3.9.15

Recenze: Kurýr: Restart [Transporter Refueled] - 30%.

V minulých letech Luc Besson vyprodukoval několik dílů akčního filmu Kurýr. Byla to celkem snesitelná akční ptákovina, kterou zachraňoval především Jason Statham v titulní roli.

Takže letos Besson samozřejmě udělal co? Samozřejmě natočil další díl bez Jasona Stathama!Místo Jasona Stathama se v tomto filmu objevuje COSI DIVNÉHO, co se snaží imitovat britský přízvuk.

Když jsem TO uviděl, začal jsem se obávat, že jsem možná homofob.


Ale pak se naštěstí ukázalo, že Frank Martin v tomto filmu souloží s ženami, takže mi spadl kámen ze srdce, že nejsem homofob. Opravdu ne. Opravdu...


Takže si rozhodně nebudu dělat ani legraci ze jména pána, který hraje hlavního padoucha...


Takže, děj se odehrává na francouzské Riviéře, padouchové jsou tentokrát pro změnu ruští mafiáni a pasáci, zatímco Frank se (zpočátku proti své vůli) musí dát dohromady s luxusními prostitutkami, které se těm pasákům chtějí pomstít. V tom všem se nějakým nesmyslným způsobem motá ještě Frankův otec (Ray Stevenson), bývalý tajný agent, který dnes už chce mít jen klid a souložit s luxusními prostitutkami.

Všechny postavy tohoto filmu vypadají jako z inzerátů v luxusních časopisech. Hlavní hrdina jako z inzerátu na pánský parfém, hlavní hrdinky jako z inzerátu na luxusní prostituci, padouchové jako z inzerátu na nové rapové album a hrdinův otec jako z inzerátu na životní pojištění.

To by až tak nevadilo. Vadí to, že nikdo z nich nedokáže vůbec hrát (s občasnou chvilkovou výjimkou Raye Stevensona, který aspoň vypadá, že se při natáčení bavil) a i když byste s většinou z nich možná chtěli souložit, jejich postavy jsou naprosto nezajímavé v jakémkoliv ohledu.

Ničemu nepomáhá ani zcela absurdní scénář, který je prý oficiálně prequelem, odehrává se z nějakého důvodu v roce 2010, ale auta a technika jsou v něm z nějakého důvodu současné a Frank Martin v něm z nějakého důvodu vypadá podstatně mladší, než vypadal v prvním filmu roce 2002...


Pokud si dobře pamatuji první tři Kurýry, tento film je ještě o něco lacinější a ještě o něco hůře režírovaný, takže při akčních scénách (samozřejmě zcela absurdních) je docela dobře vidět, že původně byly natočené pomaleji a až pak zrychleny.

Pokud jste měli tu smůlu, že jste viděli nového Hitmana, tak nový Kurýr je něco hodně podobného, ale po všech stránkách ještě o něco blbějšího.

6 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. kdo ví jestli mu to stálo za to odejít kvůli Kurýrovi z Trůnů...?

   Vymazat
 2. Je hnusnej.. Raději podesátý starýho Stathama:) Proč takovýhle filmy vůbec někdo točí? Vždyť na to nikdo dneska koukat nebude..
  Mimochodem Františku, nevyslovujou oni ho náhodou jako "stejtm" namísto toho "stethem", jak řikáš ty? Na takového anglofila máš někdy neuvěřitelně prasáckou výslovnost jmen:) Plus k tomu u ženskejch ještě navrch nandáš ová.Tož to bude zřejmě celé nějaký tvůj humor zas:)

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.