30.5.17

Recenze: Wonder Woman - 40%

Kdesi v jiné dimenzi, na tajném ostrově, poměrně spokojeně žijí Amazonky, legendární bojovnice.

Pak se protrhne nějaká prostorová díra a na ostrov spadne fešný americký špion (Chris Pine) a za ním němečtí pronásledovatelé (na Zemi totiž právě zuří první světová válka).

Němci a Amazonky se navzájem zmasakrují a nejmladší z Amazonek, Diana (Gal Gadotová), se s Pinem vydává zpět do lidského světa. Je totiž přesvědčena, že zosnovatelem světové války je zlý bůh Árés a chce ho zlikvidovat.


Touto velkorozpočtovou comicsovou adaptací pokračují Warner Bros. ve své snaze o vytvoření "comicsového filmového univerza DC", a opakuje se víceméně totéž, co u Batmana v Supermana a Sebevražedného oddílu. Opět vznikl film, který má přes dvě hodiny, je na něm vidět, že byl hrozně drahý, ale buď byl v průběhu svého vzniku změněn k nepoznání, nebo jsou jeho tvůrci retardovaní.


Filmová Wonder Woman se dá rozdělit na tři jasně definované části, které působí jako tři rozdílné filmy:

1) Diana vyrůstá mezi Amazonkami, cvičí se v boji, pozná Pinea a rozhodne se vydat mezi lidi.
2) Diana poznává lidský svět, dochází k různým humorným situacím.
3) Diana se vydává na frontu, kde všechno hlasitě vybuchuje a všichni dělají "muhahahaha!!!".Část 1 vypadá trochu jako nějaký fantasy film z 80. let. Amazonky mají na sobě kostýmy, které vypadají velmi neprakticky a extrémně nepohodlně (občas jim z nich neesteticky vylézají různé orgány na nesprávných místech). Většina Amazonek vypadá značně nevábně (to není kritika, ale konstatování zajímavého faktu) a povídají si o blbostech. Občas je to proloženo stylovým CGI flashbackem, dojde k bitvě s Němci, ale je to především nuda. A trvá to déle než hodinu. Svět Amazonek nemá jakoukoliv další návaznost na zbytek filmu.

Část 2 je zdaleka nejlepší, jako nějaká nezávislá laciná konverzační komedie. Diana a Pine spolu mají slušnou chemii, Diana je v lidském světě správně "mimo" a scenáristům se umně daří dělat vtipy o sexu a penisech takovým způsobem, aby to nebylo nepřístupné.

Po více než 90 minutách konečně začne část 3, ve které se Pine, Dina a tucet tří špinavců vydávají na frontu, kde dojde na akční scény, maniakální protonacisty, nerovové plyny a souboj s bohem na letišti. Je to zoufale patetické, především ve srovnání s odlehčenou prostřední částí.

Část 3 je nejvíce podobná tomu, co se snaží implikovat trailery a co bychom očekávali od superhrdinského filmu. Ale také se v ní nejvíce projevuje, jak chatrná je dějová stavba celého filmu.

Spolubojovníci hlavních hrdinů jsou:

 • Stereotypní Skot (Ewan Bremmer), který je špičkový odstřelovač.
 • Stereotypní Arab, který je špičkový okecávač a z nějakého důvodu vypadá úplně přesně jako Sammy Davis Jr. (možná je to nějaký sofistikovaný humor, protože se jmenuje Sammy)
 • Stereotypní Indián, který umí špičkově... něco...? Už si nepamatuju co. Možná stopovat.

Nicméně jejich elitní schopnosti jsou jim k ničemu, neboť je nikdy pořádně nevyužijí. Respektive Skot jednou vystřelí na dálku, Arab jednou okecá německou hlídku a Indián jednou... signalizuje ohněm?

Hlavními protivníky jsou zlý německý generál, který je hodně podobný Miloši Zemanovi, a jeho šílená znetvořená vědkyně (která není vůbec podobná Miloši Zemanovi).

Všechny tyto role (klaďasové i záporáci) jsou ale strašlivě jednorozměrné, nezajímavé, a neumožňují divákovi najít si k těm postavám jakýkoliv vztah.

Finále se pak nejvíce podobá finále Batmana v Supermana, kdy je většina postav CGI, po plátně létají blesky, hroutí se budovy a všechno je strašně hlasité (v IMAXu opravdu nesnesitelně).

Pár náhodných postřehů:

 • V celém filmu nikdy nikdo nepoužije slovní spojení "wonder woman".
 • Nikdy se nedozvíme, kde a jak vzala Diana ten charakteristický červeno-modrý kostým (který se vůbec nepodobá tomu, co nosí ostatní Amazonky).
 • Zjevně můžete přijít na přísně střežený ples s mečem na zádech, nikdo s tím nemá problém, a dá se s ním v pohodě tancovat.
 • Řecký bůh má knír. Nikoliv ve 20. století, v rámci maskování mezi lidmi, ale: řecký bůh má těsně po svržení z Olympu knír.
 • Na konci se jedna z postav statečně obětuje, ale nějak mi uniklo, proč to udělala, a proč byla její smrt zapotřebí k tomu, o co šlo. Pokud vám to dávalo smysl, vysvětlete mi to v komentářích. Přiznávám, že jsem ke konci filmu už trochu klimbal.
 • Mnoho scén je různě vizuálně stylizovaných, rozostřených, rozzrněných, přebarvených... Ve 3D to často vypadá HROZNĚ, jako když postavíte ploché výstřižky do různých vzdáleností od kamery.
 • Ve filmu se vyskytuje stejný elektronický hudební motiv, který Wonder Woman doprovázel v Batman v Superman, ale jen asi třikrát v celém filmu, a poprvé v 90. minutě. Protože ten motiv je tak špatně vymyšlený, že se hodí jen k velmi specifickým akčním scénám, a nedají se na něj dost dobře dělat variace.
Nedá se říct, že by Wonder Woman byla vyloženě shitový film, a rozhodně není tak blbá, že byste se smáli na nesprávných místech. Gadotová i Pine mi do svých rolí velmi dobře sedli. Ale je na ní vidět, že nemá žádnou pořádnou strukturu, pramálo originálních nápadů, a producenti se většinu problémů snažili řešit tím, že do filmu nalili hromadu peněz. A ano, občas je zajímavé prostě se kochat triky a výpravou. Někdy to skoro stačí. Tentokrát ne.

P.S: Warner Bros (celosvětově) zakázali publikovat recenze před dneškem, ale s pětidenním předstihem sami vydali několik citátů z těch recenzí, které byly pozitivní.

85 komentářů:

 1. Tucet tří špinavců? Vylézající orgány? Arés, ne Árés. Proč by řecký bůh neměl mít těsně po svržení z Olympu knír? Třeba se před skokem napil kefíru.

  OdpovědětVymazat
 2. "P.S: Warner Bros (celosvětově) zakázali publikovat recenze před dneškem, ale s pětidenním předstihem sami vydali několik citátů z těch recenzí, které byly pozitivní."
  Buhahhh ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chlebec... s tebou je to čím dál horší...

   Vymazat
  2. K mrtvici je třeba mozek.Spíš chtěl říct něco o panu bohovi a zaskočilo mu sperma jeho bráchy.

   Vymazat
  3. Roman a ajvngou by si meli zalozit spolecny blog. Umi se fundovane vyjadrit ke vsemu, maj nadhled, vzdy tnou do ziveho, maj respekt a obrovskou zakladnu fanousku.

   Vymazat
  4. Načo nosiť drevo do lesa. Naviac mám taký pocit hraničiaci s istotou, že Ajvngou už bložík má.

   Vymazat
 3. Mne prijde Gadot hrozne asexualni, ma postavu jak patnactiletej kluk.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co je na patnactiletem klukovi asexualni?

   Vymazat
  2. Asi nic, nevim na kluky nejsem, ale je blby, kdyz má postavu patnactiletyho kluka zenska co ma bejt sexy.

   Vymazat
  3. a to ze ma postavu ktera znemoznuje cokoli jako rovnocenny boj s muzem nebo pricetne pouzivani toho jiste bezne hmotnehi mece to ti nevadi?

   Vymazat
  4. Resit silu nesmrtelny amazonky co skace mezi dimenzema, ze nezmlati chlapa?Jako fakt?

   Vymazat
  5. Sranda, mne zaa pride brutalne sexualna. Uplne top ;)

   Vymazat
  6. Jenze ty ses masochisticka buzna a to se nepočítá.

   Vymazat
  7. Jak souvisí nesmrtelnost a skákání mezi dimenzema s mlácením chlapů? BTW co je to ta "dimenze"? Zavání to silnou chuyovinou.

   Vymazat
  8. Diskuter asi čekal, že do role královny Amazonek obsaděj Věstonickou venuši.

   Vymazat
  9. Ani ne, ale pořádnou mrdnu co umí i trochu hrát bych bral.

   Vymazat
  10. https://youtu.be/0k2ViGXX0W0

   Vymazat
  11. To je lepší i tohle https://www.pornhub.com/view_video.php?viewkey=1838866272
   Jordan je kravka co je ani neukáže a furt se tváří se jak vemeno.

   Vymazat
  12. "furt se tváří se jak vemeno" - Jesli to právě nebude těma vemenama...

   Vymazat
 4. "Ale je na ní vidět, že nemá žádnou pořádnou strukturu" - Gadotová nemá strukturu? Tak to musí bejt hrozný, ženská (ženská??) bez struktury. A kam zavádí penis, když nemá strukturu?

  OdpovědětVymazat
 5. Gabi Brown (@nastynun) na twitteru píše:
  Fuka je filmovy kritik asi tak jako ja jsem jaderny fyzik.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ono neni dobre plest si pojmy kritik a recenzent :)
   a ze je jeptucha zaujata, kdyz na tom makala se neda moc divit. kazdopadne bych se rad dovedel komentare k FF postrehum, treba pro vsechno existuje nejake to wonder-vysvetleni :)

   Vymazat
  2. Možná měla na mysli "kibic"...

   Vymazat
  3. Nejak mi uniklo, kdo to je a proc by jeji nazor mel stat za zminku..

   Vymazat
  4. Jo, přesně! Co to je za píču? A co na tom filmu dělala? Vsadim se, že to byla ona, kdo vymyslel, že bude mít ten bůh kníra.

   Vymazat
  5. Je to Češka, která na tomhle filmu dělala jako art department coordinator
   http://www.imdb.com/name/nm0230945/?ref_=ttfc_fc_cr98

   Vymazat
  6. Někdo by ji měl coordinovaně artově vybělit..

   Vymazat
  7. Tak jsem si vygoogloval, co to "art department coordinator" je, a i když jsem to úplně nepochopil, tak mi z toho naprosto bez ironie vyplývá, že to je nóbl název pro člověka, co nosí štábu kafe.

   Vymazat
  8. Což je velmi důležité, protože bez pořádného kafe se nedá pořádně dělat ani natáčet filmy.

   Vymazat
  9. Stručně řečeno administraci, koordinaci a komunikaci ohledně Art Departmentu (který se dál dělí na sekce).
   Art Department je nadstavba všem fázím výtvarné stránky projektu - tzn. je to celek kulisáci + maskéři + lidi co zajišťujou lokace + produkce, atd.
   Drží třeba rozpočet - když budou chtít lepší kulisy, tak zajdou za ním a on řekne jestli tam jsou ještě peníze (nebo by se daly přesunout odjinud, kde nějaký zbyly) nebo kulisy nebudou. Když se bude kulisák s týpkem co sehnal louku hádat, že tam nejde postavit ten hrad co chtěla produkce, tak pravděpodobně on rozhodne jestli se sežene nová louka, postaví menší hrad nebo se prostě ten velkej zkusí postavit s rizikem, že se propadne do bahna. Atd.

   Vymazat
  10. Kafe nevari, ale jinak to je mix mezi sekretarkou a ucetni. O novy louce / hradu rozhodne spis reditel - koordinator(ka) to pak jen zapise do tabulky v excelu. Asi dobry, ze se nejaka neznama ceska prichomytne k projektum typu WW nebo XXX, ale po zbeznym projetim toho hipsterskyho twitteru jeji nazory rozhodne nezaujmou.

   Vymazat
  11. A WTF je "costume interpreter"?

   Vymazat
 6. Ad knír - Shaving with stone razors was technologically possible from Neolithic times, but the oldest portrait showing a shaved man with a moustache is an ancient Iranian (Scythian) horseman from 300 BC.
  Citace z wikipedie. Takže technologicky to možné bylo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Technologicky by to rozhodně bylo možné, protože je bůh...

   Vymazat
  2. Franta už ani neví, co měl původně na mysli. Původně chtěl říct, že Řekové nenosili kníry, ale buď plnovous nebo nic, a že by je ani nenapadlo zobrazovat své bohy jinak. Na druhé straně, proč by filmaři nemohli zobrazit třeba Herma s bradkou, Afroditu s trvalou, Poseidóna s dredy, plešatého Ježíše anebo Mohameda s licousy a afrem? ... Hm, u toho posledního jsem se možná nechal unést. Haha. Unést.

   Vymazat
  3. nechapu vo cem se hadate zeus mel knif jako tom selleck je to primo v tech bajich popsany

   Vymazat
  4. Plešatý Ježíš?
   Ježišmarjá, a není to náhodou Sobotka?

   Vymazat
  5. Ne, Fantomas. Nebo Franz?

   Vymazat
 7. Wonder Woman zahraniční recenze!!!
  independent 4/5
  Variety 8/10
  indiewire A-
  ign - 7.9/10
  criticalhit - 8/10
  screenrant - 4/5
  telegraph - 4/5
  denofgeek - 4/5

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Víš co bych ti na to řekl ale nebudu sprostý :)

   Vymazat
  2. Klidně buď. My, místí diskutéři, máme hroší kůži.

   Vymazat
  3. Z těch recenzí mi přijde, že Warneři nesypali dolárky jenom do efektů. Holt celej DC universe stojí za hovno a druhej rozpačitě přijatej film už by byl asi slušnej průser.

   Vymazat
  4. Worneři určitě sypou, jen nevim přesně co. Tipuji takový ten bílý prášek.

   Vymazat
 8. Přesně TYTO filmy (rozumněj komiksové) jsou důvodem, proč bych se musel studem propadnout do Ruska, kdybych na něco podobného měl vzít ženu/rodiče. Komiks funguje pouze na papíře. Nebetyčný průjem to byl už z naprosto směšných trailerů, které vypadaly jako pouták na Xenu s lasem pravdy. Tohle se může líbit pouze Grimovi a to ještě pochybuji. A to je co říct.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikdo tě nenutí se na to dívat !!!!

   Vymazat
  2. No, ještě abych se díval! Těch několik filmů dle komiksových předloh mi bohatě stačilo na celý život ;) Papír je papír. Když komiks, tak pěkně v pevné vazbě a na polici. Hehe.

   Vymazat
  3. Nebo když film, tak animovaný.

   Vymazat
  4. Ale zas takovej Suprmen (první dva s Reevem) nebyl úplně špatnej.

   Vymazat
  5. Uplne spatne nejsu ani Bony a Klid 2.

   Vymazat
 9. O 30 procentních bodů horší než Bony a klid 2, hm

  OdpovědětVymazat
 10. Tyhle hovadiny nemají konce...

  Měli jí v Anthropoidu poslat na pomoc parašutistům do krypty, když už teda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A s čím by jim pomáhala, leštila jim ocásky ebonitovou tyčí?

   Vymazat
  2. Mávala by tam mečem, aby tam byl větší průvan.

   Vymazat
  3. Štítem a chrániči na pažích by odrážela střely nacistických okupantů, to už umí z první světové a mečem by dělala požární hadice, případně i nepřátelské hlavy.
   Parašutisty by zachránila, byl by happy end a film by se jmenoval Anthropoid-Tale from the crypt.
   Později by autobusem sjela do Lidic, kde by to také všechno dopadlo jinak.

   Vymazat
 11. Ach jo, kdy konečně Franta přestane přepisovat děje filmů a začne psát recenze. Řeknete - tak to nečti. A taky nečtu, až ex-post, už jsem za ta léta poučenej. A snažím se nezískávat žádné informace odnikud (kromě procent na imdb, čsfd, rotten), ale Fuka, to je extrém. Po jeho recenzích už nemá smysl na filmy chodit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale i naopak: po jeho filmu už nebude mít smysl číst jakékoli recenze - tak mocný dopad bude ten japanofilm mít. Někteří budou tak omráčeni, že jim příslušné instituce uznají trvalou invaliditu třetího stupně.

   Vymazat
  2. Ale bude, spousta lidí to nepochopí a pak potřebujou, aby jim to někdo vysvětlil. Jak to říkal Werich s temi knihami, některé vysvětlivky jsou delší než kniha, kterou to vysvětluje. Proto i recenze by měly být delší než film.

   Vymazat
  3. Fukov opis deja je detailny jak Brnensky curak v ukazovani casu, takze jeho recenzie su uplne safe aj pred kinom. Ked sa chces dozvediet co to vsetko znamena tak si to stejne musis pozriet. Taky textovy ekvivalent traileru.

   Vymazat
  4. Četl jsem Sternritterův příspěvek dvakrát, ale stejně nemám páru jakým jazykem to je.

   Vymazat
  5. Karel> A to ze si nevzdelany sedloak zaujima koho? Tak to necti.

   Vymazat
 12. Kde je stitok humor ked je ta cela stredna cast tak zabavna?

  OdpovědětVymazat
 13. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 14. Franto, abych uvedl pár věcí na pravou míru (SPOILERY!):

  * Amazonky nežijí v jiné dimenzi, nýbrž na ostrově magicky "utajeném" okolnímu světu, něco jako Hogwarts v Harry Potterovi

  *Amazonky si povídají o přípravě k obraně světa před apokalyptickou válkou, to mi nepřijde jako "blbosti" (rozhodně ne v komiksovém žánru). Taky jsem si nevšiml, že by jim něco lezlo, ale asi nekoukám na ty správné věci...

  * Prolog na Themysciře (ostrově Amazonek) stanovuje Dianin pohled na svět, morálku, život, a tak nějak všechno ostatní, což je potom zásadní pro její vývoj ve zbytku filmu.

  * Větší část vtipů o penisech a souložích se uděje ještě v první části filmu, před tím, než se Diana dostane do Londýna

  * Červenomodrý kostým Diana vzala z věže s "dary od bohů", stejně jako meč, štít, a laso

  * Pamatuju si na jednu scénu kde jedna postava dělala muhahaha, a ta mi přišla jako reference na podobné scény z klasických komiksů 40.-60. let (těch tam bylo celkem dost)

  * Z vedlejších postav mi přišel zrovna Ewan Bremmer (aka Charlie) celkem slušně propracovaný (veterán s PTSD, který minulost utápí v alkoholu a depresi skrývá rozverností)

  * Meč na zádech na plese vyvolával viditelný rozruch, ale byl zřejmě spíš považován za rozmařilost aristokratické dámy

  * Hrdinské smrti na konci je zapotřebí proto, že v letadle je meganálož biologických zbraní s časovou rozbuškou, a kdyby se odpálila na místě, zemřou všichni kladní hrdinové a všechno živé kolem - čili něco jako bomba v Dark Knight Rises, jen bez značně nerealistického úniku

  * Film má několik dalších hudebních leitmotivů kromě toho centrálního, některé z nich byly použité i v BvS
  Všechno z toho vím z jednoho shlédnutí filmu, nemusel jsem si nic dohledávat v předlohách. Pokud Franto chceš film mermomocí strhávat, alespoň je dobré při něm dávat pozor...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zhlédnutí se píše takhle.
   * Lezení jsem si taky nevšiml, to je pravda, ale ani braní kostýmu.
   * Magické utajení ostrova v reálném prostoru nevysvětluje, jak by tam mohl Pine doletět z Turecka a pak po jediné noci plavby být v Londýně.
   * Vtipkování o sexu (teda "spaní spolu") je jedno těsně po odplutí, takže už se dá počítat do druhé části; o penisu taky jeden vtip krátce předtím.
   * Zbraně rozhodně nejsou biologické, nýbrž chemické ("hořčičný plyn založený na vodíku místo síry", OMG).
   * Letadlo je odpáleno ve výšce řádově stovek metrů a nejvýš pár km vodorovně od místa startu (a nikomu tam se nic nestane), takže to fakt smysl nedává; za dobu nastavenou na let z Belgie do Londýna mohli být hrdinové dávno z dosahu. (A v okolí zjevně byli jen Němci, hodnou ves už vyvraždivše.)

   P. S. Titulky Kateřiny Hámové opakovaně překládaly "German headquarters" jako "velitelství wehrmachtu"; jinak to šlo.

   Vymazat
  2. No, šlo... s trochou dobré vůle tam nemusel být ten "Arés bez Arése" (to, že se takhle paskvilně skloňuje v Harrym Potterovi, není přece ještě důvod, aby se to tak dělalo všude).
   Jo, a v jednom momentě zřejmě nastaly nějaké zmatky kolem toho, jak se vlastně skloňuje Kaiser. ;)

   Vymazat
  3. Pointa odpalenia lietadla bol ten ohen, preto sa Pine pytal, ci je ten plyn horlavy. Ohen zastavil sirenie toho plynu a vsetko zhorelo v relativne malom okruhu, takze sa plyj nesiril ako aerosol.

   Vymazat
  4. Tech kravin tam bylo vic.
   * cernosky amazonky byl imo asi nejakej politicky korektni natlak. hledal sem asiatku, ale nejspis jsem ji prehledl
   * nemecka hlidka plula v noci a najednou vpluli do bariery kde byl den
   * ta velka lod vplula do bariery, ale vojaci z ni nikde, jen ten vysadek ze dvou clunu
   * mec pry unesou jen ti nejsilnejsi, sekretarka asi byla kulturistka
   * na to, ze byla anglie ve valce mi prislo, ze snemovna lordu nebyla nijak extra zabezpecena. Hlidka u dveri atp., nic...
   * clovek si prejede lodickou jen tak do belgie, proste vylet
   * kdyz na WW strileli z kulometu, mela krasne odkryte bricho, ale vsichni radeji strili do stitu, lip to vypada ;)
   * lide ve vesnici umiraj hlady, jsou drzeni jako rukojmi, ale fotograf a jidlo a pivo na oslavu se vzdycky najde!
   * snowing je snih, it's magical je to je kouzlo. Wehrmacht je v prvni svetove valce... Prekladatel/ka by se na to mel(a) fakt vykaslat
   * jestli plyn leptal i umelou hmotu a sklo, tak odjezd na motorce z vesnice mel byt spise na rafcich
   * zabezpeceny tabor hlidaj cirou nahodou tri blbci co jsou vsichni zady
   * pokud je plyn vysoce horlavy a shorel vsechen, proc teda neodpalili letadlo uz na zemi i s vyrobnou?
   * kam si WW dala ty hodinky? kapsy nemela a na ruce je taky nemela. napadl me jedinej otvor, ale ten se neslusi popisovat
   * souboj s Aresem byl totalne no comment, ale probihal uprostred temne noci (i scena kdy ho ugriluje) a pak najednou dosedne na zem a zrovna vylejza slunce nad obzor

   podobnych hovadin tam bylo bohuzel vic

   Vymazat
  5. Co je spatnyho na tom napsat - spolknula hodinky.

   Vymazat
 15. Přesně s tebou souhlasím ve všech bodech.Na recenzi je znát jak to chce za každou cenu strhnout a jak to nebere vážně.

  OdpovědětVymazat
 16. Odpovědi
  1. Dostal si sto na holou? Tak gratuluji. Snad ti to pomohlo.

   Vymazat
 17. Já bych ju vyfuckoval a pak s ní natočil porno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Porno sa sice lepsie toci pocas jebacky, ale pokial to ma byt umelecky film tak nech sa paci.

   Vymazat
 18. Tolik komentářů a přitom taková blbost.

  OdpovědětVymazat
 19. Wonder woman je jediný film od DC, na kterž se dá koukat bez lobotomie, za mě 80 procent. David Thewlis je epickej. A jedna rada na závěr...nechodit na 3D.

  OdpovědětVymazat
 20. Ty variace na základní hudební motiv se objevovaly docela často, převážně na konci prvního dějství.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.