16.4.09

Pátek třináctého [Friday The 13th] - 40%

Několik teenagerů si přijede užívat do blízkosti starého skautského tábora (zdánlivě opuštěného), aniž by tušili, že zde stále vegetuje narušený vraždící psychopat Jason (ten s hokejovou maskou).Nový Pátek třináctého, produkovaný Michaelem Bayem a režírovaný Marcusem Nispelem (remake Texaského masakru motorovou pilou) má všechny očekávané ingredience, to znamená především KREV A KOZY. Nejde o remake prvního filmu, jak bylo původně avizováno, nýbrž o jakýsi remix prvních tří dílů, zasazený do současnosti (Jasonova matka je jenom pár sekund na začátku).

Brutální scény jsou zrežírované a natočené poměrně zručně, ale jakmile se přestane zabíjet a děvčata zrovna mají oblečená trička, rozhostí se podle očekávání nuda a nekoná se ani snaha o nějaké prokreslení charakterů nebo něco podobného. Byl by z toho hezky brutální dvacetiminutový sestřih...

Problém není v tom, že by šlo o špatný remake, ale v tom, že dnes, v době Sawů a Hostelů, nemá přílišný smysl natáčet remake Pátku třináctého.

8 komentářů:

 1. Takovy stary nerd, to se nevidi.

  OdpovědětVymazat
 2. Pamatuji si zcela jasně, jak jsem viděl poprvé Pátek třináctého - šlo to na Primě, tehdy ještě FTV Premiéra, nebo jak se to jmenovalo, a u nás měla v té době tahle stanice jen velmi slabý signál. Bylo mi asi tak jedenáct let, rodiče byli někde pařit a já jsem tiskl ksichtík až k obrazovce, abych v tom zrnění něco viděl. A zrovna když film spěl k závěru, tak vypnuli proud. Můžu vám říct, že jsem měl v tu chvíli co dělat, abych udržel moč:-) Ach, ty krásné vzpomínky na dětství!

  OdpovědětVymazat
 3. Taky jsem v dětství u několika filmů neviděl finále, protože se prostě pár minut nevešlo na VHSku :-)

  Teď s odstupem si říkám, že s otevřeným koncem to bylo lepší a vůbec mě neláká sjíždět je znova.

  OdpovědětVymazat
 4. Má to zmysel natáčat. Pubertiaci urobia určite skvelé tržby

  OdpovědětVymazat
 5. 40-ti letí zastydlí puberťáci

  OdpovědětVymazat
 6. 4%-ní, 40%-recenzentní, 40 letí puberťáci?

  OdpovědětVymazat
 7. Moderovat diskuzi!!! Prosím

  OdpovědětVymazat
 8. v poslední větě máte pane Fuko dvakrát sloveso.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.