30.6.16

Recenze: Očista: Volební rok [The Purge: Election Year] - 40%

Před třemi lety jsem psal o první Očistě. Přečtěte si to. A předloni o druhé Očistě. Přečtěte si to.


O třetí Očistě nemám co napsat, protože je totéž v bledě modrém. Je relativně výpravná (tedy spíše jako dvojka než jako jednička) a přichází s na první pohled zajímavou premisou: Je zrušeno pravidlo, že se nesmějí zabíjet politici, což chce pravicový, náboženský, psychopatický neo-naci senátor využít k likvidaci hodné političky, která chce každoroční Očistu zrušit.


Na tuto zajímavou premisu je ovšem po deseti minutách zcela zapomenuto a zbytek filmu je o tom, že parta lidí chodí nočním městem, občas je někdo bizarní přepadne a střílejí po sobě nebo se perou. Je potřeba přežít a někoho zabít, čímž dobro vyhraje. Za měsíc pravděpodobně nebudu schopen rozlišit, která scéna byla ve dvojce a která ve trojce.Výsledkem tedy je jakási naprosto neoriginální nízkorozpočtová kopie Útěku z New Yorku / Mad Maxe, která se drží všech žánrových klišé a vůbec nijak nevyužívá to zajímavé, co námět nabízí. Zaujala mě jen díky občasným zajímavým maskám různých těch vraždících psychopatů. A díky cool chlapíkům s vytetovanými hákovými kříži, kteří mají bílou sílu, ale bohužel je brzy zabije banda černochů.

Série Očista zjevně skončila v podobném letargickém marasmu jako svého času série Saw nebo o nějké to desetiletí dříve Halloweeny, Freddy vs. Jasonové atd. atd...

Na čtyřku až desítku už nepůjdu. Pokud je nebude režírovat Christopher Nolan nebo Zdeněk Troška.

9 komentářů:

 1. Nehromadit předložky ("s na první pohled")!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. víc by se ti líbilo hromadit předkožky co

   Vymazat
  2. Taky mě ten vtip napadl, ale připadal mi příliš levný.

   Vymazat
  3. Co treba "hromadit presdrzky" ?

   Vymazat
  4. karelpipa uhodil předkožkou na hřebíček! Nebo Vronski?

   Vymazat
  5. Hromadit přesdržky: shromažďování, případně sdílení, fotodokumentace o vlastním brachiálním násilí směrovaném do kraniální oblasti různých jedinců.

   Vymazat
  6. V Naší řeči je o tom zajímavý článek. http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php?art=7553

   Vymazat
 2. Očista do čista. Hlavně, aby to nebyla totální očista jako zde:
  https://www.youtube.com/watch?v=nY6WuXje3XI

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.