7.6.16

Recenze: Musíme se sejít - 30%

Čtyři ujetí dospělí a jeden kluk (syn jednoho z nich) se vydávají na cyklovýlet do kempu jejich mládí a cestou nastává humor.


V textu distributora se píše: Musíme se sejít je lehkou letní komedií s protagonisty úspěšné show "Na stojáka", která má za cíl především diváka pobavit. Což je dobré vědět, protože nebýt této věty, mohl by si divák myslet, že tato komedie má za cíl diváka například rozplakat. A to by byla chyba, obzvlášť pokud jste nikdy neviděli úspěšnou show "Na stojáka".


Já "Na stojáka" nikdy neviděl a představitelé tohoto filmu pro mě tudíž byli zcela neznámí. Ale je zřejmé, že jde o lidi, kteří mají talent pro komediální přednes a improvizaci. Což ale neznamená, že jde automaticky o dobrý film (viz mnohé strašlivé filmy s úspěšnými americkými stand-up komiky).Film Musíme se sejít vznikal prý s naprosto minimálním rozpočtem déle než než čtyři roky (tedy pravděpodobně déle, než Fukafutokyu) a je to na mnoha jeho složkách velmi patrné.

Překvapivě kvalitní je námět. Tedy, ne že by byl nějak geniální nebo objevný, ale aspoň se drží patřičných komediálních zásad, složitější vtípky mají náznaky pointy atd... Několikrát jsem si říkal, že schopný tvůrce se slušným rozpočtem by z tohohle námětu dokázal něco slušného vytěžit. Ani jsem neměl nijak zásadní problém s product placementem sponzora Toi Toi, který se projevil tím, že se hlavní závěrečný "džouk" točí kolem auta plného hoven. Fakt neměl...

S realizací toho námětu je to ovšem horší. Mnohem, mnohem, mnohem horší.

Úplně základní problém spočívá v řemeslně zcela nezvládnuté zvukové stopě. Většina postav je ve většině filmu předabována (takže dost často dialogy nesedí s pohyby úst) a mix je tak špatný, že jsem odhadem tak dvaceti procentům dialogů vůbec nerozuměl. A když jsem rozuměl slovům, stejně jsem často nerozuměl, co tím chtěl scenárista a herci říct, nebo proč by se tomu kdo měl smát:

 • "Tady je to jako v Texaským masakru motorovou pilou"
 • "Cože?"
 • "No jako v Mexickým masakru motorovou pilou"
 • "V novým nebo ve starým?"
 • "Von je nějakej starej?"
 • "No prostě jako v nějakým masakru"

Když se nepodařené postsynchrony spojí s opravdu legendární hereckou neschopností některých vedlejších představitelů (děvče z cukrárny, dívám se na tebe!!!), vznikají transcendentální, téměř hypnotické scény, ne nepodobné něčemu z Dupieuxovy Reality. To ale bohužel nikdy netrvá dlouho a většina filmu se nese v nevzrušivé a ne-dostatečně-urážlivé atmosféře, nejlépe definované větou "Ti lidi jsou asi docela vtipní chasníci, zasloužili by si hrát v něčem méně sračkoidním".

Dále:

 • Neschopnost kameramana zaostřit, imitovat noc při denním natáčení nebo použít filtr, při kterém by herci nevypadali jako zombie
 • Minimalistická hudba (často jen kytara a zpěv, při akčních scénách nějaké náhodné mlácení do sampleru)
 • Prapodivná camea (Eva Decastelo jako lékařka, Varhan Bauer jako strašidelný stařec, a asi dost dalších lidí, kterým se někteří diváci smáli ve chvíli, kdy se na plátně objevili)
 • Zoufalá střihačova snaha dát dojem funkčního celku záběrům, které k sobě nesedí a sedět nemohou
...a tak dále.


Pravděpodobně bych byl značně shovívavější, kdyby byl film umístěn na YouTube a mohli byste ho vidět za dobrovolný finanční příspěvek. Ale za normální vstupné v normálním kině je to, s odpuštěním, zlodějina.

P.S: Happyend spočívá v tom, že v poslední scéně všech pět hrdinů má sex, z toho dva z nich s ženami, které se v žádné předchozí scéně neobjevily a třetí se dvěma náhodnými policisty.

P.P.S: Pokud si chcete přečíst alternativní hodnocení tohoto bijáku, doporučuji tuto recenzi (85%) na severu eurozpravy.cz.

23 komentářů:

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 2. ta alternativní recenze na eurozpravy.cz mi způsobila autismus

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za to může způsob aplikace. Zatímco autor recenze na eurozpravy.cz aplikoval film (jak se sám na konci přiznává) intravenózně, pan Fuku aplikoval film pouze intraokulárně. Co na to tepláci, asi by je zajímala recenze po aplikaci per rectum.

   Vymazat
 3. Ještě včera to vypadalo, že "DĚDA" chvíli konkurenci mít nebude. Dneska to vypadá, že se konkurence musí obávat i "Decibely lásky"

  OdpovědětVymazat
 4. Takys to moh Franto napsat naplno, alternativní recenzi je zhola zbytečné číst, když - SPOILER - klíčová je jen její poslední věta (Eurozprávy jsou hlavním mediálním partnerem filmu).

  OdpovědětVymazat
 5. Film s tak stupidním názvem stejně neměl šanci uspět. Co bude příště? "Dlužíš mi stovku"?

  OdpovědětVymazat
 6. Trailer vysál ze světa zbytky dobra

  OdpovědětVymazat
 7. Odpovědi
  1. Aničko, Vy jste ale pěkný Marabu! Byl jsem 14 dnů bez internetu. Teď už jsem online a já se ptám, jestli už si budeme hrát! Víte, že si na Vás myslím!

   Vymazat
  2. Ano, ale až zítra!

   odvykačka...?

   Vymazat
  3. Ano, ale až zítra!

   odvykačka...?

   Vymazat
  4. Kdepak, stěhoval jsem se. Půjdeme na kávičku nebo na čajík? Zvu Vás!

   Vymazat
  5. My marabuové se živíme drobnými obratlovci. Havrany si dáváme k svačině.

   Vymazat
  6. Jsem smutný! :/ Já mám kostišky a určitě bych Vám nechutnal. A vůbec si se mnou nehrajete.

   Vymazat
 8. No no, no no no no, no no no no, no no THERE´S NO LIMIT!

  OdpovědětVymazat
 9. Ta alternativní recenze je opravdu z jiného vesmíru: "Musíme se sejít oslovuje diváka především dobře zvládnutou mírou uvěřitelnosti. Nelze se zcela přenést přes vědomí, že jde o velice dobře pospojované scény, vyšperkované slovním humorem a těžícím ze situací, které na nás číhají za každým rohem. I proto mohou někomu připadat nadmíru komické a jinému se nepohne ani pověstný koutek úst."

  Zdroj: http://kultura.eurozpravy.cz/film-a-tv/157935-recenze-film-musime-se-sejit-vysila-jasny-signal-musite-na-nej-jit-video/

  OdpovědětVymazat
 10. "Musíme se sejít je svým přímým tahem na branku předurčen k úspěchu, ač je ve své podstatě jen hravým pokusem několika lidí. Najdou se jeho odpůrci a budou poukazovat na množství prohřešků, nedostatků či nesmyslů. Nedokáží mu však upřít bezprostřednost, otevřenost, hravost a dobrou náladu, kterou kolem sebe určitě bude rozsévat."

  Myslím, že František to dokáže..
  :)

  OdpovědětVymazat
 11. Františku, naprosto s vámi souhlasím, jen já bych možná nebyl tak hodný. Já k tomu filmu říkám, udělovat se české Zlaté maliny, tenhle rádoby biják má jediné štěstí, že jsou tu Decibely lásky :-). Jinak s tou recenzí na EuroZprávy.cz si dovolím otázku? Vy jste si nevšiml, kdo byl jedním z hlavních mediálních partnerů? Ano, byly to EuroZprávy.cz, pak se nedivme, že to dostalo 85 %

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.