3.4.07

Želvy Ninja [TMNT] - 60%

Když se začalo pracovat na nových počítačově animovaných Želvách Ninja, tvůrci slibovali, že půjde o film pro dospělejší diváky, který vymaže nepěkné vzpomínky na hrané želváky z 80. let (s Vanillou Ice!) a přiblíží se původnímu drsnému černohumorovému comicsu Teenage Mutant Ninja Turtles.

Nevím, co se stalo při natáčení, ale výše uvedené není příliš pravda.K ději pouze to, že Trhač je neomaleně odklizen, vůbec se ve filmu nevyskytuje a želváci musejí v New Yorku bojovat s nějakými zkamenělými 3000 let starými generály a třinácti monstry.

Z filmu jsem měl velice rozporuplné pocity. Občas jsem si říkal "tohle je opravdu cool", a o pár vteřin později mi bylo vyloženě trapno ze scény, určené výhradně pro prepubescenty. Každopádně je bez debat, že CGI je naprosto ideální cesta, jak želvákům vdechnout život, a kdyby tvůrci byli trochu nekompromisnější, mohl výsledek opravdu stát za to.

P.S: Film u nás zaplaťpánbůh jde titulkovaný, bez dabingu!

4 komentáře:

 1. Jak může být někdo nadšený z toho, že tento film má titulky?? Dyť je to dětský film, všichni to ví, chtěl sem vzít na to kluky a houby. Distributor přijde o peníze. Stejný průser byl s prvním Shrekem - jen titulkovaný.

  jo a trhač tam není zcela záměrně, byl před mnoha lety zabit, nejsem expert na želvy, ale četl jsem, že je v zájmu kontinuity velmi dobře, že tam trhač není.

  OdpovědětVymazat
 2. Z faktu, ze ten film nema titulky, jsem nadseny ja, jako jeho anglictinu ovladajici recenzent, ktery ma radsi Patricka Stewarta nez Miroslava Moravce. A v te recenzi snad dost jasne pisu, ze ten film je napul pro deti a napul pro starsi a ta cast pro starsi (nastesti pro me) trosicku prevazuje.

  OdpovědětVymazat
 3. Díkybohu, že je titulkovaný! S českým dabingem bych na želvy nikdy nezašel.

  OdpovědětVymazat
 4. Neni tam Trhač ani Krang-tak to je v pr...!

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.