5.9.08

Slepé lásky - 80%

Slovenský dokument Juraje Lehotského pozůstává ze čtyř segmentů, které nás nechají nahlédnout do niter čtyř lidí (nebo párů), které spojuje zamilovanost a slepota.Jde o velmi nápaditě a dobře řemeslně natočený film, obsahující velké množství působivých situací. Něco by se dobře výjimalo v nějaké podivnosti od Lynche, něco je jako z dobrého vtipného sitcomu a kupodivu to všechno sedí dohromady, i když se styl vyprávění zásadně mění (např. druhá epizoda vypráví celkem solidní příběh, za který by se nemusel stydět scenárista, zatímco třetí je naopak "pohledem na danou situaci").

V jednom okamžiku si tvůrci pustí fantazii na špacír a zasadí hrdiny do animované verneovky (má to své opodstatnění), ale jde jen o pár minut. Ve většině filmu jsem si ale uvědomoval, že buď musel být materiál velmi zručně sestříhán, nebo museli protagonisté chvílemi podávat herecké výkony - obojí je obdivuhodné a i když to může znamenat, že vlastně nejde úplně o "dokument", rozhodně mi to nevadilo.

Ať je žánr Slepých lásek jakýkoliv, rozhodně stojí za to je vidět.

P.S: Před filmem je krátký animovaný film o tom, jak se osudově protínají osudy čtyř žen. Na rozdíl od Slepých lásek je tento film plytký, předvídatelný a snažící se marně vzbuzovat dojem sofistikovanosti a hlubších myšlenek.

11 komentářů:

 1. Františku, zrecenzuj Comeback! :-D

  OdpovědětVymazat
 2. ano ano! pusť se do Baldy :-))

  OdpovědětVymazat
 3. Comeback? Bože to byla sračka! Podle upoutávek jsem si myslel že to bude něco podobného, ale trošku mě nahlodala recenze od Spáčilové která tvrdila že se na to dá koukat a že to je první opravdový český sitcom. No řekl bych že Spáčilová asi nikdy nic podobného neviděla :-(

  Mě by spíš zajímala Frantova recenze Tobruku.

  OdpovědětVymazat
 4. tak jsem si pustil ten trailer a zjistil jsem, ze jsem zapomel slovensky. musel jsem si cist ty angl. titulky. jestli to nekoho zajima ...

  OdpovědětVymazat
 5. Zapomněl jsi i česky, zdá se.

  OdpovědětVymazat
 6. Zapomněls. Chtěls říct. (c:

  OdpovědětVymazat
 7. Mě se naopak Comeback líbil a i když je to taková blbůstka, proč ne.

  OdpovědětVymazat
 8. Mírný OT1: Zdravím Vás Františku, podle toho profilu na Flickru to vypadá, že jste vyrazili do Řecka pozorovat kočky ;-) Některé záběry jsou ale povedené, o tom žádná.

  Mírný OT2: Myslíte, že by se dal ještě zprovoznit ten Google Calendar? Nějakým záhadným způsobem se i po kliknutí na tu ikonu nic nestane.

  K tématu: Těším se, až se zde zase objeví něco z "normální" distribuce, tyhle dokumenty jednak do kina asi moc lidí netáhnou, druhak se stejně tak dobře dají shlédnout na DVD. Snad se brzo dočkáme recenzí např. na Tobruk.

  OdpovědětVymazat
 9. Lubos o jaky link na Google Calendar jde? Ten co je tady vpravo nahore, ten mi funguje.

  OdpovědětVymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 11. Moje chyba, neuvědomil jsem si, že jsem jak na blogu, tak na osobní stránce.. Jde o přehled premiér filmů, které se od UFD díky Vám dají dostat do gCal, jak píšete zde: http://fuxoft.cz/premiery/kalendar.htm EDIT: Tak je to samozřejmě prohlížečem, Opera ten link nezkousne :-( Vyzkoušeno na jiném a už to vypadá, že naskočilo. Díky tedy za tuto aplikaci, jdu to trochu prozkoumat..

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.