26.5.08

František je děvkař - 40%

Trailer je tentokrát výstižný a nelže, takže nemusím vysvětlovat děj. Koukejte:A pokud vám připadá, že ten trailer místy "tak nějak nemá tempo", totéž bych řekl o samotném filmu.

Zápletka i atmosféra filmu velice připomínají nedávný snímek Chyťte doktora. Bohužel pro něj platí i většina výtek, které jsem měl k Chyťte doktora. Někteří herci jsou skutečně zajímaví (titulní hrdina, jeho bratr, nový nápadník jeho manželky), ale existuje přinejmenším stejný počet hrozných, jejichž jakékoliv pronesené slovo okamžitě ruší jakoukoliv atmosféru. Hlavní hudební motiv je velmi slušný, ale neustále se opakuje v téměř identické podobě, jako kolovrátek, a občasné použití starých milostných šlágrů je... divné.

Je jasně patrné, že scenárista a režisér měl upřímné odhodlání a dobrý záměr, ale stejně tak je jasné, že byl nezkušený a dopustil se mnoha chybiček a i pár zásadních velikých chyb. Opět platí, že postavy se zničeho nic chovají nejen v rozporu s normální logikou, ale často i v rozporu s tím, jak jsou nám dříve načrtnuty. Opět platí, že děj není pořádně rozvinut, gradován a zakončen, a mohlo by jít stejně dobře o celovečerní film nebo o pilotní díl třinácidílného seriálu nebo o první tři díly tohoto seriálu slepené k sobě.

Takže opět český podprůměr, ale tentokrát je mi to docela líto, protože jsem se snažil tvůrcům fandit jak douho to jen šlo. Ale od určitého okamžiku už to prostě nešlo.

10 komentářů:

 1. ja jsem na film zvedav, protoze
  jak je videt v traileru, tak je
  tam osazenstvo z gynekologie 2 a
  to me nenechava chladnym :-)

  OdpovědětVymazat
 2. A jé, autor recenze si vzal titul filmu vosobně a řádně za to autory filmu vosolil.

  OdpovědětVymazat
 3. Když jsem četl název, myslel jsem že Fuxoft povolil uzdu nějaké sebeironii, a on je to film. : )

  OdpovědětVymazat
 4. krize stredniho veku

  OdpovědětVymazat
 5. A jéje, fuxoft nedostal peníze za námět a hend jim to pořádně nandal. Jen tak dál, Františku. :-)

  OdpovědětVymazat
 6. http://img369.imageshack.us/img369/3897/fukayb5.jpg

  OdpovědětVymazat
 7. Mě se to líbilo. Asi to neumim sledovat profesionálnám okem a asi to bylo taky trochu tím, že sem po "Posledních plavkách" čekal to nejhorší. Z tohoto pohledu mě to překvapilo a nebojím se film doporučit. j

  OdpovědětVymazat
 8. na děvkaře se těšim hraje tam Polášek a to je démon co nemá chybu.Posledni plavky taky hanej a je to bomba film.

  OdpovědětVymazat
 9. Dnes jsme se byli na film podívat.... jsme zklamaní ! To je taková nezáživná hovadina, že jsme měli chuť odejít v půlce filmu ! Rozhodovali jsme se jestli půjdeme na takovou normání rodinku" nebo na "u mě dobrý" a František to vyhrál. Našeho rozhodnutí litujeme! Taky nás bylo v sále ani ne deset lidí.... Tak naše dobrá rada zní - OPRAVDU TO NESTOJÍ ZA TO VYHODIT PRACHY ZA TAKOVOU BLBOST!

  OdpovědětVymazat
 10. Me se naopak tenhle film dost libil a doporucil bych ho..narozdil od Poslednich plavek,ktere zkazili reputaci jak Polaskovi,tak Ctvrtnickovi(ikdyz u nej zapracoval predevsim Vodafone:)...Ovsem Frantisek jim ji,alspon z meho pohledu castecne napravil..

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.