11.2.08

BAFTA WTF?!

Stalo se vám někdy, že si nejste jisti, jestli náhodou nespíte a všechno kolem se vám nezdá? Něco podobného právě teď prožívám...

Měli jsme s Tomášem Baldýnským tlumočit a komentovat ceremoniál předávání filmových cen Britské filmové a televizní akademie BAFTA pro české HBO. Ceremoniál měl začít v neděli 10. února ve 22:00 našeho času a skončit v pondělí 11. února v 0:30. My jsme měli sledovat v neděli v pražské centrále HBO přímý přenos a v pondělí dopoledne pak do HBO znovu přijet a natočit komentář. Záznam s naším komentářem se měl u nás odvysílat v pondělí večer.
 • V neděli ve 21:50 (t.j. před dvěma a půl hodinami) sedíme v pražské centrále HBO a sledujeme rumunské HBO, na kterém měl běžet přímý přenos (abychom na základě něj a papírového scénáře měli přípravu na pondělí). Na rumunské HBO běží upoutávka na přenos cen BAFTA.

 • Ve 22:10 přenos stále nezačíná, na rumunském HBO běží upoutávky na jiné pořady.

 • Ve 22:20 přenos stále nezačíná, technik volá do anglie a dozvídá se, že jsou technické problémy a že přenos nevidí nikdo nikde.

 • Ve 22:25 se na oficiálních stránkách BAFTY objevují kompletní výsledky. Což je vskutku zajímavé, vzhledem k tomu, že v ruce máme podrobný scénář dvouapůlhodinového ceremoniálu, podle kterého poslední ceny měly být uděleny až někdy po půlnoci.

 • Ve 22:30 hledáme "BAFTA" na Google News a objevujeme různých zpravodajských agentur o tom, kdo vyhrál. Na rumunské HBO stále běží pouze upoutávky na různé jejich filmy.

 • Ve 22:35 začíná na rumunském HBO nějaká švédská komedie.

 • Ve 22:45 volají z mezinárodní centrály, že přenos i záznam se ruší a máme jet domů. Což děláme.
Teď je půl jedné ráno a na internetu nenacházím ani zmínku o tom, že byl nějaký problém s přenosem BAFTA, že byl ceremoniál zkrácen nebo něco podobného. Říkám si: Spletl si někdo někde datum nebo čas? Jsem někde v alternativní realitě?? Zdálo se mi to všechno???

11 komentářů:

 1. "Stalo se vám někdy, že si nejste jisti, jestli náhodou nespíte a všechno kolem se vám nezdá? Něco podobného právě teď prožívám..."

  A co na to Tyler Durden?

  OdpovědětVymazat
 2. a abych napsal něco užitečnějšího - ve 22:31 (našeho času) někdo změnil na wikipedii "will take place" na "took place" - http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=61st_British_Academy_Film_Awards&diff=prev&oldid=190466371 - takže to asi opravdu bylo dneska :)

  OdpovědětVymazat
 3. ...a podle záznamu "minutu po minutě" ceremoniál začal v 19:00 GMT, t.j. ve 20:00 (nikoliv 22:00) našeho času a skončil ve 22:30 (nikoliv 0:30) našeho času! Že by se celé HBO spletlo o 2 hodiny?! Asi se m to fakt zdá...

  OdpovědětVymazat
 4. Podle mne jde o jasne spiknuti filmoveho prumyslu proti Puxoftu.

  OdpovědětVymazat
 5. LOL! Novinář si má přece informaci ověřovat z více zdrojů, ne?

  OdpovědětVymazat
 6. Frantisku, jsem v Londyna a Bafta zacala v telce v 9pm s prestavkou 10-10.20 na zpravy a pak pokracovala do 11.20. Normalne to bylo na BBC1.
  Bara

  OdpovědětVymazat
 7. V Londýně je čas GMT. V Praze je GMT+1, v Bukurešti GMT+2.

  OdpovědětVymazat
 8. Nakonec nam zavolali v pondeli odpoledne, jestli bychom to prece jenom nemohli odkomentovat. Coz jsme - bez pripravy - udelali...

  OdpovědětVymazat
 9. To by Rejžek nesvedl!

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.