15.9.13

Recenze: Justin - Jak se stát rytířem [Justin and the Knights of Valour] - 50%

V téhle pohádkové (nebo vlastně skoro nepohádkové) zemi kdysi frčeli hrdinní rytíři, ale pak se stalo cosi dramatického, rytíři byli vyhnáni / zakázáni a k moci se dostali byrokraté, vymýšlející stovky zbytečných zákonů a formulářů.

Mladý Justin by se ale chtěl stát rytířem (jako byl jeho dědeček), takže se vydává do světa, hledat někoho, kdo ho zaučí. A shodou okolností se právě chystá invaze do království, kterou vede jistý zhrzený vyhnaný rytíř...


Scéna v prvních 10 sekundách buď ve filmu vůbec není, nebo jsem na chvíli usnul a nepamatuji si to...

Jde o španělský film (natočený v angličtině) produkovaný Antoniem Banderasem. A je nutno konstatovat, že není o nic horší, ne6 animované CGI pohádky, vznikající v Hollywoodu. Bohužel, rozhodně není lepší - a to v žádném ohledu.

Po docela zajímavé rozehrávce je dále ústřední dilema (úředníci vs. rytíři) víceméně ignorováno a film je zcela klasickou dnešní pohádkou o cestě za hledáním sama sebe, dospívání a zabití padoucha, který nakonec spadne někam do hlubin (oops, spoiler!).

A než k tomu dojde, tak samozřejmě fešná hrdinka, která nejdřív hrdinu nesnáší, ale nakonec LOVE. A vtipní mniši - učitelé. A strašně otravný nemotorný kouzelník s rozdvojenou osobností. A hudba hrozně podobná Shrekovi. A titulní hrdina mi hrozně připomínal hlavního hrdinu Velké vánoční jízdy. Malým dětem jistě na tomto filmu nic vadit nebude, ale já měl ke konci co dělat, abych neusnul.


V původním znění je možná zajímavé poslouchat mnoho slavných anglicky mluvících herců (včetně Banderase), ale u nás je film samozřejmě dabovaný (i když ne špatně).

Celkově ale není o co stát. Konkurence je v tomto žánru velká a se špičkou (první Shrek, Jak vycvičit draka, první Kung-Fu Panda) se tahle remixovaná kopie nemůže měřit ani vzdáleně.

14 komentářů:

 1. franto, jak si moh dát oblivionu 70? proboha vždyt to je sračka, buď soudnej, tak jako tak si u mne klesl

  OdpovědětVymazat
 2. "A je nutno konstatovat, že není o nic horší, animované CGI pohádky, vznikající v Hollywoodu", nějak se ztratilo slovo 'než'.

  OdpovědětVymazat
 3. Malo valite bulvam, teplaci! Takze uz nebudou ani procenta!

  OdpovědětVymazat
 4. Působí to jen na mě, nebo jsou ty recenze čim dál víc odfláknutější po všech stránkách?

  OdpovědětVymazat
 5. přidejte procenta, lidé si stěžují!

  OdpovědětVymazat
 6. co jsme se dozvěděli zásadního?
  že Franta u filmu pravděpodobně několikrát usnul (a při psaní recenze spal zřejmě od začátku do konce).

  co sakra dělá po nocích?

  OdpovědětVymazat
 7. Když už, tak je hlavní hrdina podobný kuchtíkovi z Ratatouille. Miluju ta Františkova zdání podobnosti, která vznikají pouze v jeho hlavě a nikdo jiný si to nemyslí.

  OdpovědětVymazat
 8. Běžte už s těma animákama do brusele, všechno je to stejný infantilní odpad pro přerostlé děcka a fuku.

  OdpovědětVymazat
 9. Franta si ten web posral povinnou registrací...

  OdpovědětVymazat
 10. Kdyby to točili u nás, režíroval by to Troška (a aspoň na to jméno by šli lidi do kina).

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.