26.6.19

Recenze: Annabelle 3 [Annabelle Comes Home] - 50%

Warrenovi jsou paranormální vyšetřovatelé a mají ve sklepě spoustu démonických / strašidelných / posedlých předmětů. A nejstrašnější z nich je panenka Annabelle. Když musí Warrenovi na jeden večer pryč z domu, nechají tam svou malou dceru, její mladou opatrovatelku a její (opatrovatelčinu) kamarádku, která by hrozně chtěla mluvit se svým otcem, takže se hrozně chce podívat do sklepa a všechno tam otevřít / osahat. Takže Annabelle a několik dalších démonů uteče a začne terorizovat okolí...


Třetí Annabelle je v některých ohledech docela zvláštní film.

Především je velice laciný, což se projevuje mimo jiné tím, že Warrenovi (t.j. dva nejslavnější a nejdražší herci) jsou ve filmu jen asi 15 minut celkem. Zbytek filmu sledujeme jedno děcko a dvě teenagerky, s velmi občasnými dalšími hostujícími postavami. A všechny z nich hrají nějací zcela neznámí herci. A téměř celý film se odehrává v jednom sklepě, dvou místnostech a v kurníku před domem. (Tedy nedojde k tomu, že by celé město zaplavily desítky duchů.)


Dále: Přestože nejsem nějaký velký fanoušek "filmového universa Annabelle", většinu toho, co se stane v úvodu filmu (t.j. "děsivá panenka je zavřena do vitriny ve sklepě plném dalších děsivých rekvizit") jsem věděl a jsem si skoro jistý, že jsem to už musel vidět v nějakém předchozím filmu z této série...?!?

(V následujících odstavcích jsou mírné spoilery)

Další zajímavostí je, že i když se většina filmu nese v naprosto tradičním duchařsko-hororovém stylu (tma, zlověstné zvuky, hlasité trikové vybafnutí, a tak stále dokola), uvidíme dost humorných scén, týkajících se především potenciálního nápadníka opatrovatelky. Vyvrcholí to jeho pokusem zabít vlkodlaka kytarou a jeho úkrytím v kurníku. Ne že by ty scény byly blbé, ale jsou dost v kontrastu s neironickou klasickou hororovostí ve zbytku filmu.

Asi nejzajímavější je, že ve třetí Annabelle duchové nikoho nezabijí. Když se blížil konec, uvědomil jsem si, že počet zabitých je stále nulový, a myslel jsem si, že se dočkám nějakého z toho vyplývajícího odhalení (např. "Duchové byli hodní, chtěli nás jen varovat"), ale nic takového se nestane, film skončí zcela standardně a počet zabitých zůstane nulový. Přitom film je dost brutální, takže s přístupností by filmaři rozhodně problém neměli.Mám z tohoto filmu takový nedefinovaý pocit "hm, no a co?" Řemeslně je OK a kdyby šlo například o český film (se strašidelnou loutkou Spejbla), asi bych radostně psal "Konečně máme první slušný porevoluční klasický duchařský horor". Ale jako Hollywoodský produkt jde o typickou nenápaditou, nic neriskující "výplň", která se bude v mírných permutacích natáčet tak dlouho, dokud bude vydělávat (což může být dost dlouho, protože natočit ji je velmi laciné). Nejsem si jistý, jestli chci další díl vidět.

8 komentářů:

 1. Linky na doporucovane porno k citaniu nic? Teenagerky v recenzii by si to zasluzili.

  OdpovědětVymazat
 2. Máma ráda klasické duchařské horory?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele já ti nevim. Na to se známe moc krátce.

   Vymazat
 3. Kdyby moje recenze na film Annabelle 3 dopadla takhle, spokojený bych s ní rozhodně nebyl.

  OdpovědětVymazat
 4. Ten horor se strašidelným panem Spejblem bude hotový kdy? Na to určitě zajdu i do kina!

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.