13.5.08

Mejdan v Las Vegas [What Happens in Vegas...] - 20%

Cameron Diazovou právě opustil snoubenec. Ashton Kutcher právě dostal padáka. Aby zapomněli na trápení, vydávají se do Las Vegas, kde se dají dohromady (proč, když se naprosto nenávidí?) a po několika hodinách se v opilosti vezmou. Příští den se pohádají a dohodnou na rozvodu, ale těsně poté vyhraje Kutcher tři milióny ve slotu a Diazová přijde s tím, že má na polovinu nárok, protože je jeho žena. Jdou s tím k soudu, a zde jsou informováni, že se musejí půl roku chovat jako vzorní manželé (což bude kontrolováno) a teprve pak si budou moci rozdělit ty peníze.Nemám čas ani chuť se tímto filmem příliš zabývat. Oba hlavní hrdinové se v něm od začátku do konce chovají jako extrémně nesympatičtí zlí idioti. Nevidím velký problém v tom, že žádný soudce ve skutečnosti nemůže rozhodnout "Odsuzuji vás k šesti měsícům manželství". Ve filmech se mohou dít různé nesmysly a jejich hrdinové se mohou chovat různě idiotsky, ale musí to odpovídat nějaké interní logice daného filmu.Mejdan žádnou takovou logiku nemá a postavy dělají zcela náhodné věci, díky čemuž se zcela náhodně dostanou do situací, ve kterých je scenáristé chtějí mít (například "Bude to jako Válka Roseových, ale víc pro teenagery!). Je jasné, že se nenávistní manželé nakonec začnou milovat, ale není ani trochu vysvětleno, proč se to stalo. Prostě se to stalo, protože to scenáristé chtěli.

P.S: Film se jmenuje Mejdan v Las Vegas, ale ve Vegas se ho odehrává asi 10 minut, zbytek v malém bytečku v New Yorku.

P.P.S: Cameron Diazová vypadá už opravdu hodně ojetě a dvakrát starší než Kutcher.

21 komentářů:

 1. Diaz se mi líbíla v jediným filmu, v Masce, tam ze sebe dokázala vykouzlit trochu sexappealu..ve všech ostatních filmech je hnusná, a ty filmy jsou většinou taky hnusný,takže..pass.

  OdpovědětVymazat
 2. Ještě byla dobrá v jinym filmu z Las Vegas - Strach a hnus. Ale tam byla asi tak 2 minuty... I když to může mít víc společnýho s mým pozitivním vztahem ke stylu 60. let, než přímo s ní.

  OdpovědětVymazat
 3. A taky mám dojem, že ten trailer dělala nějaká soucitná dobrá duše, která chtěla všechny důkladně předem varovat. Tohle vážně může nalákat jen ty, kterým se ten film bude líbit.

  OdpovědětVymazat
 4. Ale Fionu namluvila hezky :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Trochu OT, ale prosímvás, Františku, proč máme na pozvánkách na novinářskou projekci Indyho 4 cituji: Projekce bude možná už s českými titulky ??:-)
  Stihnete to přeložit? díky;)

  OdpovědětVymazat
 6. Kmotr: Ve chvíli, kdy tu pozvánku rozesílali, jsem ještě neměl celý film a nebylo jisté kdy přijde, kdy ho přeložím a jestli se fyzicky stihnou ty titulky na ten film vyleptat. V tuto chvíli už jsem odevzdal kompletní překlad a zcela jistě se to stihne. A abych předešel dalším dotazům: Do světové premiéry v Cannes nic z Jonese nebo o Jonesovi prozrazovat nebudu.

  OdpovědětVymazat
 7. O Jonesovi jsem ani nic moc víc slyšet nechtěl, rád si počkám...;) Snad jen..v Odvážných palcích jsi říkal, žes to jenom četl, změnilo se na tom něco? už jsi film viděl? dík.

  OdpovědětVymazat
 8. Kmotr: Měl jsem dojem, že z mého předchozího příspěvku jasně vyplývá, že film už mám. - Když už jsem odevzdal hotový překlad.

  OdpovědětVymazat
 9. Jestli jsem to dobře pochopil, on jí nechce dát polovinu, a jediné co musí udělat je, že se nebude chovat jako vzorný manžel?

  OdpovědětVymazat
 10. Anonym: Ne. Soudce jim řekne, že teprve když se oba budou půl roku chovat jako pořádní manželé, pak teprve dostanou ty 3 miliony (které mezitím budou schovány u soudu). T.j. z právního hlediska je to naprostá píčovina, ale to není největší problém tohoto filmu.

  OdpovědětVymazat
 11. A jo, promin, špatně jsem si to přečetl a myslel jsem, že to stále překládáš pořád jen z té dialogové listiny...pardon.

  OdpovědětVymazat
 12. Trapně bych se chtěl zeptat, kdy bude na blogu recenze na nového Indyho? To snad žádné tajemství není, či ano? :-) Vyjde hned po premiéře filmu v Cannes? Díky za případnou odpověď.

  OdpovědětVymazat
 13. Anonym: Na přání Bontonfilmu až v úterý.

  OdpovědětVymazat
 14. Vsadím boty že Indy dostane 80 nebo 100

  OdpovědětVymazat
 15. Když jsem na tenhle film poprvé viděl reklamu v metru, pomyslel jsem si "To bude zase p***vina." Vidím, že jsem jsem se nespletl :).

  OdpovědětVymazat
 16. Anonymní Anonymní řekl(a)...

  Vsadím boty že Indy dostane 80 nebo 100

  15. květen 2008 14:49

  v RSS bylo :
  Indiana Jones a Království křišťálové lebky [Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull] - 100%
  Ale uz byl vlastni clanek stazen :P.

  OdpovědětVymazat
 17. Kde je ten Indy, byl tu a než jsem ho stihl přečíst, byl fuk...

  OdpovědětVymazat
 18. Zadával jsem ho do systému aby se vypublikoval v úterý a omylem jsem jednou klikl místo "Save" na "Publish".

  OdpovědětVymazat
 19. Diaz působí ojetě? Dvakrát starší než Kutcher?? No něco na tom možná bude, trochu jsem si toho všiml už v traileru. Ale ve skutečnosti má Kutcher 30 let a Diaz 35. Takže rozdíl mezi nimi je minimální.

  OdpovědětVymazat
 20. Nevíte, jak se jmenuje písnička, při níž spolu tancovali při firemní večeři...?

  OdpovědětVymazat
 21. ježiš fuj. jsou všechny romantický komedie takhle neudně debilní, a já to jenom předtim neviděla?

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.