16.7.16

Totální mobilní pohotovost - A True Story

UPDATE 19. 7.: Reakce z Mobil Pohotovost

Dnes bych se s vámi rád podělil o příběh, který se stal mému telefonu, a který má slušný dramatický potenciál. Sice to příliš nesouvisí s filmem, ale jestli jste viděli Formanův Ragtime, tak v něm se něco velmi podobného stalo tomu černochovi s jeho novým automobilem.

Coalhouse Walker a jeho automobil (zřejmě muzikálová verze)

Bohužel musím v zájmu plné informovanosti začít poněkud ze široka a pomaleji, ale věřte mi, že to později dostane grády:

Na jaře 2015 jsem si pořídil nový smartphone Sony Xperia Z3 Compact. Nijak speciálně jsem si telefon nevylepšoval, jen jsem měl na jeho zádech superlepidlem přilepený speciální magnetický plíšek, pomocí kterého se telefon dal uchytit na magnetický držák v autě (což bude záhy důležitý detail). Sloužil mi ten rok a půl velmi slušně, choval jsem se k němu opatrně, nosil jsem ho stále v pevném pouzdru na opasku, všechno fungovalo, jak mělo, nic nebylo rozbité / zlomené / odřené.

Telefon jsem dobíjel speciální nabíjecí kolíbkou pomocí dvou minikontaktů na jeho boku (neboť dobíjení USB kabelem znamenalo, že je potřeba vždy otevřít poněkud fórovou krytku, se kterou se musí opatrně manipulovat). Měl jsem tedy koupený speciální magnetický konektor a dobíjel telefon jím, pouhým položením na něj. Což bude záhy také důležitý detail.

Během té doby používání jsem telefon občas značně nepravidelně dobíjel, což se začalo projevovat na výdrži baterie. Rozhodl jsem se tedy před blížící se dovolenou (kdy jsem telefon chtěl intenzivně používat k navigaci), že baterii vyměním.

Po krátkém pátrání na Internetu jsem zjistil, že se baterie sice dá online koupit, ale její výměna není u tohoto modelu žádná legrace. Zadní kryt telefonu se totiž musí po obvodu nahřát, aby povolilo lepidlo pod ním, pak opatrně odloupnout (aby nepraskl), pak se uvnitř vymění baterie, a pak je potřeba zadní kryt opět pořádně přilepit, aby telefon držel pohromadě, neboť na zadním krytu nejsou žádné "západky" nebo něco podobného.

Vzhledem ke své manuální neschopnosti jsem se rozhodl, že nechci riskovat především to odlupování zadního krytu a jeho následné lepení zpět, a že výměnu baterie svěřím profesionálům.

A neměl jsem důvod hledat jiné profesionály, než pražský servis Mobil pohotovost, kde mi už před lety vyměňovali prasklý displej (u jiného smartphonu), což proběhlo rychle a k mé plné spokojenosti...

Čímž se uvedly do chodu osudové události...

Den D0

V den D0 přicházím do servisu Mobil pohotovosti ve Spálené a nechávám jim telefon. Jediný nesvětlý okamžik nastává ve chvíli, kdy mi prodavač chce aktivně pomoci s vyndáním SIM karty a páčí její kryt nějakým ostrým nástrojem z opačného konce, než se má páčit (prstem). Následně vysvětluje "Ono se to dá z obou stran."

(Faktická poznámka: Kryt SIM karty je jiný kryt, než výše zmiňovaný kryt USB konektoru.)

O tři hodiny později přicházím znovu, beru si igelitový pytlík s telefonem, platím 900 Kč a spokojeně odcházím, natěšený na znovuzískané miliampérhodiny.

O deset minut později vyndávám v metru telefon z neprůhledného pytlíku a zjišťuji, že jeho zadní kryt má v rohu velikánskou prasklinu (ano, přesně ten zadní kryt, co prý tak snadno praská při výměně baterie, když se ten roh musí vypáčit). Nejen, že je to velmi dobře vidět, ale je to taky cítit, když telefon beru do ruky.


Beru to sportovně a říkám si víceméně s humorem "Haha, Fuko, to máš za to, že sis ho neprohlédl při převzetí. No co, snad to neupadne, a o voduvzdornost jsi stejně už přišel tak jako tak. Deal with it."

Jedu domů, smířen s tím, že můj krásný skoronový přístoj už nikdy nebude tím, co býval.

Doma chci telefon co nejrychleji dobít (protože jsem ho v tom igelitu dostal z nějakého důvodu zapnutý a skoro vybitý). Připojuji ho k magnetické nabíječce a zjišťuji, že telefon se vůbec nenabíjí (ještě téhož dne ráno se touž nabíječkou nabíjel, stejně jako všechna rána předtím).

Pořád jsem plný optimismu, říkám si "No co, asi tam nezapojili nějaký drátek, a nenapadlo je magnetický nabíjecí konektor zkoušet", dobíjím telefon klasickým mikro USB kabelem (do konektoru pod tou nešikovnou krytkou, se kterou se musí opatrně manipulovat) a smiřuju se s tím, že je pátek večer, že budu muset s reklamací počkat do dne D+3 (pondělí), a že to ty tři dny nějak přežiju s tím debilním mikro USB a ještě debilnější krytkou (se kterou se musí opatrně manipulovat, pointa přijde později).

Drama se ale rozjede mnohem dříve, už příští den!

Den D+1

V sobotu odjíždím na akci za Prahu. Připevňuji telefon tradičně magnetem na palubní desku a vyrážím, jako jsem to dělal v předchozích měsících mnohokrát.

Po pár minutách jízdy Prahou se celý telefon rozpadne na několik částí, které se rozsypou na špinavou podlahu auta (s výjimkou zadního krytu, který zůstane pyšně magneticky přichycen na palubní desce):

O několik hodin později, po přibližném, co nejopatrnějším, očištění

Snažím se optimisticky si říkat "Nu což, to lepení se taky asi úplně nepovedlo, jsme jenom lidi", co nejopatrněji zaprasené součástky ukládám do pytlíku a vytahuji z almary svůj stařičký Samsung Galaxy S3, abych nějak přežil příští dny.

Den D+3

V pondělí vyrážím zpět do servisu a velmi klidně se snažím zdejší slečně popsat všechny události posledních dnů - spíše žertovným způsobem, aby to nevypadalo jako že jim něco vyčítám.

Slečna si to zapisuje, dává části telefonu do jejich pytlíku a říká: "No to je škoda, že jste si toho prasklého krytu nevšiml hned při převzetí".

Plný význam této věty mi v tu chvíli ještě nedochází, neboť prasklý kryt se mému laickému oku jeví jako zdaleka nejmenší problémem té hromady součástek, která předevčírem byla telefonem.

Den D+4

Hned následující den mi přichází SMSka, že má reklamace je vyřízena. Jedu znovu do servisu, kde se dozvídám, jak se věci doopravdy mají:

 • Ten kryt jsem měl prasklý už když jsem telefon v den D0 přinesl do servisu.
 • Ale chtěli mi vyjít vstříc, tak mi ho jako důkaz dobré vůle vyměnili za nový.
 • Nefungující nabíjení nijak nesouvisí s výměnou baterie a opravovat mi ho nebudou.
Na mé následné dotazy (které jsem stále pronášel velmi klidně, jen trochu udiveně), se mi dostávalo pouze odpovědí "Já o tom víc nevím, to mi napsal technik, a teď tady není."

Tak jsem na radu slečny nechal na lísteček napsat "Zákazník nesouhlasí - nabíjení před výměnou baterie fungovalo", telefon jsem jim tam znovu nechal a odešel jsem.

Den D+7

Protože se následující tři dny ze servisu neozvali, vydal jsem se tam den před odjezdem na dovolenou z vlastní iniciativy, zeptat se, co se děje, a jestli mi náhodou neposílali SMS (protože Galaxy S3 byl s dnešními aplikacemi natolik dýchavičný, že bych se nedivil, kdyby mu nějaká SMS unikla).

Slečna mě ujistila, že "Technik na tom pracuje, ale dneska tu není" a že mi za pár dní pošlou SMS.

Pokýval jsem chápavě hlavou, odešel jsem si koupit nový telefon, abych měl čím navigovat a rezervovat hotely, a odjel na dovolenou, čekaje, co se za těch pár dní dozvím...

Den D+38

Následujících 31 dní se z Mobil pohotovosti nikdo neozval, takže jsem odjel na dovolenou, vrátil se z dovolené, vytřídil fotky z dovolené, přeložil dva filmy, zajel do Varů, vyřešil Albertův průjem a pak jsem se nezván vydal zjistit, co se děje, a jestli něco vyplyne z toho, že překročili maximální 30denní lhůtu pro vyřízení reklamace.


Vystál jsem tedy frontu (pokud správně počítám, celkem to byla má šestá zdejší návštěva v této věci), pak přítomný pán (svalnatý, hodně tetovaný) zkušeně nakoukl do počítače a pravil "Ale to už máte dávno hotový!"

Podivil jsem se trochu, že mi nepřišla jejich SMS, ale hlavně jsem měl radost, že "to mám hotový" a budu mít skvělý záložní telefon, když se mi rozbije ten před měsícem koupený. Má radost ale neměla dlouhého trvání, protože pán mi přečetl přesně stejné technikovo vyjádření jako před 31 dny, tedy že:

 • Ten kryt jsem měl prasklý už když jsem telefon v den D0 přinesl do servisu.
 • Ale chtěli mi vyjít vstříc, tak mi ho jako důkaz dobré vůle vyměnili za nový.
 • Nefungující nabíjení nijak nesouvisí s výměnou baterie a opravovat mi ho nebudou.

A bylo dobojováno.

Chtěl jsem celou historku sepsat co nejpřesněji a bez zkreslení. Tudíž jsem pána požádal, aby mi tyto informace (vyjádření technika) dal v písemné podobě, kterou si mohu odnést.

Pán mi vysvětlil, že písemné vyjádření ke své reklamaci můžu dostat až poté, co mu podepíšu, že bez námitek přebírám svůj opravený telefon. A jestli se mi to nelíbí, nemusím si ten telefon brát.

Vzpomněl jsem si na Coalhouse Walkera, po krátké úvaze jsem souhlasil, podepsal a papír dostal:Doma jsem svůj "opravený telefon" vyndal (poprvé od dne D+3) z igelitového pytlíku a zjistil, že:

 • Ten starý, prasklý, odmontovaný kryt je díky své směsi lepidla a prachu přilepen svou vnitřní stranou docela festovně k displeji telefonu.
 • Ta boční mikro USB krytka (se kterou se musí opatrně manipulovat) má zcela utržené své gumové těsnění, takže už nedrží zavřená, natož vodotěsná.
O důvodech obojího se neodvážím spekulovat.

Výsledek: Po 38 dnech, z toho 33 bez telefonu, jsem o 900 korun chudší a mám novou baterii v telefonu, který pravděpodobně teď pár let nezapnu, neboť mu nefunguje standardní nabíjení, nedá se zavřít USB krytka a pokud ho budu chtít někdy používat v autě, budu si muset koupit nový magnet, protože ten starý je neoddělitelně přilepen k tomu odmontovanému krytu.

Takže to celé sice nedopadlo tak špatně, jako třeba Holocaust, ale úplně dobře taky ne...
Ilustrační obrázek z Internetu

Rád bych zdůraznil, že tuto story nesepisuji proto, že bych očekával, že mi teď ten telefon v Mobil pohotovosti opraví podle mých představ, "poněvadž jsem to rozmázl na Internetech". I kdyby mi ho opravili / koupili nový / poslali dárkový koš se salámy, nemůže to napravit pocit, který z toho celého mám, a který je pro mě důležitější, než finančně vyčíslitelná újma.

Nikdo mi během celého procesu neřekl ani náznak něčeho jako "Jo, to se asi nemělo stát, že se vám ten telefon po opravě rozpadl, to byla asi naše chyba, pardon." Veškerá komunikace se nesla z jejich strany v duchu "Zákazník je podvodník a lhář, ale na nás si nepřijde, my takové ptáčky známe." Když mi ani nevěřili, že jsem těch 31 dní od nich nedostal žádnou SMS (na svůj zbrusu nový Nexus), těžko mi budou věřit, že to nabíjení tři hodiny před odnesením do servisu fungovalo, žeano...

Hlavní poučení je, že takhle komunikovat s žádnou firmou nechci, bez ohledu na to, kolik jejích zákazníků jsou objektivně podvodníci a lháři, se kterými se musejí denně potýkat. Pokud se na to díváte podobně, můžete si z tohoto článku možná něco užitečného vyvodit...

A ne, poučením není, že bych se měl sám naučit rozlepovat a lepit telefon. Poučením je, že v dnešním pokročilém kapitalismu zaplaťpánbůh můžu jít o dům dál.

P.S: Jako kontrast z našich luhů a hájů mohu uvést třeba Alzu, kde jsem nikdy neměl nejmenší problém při reklamacích / výměnách / vracení peněz za desítky zde zakoupých výrobků. Za což jsem ochoten platit Alze ceny, které nejsou úplně nejnižší, a připadá mi to tak zcela OK.

UPDATE 19. ČERVENCE:

Dva dny po zveřejnění postu mi napsali z Mobil pohotovosti a požádali mě o číslo zakázky. Následně mi poslali toto vyjádření:

Dobrý den,

Celý případ jsme interně prošetřili a ze strany našeho personálu jsme narazili hned na několik pochybení. Jednání zaměstnanců bylo v přímém rozporu s celkovou politikou společnosti.

Rád bych se tedy jménem Mobil Pohotovosti omluvil za vzniklé komplikace a také za vzniklou časovou újmu.

Rád bych Vám nabídl bezplatnou expresní opravu telefonu. Peníze za předchozí nepovedenou opravu Vám budou vráceny. Jako omluvu bych Vám rovněž rád nabídl příslušenství v hodnotě 2000 Kč.

Jakub Szewieczek,
Mobil Pohotovost

65 komentářů:

 1. Pokus o převrat v Turecku! Masakr v Nice! Fukovi v opravně zkurvili telefon! Ne, tohle nebude žádná okurková sezóna.

  OdpovědětVymazat
 2. Následujících 31 dní se z Mobil pohotovosti nikdo neozval, takže jsem vytřídil fotky z dovolené, přeložil dva filmy, zajel do Varů, vyřešil Albertův průjem a pak jsem se nezván vydal zjistit, co se děje, a jestli něco vyplyne z toho, že překročili maximální 30denní lhůtu pro vyřízení reklamace. Na Fukafutokyu jsem samozrejme ani nesahnul, you suckers.
  Haha hehe hihi chichi...

  OdpovědětVymazat
 3. Problem techto (a I jinych) servisu je v tom, jaky tam maji zoufaly bordel. Prijde mi, ze to funguje stylem, kdy se majitel toho cirkusu kazde rano pomodli, at se stane zazrak a technici zkurvi jen 10% zakazek, ztrati jen 10% zakazek a jen 10% zakazek se vyda nespravnym lidem..

  Bracha se uchazel o praci v necem podobnem a kdyz videl, jak to tam funguje...
  Oni vezmou technika, co nikdy nic takoveho nedelal. Reknou mu: Tady mas na YouTube navod, nauc se to, za tebou je asi 24344 mobilnich telefonu na hromade, nejake si nahodne vyber a opravuj (zde CITUJI, to neni vymysl).
  Na dotaz, ze v tom musi mit nejaky system, ze nekdo musi jit na radu drive, protoze to tam lezi dele a podobne mu bylo receno, ze je to jedno, hlavne ze ma neco opravovat.
  (Pro jistotu - nechtel delat u Mobil Pohotovosti, byla to jina firma)
  Osobne, kdyz jsem neco takoveho zazil (parkrat v zivote, s jinym zbozim), tak jsem se proste choval tak, aby mi bylo vyhoveno.

  Kdyz mi v Renaultu odmitli reklamovat ulomenej plast s tim, ze jsem si ho ulomil sam, ackoliv jsem na nej ani nesahl a proste to byl nekvalitni ausus, ve finale jsem si nechal zavolat manazera cele te prodejny a oznamil jsem mu, ze pokud mi to nevyreklamuji, tak si vlastnorucne vyrobim ceduli "nic si tu nekupujte, prodavaj sracky a nevyreklamuji vam je", sednu si s ni na chodnik pred vstupem a budu odrazovat kazdeho, kdo by si k nim neco chtel jit koupit.
  Nasledne byl plast vyreklamovan k me spokojenosti a kdykoliv jsem k nim pozdeji neco prisel reklamovat (ten samy plast jeste 2x), tak se ke me chovali velmi usluzne...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. bodík plus pro tebe a dobrej tip, ale ne každej má na tohle čas a nervy ..

   Vymazat
 4. Ne, skutečné poučení je nebýt v dnešním pokročilém kapitalismu mamlas a nekupovat si takové telefony, u kterých se pičus výrobce pokouší znemožnit zákazníkovi výměnu baterie zalepením krytu. :P

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nesouhlas. Je-li vyrobce takovy picus, ale zakaznik to stejne chce, pak ma servis takovou picovinu odmitnout provest a nebo si ji nechat odpovidajicim zpusobem zaplatit.
   Jinak obdivuju Fuku ze vubec do toho obchodu pachl-vzhledem k jeho povesti...

   Vymazat
  2. Asi majitel pohotovosti len prispel na Fukafutokyu a takto ti vratil tvoj pristup frantisek. Alebo len karma v praxi ;)

   Vymazat
 5. To je zajimave, jak draha je v dnesnim pokrocilem kapitalismu cena "jiti o dum dal"? Pokud dobre pocitam, vychazi to asi na 900,- + telefon + cena casu za 6 front + cena za neprijemnoesti vznikle s nemoznosti pouzivat telefon po urcitou dobu; to mi nezni prilis pokrocile :( snad mozna kdybys postupoval podle platnych pravidel a nabonzoval je u nejake te inspekce, ze by to casem nekam pokrocilo :)

  OdpovědětVymazat
 6. Skutečné poučení je to, že dneska se prostě věci nevyrábí tak, aby vydržely dlouhé roky. Zrovna smartphony zastarávají tak rychle, že se považují za spotřební zboží. Doba se prostě mění. Jako analogii vezmu ponožky - kdo je dneska štupuje? Nikdo. Prostě se zahodí, protože nové seženete na každém rohu za pár korun. Jo, taky sem si před pár lety nechal měnit prasklé sklo s digitizérem. Na telefonu EVO 3D, který měl poměrně zajímavě vnitřnosti za 14 tisíc, ale HTC se rozhodlo, že 3D foťáky neuspěly a zlevnili ho na 7. Za opravu jsem dal 1400,- Dneska bych se na to spíš vykašlal a pořídil rovnou nový stroj...

  OdpovědětVymazat
 7. Odpovědi
  1. Ano, přesně tak! Nous sommes Fuka! A budeme kňourat a kafrat! To si za rámeček nedají!

   Vymazat
 8. Podobným skurveným podvodníkom by som želal problémy s telefónom každý deň.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nebud na fera tak tvrdy on ten film raz dokonci ;)

   Vymazat
 9. Skutečné poučení je chyba zákazníka. Na začátku jde o to dobíjení, termín "občas značně nepravidelně dobíjel" nevím co je, ale Li-Ion bateriím nevadí nepravidelnost. Těmto bateriím je jedno jestli se nabíjí dvakrát z 50% nebo pětkrát z 80%, obojí je 1 cyklus, co ale vadí jsou extrémy jako přebíjení a nejvíc ze všeho úplné vybití, to je nejhorší co může být a nabíjet se doporučuje už od 20%. Při dodržování zásad Z3c vydrží těch 1000 cyklů. No a zásadní problém je, že Z3 je telefon lepený tak jako třeba iPhone což má spoustu výhod, ale zároveň jasně definovanou životnost podle baterie. Musí se dopředu počítat už při koupi, že potom se musí telefon buď vyhodit nebo prodat do nějaké zoufalé prodejny podobné té jmenované kde to brigádnice prodá dál jako výhodnou koupi nějakému důchodci nebo technik na koleně vyrobí zánovní přístroj pomocí fólie, baterie z číny, přísavky, nože a youtube. SONY menším autorizovaným servisům opravy lepených telefonů nedoporučuje a neautorizovaným samozřejmě už vůbec, proto MP dělá záruční opravy jen u samsungu, který se rozebírá jako lego a nepotřebují ten drahý přístroj co mají v sony ani potřebné dovednosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak zrovna u iPhona není problém vyměnit baterku, aniž by to bylo poznat. Tady baterka je sice uživatelsky nevyměnitelná, ale servisně naprosto v pohodě. Moje dcerka má stařičkou 4S, kde už je třetí baterka a na telefonu to nikterak poznat není. V servisu za to chtěli akorát cenu baterky plus pár stovek za práci.
   Je to především o tom, zda to dělá servis, který se na značku specializuje nebo je autorizován od výrobce. V Alze taky nic neopravují, ale přeposílaj to do autorizáku. Ne že by autorizák nedokázal něco zničit, ale ta šance je výrazně menší než třeba zrovna u MP a jemu podobných.

   Vymazat
  2. Aha! Měl jsem naopak za to, že řešení "opotřebované" baterie je několikrát ji vybít úplně do mrtva a pak znova nabít na maximum (tedy spíš přebít). Proto jsem se podivil, proč něco tak banálního řešil FF výměnou. Takže to tak zjevně není?

   Vymazat
  3. To bylo u těch starých baterií.

   Vymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 11. Podobně absurdním směrem se v datartu kdysi ubírala výměna baterie a reklamace nefunkčního dobíjení u Sony XPERIA (oh wait!) mojí manželky. Komunikace rychle vyeskalovala (byl jsem slušný ale neodbytný) a asi po týdnu, po sérii emailů s šéfem pobočky, souhlasili s vrácením peněz za opravu. Tudíž výsledkem je nenasraný zákazník.
  Podle mě byla zásadní chyba, žes cokoliv podepisoval. Radši si jim ho tam měl nechat (což jsem byl rozhodnutý udělat i v mém případě).

  OdpovědětVymazat
 12. Ahoj Františku,
  sám mám Sony Xperia Z3 Compact rok a dva měsíce.
  Magnetickou kolébku mám taky a používám (v práci), na doma jsem si koupil kablík s magnetkem (pro ty dva boční magnetické kontakty), ale nabíjení bylo tak pomalé a kabel držel tak blbě, že jsem ho vrátil a nabíjím přes USB.
  Krytka USB se používáním opotřebí, to je asi normální. Teď před dovolenou jsem si kupoval dvě náhradní krytky (ona se dá z té nožičky normálně vycvaknout a vyměnit).
  Tu druhou náhradní krytku asi hned tak neupotřebím, tak jestli chceš, mohu ti ji dát (předání P7/P8).

  P.S. Vtipné je, že jsem se teď vrátil z dovolené, na které jsem telefon intenzivně používal jako navigaci a včera jsem si všiml (protože "nefungoval" Proximity sensor), že se mi (asi vlivem 44°C teplot v kolonách na dálnici) docela výrazně odlepila a uvolnola PŘEDNÍ horní část displeje. Drží to tak tak a doufám, že mi to zítra v T-mobile uznají jako reklamaci...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvl co za sunt telefony to kupujete? Nevymenitelny baterie, odchliply displeje..
   To je neco z dealextreme?

   Vymazat
  2. eriol ad P.S.> Cim je to vtipne?!

   Vymazat
  3. To mají z toho, že neposlouchají dobré rady Radka Hulána!

   Vymazat
  4. to sa ti stalo so Sony Xperia Z3 Compact - odlepovanie prednej casti dispeja, tiez pouzivam ako navigaciu.

   Vymazat
 13. Me treba sere Vodafone!Uz tejden mi blokujou sluzby a platbu jsem posilal pred ctrnacti dny.Druhy cislo jede bez problemu.

  OdpovědětVymazat
 14. Nevíte někdo, proč u telefonů s Adroidem nastává občas chyba extrémě rychlého vybíjení baterie a které aplikace v něm zakázat, aby se to nedělo?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mam ten samy problem u jednoho z telefonu s Androidem :-(
   Tak nejak jsem se smiril s tim, ze Android je desna sracka a az budu priste kupovat telefon, poohlednu se po necem jinem...

   Vymazat
  2. Problém s verzí Androidu. Vygoogli si "extreme battery drain" nebo tak něco, najdeš návod - já měl to samý, bylo potřeba upgradovat Androida a problém zmizel (čirou náhodou mám použitý mobil Sony Xperia Z1 Compact, s tím ale kromě téhle epizody jinak naprostá spokojenost).

   Vymazat
 15. Dobrý den, chtěl bych se jménem Mobil Pohotovosti omluvit za vzniklé komplikace. Poprosím Vás o zaslání IMEI čísla telefonu nebo o číslo servisní zakázky. Celým případem se budeme zabývat. Děkuji, Jakub Szewieczek, Mobil Pohotovost, szewieczek@mp.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čísla odeslána na uvedený email.

   Vymazat
  2. A to si jako ty picusku myslis, ze kdyzs pod tlakem rozmaznuti pripadu na internetech projevil nejakej zajem resit vec jako v civilizaci, ze ti to ziska nejaky plusovy body nebo duveru, ze se budes chovat ferove i v pripade, ze te k tomu nebude muset tlacit seo powa? Nakej blbej ne..

   Vymazat
  3. Tady nepomůže ani dárkový koš se salámy.

   Vymazat
  4. Dobrý den, děkuji Vám za upřesnění. Celou věc jsem předal k prošetření vedoucímu servisního oddělení. Ještě jednou se omlouváme za vzniklé komplikace. Jakub Szewieczek, Mobil Pohotovost

   Vymazat
  5. Skončili jste a tahle omluva nic nezmění. Hledej si novou práci, Kubo.

   Vymazat
  6. Mobil Pohotovost pocítila plnou sílu tepláků!

   Vymazat
  7. Jakub Szewieczek, Mobil Pohotovost, najednou vehementně leze do prdele. Ty stovky jiných ojebaných zákazníků mají smůlu, protože nemají blogísek a nikdo se o nich nikdy nedozví.

   Vymazat
 16. To je jen zpětná karma za to, že pane FF neplníte sliby a stále jste nedodal slíbený Tokyufilm.

  OdpovědětVymazat
 17. Si myslíte, že v tom pochybným shopu s debilním jménem pracujou nějaký inženýři z NASA a Intelu, nebo co? Diť je to nějaká sprostá banda cikánů, co vás jen oškubou a když se jim to nepovede, tak zodpovědnost žádná.

  OdpovědětVymazat
 18. Podobný přístup sem zažil v CZC Czech computers, nakupoval sem tam roky, nechal jim tam statisíce a když sem pak chtěl něco reklamovat setkal sem se s podobným absolutně arogantním jednáním. (Asi to má co dělat s tím, že začali čerpat desítky milionů na státních dotacích).

  Přístup byl takový, že buď mi nic reklamovat nebudou, nebo jim na ruku dám 20% z ceny výrobku a oni možná něco jakože dělat budou.

  Celé to probíhalo v duchu arogantních úšklebků --tak co jako chcete dělat, tak se to týdnu po.... a co jako--

  Tak sem volal na obchodní inspekci, zvednul to tam nějaký pán a oznámil, že jo o tomhle typu jedání i od CZC speciálně vědí, ale vlastně je jim to úplně jedno, protože on plat dostává ať sedí na zadku, nebo něco dělá, tak proč by jako něco vyšetřovali.


  CZC a Mobilpohotovosti je asi uplně jedno, jestli tu něco píšeme, nebo ne, zažádaj si o desítky milionů dotací, dostanou je a sou vysmátý... .

  OdpovědětVymazat
 19. Jinak Franto kdyz uz jsi teda zminil Ragtime a Coalhouse Walkera, mel jsi uz davno mit to reklamacni centrum obsazene s partou kamosu a ze jim to tam vsechno vyhodis do povetri, kdyz ti nedaji novy mobil, princip je princip...

  OdpovědětVymazat
 20. Vona ta arogance sem do ty nasi kotlinky tak nejak patri.
  Podivejte se treba na Fuku, podvodne vylakal na lidech 150 000 kc pod slibem natoceni filmu z Japonska a misto toho jel zdarma na dovolenou.
  Proste karakter a takova spina si jeste stezuje, ze je nekdo podobna svine.
  Hnus ...

  OdpovědětVymazat
 21. Odpovědi
  1. ALZA už dávno není Aleš Zavoral v mikině a pár prodavačů co se tlačí na pěti metrech s krabicemi až do stropu. A i tenkrát v rodinném kruhu byly reklamace vždycky s otazníkem. Došlo to tak daleko, že se díky množství reklamace předávaly jiné firmě a vznikl systém kde nikdo za nic nemůže a dělá jen svou práci a to je konec osobního přístupu. Poslední místo kde to funguje jak má je Mironet. Není potřeba vymýšlet historky ani se nějak ohýbat a u reklamace klečet, berou všechno bez řečí i za hranicí co by nemuseli.

   Vymazat
  2. V Mironetu jsem (u nezáruční opravy) potkal jednoho pracovníka mimořádně ochotného a vstřícného a dva... nikolie.
   Ostatně, neznáte nějakého dobrého opraváře androidích tabletů?

   Vymazat
 22. A já zas furt čekám na recenzi na seriál: Dr. Kellerová.

  OdpovědětVymazat
 23. Na toto http://www.csfd.cz/film/430582-stranger-things/komentare/ by tu měla být recenze

  OdpovědětVymazat
 24. tyvole, teplacka sila zabrala, MP soli na bulvy, Fuku wins... sila internetu...

  OdpovědětVymazat
 25. doufám Franto, že si zachováš tvář a pana Szewieczeka vyfukuješ !!! nebuď prodejnej, kam bychom to došli když by kapitalistickým molochům stačilo zacinkat měšcem a morální principy budou pohřbeny pod lavinou slevových voucherů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ......nemůže to napravit pocit, který z toho celého mám, a který je pro mě důležitější, než finančně vyčíslitelná újma.

   Vymazat
 26. Tohle už neplatí, sony odolnost proti vodě vzdalo. Asi bylo moc snadný po roce nějak telefon utopit a jít pro nový.

  OdpovědětVymazat
 27. Hmm...ten konec je na tom to úplně nejhorší.

  OdpovědětVymazat
 28. No, bohužel s podobným přístupem jsem se setkal taky a nejednou.
  Teď chci kupovat nový telefon a zatímco jiní řeší třeba RAMku nebo počet jader, pro mě je nejdůležitější, aby měli normální servis, když se něco posere...
  Doporučíte mi, kde si koupit Huawei telefon, když jsem v Brna a chci, aby případné reklamace byly bez problémů?

  OdpovědětVymazat
 29. A keby si nabuduce napisal takto podrobnu a putavu aj nejaku recenziu, bez toho aby to bol 30 rokov stary film?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenže to holt by mu nepřineslo bezplatnou expresní opravu telefonu, peníze za předchozí nepovedenou opravu a příslušenství v hodnotě 2000 Kč :-/

   Vymazat
  2. Ale mozno by niekto nasolil bulvam ...

   Vymazat
 30. nejak nechapu, proc jsi platil za opravu rok a pul staryho mobilu, ktery byl pravdepodobne jeste v zaruce.

  OdpovědětVymazat
 31. Úplně stejná zkušenost s Mobil Pohotovostí. Nechal jsem si vyměňovat baterku v HTC One X+, vesele tam narvali baterku pro One X s menší kapacitou, která mi byla úplně k ničemu, protože kapacitou odpovídala původní opotřebované baterii. Kromě toho nezapojili drátek mikrofonu, takže jsem tam byl třikrát, zaplatil 300 za "diagnostiku" a "omlouváme se" jsem neslyšel ani jednou. Notifikace o splnění zakázky taky nulová ("ale vždyť už to dávno máte"). Už nikdy.

  OdpovědětVymazat
 32. Solskjaer4Ever- cHuawei se nejpozději do dvou let vyhazuje.

  OdpovědětVymazat
 33. Takhle to vypadá když udeří tvrdá pěst dělnické... eee, teda teplácké třídy. Jen do nich!

  OdpovědětVymazat
 34. Ten pičus s těma sprzezkama je prostá normální kunda, která ojebává jak jí natürel velí. Jsem tomu velmi rád, protože podobní čuráci se spřežkama nebo bez nich mi generují skoro pětinu obratu. Díky Kubo, za to že si. Letos pojedu na fajnou dovču.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.