podceňuje, pak si koupíte zmetkovitý nespojitý hrnek - a to se budete divit, až si do něj nalijete kafe!

  OdpovědětVymazat
 7. "...ale slyšlea ho blbě". A Franta to napsala blbě :)

  OdpovědětVymazat
 8. JAJ!!..WTF???to snad ani už nééé!:-D

  OdpovědětVymazat
 9. Hlavně se podívejte na její videa na YouTube! Ta ženská nemůže bejt skutečná.

  OdpovědětVymazat
 10. Neví někdo co znamená "pár seláns"? :)

  http://vanda-veskrnova.cz/reportaz-sexy-foceni-v-tunisku/

  OdpovědětVymazat
 11. děkuju strašně moc! během pročítání Vandinýho blogu jsem se od srdce zasmála. Myslim, že ta slečna je geniální. jj, pár seláns rulez!

  OdpovědětVymazat
 12. no tohle me presvedcilo ze ten blog je fake:)))...az me to zamrzelo:-D

  OdpovědětVymazat
 13. No ta ženská evidentně žije, viz. její videa na YouTube. Ale celá ta její namyšlená demence působí jako virální kampaň, kterou se chce prosadit. Třeba je to ambiciózní projekt nějakýho imagemakera.

  Chytrá teda nebude ani tak.

  OdpovědětVymazat
 14. Já se obávám (raduji), že je skutečná. Jako osoba opravdu existuje a skutečně občas fotí (naposledy, tuším, obálku na nějaký firemní časopis.)
  Samozřejmě může jít o recesi, čemuž by trochu napovídala relativní technická kvalita toho webu, který někdo musel dát dohromady, ale mně to prostě příjde na fake trochu málo přehnané.
  Navíc ty adresné urážky třeba Zelenkovi a Smoljakovi (post o MFFKV je kapitola sama pro sebe) nebo články, které by recesisticky neměly žádnou hodnotu... (nad dotazy čtenářů do třetice?)
  Má někdo nějaké další indicie nebo definitvní odpověď? Opravdu bych chtěl vědět, jestli může někdo takový existovat.

  OdpovědětVymazat
 15. Nový Český sen? :)

  OdpovědětVymazat
 16. No nevím, ale já si myslím, že ta VV neexistuje, je to recese. Takhle nikdo psát nemůže. Fakt by mě zajímalo, kdo za tím doopravdy stojí a kdo je ta holka na videích.

  OdpovědětVymazat
 17. Vážně existuje: http://www.jaromanagement.com/zeny/020/index.php

  Ta fotka s houbama se skutečně fyzicky objevila na firemním časopise jednoho pražského onchodního centra. Proč, to nevím, ale objevila.

  OdpovědětVymazat
 18. Luxusní dovolená v Karibiku vypadá spíš na Chorvatsko... :D

  http://vanda-veskrnova.cz/nad-dotazy-ctenaru-podruhe/

  OdpovědětVymazat
 19. No a co třeba teď točí takovej Klusák s Remundou? Reportáže z Varů + recenze VNTŠ vypadá na snahu vyprovokovat bloggery a intelektuály. Nebo třeba tohle v kombinaci s tímhle (0:42). Virální kampaň jak vyšitá.

  OdpovědětVymazat
 20. Pročítal jsem blog té slečny a hloupá jistě není, naopak, její způsob uvažování je poměrně nekonvenční a originální a rozhodně v sobě má něco, čemu se většina lidí ani nepřibližuje. A hlavně je to dívčí uvažování, proto Vám to všem možná připadá divné, protože blogy a různý diskuse a články obhospodařují hlavně páni.

  OdpovědětVymazat
 21. Anonym 29. listopad 2008 16:09:

  Jo, ta holka není úplně tupá - formálně jsou třeba její texty zvládnutý o něco líp, než by se vzhledem k retardovanosti obsahu dalo čekat. Její pokusy o sžíravou kritiku celebrit, který tě nejspíš oslnily, jsou ovšem vrcholně dementní (ano, to znamená, že jsi pravděpodobně dementní taky).

  Pokud to není nějakej sofistikovanej fór a ta ženská je opravdu taková kráva, vidím to na poruchu osobnosti - si to představte, tý šikany, co musela s touhle povahou zažít!

  OdpovědětVymazat
 22. 29. listopad 2008 16:09:
  Váš příspěvek je součást toho vtipu, ne?
  Cituji, needitovaně, z blogu oné inteligentní, nekonvenčně uvažující slečny, jíž se naštěstí skoro nikdo ani nepřibližuje:
  "Bohužel, jak už ví ti inteligentní z vás kteří si mě přidali na Facebooku mezi Přátele mi doma na letišti ukradli digitální foťák a já kvůli tomu přišla o hromadu sexy fotografií, které by byly ozdobou každého luxusního photobooku."

  "Pořád se chystám na reportáž z Tuniska i se souhrnem mých nesčetných pracovních úspěchů, ale předtím vám musím ještě říct něco osobního o sobě."

  "I proto jsem se poté, co se na mě obracelo víc fotoaparátů než na Christophera “Sarumana” Leeho, a především poté, co mi slečna Donátová nehorázně znemožnila pracovat, rozhodla, že už nebudu čelit zájmu návštěvníků a současně nezájmu ze strany provozovatelů festivalu a vrátím se domů."

  "Nejvíce mě pobavilo, jak za mnou dolézaly a chtěly se vyfotit hvězdy druhého řádu: Smoljak, Mauerová, nafrněná Kočičková, jakýsi Polášek nebo zmíněný Zelenka (ale na fotkách jsem se samozřejmě usmívala, jsem přeci profesionálka)." vs. "Málem bych zapomněla podělit se s váma o fotografii s mojí známou a snad i kamarádkou Světlanou Nálepkovou, se kterou jsem strávila část našeho posledního natáčení (ještě s Kamilem). Je to skvělá herečka!"

  "Vuitton je zpátky s maskáčovým designem, což je moc fajn škoda jen, že si do propagace vybrali takový nuly jako je pan „točím nejnudnější filmy na světě“ Coppola, vrchní král feťáků Keith Richards, nebo nejošklivější pár tenisů na světě – plešoun z Las Vegas se svojí německou dogou. Už by bylo na čase abych pro ně taky fotila, od Johanssonové a Thurmanové to je nic moc, o Herzigové nemluvě. Navíc jsem vždycky chtěla dělat s Naomi Campbell. Nechápu že Vuitton dovolil aby v tý Dolce Vitě fotila s jejich věcma Jana Knauerovova místo mě. "

  "Potkala jsem tam i Gábynu Partyšovou, po nos zabořenou ve slevněných věcech, no jo, na mimino jí asi padne většina honorářů za nic, že musí nakupovat jako sociální případ. Bylo mě jí uplně líto tak jsem na ní pak myslela když jsem obědvala v Ambiente ústřice. Naštěstí jsem tu pachuť ze setkání s tou chuděrou smyla tak, že dnes jsem byla na své pravidelné zen masáži v Zen Asian Welness a jsem úplně v pohodě, plná pozitivní energie a moje mysl je totálně čistá. Moje masérka byla úplně v šoku, když mě viděla a hned poznala, že mě ten show bussinesovej život bere hodně astrální energie, takže jsme se domluvily, že budu chodit častěji, abych byla odolná proti vnějším negativním impulsům, to je pro nás věřící dost důležitý. Takže jsme to dneska trošku protáhly a já jsem celá kokosová, pružná, hebká, voňavá a odpočatá. Myslím, že by to většina z vás potřebovala taky. Myslete zenově, Vanda."

  Myslete zenově!
  O co se tu vůbec snažím? Z toho nemá smysl citovat, je tam jedna perla vedle druhé. Jestli to není joke...

  OdpovědětVymazat
 23. Je to jasný, je to fake. Teď ještě zjistit, jestli si to ta holka vymejšlí sama, aby se prosadila, nebo za tím někdo stojí.

  OdpovědětVymazat
 24. Tak ona je vtipná nezáměrně, což je, pravda, trochu problém, ale i tak je to docela zajímavý úkaz. Je v tom ta čistota a upřímnost, ona zkrátka nekalkuluje. Není v tom ta ironie "já vím, že ty víš, že já vím", jakou používá třeba František Fuka. Ale je to dané hlavně tím, jak říkám, že to je žena, pár dívčích blogů už jsem četl, a takhle uvažuje většina holek. I třeba to, jak má komplex z některých celebrit a lidí z branže, to dokládá, že máme dočinění s normální závistivou drbnou, jenže problém je, že 95% žen jsou závistivý drbny (hlavně ve vztahu žena-žena), ony se nad to nejsou schopny povznést jako chlapi.

  OdpovědětVymazat
 25. Tak koukam, že Fuka je blb a taky sednul na lep. lol.

  OdpovědětVymazat
 26. Neverim, za ta holka je skutecna a ze nejde o nejaky viral. Na to si dal nekdo moc prace. A neverim, ze by na to Fuka skocil. Spis je soucasti planovaneho uniku informaci.

  OdpovědětVymazat
 27. Samozřejmě, jde-li fake, pak se pan Fuka konspiračního nařčení asi nezbaví. Ale já bych na to pravou ruku nevsadil.

  [ověřovací slovo 'tumfus' si budu nějakou dobu pamatovat]

  OdpovědětVymazat
 28. *jde-li o fake

  Ale jak už jsem říkal, trochu mě mate, že ona jako osoba toho (uměleckého) jména skutečně existuje a pracuje. Ten časopis z novodvorské plazy v postu k Tunisu moje známá (které jsem tohle ukazoval) držela v ruce.

  OdpovědětVymazat
 29. Někdo jí tu nazval "zajímavým úkazem" - s tím označením souhlasím,, možná bych ještě přidala "přírodním" :-)

  Já bych ty blemcy vydalala knižně. Pod nějakým "sofistikozičkovým" jménem jako "Zpověď modelky aneb IQ bez hranic" nebo "Český show-business očima největší hvězdy"

  Doufám, že jde o reálnou osobu a v komentování společenského života bude pokračovat.

  OdpovědětVymazat
 30. Sa mi páči, ako píše o svojom fotení v Afrike (Tunis) a ako píše o ľuďoch tam...
  "Jsou mnohem chytřejší, čestnější a líp opálený" :-)

  OdpovědětVymazat
 31. To musi byta fake , to jinak neni mozneeee:-D :-D :-D pomooooooc:-D reknete nekdo ze to je fake a ulevte mi:-D

  OdpovědětVymazat
 32. pri cteni blogu jsem kadil magi v kostkach :-) to je podobna legenda jako henryk lahola, nebo ten frajer ze slovenska co kamosi z dzejarem.

  OdpovědětVymazat
 33. Kamarat s dzejarom bol Martin Jakubec. Inak, ten chlapec, zda sa, normalne fici dalej.
  http://www.martinjakubec.sk/
  Normalne tam ma aj videoklipy. Pozor! Len pre silne zaludky.

  OdpovědětVymazat
 34. a čo toto také ono do kokota?:-DDD

  OdpovědětVymazat
 35. beztak za vsim stoji franta .. apropos franto pocitas se teze mezi psaudocelebritu .?? hh

  OdpovědětVymazat
 36. Přehnaně sebevědomá a přitom úplně blbá? No, pokud je zrzka nemusel by to být fake...

  OdpovědětVymazat
 37. Já už jsem na ni narazila v souvislosti s "pornem" radního Richtera (viz bulvár). Zaujala mě natolik, že jsem chvíli pátrala a řekla bych, že existuje, studuje střední školu (viz blog holky, která točila ty její filmíky na youtube), opravdu si přilepšuje modelingem (ne ovšem v takové míře, jak píše, to je vůbec fór a nadsázka), sebevědomá je o něco málo víc, než její spolužáci (a ti jsou proti nám, starejm pardálům, sebevědomí hodně :)a tenhle blog je dílem sranda a dílem svérázný způsob, jak na sebe upozornit. Což se jí evidentně daří. Nedivila bych se, kdyby se za pár dní na jejím blogu objevila sžíravá kritika tohodle fuxoftova postu. A hádám, že si to František za rámeček nedá :-) Jo a myslím, že blbá není (to že jí dělá problém pravopis, je jiná věc, to nesouvisí s inteligencí) a že její kritika "celebrit" je často trefná.

  OdpovědětVymazat
 38. 2Franta: Ona virtuální dáma Vanda Veškrnová, která je nesmírně vtipně vytvořené stvoření, které svou nepředstíranou hloupostí naprosto s nadhledem a s odzbrojující sebejistotou komentuje dění v showbusinesu dostalo i Františka Fuku. Smekám před ní klobouk, protože Franta není žádnej cucák a přesto neunikl.

  OdpovědětVymazat
 39. Nebo je to tak, ze Frantisek je soucasti teto taskarice a takovym nenapadnym zpusobem dela reklamu zminovanemu blogu :).

  OdpovědětVymazat
 40. Hlavně, že slečna byla ve Varech a nebojí se na to poukázat.

  OdpovědětVymazat
 41. Fuka taky neexistuje a bavi tolik lidi.

  OdpovědětVymazat
 42. Takze jakze? Vzhledem k dostupnym materialum dalsi reklama na Axe? Jsou hosi docela kreativni.

  OdpovědětVymazat
 43. J.R.: No hele, zrovna včera jsem Fuku viděl v metru. I když kdo ví jestli to taky nebyl fake, Albert mi připadal menší než na fotkách...

  OdpovědětVymazat
 44. Ty kravo ale je fakt dobra...je to recesa na cele care...a vyhrava:-DDD

  OdpovědětVymazat
 45. A moje linvistická teorie říká, že slovo "linguistická" František někde slyšel, ale česky to není.

  OdpovědětVymazat
 46. Podle zaznamu v registraci domeny, bych rek ze zadna Vanda Veskrnova neesituje

  OdpovědětVymazat
 47. Taky myslim, že v tom Fuxoft jede:-) Třeba to, že ta holka co dává na youtube ty videa je podezřelá. Má v přátelích Frantovo Jitushku, takže se asi znají osobně(když Jitushka tam má jen jedno video, tak proc si ji jinak davat do pratel) a dost možná se tím pádem zná osobně i s Frantou a tak to mohlo celý vzniknout:-) ..nemůžu pořád uvěřit, že je skutečná

  OdpovědětVymazat
 48. Hmm, asi bysme si měli definovat slovo skutečná.
  Předpokládejme, že Vanda Veškrnová je pseudonym. Ta modelka, která udělala ta videa na YT a která fotila například pro tu Novodvorskou Plazu musí fyzicky existovat. Z obsahu stránek lze vyčíst, že se hlásí k onomu pseudonymu, a za stránek agentury Jaro lze vyčíst, že pod ním i pracuje. Je tedy reálná přinejmenším ve stejném rozsahu jako entita "Fuxoft," kterou bysme sice nenašli v matrikách, ale je celkem zřejmé, že je projevem konzistentních výstupů jedné fyzické osoby, v tomto případě Františka Fuky.
  Takže v jakém smyslu by mohla být neskutečná? Že na svém blogu neprezentuje své názory, ale úmyslně pózuje jako maximální kráva? To zrovna nenaplňuje mojí definici termínu "neexistovat."

  OdpovědětVymazat
 49. Postava Vandy je parádní kousek, číst si pak ty reakce musí bejt naprostá slast. Vážně klobouk dolu. Chvílema ale už je to trochu na hraně - viz pasáž o "Tunisanech, kteří jsou krásně opálení, čestní a nestydí se pozvat slečnu domů na večeři."

  OdpovědětVymazat
 50. depasser...predcit, prekonat z francouzstiny

  OdpovědětVymazat
 51. Určitě je to fake. A Fuka taky. Celej. Nejsem taky fake? Existuju vůbec? A kdo jste vy? Proč nesete tu divnou košili s dlouhými rukávy? Pomozt..csdffdvvbbbn

  OdpovědětVymazat
 52. Anonymní: Ona mě nemá ve friends a já ji taky ne. Koukám, že si mě přidala do přátel ta slečna, co bloguje o svém útěku za otcem do Švédska a která má na svém účtu několik videí s Vandou. Tak prosím neplést :) Vandu neznám, ale její blog miluju a strašně moc si přeju, aby existovala v celé své syrovosti. Fuxoft její blog objevil až po mé intervenci.

  OdpovědětVymazat
 53. Henryk Lahola, Anička Dajdou, Bohunka Kulichová, Martin Jakubec ... Kdo z nich je fake a kdo skutečný? Já se obávám, že takoví lidé existují, ale kolikrát to netuší ani jejich okolí, a teprve Internet umožnil jejich objevení...

  OdpovědětVymazat
 54. Slečna Vanda Veškrnová neexistuje, je to slečna artina Výborná:) chodila se mnou do třídy:) Nikdy jsme se na ničem moc neshodly a byla děsně hloupá..ono jí to zůstalo;)

  OdpovědětVymazat
 55. jinak nejde o ženu, ale o 18náctileotu slečnu z Velkého Března u Ústí nad Labem:)

  OdpovědětVymazat
 56. OMG!!! Co to je za holku? Tohle nemůže být skutečné..

  OdpovědětVymazat
 57. lide.cz - Z.r.Z.e.c.k.a@email.cz

  http://profil.lide.cz/profile.fcgi?akce=profile&user=Z.r.Z.e.c.k.a@email.cz

  OdpovědětVymazat
 58. super nový blog pro holky http://www.teawithteckoo.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.