9.12.07

P.S. Miluji tě [P.S. I Love You] - 60%

Holly (Hilary Swanková) a Gerry (Gerard Butler) se měli moc rádi, ale pak Gerry umřel na nádor na mozku. Umíral pomalu, takže měl čas připravit pro Holly opravdu nečekané překvapení. Zařídil, že jí po jeho smrti začaly chodit dopisy, nahrávky a balíčky od něj - s instrukcemi, co má dělat, aby na něj dokázala zapomenout a znovu se zamilovat.Režisér Richard LaGravenese je především zkušený romantický scenárista (Zaříkávač koní, Madisonské mosty) ale i jako režisér svou slzopudnou látku zvládá. Je bez debaty, že divačky každého věku budou s tímto filmem spokojeny, ale je snesitelný i pro některé cynické muže. Je v něm totiž překvapivé množství humoru a několik překvapivě dobře zahraných vtipných vedlejších postav. Dokonce i Lisa Kudrowová je poprvé asi po 10 letech opět vtipná.

Jako cynický muž vidím problém v tom, že je ve filmu na můj vkus až moc slzopudných scén a příliš mnoho konců. A především v tom, že Hilary Swanková se mi do tohohle filmu moc nehodí, není dvakrát hezká a nechová se dvakrát sympaticky nebo rozumně. Ovšem Butler je výborný (umře na začátku filmu, ale pak následuje mnoho flashbacků, ve kterých vystupuje) a o to tady jde, že ano, dámy?

1 komentář:

  1. dopisy, nahrávky a balíčky by spíš začaly, řekl bych

    OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.