2.5.07

Ošklivé káčátko a já [Ugly Duckling And Me!] - 40%

Tato animovaná (samozřejmě počítačově) pohádka je poněkud "okrajovou" francouzsko-německo-irsko-britsko-dánskou koprodukcí, o jejíž existenci jsem do tohoto týdne neměl tušení. Naprosto nic mi neříkají jména jejích tvůrců, studií ani lidí, kteří postavičky namluvili. Tudíž jsem se obával nejhoršího, ale výsledek je o něco lepší než Past na žraloka nebo Karcoolka.

Film je velmi vzdáleně inspirován pohádkou Hanse Christiana Andersena, která spočívá v tom, že se narodí káčátko, které je hrozně ošklivé, všichni se mu posmívají, ale ono všechny překvapí, když z něj vyroste krásná labuť.

Na tuto superprimitivní zápletku tvůrci navěšeli story o prohnaném krysákovi, který náhodou přijde k vejci, ze kterého se "káče" vylíhne, krysák se o něj shodou okolností musí starat, pak k němu najde vztah, káčátko se zamiluje do kachny, pak všichni cestují do lunaparku, kde krysák chystá podvod a celou dobu je všechny pronásleduje jiná krysa [samice] s dvěma svalnatými bratry. Atd...Děj je značně trapný / nudný / předvídatelný a nezachrání ho ani občasné (velmi občasné) vtípky pro dospělé, jako například scéna vylíhnutí káčátka, která paroduje Vetřelce.

Animace se samozřejmě zdaleka nevyrovná Pixaru ani Disneymu, ale dá se většinou přežít. Zajímavější než animace jsou 3D modely postaviček a kulis, které používají většinou strašidelnou stylizaci, připomínající něco mezi H.R.Gigerem a videohrami Resident Evil (a hudba navíc připomíná depresivnější Dust Brothers nebo Mobyho!!). Například liška vypadá jako veliký pavouk a většina postaviček jako by prošla nějakými odpornými genetickými mutacemi. Nevím, jestli to byl lišácký záměr nebo nevydařenost, ale aspoň mě to trochu probudilo z letargie.

2 komentáře:

  1. Myslim, ze serial s timto stvorenim bezi v cestine na kanalu Minimax a je tedy urcen pro velmi male deti (spise predskolniho veku). Jestli ale ve filmu jsou kulisy, jak FF pise, "ve stylu H.R.Gigera a videoher Resident Evil", tak klobouk dolu pred progresivnosti tvurcu! :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Mohu se zeptat,nevite jak se jmenuje pisnicka ktera hraje u toho zamrzliho potoka kde je ta stika?

    OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.