29.7.08

Mumie: Hrob Dračího císaře [The Mummy: Tomb Of The Dragon Emperor] - 40%

Rickův syn dospěl a vydal se v tatínkových stopách. Jednoho dne probudí v Číně mumii megazlého císaře (Jet Li) a musí to rychle nějak řešit. Ale naštěstí za ním zrovna v tu chvíli náhodou přijedou rodiče...Třetí Mumie drží v mých očích smutný primát. Má totiž ze všech podobných popcornových filmů, které jsem viděl za posledních cca. 10 let, nejnižší poměr zábava / výpravnost. Na to snad musí být skoro nějaký unikátní talent, natočit za takové peníze film, který je vpodstatě jednou velkou nepřetržitou sekvencí akčních a trikových scén, a natočit ho tak, že naprostá většina těch scén je nepřehledná, nevtipná a především nudná. Neřekl bych, že za to může skutečnost, že Sommers tentokrát pouze produkoval a režii přenechal Robu Cohenovi, protože všechny Cohenovy filmy (včetně propadáku Stealth) byly lepší než tento.

Úplně všechno se od 2. dílu změnilo k horšímu. Rickův syn je nyní dospělý a vypadá jako kdyby byl o 2-3 roky mladší než táta. Kromě toho je strašlivě nesympatický.

Rickovu manželku hraje najednou místo Rachel Weiszové jiná herečka, která je typově a herecky úplně odlišná (Maria Belloová - manželka hlavního hrdiny v Dějinách násilí).

Přítomnost asijských hvězd je ve filmu celkem zbytečná, protože mají asi tři minuty bojových scén a Jet Li je většinu filmu stoprocentně digitální.

Čímž se dostávám k tomu, že grafika sice není renderovaná špatně, ale animace je žalostná, nereálná jak z fyziologického tak z fyzikálního hlediska a mohl bych vám jmenovat nejednu hru pro PlayStation 3 (a možná i pro PlayStation 2), která zvládá lepší animaci v reálném čase.

Nevím, co se při natáčení dělo a proč všichni herci vypadají, jako kdyby je účast na tomhle filmu v lepším případě nudila, v horším štvala. Překvapivé ale je, že za nic nestojí ani "techničtější" aspekty filmu, jako hudba, zvuk nebo střih - především díky němu často vůbec není jasné, co se vlastně na plátně děje a kdo koho právě do čeho čím praštil.

Scénář, ve kterém nechybí sněžní muži, drak a armády nemrtvých, pochopitelně také není vrcholem řemesla, ale nesmyslné scénáře k tomuto typu filmu jaksi odjakživa patří. Problém je, že pokud je film nudný, pak teprve začne divák přemýšlet o tom, jak nesmyslný je. A že má tentokrát opravdu o čem přemýšlet...

P.S: Seriózně jsem uvažoval o tom, že filmu dám 20%, ale tak nějak psychologicky mi připadá, že pokud drahý film tohoto typu obsahuje non-stop trikové výpravné akční sekvence, nemůžu mu prostě dát 20%. Ještě o tom budu přemýšlet.

6 komentářů:

 1. a co nejaka procenta do titulku?

  OdpovědětVymazat
 2. Jj, napr. MGS4 na PS3, ze...
  Muze snad neco vypadat lepe? :-)
  Nevi se, jestli uz Kojimu dotlacili k nejakemu filmu na zaklade MGS?

  OdpovědětVymazat
 3. 40%?? Ne snad. Pouzijme opet srovnani s Bathory:-]

  OdpovědětVymazat
 4. 40% je mozna opravdu jen z nostalgie. Scenar je na urovni deti z materske skolky. Dialogy naprosto tak otresne ze mate chut pokazde kdyz nekdo promluvi radeji hlavou prorazet zed nez to poslouchat. Bombasticka chvile kdyz se z niceho nic objevi Yetiove a ona krehka divenka provede mazany dialog "Jsou zli, pomozte nam", nacez se Yetiove rozbehnou a zacnou naprosto s prehledem masakrovat prave "ty zle" mluvi za vse. Nemluve o tom ze jedine dialogy co probihaji jsou popisovani deje ze z bodu A jdem ted do bodu B. Asi aby to i mene inteligentni jedinci pochopili. Pro jistotu vse doplni zaber na onu vec proc tam dojdou aby to doslo opravdu i mentalne retardovanym. Jedine co me aspon trosku pri sledovani toho filmu drzelo pri zivote byly akcni sceny. V zivote jsem nevidel v kine horsi film nez tento. 40% je mozna opravdu jen z nostalgie. Scenar je na urovni deti z materske skolky. Dialogy naprosto tak otresne ze mate chut pokazde kdyz nekdo promluvi radeji hlavou prorazet zed nez to poslouchat. Bombasticka chvile kdyz se z niceho nic objevi Yetiove a ona krehka divenka provede mazany dialog "Jsou zli, pomozte nam", nacez se Yetiove rozbehnou a zacnou naprosto s prehledem masakrovat prave "ty zle" mluvi za vse. Nemluve o tom ze jedine dialogy co probihaji jsou popisovani deje ze z bodu A jdem ted do bodu B. Asi aby to i mene inteligentni jedinci pochopili. Pro jistotu vse doplni zaber na onu vec proc tam dojdou aby to doslo opravdu i mentalne retardovanym. Jedine co me aspon trosku pri sledovani toho filmu drzelo pri zivote byly akcni sceny. V zivote jsem nevidel v kine horsi film nez tento. Od naprosto stejne otresne nudy za svoje tezce vydelane penize me oproti Eragornovy v tomto pripade zachranily aspon ony asi nakladne akcni sceny.

  OdpovědětVymazat
 5. nominuju na nobelovku, jak komatozně nudný může být film který je akční od první do poslední minuty, a debilní že snad ani pětiletýmu dítěti bych to nepustila... jestli jste v životě viděli horší film tak napište... jinak snad lepší ignorovat

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.