30.10.11

Recenze: Dluh [The Debt] - 60%

Před třiceti lety se tři mladí agenti Mossadu dostali do Východního Berlína, aby zde unesli sadistického německého válečného zločince. Dopadlo to poněkud jinak, než to dopadnout mělo.

Nyní titíž tři (už hraní jinými herci) zjišťují, že to tenkrát dopadlo JEŠTĚ PODSTATNĚ JINAK, než se domnívají, a že je zapotřebí vydat se znovu do akce a vyřešit to jednou provždy, jinak z toho bude mrzení.Herecké výkony nejméně poloviny herců z ústřední šestice jsou velmi dobré, ale scénář a režie jsou rozkolísané a poněkud schizofrenní.

Dost podobně jako u nedávných Elitních zabijáků film osciluje mezi něčím jako byl Spielbergův Mnichov a mezi moderním Jamesem Bondem. Takže místy oceňujeme inteligenci scénáře a o chvíli později se smějeme, jak do sebe dva důchodci zapíchávají různé ostré věci a mlátí sebou o zdi.

Film jsem viděl před mnoha a mnoha měsíci a pamatuji si pouze, že "mi to celé nějak moc nevadilo".

8 komentářů:

 1. Podle názvu by spíš mělo jít o dokument o Evropský unii, ne?

  OdpovědětVymazat
 2. uf, ještě že z toho nebylo mrzení.

  OdpovědětVymazat
 3. Ano, to je zase hláška to "mrzení"! :-) Leč trefněji by vystihla zápletku globální katastrofy - třebas v Melancholii (nebo jak se to jmenovalo) se blíží neodvratná srážka Země s cizí planetou a lidstvo z toho má "mrzení". Nebo Marie Poledňáková na motivu scénáře Zd.Trošky chystá novou laskavou srdcehladící rodinnou komedii, a diváctvu hrozí akutní "mrzení". :-)
  Tomas

  OdpovědětVymazat
 4. Je to lepsi nez original?
  http://www.csfd.cz/film/237768-debt-the/

  OdpovědětVymazat
 5. Proc takovyho psani?!

  Staci jen Film jsem viděl před mnoha a mnoha měsíci a pamatuji si pouze, že "mi to celé nějak moc nevadilo" a je to, co se namahat.

  OdpovědětVymazat
 6. Mohl by někdo prosím zaspoilerovat a napsat, co se nereálného stane na konci (na čsfd to v komentářích stále omýlají). A proč ho nezabili už předtím? Co se stalo?
  Nechce se mi na to jít, ale zajímá mě pointa.

  OdpovědětVymazat
 7. Valecnej zlocinec agenty Mossadu premohl, zdrogoval a tajne premistil do Argentiny, kde je dal do svyho soukromyho koncentraku.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.