27.11.07

Skóruj! [Balls of Fury] - 40%

To si takhle začínající scenárista a režisér řekli: "Pojďte, kluci, natočíme něco jako Mortal Kombat, ale místo bojového umění tam bude Ping-Pong a hlavního záporáka bude hrát Christopher Walken, takže to bude sranda."

A udělali to, v domnění, že tato základní premisa jim sama od sebe zajistí vtipnost celého toho podniku.Skóruj! je laciný film. S výjimkou Christophera Walkena (který se poprvé objeví až v polovině filmu a jeho role je spíš takové trochu větší cameo) v něm nehraje žádná pořádná hvězda (Maggie Q nebo Jason Scott Lee nejsou hvězdy) a leckteré scény se svou "výpravností" nebezpečně podobají českému filmu (doufejme, že je to částečně vtipný záměr).

Malý rozpočet ale u komedie nemusí vadit. Dokonce nemusí vadit ani to, že scénář je dementní, nelogický, infantilní, atd. atd...

Vadí ovšem to, že režisér neuměl režírovat. I když má film necelých 80 minut, hrozně se vleče a závěrečné minuty byly již téměř agonizující. Existují zábavné praštěné sportovní komedie, nelogické a laciné (například Vybíjená), u kterých jsem se velmi dobře bavil. Je poučné sledovat Skóruj!, jehož scénář je dementní velmi podobným stylem, ale herci a režisér mu (narozdíl od Vybíjené) nedokázali vdechnout vtipnost. Ale abych nemluvil jen o nich - svůj díl na tom má třeba i střih nebo hudba, což obojí je pro udržování tempa u takovéhlo blbůstky velmi důležité.

A toho Christophera Walkena mi vlastně bylo docela líto. Nevypadal, že by mu ta role moc sedla...

P.S: Ten brejlatý "fešák" v traileru v 0:56 až 1:02 mluvil v původním znění Remyho v Ratatouille.

5 komentářů:

 1. OT: Františku mohl bys prosímtě zde implementovat vyhledávání? Google search by stačil ;)

  OdpovědětVymazat
 2. silencer: "foobar +site:fffilm.fuxoft.cz"

  OdpovědětVymazat
 3. silencer: mrkni vlevo nahoru (vyhledavani primo od bloggeru) ;-)

  OdpovědětVymazat
 4. Tak jsem se mrkl vlevo nahoru a je tam vyhledavani primo od blogeru. ;-) (a ja k tomu commentu pridam jeste svou fotku...)

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.