22.6.11

Recenze: Pan Popper a jeho tučňáci [Mr. Popper's Penguins] - 50%

Pan Popper (Jim Carrey) zdědí po zemřelém otci šest tučňáků. Nejdřív se jich chce co nejrychleji zbavit, ale pak si je nechá a pomohou mu najít sama sebe, lásku bývalé manželky a dětí, smysl života a podobné věci.Když film začal, byl jsem příjemně překvapen, že nebyl zdaleka tak hrozný, jak jsem se obával. Vlastně, byl asi úplně nejlepší, jaká může být rodinná komedie s Jimem Carreyem a šesti tučňáky.

Bohužel, někdy od poloviny to začalo jít s kvalitou a nápaditostí hodně strmě dolů a ke konci už jsem byl vyloženě naštvaný, protože film zdebilněl přesně v takovou trapnost, jako jsem se od počátku obával...

Je to škoda, protože v první polovině jsem se dokonce několikrát zasmál, a to dokonce i vtipům s výkaly (jde pravděpodobně o film, který drží rekord v množství výkalů a počtu defekací mezi přístupnými filmy). Tučňáci jsou roztomilí, Jim Carrey stále dokáže být vtipný, ale zázrak se prostě nekonal.

Dabing ani příliš nevadil, ale některé verbální vtipy mi přišly až nesmyslně dospělácké pro malého diváka (natož pro českého). Ví snad nějaké české dítě, kdo to je Kareem Abdul-Jabbar a proč je vtipná zmínka o jeho výšce?!?

P.S: Presskit se vytahuje tím, jaká to byla práce vycvičit při natáčení šest opravdových tučňáků, což mi přijde skoro jako nějaká záměrná mystifikace. Přísahal bych, že v 99 procentech záběrů byli tučňáci čistě digitální, a ne dvakrát dobře animovaní (úmyslně cartoonově neralističtí). Viz trailer. Připadá vám, že v některém tom záběru je skutečný živý tučňák??

P.S:

15 komentářů:

 1. ano, pripadá mi, že v některých záběrech se možná jedná o skutečné tučňáky. Na druhou stranu pochybuji, že se dají tučňáci vycvičit, takže zároveň pochybuji

  OdpovědětVymazat
 2. Jediny zivy tucnak je Jim Carrey

  OdpovědětVymazat
 3. Originalni trailer na tento film (rovnez s vykaly! - nahoda?) lze shlednout v posledni epizode Southparku ;)

  OdpovědětVymazat
 4. Podľa mňa sú vo všetkých scénach skutočný tučniaci, Jim Carrey je zato v 100% záberov digitálny a nie dvakrát dobre animovaný.

  OdpovědětVymazat
 5. Mě teda přijdou ti tučnáci většinou skuteční (hlavně v detailních záběrech). Tedy až na scénu kde jich 6 předvádí choreografii, to jsou digitální a zřejmě záměrně je to záběr z velké dálky.

  OdpovědětVymazat
 6. ad tučňáci - http://www.kinobox.cz/film/263357-pan-popper-a-jeho-tucnaci/video/2558-pan-popper-a-jeho-tucnaci-mr-poppers-penguins-film-o-filmu

  OdpovědětVymazat
 7. Všichni jste vedle jak ta jedle. Skuteční tučňáci jsou v traileru jenom 1:00-1:10, jinak jsou samozřejmě animovaní.

  OdpovědětVymazat
 8. Videl jsem v kine jen trailer a nebyt hned po nem trailer na Transformers 3, tak se snad pozvracim.
  Pro rejpaly: Ano, T3 je taky v zasade detinska blbost, ale ta FORMA! :D

  OdpovědětVymazat
 9. Me prijdou tucnaci v digitalnich scenach skutecni a dobre animovani. Jen v nekterych procentech se mozna jedna o ne zrovna dvakrat dobre skutecne tucnaky.

  OdpovědětVymazat
 10. Zmineny trailer na film ze south parku:

  http://www.worstpreviews.com/headline.php?id=21933

  OdpovědětVymazat
 11. Já jsem z toho tučnák...

  OdpovědětVymazat
 12. a neni to snad uplne jedno zda jsou zivy nebo animovani????me je to uplne u zadku hlavne ze se clovek vicemene zasmeje!!

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.