6.10.11

FFFILM podporuje náboženskou nesnášenlivost

Pokud vám to ještě nedošlo z předchozích článků na FFFilmu, tak celou svou nesmrtelnou duší nesnáším naprostou většinu náboženství (možná s výjimkou Kultu létajícího špagetového monstra a Satanismu, tam to mám trochu ambivalentní). Tuto svou nesnášenlivost zde usilovně propaguji od počátku existence FFFilmu a šířím ji všemi svými silami, viz například "recenze filmu Ježíš je normální", "Recenze filmu Tantra" nebo "Recenze filmu Co my jen víme", které všechny dávají jasně najevo opovržení skupinou obyvatel jen na základě jejich náboženského přesvědčení.

Bohužel si toho nevšimli na Lupa.cz, když vyřadili z hlasování o Křišťálovou Lupu server Necyklopedie, ale FFFilm tam nechali, přestože se v podmínkách jasně píše "Vyloučeny budou rovněž projekty, služby či instituce šířící či podporující ná­rodnostní, rasovou, náboženskou nebo jinou srovnatelnou nesnášenlivost či xenofobii."Doufám tedy, že toto faux pas, vrhající špatné světlo na celou anketu, bude brzy napraveno a FFFilm bude vyřazen přinejmenším tak rychle jako Necyklopedie.

lupa_fffilm.png

UPDATE: ROZUZLENÍ (Pondělí / úterý ráno)

Simkanic / Lupa / FFFilm

64 komentářů:

 1. Jdeš na to špatně-nesnášíš náboženství jako celek- musíš si vybrat jedno nebo pár, na které se zaměříš.

  OdpovědětVymazat
 2. Souhlasim a podepisuji v plnem rozasahu.

  OdpovědětVymazat
 3. Škoda, že nevyřazují také projekty, kde autor je idiot. Fuka by měl o problém méně.

  OdpovědětVymazat
 4. Jak casto, jako spoludrzitel musis ty zavinace drzet? Neni to vycerpavajici?

  OdpovědětVymazat
 5. To video je bomba. Divím se, že jeho autory ještě někdo na ulici nezastřelil.
  K té nesnášenlivosti - snažil jsem se vždycky nesnášet spravedlivě, podle zásluh. Bylo to tak časové a morálně náročný, že jsem se rozhodl nenávidět lidstvo jako celek. Je to jednodušší, jsem spokojenější a poměr nesnášených po právu ku nesnášeným nespravedlivě se nijak razantně nezměnil.

  OdpovědětVymazat
 6. Kolik casu denne venujes nenavisti k lidstvu jako celku? Uvazuji ze bych do toho sel taky, ale nevim jestli bych to zvladal, hodne casu travim laskou k bliznimu svemu.

  OdpovědětVymazat
 7. Nejsem si jistá, jestli sis to trochu nepolepil nadšenou recenzí Prince egyptského ;)

  OdpovědětVymazat
 8. Ta sedla! Jedna nula pro pana ředitele.

  OdpovědětVymazat
 9. Haha, tak to se k tobe Franto pridam, drive jsem jen nemel rad ty hlasite priznivce nabozenstvi a postupem casu jak clovek poznava vice lidi tak se presvedcuje ze vicemene kazde nabozenstvi je vlastne sekta a lidi v nich maji vetsinou ty hlavy dobre vyplachnute. Takze jsem dospel take k tomu ze obecne nabozenstvi je spatne.
  Ale ja byt tebou tak se snazim spise kristalovou lupu ziskat a pak po prevzeti tu cenu schvalne rozbit pred filmovejma kamerama :-)

  OdpovědětVymazat
 10. Křišťálové zavináče mi připomínají Kenta Brockmana a jeho Zlaté hřebeny :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Náboženská nesnášenlivost se nejlépe provozuje tak, že se fanaticky přimkneš k nějakému náboženství a tím pádem nesnášíš všechna ostatní náboženství, která to dělají jinak.
  A pokud jsi ještě žádné víře nepropadnul, pak nejlepším způsobem, jak se stát plnohodnotným fanatikem, je vytvořit si vlastní církev.
  Co třeba takhle Fukova první apoštolská posledního filmového kotouče ... :))) ?

  OdpovědětVymazat
 12. §403 odst. 1 trestního zákoníku... bacha na to, lidi jsou svině

  OdpovědětVymazat
 13. Hm, dobrý no, pro Necyklopedii jsem zrovna hlasoval, když jsem se dozvěděl o anketě na CSFD.CZ, pro kteréžto stránky jsem nehlasoval.

  OdpovědětVymazat
 14. Pane Fuko, máte můj nehynoucí obdiv! Děkuji Vám velice za tento článek, jsem rád, že je nás takových víc.

  OdpovědětVymazat
 15. Super shrnutí :)
  Jen prosím o přidání updatu, jestli se ti někdo z Internet Infa ozve :)

  (btw, už odstřelili i ulož.to.. začíná to být fraška)

  OdpovědětVymazat
 16. Z Internet Infa se mi ozvali telefonicky, velmi rozumne jsme si 20 minut povidali, vysvetlili jsme si, ze se navzajem nemame za idioty a skoncilo to tim, ze trvam na tom, co jsem napsal sem i jim. A ze je pro me velmi dulezite, aby si kdokoliv mohl beztrestne delat humor z cehokoliv (vcetne romu nebo rakoviny meho dedecka), bez ohledu na to, jestli to je vkusna legrace a bez ohledu na to, jestli tu legraci vsichni pochopi.

  OdpovědětVymazat
 17. Díky za update. Uvidíme, jestli to také zmizí z nominací.. Každopádně kdyby letošní ročník úplně zrušili, asi by udělali nejlíp.

  OdpovědětVymazat
 18. franto!

  cirkev letajiciho spagetoveho monstra je vytvoreno ateisty, kteri timto provokuji jine verici. krestane v usa napriklad chteji, aby se ve skolach venovala ekvivalentni vyuka stvoreni jako darwinove evoluci, pak prisli spagetovci, ze chteji ten ucebni cas rozdeli na tretiny pro evoluci, krestanske stvoreni a pro spagetovou viru. takze to je zpetny uder.

  muzes si poslechnout/precist skvele veci od prednich svetovych ateistu richard dawkins, chris hitchens.

  sataniste jsou jsou vetsinou jen krestany provokujici ateiste, kteri jdou o kdrok dale ve svem humoru.

  verici neni nutno nenavidet jako osoby, lepsi je se stavet proti jejich snaham zasahovat do politiky.

  i ateista ma etiku a moralku, nazyva se to humanismus :-)

  OdpovědětVymazat
 19. citace "K té nesnášenlivosti - snažil jsem se vždycky nesnášet spravedlivě, podle zásluh. Bylo to tak časové a morálně náročný, že jsem se rozhodl nenávidět lidstvo jako celek. Je to jednodušší, jsem spokojenější a poměr nesnášených po právu ku nesnášeným nespravedlivě se nijak razantně nezměnil."

  mam rad fer nihilisty a to jste vy, kteri nerozlisuji podle rasy. kultury apod. takze palec nahoru!

  ja jsem opak nihilisty, miluju vsecky lidi bez rozdilu rasy, kultury.....teda ovsem serou me netolerantni svine.

  OdpovědětVymazat
 20. bohužel to nebude fungovat, navrhnout na vyloučení tě musí nějaká církem nebo super-guru soutěže Rumea.cz

  OdpovědětVymazat
 21. pro Anonymní 6. října 2011 21:18

  Richard Dawkins je především zapálenej darwinista. Nejsem si jistej, jestli je opravdu ateista, ono to nemusí být nutně totéž.

  Každopádně doporučovat Františkovi nějaký čtení, to máš asi marný...
  Možná, až někdo Sobecký gen nebo Slepý hodinář zpracuje jako animovaný filmy, tak se s tím Franta seznámí.

  OdpovědětVymazat
 22. Jen dvě drobnosti:

  1) Darwinismus je v podstatě náboženství a to velmi agresivní. Pokud by se jednalo o vědecký názor, bylo by tak s těmito teoriemi nakládáno. Darwinovy teorie jsou potvrzovány hledáním stále nových důkazů za každou cenu. Postup potvrzování vědecké teorie je ale standartně opačný. Naopak histerie "věřících" tohoto kultu v momentě, kdy člověk vystoupí s jiným názorem je na úrovni reakce muslimů. Je tedy fakt, že zatím nikoho nezabíjejí.

  2) Až bude mít špagetové monstrum takové místo v kultuře západního světa , jako křesťanství, jistě nebude problém ho zařadit do výukového plánu. Naopak názor významné části západního světa by asi v rámci všeobecné informovanosti zaznít měl. Proč má mít víra v zázračné a nelogické vývojové skoky přednost před vírou v inteligentního stvořitele?

  P.S. Nenávist či odpor k čemukoliv je neodiskutovatelnou svobodou každého člověka, ale není argumentem pro jakékoliv tvrzení.

  Poznámky pro Glostera: Wikipedie opravdu není důvěryhodný zdroj informací o čemkoliv, tedy ani o náboženstvích/křesťanství. Než budeš zase "hrozně moudře a informovaně" reagovat (čehož se obávám), zkus si něco na toto téma přečíst či zjistit. Kupříkladu co je skutečně v Bibli, než začneš poučovat o tom, co je v Bibli. Nebo, že ačkoliv to papež tvrdí, katolíci skutečně nejsou jediní křesťané na zemi.

  OdpovědětVymazat
 23. Já to mám jednoduchý - nesnáším jen rasisty a romy.

  OdpovědětVymazat
 24. No ono už to srovnání národnostní, rasoové a náboženské nesnášenlivosti je úplně mimo. Náboženství je otázka přesvědčení. Já si myslím, že je naprosto správné nenávidět např. někoho kdo ořezává genitálie svým dětem, nebo objetuje panny bohu slunce...

  OdpovědětVymazat
 25. pro anonymní 6. října 2011 23:23
  Tak si přečti boží blud a uvidíš že je ateista:)
  (A blind watchmaker snad vyšel i jako dokument, ne?)

  OdpovědětVymazat
 26. tyvoe, františku, právě jsem ti dal hlas a teď tohle :)

  OdpovědětVymazat
 27. Shoris v pekle blbecku .. ubidime kdo se bude smat na konec !

  OdpovědětVymazat
 28. Prdel, jak se tu většina naváží zvláště do křesťanů, přičemž argumentují "vymytostí mozků" těchto věřících.
  Docela by mne zajímalo, kolik z vás, milí nezna Bozi, četlo, dejme tomu, důkazy Boží existence od Tomáše Aquinského a jak s s nimi popasovalo.
  Až toto uděláte a k tomu přihodíte celou Summu, můžete hovořit o vymytosti mozků křesťanů, respektive katolíků.
  Prozatím jen plácáte hlouposti o něčem, čemu vlastně nerozumíte. Dokonce s drzými požadavky, aby křesťané nezasahovali do politiky. Svoboda jak víno, což, demokraté?
  Ateisté jsou často lidé s mdlou inteligencí. Proč? Právě proto, že nejsou schopni pochopit poměrně složité (na myšlení, zastánci iracionality křesťanství, na myšlení) teologické traktáty.
  Inu, do nebránících se kope nejlépe, že, hrdinové?
  Já jen doufám, že vám jedou nějací musulmáči namelou hubu dostatečně, abyste si uvědomili, jaké že svině ti křesťané byli. Ještě rádi se k nim půjdete schovat, protože oni, na rozdíl od předposraných ateistů, budou za svou víru bojovat.
  Za co budete bojovat vy? Za právo "dělat si srandu ze všeho"? Nemohu se dočkat!

  OdpovědětVymazat
 29. ha, prvni militantni krestan je tu

  OdpovědětVymazat
 30. ad jakob: hehe, dobry dobry. ale dalo vam hdone prace se tvarit navenek klidne a jen sem tam vytryskla vase hniloba, ze? :D
  Kolik vy v sobe mate z Akvinskeho, smim-li se tazat? precetl jste jeho knihy? Super, cist tedy umite ... to bude asi tak vse, myslet, myslet uz asi ne, resp. ne samostatne. (to je jen takova parafraze vasich vlastnich uderu, vite?)
  Mdleho rozumu jsou podle dlouhodobych vyzkumu vsichni lide bez rozdilu. O neco mdlejsi, rozumem se prezentuji krestane ... je to prave, navzdory tomu, co pisete, prave proto, ze o sve vire vubec nepremysli, pouze ji naservirovanou konzumuji. neverici se musi slozitostmi zivota probijet za pricineni vlastni imaginace a myslenkotvorby, coz je o mnoho slozitejsi. Vysledek neni buhvijak (sic!) excelentni, ale na krestany to bohuzel (sic!) staci v pohode.
  Rozdil mezi nevericimi a krestany je v tom, ze neverici se krestanum smeji, kdezto krestane nad vericimi placi ... coz pomerne jasne definuje i povahy obou skupin :P
  Muslimove to pak berou vsechno bajonetem, bez rozdilu. Budhistum jsou vsichni ukradeni a hinduisti ve svem slozitem vesmiru jeste nezjistili, jestli jina nabozenstvi existuji, nebo jsou jen miniaturni podmnozinou jejich bozske galerie.
  Tak tedy, doufejem, ze krestanu bude pozvolna ubyvat, o neco vetsi mirou nez lidi obecne. Moc rad bych se dozil dne, kdy posledni krestan odejde do boziho kralovstvi. To bych pak zapisl zbylym mesnim vinem a zemrel bych spokojen, ze lidstvo preci jen nebylo zbytecne :P

  OdpovědětVymazat
 31. Akvinsky ... popasovat s jeho dukazy bozi existence používají termíny, které smyslu nemají:

  viz:
  Pátá cesta se béře z řízení věcí. Vidíme totiž, že některé věci, které postrádají poznání, totiž přírodní tělesa, jsou činná pro cíl. Což je zřejmé z toho, že vždycky nebo velmi často jsou činná týmže způsobem a dosahují toho, co jest nejlepší. Z toho jest patrné, že ne náhodou, nýbrž z úmyslu docházejí k cíli. Co však nemá poznání, nesměřuje k cíli, leč řízeno někým poznávajícím a rozumějícím, jako šíp lučištníkem. Tedy jest něco rozumějící, jímž všechny přírodní věci jsou řízeny k cíli, a to nazýváme Bohem.

  Ovšem ta závěrečná zkratka, že se musí jednat zrovna o Boha, tedy to, čemu křesťané říkají Bůh, je hodně hodně okradená :)

  viz:
  Rovina kosmologická vychází od toho, že Bůh je Stvořitelem světa, tedy svět musí být obrazem svého tvůrce ...

  Nemusel, pane řediteli, nemusel ... nejen proto, že kdyby bůh chtěl, mohl svět vytvořit bez ohledu na svůj obraz.

  OdpovědětVymazat
 32. Křesťanství je jenom hezkej způsob jak nenávidět odlišné a ještě na to bejt hrdej. Stejně dobře poslouží pocit češství či poslech metalu.

  OdpovědětVymazat
 33. "je pro me velmi dulezite, aby si kdokoliv mohl beztrestne delat humor z cehokoliv (vcetne romu nebo rakoviny meho dedecka)..."
  A Františku, jsi si naprosto jist, že "nemyté cikánky" nebo hořící fotka cikáněte byly zamýšleny jako humor?

  OdpovědětVymazat
 34. No, když už se tady diskuze zvrhla takovým způsobem, že se místo full frontalu cituje a rozebírá Akvinský, přispěji též se svojí troškou do mlýna:
  "Posuzováním jiných koná člověk marnou práci, často se mýlí a snadno hřeší, při posuzování sama sebe pracuje vždy s užitkem." (Tomáš Kempenský - Čtyři knihy o následování Krista)

  Tohle je to, v čem by měli křesťané jít příkladem ostatním.

  OdpovědětVymazat
 35. Jen jestli, Františku, nechytáš móresy sebepropagace slečny Benešové? Teď už tě čekej, že se ti ozve fotografka z Vlasty, aby s tebou nafotila akty po Orlojem! :D
  Ještě že jsem hlasoval pro Čtyřlístek... mimochodem... politická satira... nemělo by to být taky trestný? Vsadím se, že tam bylo pár (hodně) politicky nekorektních kousků... :D

  OdpovědětVymazat
 36. Prdel, jak se tu většina naváží zvláště do špagetovců, přičemž argumentují "vymytostí mozků" těchto věřících. Docela by mne zajímalo, kolik z vás, milí neznapasti, četlo, dejme tomu, důkazy Monstrovní existence od Tomáše Baldýnského a jak s s nimi popasovalo. Až toto uděláte a k tomu přihodíte celou Velkou domácí kuchařku, můžete hovořit o vymytosti mozků špagetistů. Katolíci jsou často lidé s mdlou inteligencí. Proč? Právě proto, že nejsou schopni pochopit poměrně složité těstovinové traktáty.

  OdpovědětVymazat
 37. Tim si stoprocentne jisty byt nemohu, protoze nevidim do hlavy autora. Ale jsem o tom uprimne presvedcen.

  OdpovědětVymazat
 38. Anonym 7th 16:21> "Muslimove to pak berou vsechno bajonetem, bez rozdilu. Budhistum jsou vsichni ukradeni" ... no tedy, tohle je solidní. Hloupější příspěvek jsem už dlouho nečetl.

  OdpovědětVymazat
 39. :) :) Podobnej osud, jak Necyklopedie, pro kterou jsem třeba hlasoval já (tam mělo problém sdružení Romea, ale já myslim, že necyklopedie nešetří vůbec nikoho a nic krom Brna a Moravy), jasně, jiná kategorie, ale jako ta politická korektnost, ach jo, někdy se to fakt přehání, antireligion, homofobie mi na Fuka blogísku vadí nejmíň, protože to se dá ještě považovat za legraci . -.

  OdpovědětVymazat
 40. Ja desne verim v letadla.

  Pokazdy bezmezne verim v to, ze ten zazracny stroj v pohode pristane a ja vylezu tam, kam jsem letel. Nekdy se zpozdenim, ba i necekanym prespanim nekde v hotelu, pravda, nicmene tato vira me jeste nezklamala.

  OdpovědětVymazat
 41. Také podepisuji. Největším nepřítelem dnešních náboženství jsou lidé schopní zdravého kritického myšlení:-)

  OdpovědětVymazat
 42. Ukázalo se, že Křišťálová lupa je již v úpadku. Nikoho už její výsledky nezajímají a v posledních letech se o ní nikdy tak moc nepsalo jako v souvislosti s vyřazením Necyklopedie. A pochybuji že by nějaký sponzor chtěl být s tímhle netolerantním spolkem spojený. Zkrátka další soutěž zralá na zrušení.

  OdpovědětVymazat
 43. tyvole proc se neda koupit akvarko s krestanem ve zveraku? ?!?!

  OdpovědětVymazat
 44. Drahí bratia v Kristu, chcete si jednoducho zarobiť 1.000.000,- dolárov? Stačí, ak necháte svoju vieru prehovoriť a prinesiete jednoznačný empirický dôkaz o tom, že Ježíš Kristus NIE JE synom Lietajúceho špagetového monštra...

  A teraz vážne: už John Lennon vravel, že nemá rád náboženstvá, lebo kvôli hádam každému ***** náboženstvu boli vojny. A neplatí to len pre stredovek - nie ja azda terajšia vojna "proti terrorizmu" iba desiatou krížovou výpravou?

  Zaujímalo by ma, koľko tisícov či miliónov ľudí bude musieť ešte umrieť, kým sa ľudstvo uvedomí a pochová všetky tieto náboženské nezmysly...

  OdpovědětVymazat
 45. Dělat si legraci z katolíků. Hmm. Ale co nějaký kvalitní xenofobní humor? Na ten by autor měl kuráž?

  Problém není v tom, že nějaký pořadatel ankety udělal svévolně CL na necyklopedii, ale o tom proč to asi udělal (obavy z inkvizitorů politické korektnosti)

  OdpovědětVymazat
 46. Jsem poměrně slušně situovaný člověk. Mám vysoký příjem a pracuji v privátní sféře na pozici finančního ředitele. Jsem křesťan, katolík.

  Věřím, protože chci. Platím příspěvky, protože chci. Pomáhám lidem, protože chci. Chovám se eticky, protože chci. Dodržuji zákony, protože chci. Nikdo mě k tomu nenutí. Jediné co opravdu musím, tak umřít.

  Ale podle většiny lidí jsem asi dement a imbecil, co si nechal vymýt mozek církví. Proč ne, myslete si to, kdo chce vidět jen to, co chce vidět, uvidí to. Do hloubky a k rozumné diskuzi se odváží jen málokokdo. Škoda.

  OdpovědětVymazat
 47. pro Anonymni:
  Problem je hlavne v tom ze takovych vas je mensina...

  OdpovědětVymazat
 48. AZA: Problém je hlavně v tom, že v reálném světě je úplně jiným, než se tu snaží tvrdit. Jinak by se zasmál spolu s ostatními a neměl by potřebu tu dokazovat, jak je coby věřící univerzálně dobrý...

  OdpovědětVymazat
 49. pro anonyma 9. října 2011 22:05: Petře - poznali jsme tě! A je to řpesně jak píšeš ;)

  OdpovědětVymazat
 50. To, proti čemu se staví nekřesťané ve Spojených státech, je snaha tamních křesťanů o ovládnutí různých aspektů každodenního života. Například povinné ranní modlitby ve školách. Je podle vás normální, aby musely děti ráno absolvovat modlitbu jednoho určitého náboženství, aniž by měli na výběr? tam nejde o utlačování nebo urážení křesťanů, ale snahu o zachování náboženské svobody. Pokud by jednou u nás tvořili většinu společnosti například satanisté, chtěl byste, aby se každé ráno ve škole muselo vaše dítě modlit pod obráceným křížem? :-)

  OdpovědětVymazat
 51. Na křesťanství mám rád kostelní zvony a taky vánoční atmosféru. Ale za ty miliony podrobených, zabitých, na falešnou cestu svedených duší to nestojí.

  OdpovědětVymazat
 52. Teda lidi snad nikoho soudnyho by tady nanapadlo vzhledem k dnesku porad argumentovat necim, co se delo pred 200-500 lety, ale kdyz je rec o katolicky cirkvi tak by si jeden myslel, ze se na vaclavaku upalujou carodejnice kazdej vecer...

  OdpovědětVymazat
 53. UPDATE: Rozuzleni / katarze / epilog (v textu).

  OdpovědětVymazat
 54. Jo jo, anonyme, společnost se mění. Ani Husiti dneska, coby církev, nemaj ty koule jako v časech když to bylo reformní hnutí.

  Čarodějnice už se nepálej, ani to neni potřeba. Majetek se za ta století nahromadil, teď už jenom si ho udržet a pokud možno rozmnožit. Starý kostely chátrají a stará se o ně světská moc, chudý babky do pokladniček solej dál.

  OdpovědětVymazat
 55. Pres dva kliky jsem se dostal na Romea a malem jsem se pochcal smichy - http://www.romea.cz/index.php?id=detail&detail=2007_10942

  OdpovědětVymazat
 56. Dosel jsem az k Jindrovi, a ted musim jit, v TV bezi Smrtici Kungfu. Zitra si doctu zbytek.

  OdpovědětVymazat
 57. Já si přeji vyřazení fffilmu z KL, z výše uvedených důvodů. Musím být cigán, aby to někdo bral vážně nebo má smysl tam psát?

  OdpovědětVymazat
 58. " A ze je pro me velmi dulezite, aby si kdokoliv mohl beztrestne delat humor z cehokoliv (vcetne romu nebo rakoviny meho dedecka), bez ohledu na to, jestli to je vkusna legrace a bez ohledu na to, jestli tu legraci vsichni pochopi."
  No, a co když to někdo nepochopí? Někdo si udělá srandu z tvýho dědečka, že už to má stejně spočítaný, tak pro něho bude lepší skopnout ho ze skály, a druhej to vezme vážně a z tý skály ho skopne?
  Lidi jsou naštvaný a frustrovaný, televize a média vůbec to přiživujou, mejlů o hnědočeších běhá po internetu víc než dost.. nikomu nedochází, že to, co se vydá za rok na sociální dávky, stačí jeden šikula s kravatou vydojit ze státní kasy za jeden den. Ono je pohodlnější nadávat na menšiny a bezdomovce.. ale to už jsem někde jinde. Prostě to, co začíná jako sranda a klukovina se může lehce zvrtnout.

  OdpovědětVymazat
 59. Křišťálovou lupu neznám, Necyklopedii neznám, ale nesnášenlivost kvete jak blbost.
  Recenzi na Prince egyptského si ráda přečtu a díla Tomáš Akvinského si zkusím sehnat. Co by člověk neudělal pro rozšíření obzorů...
  A srandu si děláme opravdu ze všeho, přesto si myslím, že je pár věcí, ze kterých by se sranda dělat neměla.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.