17.9.15

Recenze: Love 3D - 60%

Původem argentinský režisér a scenárista Gaspar Noé si za těch pár filmů, co natočil, dokázal získat pověst skandálního, provokativního a bůhví jakého ještě tvůrce.

Nevybočuje z této škatulky ani ve svém nejnovějším filmu, který se jmenuje možná Love, možná Love 3D a možná "Love" (tedy jako ironicky).

Režisér tvrdí, že jde o film, zachycující život mladých lidí ve všech jeho aspektech, ale lže. Respektive, rozsáhlost různých "podob života" vůbec nezachycuje skutečné poměry aktivit v životě mladých lidí. Jak jinak si vysvětlit, že se polovinu filmu souloží, ale ani chvíli nevaří a nekaká?


Ta polovina filmu, ve které se nesouloží, je věnována především tomu, že hlavní mladý hrdina je strašlivý zmrd, sobec, násilník, ignorant atd., zatímco hlavní hrdinka je taková ta femme fatale s volnými mravy, ale velkou osudovostí a uměleckými ambicemi. Tudíž není divu, že jejich vztah je značně explozivní a nebylo mi většinu času příjemné se na něj koukat.


Není pochyb o tom, že režisér to přesně takhle natočit chtěl, a natočil to velmi uvěřitelně a realisticky (nejen ty soulože). Jeho dílo tudíž oceňuji, ale moc se mi nelíbilo. Dokonce bych i věřil, že takhle vypadá velká část skutečných vztahů, ale to promě není dostačující důvod, abych se na to chtěl 2 hodiny koukat.

Úvodní titulky k Noého poslednímu filmu vypadají takto, což pro mě docela dobře symbolizuje jeho tvorbu: Má zajímavé nápady, které dokáže zajímavě realizovat, ale přehání to s jejich délkou.


Film Love 3D má dvě hodiny a všeho, co v něm je, je tam příliš mnoho: Hádek, namlouvání, rozchodů, udobřování i souložení. To všechno se opakuje bez přílišné nápaditosti a kdyby film byl o půl hodiny kratší, pravděpodobně by se mi líbil mnohem víc.

Prostě, když jsem se po půl hodině naladil na režisérův styl a atmosféru filmu, čekalo mě už jen 90 minut variací na totéž. Stále stejné viditelné černě blikající střihy uprostřed dlouhatánských záběrů, stále stejné kontrasty sexuálních a odcizujících záběrů, stále stejná snaha šokovat.

A o tom tenhle film je především. Ne o lásce nebo vztahu, ale o tom, jak pak tvůrce chce vyhrát nějakou cenu, a tak si neodpustí ani nesmyslné gimmicky jako trojrozměrnost (kdy sice v 99 procentech záběrů nic trojrozměrného není, ale zato vás hodně bolí hlava a špatně vidíte, protože většina scén se odehrává ve tmě) nebo pár hodně hodně hodně explicitních záběrů.

Těším se. jak budou rodiče hlavního hereckého představitele sedět spolu na premiéře, a mamka zašeptá: "Vidíš, taťko, ty jsi tvrdil, že z kluka nic nebude, a teď je přes celé plátno jeho sperma!"

Jsem si skoro jist, že Gaspar Noé se na to těší taky.

P.S: Většina herců je v rozkroku velmi chlupatá a nevyholená. Jsem si jist, že někteří z vás tuto informaci ocení.

9 komentářů:

 1. Ty titulky k Enter the Void jsou jako moc dlouhé? To jsou kompletní titulky k filmu (závěrečné tam již nejsou), takže jsou to naopak na současné poměry jedny z nejkratších titulků vůbec

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuji Františkovi za informaci o nevyholení aktérů. Divoká příroda mě děsí a už v dětství jsem pociťoval při procházce okolo hlubokých neprostupných houští strach, že na mě vyběhne divočák, proto si tento film i přes oblibu pornografie odpustím.

  Na film se tedy nepodívám, ale chtěl jsem se zeptat, jsou neholené klíny ve filmu běžné neárijské tmavé? Nebo má někdo z aktérů i zrzavé ochlupení? Případně hraje tam nějaká švédská blondýna/blondýn s hitlerovsky osvěžujícím blond odstínem? Prosím neobviňujte mě z perverze, já se jen snažím jiným čtenářům pomoci upřesnit fakta, jsem slušný člověk.

  OdpovědětVymazat
 3. nechtel bych uklizet ty sedacky v kinech

  OdpovědětVymazat
 4. Naštěstí se tama nekaká, tak to s těma sedačkama nebude tak zlý, určitě ne horší, než hajzly na vojně.
  Jinak další prcací film, jakých už bylo.. Už to začíná být nuda.

  OdpovědětVymazat
 5. z csfd:
  Jhershaw ***
  Kdyby to mělo hodinu, byl by to zajímavý snímek o sexuální posedlosti, sprïrále vztahů a rozchodů, o životě vůbec, ale takhle si z toho hlavně pamatuju ten výstřik ve 3D.

  OdpovědětVymazat
 6. Tento film je trochu surovější verze filmu Život Adele. Na rozdíl od něj má Adele lepší stavbu příběhu, ale na druhou stranu nemá tolik explicitních scén, které tam jsou hlavně k získání popularity režiséra. Jinak by byl tento snímek byl pouze o intelektuálních debatách dvou nahých lidí v posteli. Zbytečně utracených 150 Kč.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.