18.6.16

Recenze: Centrální inteligence [Central Intelligence] - 40%

Úředník s nudným životem, který by ani mouše neublížil (Kevin Hart), se musí dát dohromady s drsným agentem CIA (Dwayne Johnson), se kterým kdysi chodil do školy. Jen on totiž může pomoci odhalit nějaké mezinárodní teroristické účetní čachry, které povedou k tomu, že agentovo jméno bude očištěno.

Kolikrát jsme už něco takového viděli? Mockrát. Tento film ale poněkuid méně tradičně zmíchá karty v tom smyslu, že černoch z lidu není pošuk a elitní agent není hardcore profík, nýbrž naopak: Agent dělá infantilní vtipy a miluje jednorožce, zatímco úředník je rozumný, inteligentní a vyjeveně ječí jenom občas.


Film režíroval Rawson Marshall Thurber, který toho moc nenatočil, ale u jeho Vybíjené (se Stillerem) a Millerových na tripu jsem se nečekaně dobře bavil.


Bohužel, Centrální inteligence je o dost slabší film.Dwayne Johnson je opravdu kvalitní komik a spoustu scén zachraňuje svým naivním šarmem. Kevin Hart (kterého moc nemusím) se dá přežít. Proběhnou i nějaká méně očekávaná camea.

Ale co je to platné, když je hustota humoru v celém filmu značně nízká.

Centrální inteligence má skoro dvě hodiny a jsou v ní sekvence, kdy se třeba několik minut nestane žádný vtip. Tohle má být úplně bláznivá, praštěná komedie, kde se příští minutu může stát naprosto cokoliv. Tudíž mě opravdu vůbec nezajímá vysvětlování kdo koho jak podrazil a jestli se někomu podaří včas utéct, nebo ne. A celá rozsáhlá podzápletka s tím, že na škole byl Johnson za otloukánka a nulu a teď je hardcore, zatímco u Harta je to naopak - ta je naprosto zbytečná.

Kromě toho, některé sekvence ponižování a zesměšňování jsou už spíš nepříjemné.

Dalo by se to pravděpodobně prostříhat na 80minutovou verzi, která by byla příjemně zábavná a utekla by jako voda.

19 komentářů:

 1. Kdyby tohle šlo v TV, nic na světě by mě nepřimělo marnit u toho čas. Škoda popcornu.

  OdpovědětVymazat
 2. Kdyby tohle šlo v TV, nic na světě by mě nepřimělo marnit u toho čas. Škoda popcornu.

  OdpovědětVymazat
 3. Aaaaaaaaa, Prokletí Dvojkomentáře!

  OdpovědětVymazat
 4. Aaaaaaaaa, Prokletí Dvojkomentáře!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. doporučuji změnit si nick na Anna (R na druhou)

   Vymazat
  2. Syndrom siamského dvojčete, se dá odstranit jen operati ně. Změna nicku je na prd.

   Vymazat
  3. Doporučuji změnit si nick na Anna L

   Vymazat
 5. Zavolejte generála Attorneyho, z neschopnosti přeložit anglické Intelligence si dělali prdel už Cimrmani. Doprdele dobrá práce Cinemart!

  OdpovědětVymazat
 6. Ten překlad dělal ňákej chuj.
  Za takovej překlad bych se nemusel stydět ani já.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ten preklad neni "spatne", ale odkazuje na "central high" - skolu na kterou obe postavy ve filmu chodily. Ale mohlo to bejt "inteligence z Centralni" nebo treba "zpravodajové z Ú-Střední" nebo proste nejaka hricka na to "stredni", ale nanapada me jaka by splnovala oba ty pozadavky (odkaz na skolu i na CIA)

   Vymazat
 7. Ok,
  včera jsem se pokoušel dívat na We´re the Millers, který tady Franta tak vychvaluje. Upozornění pro všechny, co to ještě neviděli: Ten film je totální píčovina. Resp. není to úplně blbé, ale fukovských 80% je madness. Po hodině vypnuto a přesedláno na Bridesmaid, což je sice totální buchťárna, ale docela heavy-vtipná. Např. i Cedar Rapids bylo v první polovině mnohem vtipnější než Millers v první polovině.

  Fuck youuuuuuhuhuuhhuuu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, "Millerovi na tripu" má být asi něco jako dělá celý život Sandra Bullock, jenže není.

   Vymazat
  2. Mě na tom nejvíc vadilo, že ačkoliv je film samá vulgarita, tak tam nebyl žádnej pořádnej fujj frontal.

   Vymazat
 8. Zajímavá zpráva včera, teď se potvrdilo co bylo zřejmé už dávno.

  http://www.nku.cz/cz/media/statni-fond-kinematografie-rozdeluje-podporu-nepruhledne--chybi-i-radna-kontrola-id8326/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je docela úlet, že např. takovej frajer jako Švankmajer musí financovat svůj poslední film přes crowdfunding, zatímco kdejaká renčoidní sračka dostává přiklepnutý mega a ještě je to kurva netransparentní a předimenzovaný.

   Vymazat
  2. Jedno z hlavních kritérií pro vyplacení je "Přínos a význam pro českou a evropskou kinematografii" a tak se tam dostal Renč, ale je tam i "Umělecká kvalita projektu" a tak se mohl dostat Švankmajer.

   Vymazat
 9. Pobídkové projekty vyplacené v 2014 z navýšení 300 mil. Kč

  Evidenč. č. Název Projektu Žadatel Koprod.země Výše vyplacené
  dotace (Kč) -
  rozhodnutí SFK
  658/2013 Bony a klid 2 NOGUP agency s.r.o. 5 124 000 Kč

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.