16.2.16

Recenze: Zoolander No. 2 [Zoolander 2] - 70%

Krátce po svém dokončení v roce 2001 se Centrum Dereka Zoolander pro děti, které neumějí moc číst a chtějí se naučit i jiné věci zřítilo do řeky, zabilo Zoolanderovu manželku a znetvořilo Jeníčkův obličej. Derekovi byl odebrán jeho syn a on se uchýlil do ústraní pod anonymním pseudonymem "Erik Toolander".

Nyní, o 15 let později, se náhle objevuje Billy Zane (Billy Zane) s honícími filmy a nabídkou: Derek Zoolander (Ben Stiller) se může vrátit na slavná módní mola, tím dokázat úřadům, že je zodpovědný rodič, a získat zpět svého syna.

A podobnou nabídku dostane i Jeníček (Owen Wilson), který musí řešit krizi identity, protože se nedokáže vyrovnat s otěhotněním celé své orgie (včetně Kiefera, sumo zápasníka a kozy).

A všechno to souvisí se sérií vražd světových hudebních hvězd, kterou vyšetřuje Valentina Valencia, agentka módního oddělení Interpolu (Penélope Cruzová).


Je zbytečné nějak podrobně se zabírat dějem, který je strašlivě překombinovaný a jsem si téměř jist, že z hlediska motivace všech zúčastněných neidiotů nedává nejmenší smysl (ale přiznávám, že jsem líný si kreslit grafy a zjišťovat, jestli náhodou přece jen nějaký smysl nedává).


Zoolander No. 2 není o ději, ale o absurdních hláškách, absurdních vtipech a o absurditách, kterým se možná budete smát, ale není jednoznačné, jestli se jim dá říkat "vtipy". Prostě jako první díl.A to je to nejzásadnější a nejdůležitější. Druhý Zoolander je přesně totéž jako jednička. Z toho vyplývají různé zajímavé otázky, například:
 • Stálo za to čekat 15 let na film, který vypadá jako sestříhaný z nepoužitých scén jedničky?
 • Pokud byl první Zoolander vtipný, je tentýž bizarní (ne)humor vtipný i v roce 2016, pro diváky, kteří jsou o 15 let starší?
 • Je tam zase David Bowie?
Za sebe mohu říct, že jsem se bavil a na několika místech opravdu od srdce zasmál, ale nějak jsem se nemohl zbavit dojmu "15 let jsem čekal na tohle?" Myslím, že by bylo ideální natočit "Zoolandera" jako seriál krátkých televizních epizod, kterých byste si mohli pustit tolik, na kolik byste zrovna měli náladu.

P.S: Pokud jste neviděli prvního Zoolandera, tak není dobrý nápad začínat od dvojky.

P.P.S: Vypadá to, že zatímco původní (americký) název je Zoolander 2, název v ČR (a některých jiných zemích) je z nějakého bizarního důvodu Zoolander No. 2.

11 komentářů:

 1. Pseudonymem, Franto, ne psudonymem. Ta absurdní spojení "anonymní pseudonym" a "otěhotnění orgie" jsou tvoje nebo už byla ve filmu?

  OdpovědětVymazat
 2. No. 2 odkazuje k propagaci fiktivního parfému, který v rámci PR filmu Zoolander propagoval.

  OdpovědětVymazat
 3. nevim jestli vubec nekdo 15 let skutecne CEKAL na tento film.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já. Boží film,řvala jsem smíchy. Ale zajímám se o módu...

   Vymazat
  2. Já. Boží film,řvala jsem smíchy. Ale zajímám se o módu...

   Vymazat
 4. Tak jsme na tom byli a bohužel větší sračku aby člověk pohledal. Naprosto zbytečný film, nezasmál jsem se ani jednou a v životě jsem nezažil, aby lidi během komedie odcházeli z kina. 70%? Ale kdeže...

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.