3.7.08

Jak ukrást nevěstu [Made of Honor] - 40%

Film začíná v okamžiku, kdy se Patrick Dempsey a Michelle Monaghanová sejdou ještě jako studenti, čirou náhodou, při jakémsi večírku. Tím začne jejich zvláštní "přátelství", které trvá snad deset let. Dempsey spí každý den s jinou ženskou, nechce se "vázat", ale kamarádí se (striktně platonicky) s Monaghanovou, pravidelně se scházejí na kafe a zákusky a povídají si o svých životech.V tuto chvíli asi už 99% z vás ví, o čem přesně film bude, ale pro to zbvývající jedno procento:

Monaghanová odjíždí na několik týdnů do Skotska. Mezitím Dempseymu dojde, že ji miluje. Chce jí to říct hned jak se vrátí, ale ona se mezitím ve Skotsku zasnoubí (s nějakým mladým skotským lordem) a požádá Demseyho, aby byl - jako nejlepší kamarád - na svatbě (ve Skotsku) její "družičkou".

Tento totálně neoriginální námět je také totálně neoriginálně natočen. Co je horší, scenáristé si nedali ani příliš práce s tím, aby klasickou zápletku nějak trochu ozvláštnili, nebo jí aspoň dali trochu smyslu. Divák by měl pravěpodobně hlavním hrdinům fandit (jejich představitelé jsou jistě fešáci), nicméně Dempsey hraje sobeckého sukničkáře, který se ani po oznámení svatby své lásky neodhodlá k tomu, aby jí řekl, že ji miluje, a místo toho kuje bizarní plány, které mají znemožnit a ztrapnit skotského snoubence (který je mimochodem hezký, hodný a výrazně sympatičtější). Postava Monaghanové je idiot už proto, že se nakonec rozhodne pro Dempseyho (což opravdu není spoiler).

Režisér Paul Weiland dříve režíroval především televizního Mr. Beana a snaží se občas prošpikovat romantické dialogy tím, že někdo někam legračně spadne. Což není legrační.

Celý film působí stejně trapně jako ta "vtipná slovní hříčka" v jeho anglickém názvu.

7 komentářů:

 1. vtipná slovní hříčka - v anglickém názvu ji nevidím. Je to proto, že je tak málo vtipná, nebo proto, že umím málo anglicky?
  Každopádně film nic pro mě.
  Btw, taky se mi v poslední době často stává, že nefandím tomu "správnýmu". Je to tim, že jsem zvrhlík nebo herci neuměj hrát kladný role nebo je to kvalitou scénářů?
  Karkulka

  OdpovědětVymazat
 2. Je to tím, že ženy si vždy raději vyberou toho sukničkářského rošťáka a potom toho hořce litujou, přejídají se čokoládou, brečí na rameni svým nejlepším kamarádům (většinou gayům) aby nakonec zjistily, že nejlepší pro ně bude nějaký neohrabaný ťunťa se srdcem na pravém místě...No vážně, je to pravda. Bylo to ve spoustě filmů. A ty přece nelžou! :-D

  OdpovědětVymazat
 3. to první příspěvek: Bude to tím , že neumíte anglicky. Tak pro Vás -made zní stejně jako maid- děvče, družička

  OdpovědětVymazat
 4. Takže já osobně bych Made of honor přeložil jako Zosobněná ctnost. A Maid of honour jako Nevěstin svědek.

  OdpovědětVymazat
 5. Nedá mi to - musím se zapojit a hájit tento film. Proč taková nemilosrdná kritika? Tento film naopak stojí za to vidět. Jde o pohodovou romantickou komedii, která je navzdory všem neoprávněným kritikám milým pohlazením po duši. Opravdu se mi nezdálo, že by tento film ostatní diváky v kině nebavil, či by snad sál dokonce opustili. Bylo tomu právě naopak - tím víc mě rozčiluje, z jakého důvodu se dočítám jen hloupá, nepravdivá a hodně ubohá hodnocení. Film má spád a navíc některé dialogy a hlášky jsou povedené perličky a 100% rozesmějí. Vážně mě mrzí, čím si tato příjemná komedie vysloužila tak nemilosrdnou kritiku! A je velká škoda, pokud se tím někdo, kdo se chce příjemně odreagovat a trošku romanticky pobavit, nechá od tohoto filmu odradit! U mě film Jak ukrást nevěstu zabodoval a vřele doporučuji!!! Pohodové léto!

  OdpovědětVymazat
 6. Hey nevíte někdo jak se jmenuje ta písnička a kdo ji zpívá,která zazněla když ten Tom se poádal s tou Hannah a jakože odjíždel den před svatbou domu a pak na sedl na toho kone a jel zpátky...nemůžu k tomu najít soundtrack.Dik

  OdpovědětVymazat
 7. blbý. a nepřišlo mi jako happy end že nakonec dostala toho blba.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.