5.12.19

Recenze: Jumanji: Další level [Jumanji: The Next Level] - 50%

Je zapotřebí se znovu vrátit do videohry Jumanji a znovu zachránit zdejší svět (tentokrát samozřejmě podle zcela jiného scénáře). Takže to Dwayne Johnson, Kevin Hart, Jack Black, Karen Gillanová (a nějací další) samozřejmě zase udělají.


Film natočil stejný tým s (převážně) stejnými herci, ale snažil se být aspoň trochu originální v tom smyslu, že hlavní postavy hrají jiné postavy. Ehm... Tedy, v prvním díle se čtyři děti ocitly v tělech nadlidských virtuálních avatarů, ale v pokračování je to poněkud jinak. Například (spoilery, které jsou i v traileru) Dwayne Johnson hraje Dannyho DeVita nebo Kevin Hart hraje Dannyho Glovera (a několik dalších podobných chuťovek, neboť v tomto filmu mohou hráči v průběhu hry měnit své avatary). Je to dost vtipné a dá se říct, že herci musejí podávat docela náročné herecké výkony, aby to fungovalo.


Bohužel, skutečnost, že dva ze čtyř hlavních hrdinů jsou většinu filmu senilní důchodci v atletických tělech, není využita k ničemu lepšímu, než že jsou většinu filmu zcela mimo, dělají "huh?" a vyvalují oči. Bylo by to super v patnáctiminuté televizní skeči, ale ve dvouhodinovém filmu to velmi rychle začne být nudné (a nepomůže ani následné prohazování a jedna-dvě bonusové postavy) a není to ani zdaleka tak zajímavé, jako vnitřní problémy mladých hrdinů prvního filmu.Hlavní atrakcí tohoto filmu ale mají opět být digitální akční scény (tentokrát především stádo pštrosů,  hejno opic a skákání po létajících mostech). Ty mi přišly naprosto nezajímavé, nepřehledné a hnusně digitální - takovým tím způsobem, ze kterého je jasné, že se ve většině záběrů nenacházejí živí pštrosi, opice, ani živí herci.

A stejně jako v prvním filmu se tvůrci vůbez nezabývají nějakým pozadím této videohry, tedy například PROČ je nyní scénář hry jiný, PROČ jsou stejní hrdinové v jiných avatarech, PROČ jsou jejich schopnosti nyní jiné... Všechno je to úplně jedno a zřejmě to má být vysvětleno tím, že hra je porouchaná a může se v ní dít cokoliv...

I kdyby bylo nové Jumanji objektivně stejně kvalitní jako první, bylo by dosti zbytečné na něj chodit. Ale ono je bohužel ještě o něco horší...

16 komentářů:

 1. To nejdůležitější, jesli uspořádaj velkou pártyhádr, jsme se zas nedozvěděli

  OdpovědětVymazat
 2. Zas jedna pomrvená šance. Chtěl jsem jít, jednička se mi dost líbila, škoda.

  OdpovědětVymazat
 3. Jack Black obcas sve divaky na youtube kanalu JablinskiGames vzal na natáčení toho filmu. Doufal jsem, že to bude lepší

  OdpovědětVymazat
 4. Preco uz menej recenzii a vacsinou na uplne picoviny? :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protože František Fuka na své fanoušky totálně sere.

   Vymazat
 5. Doktor spánek furt nic? To jsi břídil. Neřikej, že tě ten film nezajímá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zajímmá ho. Ale nikdo ho nepozval a za svý nepůjde...

   Vymazat
  2. Fuku zajímaj jenom CGI akčňáky, komiksárny a pohádky pro malý děti.

   Vymazat
  3. Už jsem to viděl. Nebylo to špatný, taková pohádka pro dospělý. Klidně bež, Petře.

   Vymazat
  4. Petr nejde, protože by chápal...

   Vymazat
 6. Komu se líbila jednička, tak se mu bude líbit i tohle. Je to sice o trochu méně zábavné, ale to je způsobeno hlavně tím, že už zde není ten prvek překvapení a víme, jak ta hra funguje. Vtipů je tam hromada a já celkem dobře bavil. (Ale souhlasím, že pštrosi a opice byli spíš otravní)
  Začínam Fuku podezřívat z toho, že na mnohých zde recenzovaných filmech v průbehu promítání usnul a pak napsal ne moc dobré hodnocení, protože při jeho inteligenci nechápu, jak je možné z tolika filmů nepochopit děj...

  OdpovědětVymazat
 7. V závěru recenze byly položeny otázky, na kteréprý tvůrci neposkytli odpověď. Já si dovolím tyto otázky zvednout:
  PROČ je nyní scénář hry jiný
  PROTOŹE je to další level.
  Tvůrci odpověď zakomponovali do názvu filmu.
  PROČ jsou stejní hrdinové v jiných avatarech
  PROTOŹE je hra rozbitá a neumožnila hráčům výběr postavy.
  Tvůrci odpověděli přímo ve filmu, kdy se hráči podiví, že jsou v jiných avatarech a že si nemohli vybrat postavu. Mají současně podezření, že je to tím, že je hra rozbitá.
  PROČ jsou jejich schopnosti nyní jiné...
  PROTOŹE je to další level.
  Tvůrci odpověď zakomponovali do názvu filmu.

  Doufám, že to vysvětlilo otázky Vesmíru, života a vůbec...

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.