9.7.12

Takto vzniká filmové umění

V rámci karlovarského festivalu byl promítán i patnáctidílný dokumentární cyklus Channel 4 "Story of Film: An Odyssey" Marka Cousinse, který byl prý osobně přítomen ve Varech (neviděl jsem ho).

Z cyklu jsem viděl pouze jeden hodinový díl, ale zaplaťpánbůh za to, protože patnáct hodin něčeho takového bych rozhodně nevydržel. Protože jsem onen jeden díl překládal, musel jsem se bohužel potýkat s tím, že někteří filmaři (Jane Campionová, Baz Luhrmann), kteří natočili filmy, jež mám rád, jsou při mluveném projevu buď velmi neurotičtí nebo velmi špatně sestříhaní, takže jejich superkošaté věty nedávají gramatický ani jiný smysl.

Sám Mark Cousins při svém vysvětlování "co čím který režisér myslel" působí jako otravnější a egoističtější verze Wernera Herzoga, která místy překračuje hranici mezi otravností a parodií.

Jackpot pro mě ovšem představoval segment s Gusem van Santem, který obsáhle mluvil o tom, jak se nechal inspirovat při svém filmu Slon. Van Sant a Cousins v něm vysvětlují následující sekvenci událostí:
 • Van Sant věděl, že střelci z Columbine byli ovlivněni tím, že hráli videohry, takže to chtěl zkusit také.
 • Van Sant si nechal od svého asistenta vysvětlit, že existuje více než jedna videohra, a že střelci hráli tu, která se jmenuje "Doom".
 • Van Sant ale zjistil, že "Doom se asi nedá pro počítač sehnat" ("I guess you couldn't find Doom for a computer"), takže si místo toho stáhl první level "Tomb Raidera" a ten hrál.
 • První level "Tomb Raidera" van Santa velmi intezivně zaměstnal ("became very occupied with it") a následně se jím inspiroval při natáčením filmu. Nyní už totiž věděl, že "ve videohrách není střih. Musíte pomalu jít z místa na místo a kamera vás přitom sleduje."
 • Proto ve filmu Slon jsou dlouhé nepřerušované záběry, kdy hrdina chodí chodbami a kamera se vznáší stále pár kroků za ním.
 • A tutéž inspiraci použil pro své dva další filmy.

Takže: To, že si Gus van Sant nedokázal sehnat pro počítač hru Doom (protože to "asi nešlo", na rozdíl od Tomb Raidera), zásadně ovlivnilo vzhled tří jeho celovečerních filmů. Kdyby to "asi šlo", hrdinové těch filmů by zřejmě běhali rychleji a kamera by byla first-person, nikoliv za jejich zadkem.

A to je pro mě definice artfilmů...

89 komentářů:

 1. Rád bych věděl, jak by jeho filmy vypadaly, kdyby si sehnal treba Robot Unicorn Attack. (http://games.adultswim.com/robot-unicorn-attack-twitchy-online-game.html)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. asi jako Milk ne?

   Vymazat
  2. jezis ty ses curak! sem si to pustil! bylo to horsi nez libas-jako-buch!

   Vymazat
  3. ...no útok robotů mě taky hned napadnul čoveče, nebo kdyby si sehnal posranou prdel.

   Vymazat
 2. Štěstí, že nehrál GTA nebo UFO: Enemy unknown.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nebo tetris..

   Vymazat
  2. nebo The Síms.... ale to vlastně sledují hromady jiných režisérů.

   Vymazat
 3. Celkom zaujímavo mohol dopadnúť Slon v prípade, keby sa mu podarilo zohnať iba Strip Poker. Tipujem, že by to dejovú líniu posunulo do úplne iného levelu.

  OdpovědětVymazat
 4. a zmiňované filmy Guse van Santa (Elephant, Last Days a Paranoid Park) navíc patří k tomu nejlepšímu, co natočil... čert aby se v tom vyznal

  OdpovědětVymazat
 5. Prosil bych jedno umění.

  OdpovědětVymazat
 6. To je jen póza humanitně vzdělaného intelektuála. Možná dokonce vystudoval politologii?!
  Prostě si myslel, že bude zajímavej. Něco jako Fuka s čoklem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. na TAKOVOUHLE WTF pózu se nezmůže ani ten nejvzdělanější intouš.

   Vymazat
 7. a navíc patří tři zmiňované filmy (Elephant, Last Days a Paranoid Park) k tomu nejlepšímu, co G. van Sant natočil... čert aby se v tom umění vyznal...

  OdpovědětVymazat
 8. http://www.geraldpeary.com/interviews/stuv/van-sant-elephant.html

  So, do video games cause violence? Especially ultra-violent ones like Doom?

  "If you obsessively do anything, like playing solitaire for solid weeks, that might influence your behavior, make you anti-social. If you play Doom, you are meeting people on the Internet, you dodge bullets, shoot them. The person you just shot might be a 14-year-old girl in Minnesota. If you do that for a long time, you start to fantasize. You might say, 'Let's get back at people we don't like.' In Elephant, one of the killers is briefly playing a video game. We couldn't get rights to Doom so we designed one ourselves that resembles Gerry, with two guys walking in a desert."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jo, jasně, ale když nebude možný automat sehnat, ledaže by byl člověk šikovnej a vyrobil si ho, tak co....v USA sehnat tyhle věci jdou stále velmi snadno, fakt nechápu k čemu na obranu potřebujou automatický zbraně....

   Vymazat
  2. doom neseženeš, ale raketomet jo :)

   Vymazat
  3. Proc by melo bejt vlastnictvi automatickejch zbrani omezeny jenom na obranu? K tomu sou vcelku k nicemu ale na strelnici je s nima legrace!

   Vymazat
  4. presne tak, nebyli to nakonec filmari, kdoz prohlasil, ze vune napalmu po ranu je k pomilovani?

   Vymazat
  5. Anonymní 9.července 2012 11:36 napsal

   jo, jasně, ale když nebude možný automat sehnat, ledaže by byl člověk šikovnej a vyrobil si ho, tak co....v USA sehnat tyhle věci jdou stále velmi snadno, fakt nechápu k čemu na obranu potřebujou automatický zbraně....

   jo taky jsem si vzpomněl na tu povídku o tom jak byl převeden sytém obrany naší planety do rukou nejlepšího hráče automatovek a ten aniž by to věděl při hraní odvrátil útok.
   Nebo byla řeč o něčem jiném?

   Vymazat
  6. tak dojebany popis Ender's Game sa len tak nevidi, gratulujem

   Vymazat
  7. A jeeeje, ctu Elephant, to jsou ty slunata vopravdu vsude?! Chudak Petr, ani si nezahraje.

   Vymazat
 9. Co vede zdraveho, vzdelaneho muze ve strednich letech k tomu, ze si vsune svoji civavu do spodniho pradla, jez ma na sobe, tak, aby ji trcela hlava z poklopce, a tuto situaci nasledne vyfotografuje a zverejni?Prosim, odpovezte mi. Velmi mi zalezi na odpovedi, nebot mi tato prihoda neda spat. Od te doby co jsem spatril onu fotografii, zhorsil se mi prospech ve skole a zacal jsem trpet zazivacimi obtizemi a poruchami erekce. Dekuji za pomoc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná bych na Tvém místě ten čas, který věnuješ onanování u internetu nad fotografiemi zralých mužů s čivavou ve spodkách, věnoval učení. Pak by se mohl prospěch zlepšit ...

   Vymazat
  2. Myslím, že nesprávně předpokládáte, že Fuka je zdravý a vzdělaný ...

   Vymazat
  3. mozna bych preci jen zkusil onanovat, mohlo by to zlepsit tu erekci

   Vymazat
  4. uf. erekce je lepsi, nez byvala

   Vymazat
  5. Jsou lidé s různými obsesemi, pro které naopak fotka Františka s čivavou ve spoďárech představuje jejich tajný sen a dokonce jsou proto ochotni měsíc co měsíc za Fffilm platit :)) Zcela jistě by i někoho vzrušila fotka člověka, který propadá ve škole, má zažívací obtíže a nestojí mu. Nabídni tedy Frantovi svoji fotku, snad ji zde zveřejní a vyděláte oba balík ...

   Vymazat
  6. a pokud to nepomůže, doporučuji změnit diskusní platformu. dá se předpokládat, že např. návštěvy na blogu zapálených pěstitelů macešek ti poruchy erekce způsobovat nebudou.

   Vymazat
  7. děkuji čtenářům za vyjádřenou podporu.

   Vymazat
  8. no nevim, ja mam naopak ze zapalovani pestilelu macesek erekci dlouhodobe, proto jsem zacal chodit sem.

   Vymazat
  9. Z toho poklopce ji ale prece nekoukala hlava, ale jeji vlastni penis, ty trdlo.

   Vymazat
 10. doom, že se nedá sehnat, ten je snad pro všecky platformy, mohl si sehnat nějaký video z archivu, nebo zajít k někomu, komu to jde, to vůbec nechápu, ale je to celkem fuk, střílelo se dávno před videohrama, je možný, že si fakt chtěli zahrát reálnější doom, v tý době, už byl doom trošku dost passé a byly daleko lepší hry, třeba Half Life apod., ale možná, že je neohli sehnat, možná, že se jim stalo totéž, co tomu režisérovi, chtěli hrát něco lepšího, ale nemohli to sehnat :), z hraní zastaralýho doomu měli frustrace, že to nevypadá dost reálně a šli si to vykompenz.....teda né, byli šáhlý a hlavní problém neni v hrách, ale v tom, jak snadno si jde v USA pořídit automatický zbraně a pušky a jeden jejich kámoš to pro ně, myslim, že koupil....no........ale média se chytla toho doomu :)__u jinýho střílení a to je docela zajmavý téma, protože ve školách apod. se střílelo už před 150ti lety, tu a tam, samozřejmě, že né tolik lidí, ale bylo to a bylo to samozřejmě zbraněma.....u těch dalších moderních masakrů pak často šlo o to, že hoši sebrali doma fotrovi arzenál, kterej to neměl zajištěný a v Německu to bylo asi 16 lidí, že jo........jasně, mohli na to jít s nožíkama a vyrobit si bombu, ale já vidim problém hlavně ve zbraních. Co se filmů týče, bohužel přílši často ho dělaj v podstatě dost deme..tní lidi, u nás obvzlášť

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. aha, spousta příčin, ty hry možná taky, na pár lidí ze stovek miliónů, ale kdyby z toho udělal doomovku, tak si myslim, že by to bylo ještě horší, to by stejně hodně chlapcům přišlo kůl - myslim jen čistej cynismus, na střílení drtivá většina lidí neni dost šáhlá vyjma válek, ale kdyby to udělal jako doomovku, tak se pozornost přesune jen na videohry a zbraně zase nic, přitom jde hlavně o zbraně, jasně, čtu, že chtěli odpálit propanbutan, nj, mohli školu zapálit, pravda, ale šlo jim o ten pocit moci na lidskejma životama, vidět každou svou oběť umřít a kdyby nebylo zbraní, tak si velmi těžko poříděj jedinou pistolku a nezabijou tolik lidí........já myslim, že jako doomovka v FPS by to bylo i dost nevkusné a urážlivé k obětem a jejich rodinám, asi tak........

   Vymazat
  2. who cares?! Elephant, Last Days a Paranoid Park patří i tak k tomu nejlepšímu, co van Sant natočil, doom nedoom, takže na geekovském know-how jak vidno nezáleží...

   Vymazat
  3. aha, nerozumím tomu, všude to neni stejný, ale stejně....sehnali si to, to mi stačí..
   http://karasek.blog.idnes.cz/c/129055/Jo-v-ty-Americe-tam-muze-mit-kver-kazdej.html
   ---
   měli vlastně jen jeden samopalík....ani ho moc nepoužili, ale podle mě by neměli mít možnost sehnat snad ani loveckej nůž....
   http://acolumbinesite.com/weapon.html

   Vymazat
  4. Ahoj, pakliže je tvůj příspěvek myšlen vážně, pak doporučuji vyjít z domu ven a čekat, až kolem pojede první kamion. Poté přilož hlavu na silnici.

   S pozdravem
   Džon

   Vymazat
  5. Poté ne - předtím.

   Vymazat
 11. who cares?! Elephant, Last Days a Paranoid Park patří i tak k tomu nejlepšímu, co van Sant natočil, doom nedoom...

  OdpovědětVymazat
 12. Ano, Františku, všichni filmaři jsou hlupáci a ty je intelektuálně převyšuješ. Zases jim to nandal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a tys to zase nandal frantovi. Kruh se uzavřel. Anály jsou vyběleny.

   Vymazat
  2. never go full retard!

   Vymazat
 13. Dobrý den pane doktore.
  Dobrý den, jak se jmenujete?
  Jsem Vosmík. Blablabla Vosmík.

  To bylo skoro jak z bondovky, že jo. Nemám vás tu, založíme kartu. Tak co vás trápí?
  BBondovky jsou kkůl, já ttomu rozumím. No ppaněe doktore já bbyl u jinnýho ddoktora, aby mi napsal prášky mírnící koktání, ale vvoni zas způsobujou blablání.

  Koukám. Fajn napíšu vám Antiblablin – třikrát denně rozpustit tenhle šumák ve vlastní moči a vypít. S doplatkem za 250 Kč.
  Fajn, tto beru, to je akorát můj hhonorář za pozdní příchod a shlídnutou p-půlku jednoho fffilmu. Muchuchu.
  Cože?
  Áale to si jen tak ble blekotám pod eee ffousky.

  Jen vás upozorňuju, že u některých jedinců zase způsobujou dost nechutný chrochtání a byly popsány dokonce i případy, kdy si dotyčnej myslel, že je extrémně trefnej až břitce vtipnej.

  Tto se mi snad nestane. Hhlavně když bbudu eee míň koktat a řříkat blabla. Jjá si do tteď mmohl vybírat jen mezi hluchoslepýma hholkama a ttěch mmoc nnéní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. chichichi, já mám pana Vosmíka ráda, pro jeho rozhled a mužný hlas...

   Proprsená blondýnka

   Vymazat
  2. Nekdy lepsi Vosmik nez vecne vymleta Ivca.

   Vymazat
 14. Ou yeah. Tak to určitě bylo. Kromě toho ale taky Van Sant koukal hodně na Tarra - Satanské tango & Werckmeistrovy harmonie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Béla Tarr je taky pěknej kokot. Řekl jim, ať mu seženou nějakej film o vesnici, jenže nic nefungovalo na jeho VHS, tak si sehnal fotku a pak to taky podle toho dopadlo.

   Vymazat
 15. Jestli Gas van Sant nerozumí hrám není podstatné, podstatné je, že umí točit filmy. Elephant je opravdu zajímavý film, který se pokouší na sitauci podívat jinak, řekněme artově. Kdyby to vzal Oliver Stone tak z toho udělá doják, jak z 9-11. Mně se celkový styl a ty dlouhé záběry ve filmu moc líbily, i ta nezúčastněnost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. neubira to ale na autenticnosti? jako treba kdyz Bjork rekla, ze se ji libi typicky ceske jmeno Selma (v Tanci v temnotach)? nelisi se pak vysledek od Knezny Libuse jen v tom, ze reziser umi aspon rezirovat?

   Vymazat
  2. Otazky, same otazky.

   Vymazat
 16. OT pro Frantu - tuhle noc jsem měl s tebou sen Franto. Není to žádny metahumor, snad jen trochu homo, protože jsme oba leželi vedle sebe v posteli. Naštestí pokud vím nikdo nebyl nahej, v teplákách, neukazovali jsme si odporné prsy a díky bohu se tam nevyskytovali ani tví čoklové. Ale jinak zcela seriózně si pamatuji ze snu tohle: Z ničeho nič jsi vykřikl "Já jsem ale blbec!" načež jsem ti ironicky odpovědel "Ale to my už dávno víme, Franto!" Myslím, že tě to celkem pobavilo, protože jsi se se mnou dal do řeči a vyprávěl jsi mi nějakou vtipnou příhodu jak jsi si pobrukoval neznámou píseň a tvá máma ti na to řekla proč si sakra pobrukuješ melodii z relace (tímhle si už nejsem jistej) Kuko (když jsem byl dítě běželo to na slovenské televizy, takovej pořad pro deti). Bohužel jsem vtipnost téhle příhody nepobral, načež jsem ti i popravdě řekl, že jako nechápu v čem má být vtipná. Naštěstí jsi to vzal sportovně a pojal ses mi vysvětlovat pointu. Mám dojem, že jsem stejně nepochopil ale chtěl jsem ti udělat radost tak jsem to zahrál do autu, nějak, že jo vtipný, jen nechápu kontext. Pak jsme si lehli spát tvářema k sobě. To byl konec. Bylo to moc pěkný a tak dobře jsem se už dlouho nevyspal a tak sem se chtěl zeptat, jestli bys jako nepřišel skutečně ke mně ať si pospíme tvářema k sobě? Snil jsi ty také o mně? Co myslíš, sem teplej když mám takové sny? Sem tebou posedlej? Samé otázky. Jaký je tvůj názor Franto?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a nejaka konkretni nabidka bulvam, at je kontext jasny?

   Vymazat
  2. Podle me ses buzna, ale japonci uz to prej umi lecit. Mozna te Franta priste vezme ssebou.

   Vymazat
  3. Nejspis jsi teplomet, ale japonci uz to prej umi lcit, tak poprosit Frantu at te priste vezme ssebou.

   Vymazat
  4. Stav se v mé ordinaci mezi desátou a druhou, budeš prima příspěvek do mé rozsáhlé kartotéky.

   Tvůj přítel Sigmund Freud.

   Vymazat
 17. Tyto stránky by měly mít v záhlaví velký a zřetelně čitelný nápis: "četba není vhodná pro děti a mladistvé!"

  A pozor by si měly dát i kojící ženy, senioři těsně před infarktem a někteří filmoví producenti se slabšími nervy.

  OdpovědětVymazat
 18. "Kruh se uzavřel. Anály jsou vyběleny."

  Moje nová oblíbená hláška století. Díky za ní!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, taky Františkovi neplatím za recenze, ale za komentáře pod nima :-)

   Vymazat
  2. Kdyby měl Anonymní platit za každý příspěvek v diskusi, tak je Fuka milionář.

   Vymazat
 19. Full Frontal Fucking Film

  OdpovědětVymazat
 20. 1) Pohnutky režisérů jsou téměř pokaždé velmi podivné a často komické, ať už jde o režiséry artové, nebo mainstreamové. Prostě se s tím vyrovnej, Franto.

  2, Filmová kritika není o hledání, co čím který režisér myslel. To je taky tvoje dlouhotrvající utkvělá představa, kterou by bylo dobré upustit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ad 2) .. no ja nevim, asi to neni podstatou kritiky, ale pidit by se po tom mela, ne? Spousta filmu dosahne jinych kvalit, kdyz zname jejich cile (viz Transformers jako postmoderni artfilm)

   Vymazat
  2. postmoderni artfilm je tautologie

   Vymazat
  3. no tak to je otazka. Pulp Fiction je postmoderni film, ale asi se shodneme, ze to neni artfilm. A i kdyz se kazdy dnesni artfilm tvari jako ocelova pest postmodernismu, rozhodne to tak vzdy neni.

   Vymazat
  4. myslim, ze znakem postmoderny je i nemoznost jasne rozpoznat, co je sdelenim vlastne sdeleno, coz pak nekteri vnimaji jako "hloubku" a oznacuji za art
   na Pulp Fiction, v pripade, ze to tak nebudeme chtit vnimat, nic postmoderniho neni, gangsterka s drsnyma negrama, typama a hlaskama; a pokud to tak vnimat chtit budeme, pak musime i pripustit moznost, ze se tam nekde skryva art, nebot v tom pripade je mozne vsechno, zalezi nejvic asi na libovuli toho, kdo dilo interpretuje..

   Vymazat
  5. hm, to je prave ten pohled radoby postmodernich artfilmu. Jednim ze znaku postmoderny neni nemoznost jasne rozpoznat, co je sdelenim, ale nejednoznacnost jasne rozpoznanych sdeleni.. ehm..

   proste, to sdeleni tam je a je jich vic v ruznych planech, ale jsou si jaksi rovny, takze si v tom kazdy muze najit to svoje. Artfilmari si mysli, ze tim vysvetli absenci sdeleni u blbych filmu, ale to je prave ten omyl.

   Jinak to, ze vnimas pulp fiction jenom jako gangsterku s drsnejma negrama a hlaskama je tvuj problem. Informaci je tam mnohem vic

   Ono je fakt hodne zpusobu, jak pm definovat. Ale neda se jaksi udelat omylem

   Vymazat
  6. prvne - jsi na fffilmu, artfilm = radoby xyz artfilm, tot postmoderni kontext, ve kterem operujeme; druhak nesouhlas se sdelenim, obe imho muze platit a je to naprosty detail

   PROSTE sdeleni tam je a je jich vic ruznych planech a kazdy si muze najit svoje -> fail na vsech levelch; ja a ty se na tech sdelenich nemusime shodnout, jsou asi nejake metodiky, jak veci interpretovat, ale zdaleka nejvic zalezi na .. libovuli interpreta tech sdeleni

   PF, informaci je tam mnohem vic -> zalezi na tom, co vnimam jako relevantni kontext; mrkni na zdejsi recenzi Inglorious Basterds, Fuka jak obvykle dekonstruuje tim, ze kontextem vicemene pohrda, tak zde explicitne shledava hledani kontextu samoucelnym - zpet k tomu, co je vubec poselstvi..; a blogpost, ke kteremu piseme komentare? co kdyz v me realite je soucasti sdeleni toho filmu? ha! proc by nemohl?

   jak definovat -> nijak, od urcite doby je postmoderni vsechno

   Vymazat
  7. a sakra, koukam, ze uz tady belime nejaky vyssi levely

   ad fail.. to je jasny, ze zalezi na libovuli interpreta sdeleni, ale jenom proto, ze v nejakym pomyleni budu interpretovat vojina ryana jako propagaci povinneho noseni cyklistickych prileb, z nej postmoderni film neudela.

   ad PF.. no dobry a co z toho? basterds jsou taky postmoderna. To, ze franta neresi kontext na tom prece vubec nic nemeni

   ad definice.. to si nemyslim, no

   Vymazat
  8. co to do pýče tady je za kecy tohleto??? vrátil jsem se z dovolený a nestačím se divit, co za tepláky se tady mezitím vypýčilo!!

   Vymazat
  9. dík za tvůj příspěvek a koukej zase rychle odjet na dovolenou!
   nejlépe s nepojištěnou krachující cestovkou.

   Vymazat
  10. no v ty "definici" se asi neshodneme - Basterds kdybys promitl lidem pred 50 lety, tak na nich nic postmoderniho neuvidi, tak je to nebo neni vlastnost dila? ja rikam, ze uz se to neda vratit zpet, dnes je s tim nutno pocitat vzdy; puvodni narazka byla na fakt, ze se tim (hledanim interpretace, ktera z hovna dela bic) leckdy obhajuje kvalita a s tim nesouhlasim, dopyce

   Vymazat
  11. uf.. tak v tom pripade tady doslo k nejakymu ruseni caker, protoze jsme se mozna uplne nepochopili.

   Basterds pred padesati lety.. jo, byl by to nesmysl a kontext je dulezitej. Ja myslel spis to, ze tomu kontextu neubira fakt, ze ho franta nechce hledat. Ale vlastnosti dila to je, stejne jako (podle me) je v nejakym smyslu "vlastnosti dila" i doba jeho vzniku. Kazdej umeleckej smer tak nejak zavisi na kontextu doby. Tezko budes povazovat nejakej nesmyslnej text antickyho opilce za zasadni dilo dadaismu, ackoliv kdyby to samy napsal mezi sv. valkama, uz by to mohla byt pravda.

   A s tou intepretaci to prece rikam taky. Abychom mohli mluvit o postmoderne a ruznych interpretacich, je dulezite, aby tam byli umyslne vlozeny, ne aby kdejakej vobejda vymyslel interpretaci filmu, ktery sam o sobe (a ani v kontextu doby, nebo tak) nedava smysl (divam se na tebe, slune z Promethea!).

   Takze mam dojem, ze nakonec tvrdime oba to samy, akorat se po vzoru mistnich diskuzi v prubehu ztratil smysl nasich sdeleni.

   Takze posledni nezodpovezena otazka je: splnuje tohle vlakno kriteria postmodernismu?

   Vymazat
  12. umyslne vlozeny -> preci primo post, pod kterym diskutujeme, je dukazem, ze nic takoveho neni podstatne, ani kritika se nesnazi rekonstruovat "tvurcovu vizi", teda dobra kritika; to, co tam bylo vlozeno, je z vetsi casti nevedome, ruzne interpretovat to lze vzdy, otazka spis je, kty to vubec stoji za to

   vsechno od urcite doby splnuje kriteria postmodernismu; i kdyz dorazis na tu nejzaprdenejsi vesnici mezi dopycisty a teplomety wannabe a zeptas se v hospode, kdo uz videl slune, a oni ti odpovi, ze radsi pekne romanticke veci ala Jak ulovit milionare, tak ta situace vcetne interniho facepalmu je proste postmoderni; cili ano; krom prispevku od Slovaku

   Vymazat
  13. Padejte s tema kydama na CSFD.

   Vymazat
 21. http://youtu.be/rd6rUo7Htso

  OdpovědětVymazat
 22. Škoda že se na Fukově svatbě nedá sehnat Anonymní...

  OdpovědětVymazat
 23. Fuko, ty ses proste omezenej debil!

  OdpovědětVymazat
 24. Soudruzi .. dneska slaby ..

  OdpovědětVymazat
 25. fkvedlačka fkvětoslav fšatičky

  OdpovědětVymazat
 26. Ježiš ať už je tu novej post a můžem jet znova!!!

  Rád bych vyzval všechny anonymy i egoisty s nikem, aby se jejich komentáře netýkaly filmů a tématu článku, Jsou pak hrozně trapný, nudný a překážej tady.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, navrhuju, aby se všechny příští příspěvky týkaly zejména mé osoby. Od pasu nahoru.

   Vymazat
  2. Ahá, tak to jseš ty a tvůj brácha jak na vás dávaj v márnicích ty mrtvoly, že jo???

   Vymazat
 27. ja chci preview na tento počin, který zřejmě trumfne i playgirls 2 a podobné skvosty:

  http://media.super.cz/images/gallery/42240.jpg?20120710143429

  OdpovědětVymazat
 28. BTW prave tento dil toho serialu vysvetluje, ze vsechno od Tarantina je typicky postmodernismus.

  OdpovědětVymazat
 29. já si myslím, že DOOM se dá sehnat normálně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sehnat mozna, ale spis mu to IMHO neslo rozchodit nebo tak neco.

   Vymazat
 30. Síím, Fuka vykrádá http://corrierino.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=460&start=300 !

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.