18.9.08

Disaster Movie - 0%

Asi nemá smysl psát, že tento film je strašný nebo rozebírat jeho děj (žádný nemá). Pokusil bych se ale popsat, jak strašný je...

Skupina lidí je pocákána plodovou vodou, vtipný tlustý černoch si roztírá hovínko po obličeji a Amy Winehouse několik desítek sekund nepřetržitě krká... Tyto scény by teoreticky v nějakém filmu za nějakých okolností mohly být vtipné. V Epic Disaster Movie nejsou vtipné ani tyto scény ani nic jiného. Jednou za celý film jsem se velmi mírně uchechtl, když se na plátně objevil Alvin a Chipmunkové a začali hlubokými hlasy zpívat satanic metal.Víte, co se dělo s manželem Amy Winehouse (a kdo je to Amy Winehouse)? Víte, co jsou to American Gladiators? Kdo je to Flava Flav, Miley Cyrus a Dr. Phil? Viděli jste filmy Juno, High School Musical a Love Guru? Pochybuji, že jste na všechny otázky odpověděli kladně. Nadpřirozenost Disaster Movie je pro českého diváka ještě mnohonásobně umocněna tím, že spousta citací odkazuje na lidi, věci a události, které u nás málokdo zná. Film skončil před několika hodinami a já má ještě teď takový zvláštní pocit, jako bych si nebyl jistý, jestli se mi to celé nezdálo nebo jestli ještě nespím...

Nejvíce lituji Petra Palouše, který k filmu dělal české titulky a s překladem každé pitomé hlášky měl přibližně pětkrát více práce, než měli scenáristé s jejím vymyšlením.

18 komentářů:

 1. skoro na všechny otázky odpovídám kladně... (High musical school jenom z boku od PC, když to frčelo v televizi, ale povědomí je).
  To asi ale nic neznamená... dizástr můví vypadá i z ukázek předvídatelně slabě.

  OdpovědětVymazat
 2. Frantisku, kdyz muze mit nekdo rad idiotske horrory typu Toxic Avenger, proc by nekdo nemohl mit rad idiotske komedie typu "dopln si" Movie? Me osobne tyto bezduche filmy, u kterych predpokladam, ze budou sracka a k memu prekvapeni jsou sracka jeste vic nez jsem cekal, stejne jako radu jinych lidi, bavi. Tak to proste je. Kde je poptavka, je i nabidka :) Cekal bych trochu zlejsi recenzi...

  OdpovědětVymazat
 3. OT - byly dneska Odvážné palce?

  OdpovědětVymazat
 4. jj, ale né živě.

  OdpovědětVymazat
 5. Máte někdo nějaký návrh, jaký "dopln si" Movie přijde na scénu jako další v pořadí?? Už se mi zdá, že jsou vyčerpány skoro všechny možnosti a vždy je následující 'xxxx' Movie o něco horší, než předcházející.. (možná jen s výjimkou Superhero Movie)

  OdpovědětVymazat
 6. "V Epic Movie nejsou vtipné ani tyto scény..."

  Patrně mělo být "V Disaster Movie..."

  OdpovědětVymazat
 7. Dyt to "Epic" bylo preskrtnuty, ne?
  To byla jen takova slovni hricka jako ze jsou vsecky stejny...

  OdpovědětVymazat
 8. nebylo...Franta to, na zaklade pripominky, opravil

  OdpovědětVymazat
 9. IMHO by se mohlo titulkování těchto skvostů dělat automatickým překladačem, třeba by to potom byla větší sranda.

  OdpovědětVymazat
 10. btw, titulky delal Petr Palous, ten co stvoril genialni titulky k Monty Pythonum? V tom pripade ho lituji, je to sice job jako kazdy jiny, ale naprosto jina liga.

  Albatros!!

  OdpovědětVymazat
 11. Frantisku, me by zajimalo jestli si videl Meet the Spartans, coz vzniklo jeste pred timto filmem.

  OdpovědětVymazat
 12. Viděl a přišli mi ještě o něco horší než Disaster Movie.

  OdpovědětVymazat
 13. Franto, kdy zase bude v Odvaznych Palcích Tomas Baldynsky? Ta tvoje sefredaktorka mi moc nesedi

  OdpovědětVymazat
 14. Taky mi paní šéfredaktorka nesedí:-) Zato Vosmík mi přijde fajn. Tomášův návrat by mě ale potěšil ze všeho nejvíc.

  OdpovědětVymazat
 15. Mě zas přijde lepší šéfredaktorka než Vosmík.

  OdpovědětVymazat
 16. Šéfredaktorka mluví dobře. Zezačátku jsem si říkal WTF je to za krávu :-) ale potom se usměrnila.

  OdpovědětVymazat
 17. No tak nevím, říkejte si ci chcete, ale já se u takovýhle přiblblých filmů bavím vždycky nejvíc. At už to byli filmy jako Scary movie, nebo třeba Bullshit. Čím dál více se utvrzuji v názoru že čím víc Oskarů tím větší hovadina, čím horší kritika, tím lepší film a větší zábava. Takže jestli nechcete nekoukejte na to, ale já se na to s radostí kouknu.

  OdpovědětVymazat
 18. Nahodou, ja jsem se u Disaster movie dobre bavil. Neni to sice zadnej Jirasek nebo Smetana, ale treba ten uvodni vystup s Amy Winehouse je opravdu vynikajici.;0)

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.