6.11.08

Repo: Genetická opera [Repo! The Genetic Opera] - 20%

V blízké budoucnosti vládne všemu nadnárodní korporace, která prodává lidem orgány na splátky. Když někdo nemůž splácet, navštíví ho Repo Man a orgány mu odebere (nožem a bez narkózy). Vysvětlovat cokoliv víc by nemělo smysl a tvůrci (především ten člověk, co vymyslel sérii Saw) se snažili namontovat do filmu co nejvíc propodivností, bizarních kliček a krve (ale nic, co by dosahovalo nechutnosti série Saw). A je to muzikál.

Místo traileru se podívejte na téměř čtyři souvislé minuty z tohoto filmu:Tento styl vpodstatě vystihuje celý film. Nevím, jak to působí na vás, ale z mého subjektivního pohledu bych ohodnotil na stupnici od 0 do 5 (pět je nejlepší) asi takto:
 • Hudba: 1
 • Texty: 0 (většinou se nerýmují)
 • Zpěv (resp. "recitace"): 1 (protože je tam Sarah Brightmanová)
 • Choreografie: 1
 • Herecké výkony: 2 (je tam tam Alexa Vega a Paul Sorvino)
 • Výprava:1 (vypadá to jako divadelní představení)
 • Střih a kamera: 1 (ještě že máme ty videokamery - ušetříme za film!)
 • Pochopitelnost: 0 (ale pravděpodobně záměrně)
 • Zábavnost: 0
Richard O'Brien natočil před lety Rocky Horror Picture Show (ano, vím že ho nerežíroval), a chvíli po něm pokračování Shock Treatment. RHPS je dnes superkultovní záležitost, zatímco ST neměl ani finanční ani kritický úspěch a dnes je naprosto zapomenut. Proč? Řekl bych, že ST se nepodařil proto, že se tvůrci zcela cílevědomě snažili kopírovat RHPS. Repo: Genetická opera se také snaží kopírovat RHPS a jde jí to stejně blbě jako to šlo Shock Treatmentu.

Viděl jsem v životě hodně muzikálů, včetně Billyho Kida a kulečníkového upíra. Možná jsem na nějaký zapomněl, ale jsem si téměř jistý, že Repo je z nich nejhorší.

P.S: Pokud by někdo z chtěl tvrdit, že tento film je úmyslně natočen tak špatně a že v tom má být právě ta bžunda, pak to stejně na ničem co jsem napsal nic nemění.

16 komentářů:

 1. teda mne se to docela libi ;) nepochybne to bude lepsi filmovy zazitek nez posledni Batman...

  OdpovědětVymazat
 2. Pardon, Fuxofte, ale to je naprostý omyl. Shock Treatment se nesnažil zcela cílevědomě kopírovat RHPS. Odkazuje na něj, to sice jo, ale jinak je to úplně samostatná entita. Pokud ho člověk vnímá jako pokračování RHPS, je to skutečně pitomost největší. Ale jako samostatný muzikál je to až překvapivě chytrý film, který zapadnout musel, protože drasticky předběhnul dobu (reality shows? celé město jako jedno velké televizní studio? v roce 1981?).

  Pojmenovat hlavní hrdiny Brad a Janet a umístit je do Dentonu byl blbý nápad, to rozhodně; původně to pokračování být mělo, ale ve finální podobě prostě není, ani přibližně. Silně doporučuju se na ten film podívat pořádně znova a zapomenout u toho, že RHPS vůbec kdy existovalo. Na DVD už to konečně vyšlo, takže to jde.

  OdpovědětVymazat
 3. Konečně nějaký kvalitní muzikál a tahle vousatá pohaslá nula ho zkritizuje!!§
  No tak tam nehrajou animáci a nemává se tam svítícíma různobarevnejma zářivkama, převlečenejma za šavličky, NO A CO??,

  OdpovědětVymazat
 4. Jane, myslim to zcela vazne. (nejen) posledni Batman je presne ten druh filmu (jeden z mnoha), u ktereho si druhy den clovek sotva vybavi, o cem je... (ale tohle je ponekud OT, tady by asi mely byt komentare ke Geneticke opere)

  OdpovědětVymazat
 5. satan - zajímavé, já viděl TDK před několika měsíci, a perfektně si dokážu vybavit snad každou scénu, vryly se mi do paměti. A spolu s In Bruges je to nejlepší film roku.

  Ale sto lidí, sto chutí, samozřejmě.

  Mě se třeba ta 4 minutová ukázka na Repo (o kterým jsem tu slyšel poprvý) dost líbila.

  OdpovědětVymazat
 6. tak zrovna poslední dva batmani jsou hodně povedení, po tom, co bylo za parodie a gay filmy před nima.

  jinak tím neříkám, že Repo je hnus, neviděl jsem, tak nesoudím. včera jsem viděl v kině trailer a vypadal hodně zajímavě, i když dost bizarně.

  OdpovědětVymazat
 7. Ta hudba a texty jsou ale opravdu tristní. A to je u muzikálu dost závažná vada.

  OdpovědětVymazat
 8. Temný rytíř byl dobrej, ale mohl bejt ještě o dost lepší... proč ksakru ta nemocnice byla v momentě demolice úplně prázdná?!?

  P.S.: masque vyšpul.

  OdpovědětVymazat
 9. anonymní: ...protože jí policie vyklidila?

  jinak srovnávat Dark Knighta s Repo!, to zní ... dost zvláštně. Ale proč ne.

  Jinak Repo! se mi z těch 4 minut + traileru docela líbí

  OdpovědětVymazat
 10. anonymní: grrr... myslel jsem proč byl ten příběh tak napsanej - že jí policie vyklidila? Aby to snad nebylo moc drastické? :-/

  OdpovědětVymazat
 11. Ja bych to pretocil a udelal z toho porno ...

  OdpovědětVymazat
 12. "...ten člověk, co vymyslel sérii Saw..."
  Proti tomu bych se chtěl ohradit. Autoři původního Saw s tím nemají nic společného (James Wan a Leigh Whannell). Takže spíš myslíš někoho, kdo ždímal prachy z dalších dílů. Každopádně je to tvrzení zavádějící.

  OdpovědětVymazat
 13. me to celkem zaujalo

  OdpovědětVymazat
 14. No nevím, ale ty čtyři minuty jsem celkem protrpěla... děs

  OdpovědětVymazat
 15. ...všimli jste si Paris Hilton v černé paruce nebo jsem měla halucinace??? zdálo se mi, že i zpívala...

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.