25.11.07

Poslední plavky - 20%

Ačkoliv jsem nepil a nebral drogy, druhý den po kině jsem měl takové zvláštní stavy "Byl jsem na tom fakt v tom kině a viděl jsem, co jsem viděl? Nezdálo se mi to??" Nezdálo... Pokud jsem někdy o nějakých filmech tvrdil, že "se v nich vlastně vůbec nic neděje", musím se jim všem omluvit a konstatovat, že Poslední plavky dávají slovům "vůbec nic neděje" nový význam.Kromě toho Poslední plavky obsahují výjimečné množství chyb v kontinuitě, kdy např. někdo stojí v nějaké poloze, následuje střih, a on stojí ve zcela jiné poloze. Jednu z nich můžete vidět dokonce i v traileru. Čtvrtníček hodí do rybníka ceduli, ta se zapíchne do dna metr od břehu a kouká z rybníka ven, načež následuje střih na záběr podvodní kamery, jak cedule pomalu klesá do hlubin.

Souhlasím, že Čtvrtníček většinou je celkem zábavný, ať dělá jakékoliv ptákoviny a hraje v jakékoliv blbosti. Ale kdyby Čtvrtníčka posadili k rozpadlému bufetu u jezera, namířili na něj kameru a řekli mu "a teď dělej 90 minut nějaký ptákoviny", tak bude výsledek zábavnější a akčnější, než Poslední plavky.

13 komentářů:

 1. Super, takže je to takový český Stalker Andreje Tarkovskeho? (to je abychom na nej nezapomneli) Jinak jsem moc rad, ze muzu podporit takto kvalitni filmy a tvurce ze svych dani, aby nezanikla kultura.

  OdpovědětVymazat
 2. A koho ze svých daní podporujes radeji? Čtvrtníčka, Standu Grose, nebo finanční skupinu Penta? Ja z těch to tří asi nejraději Čtvrtníčka.

  OdpovědětVymazat
 3. marek> Jak pravil T. Baldynsky v Palcich - Neco jako Stalker, ale bez matic... :))

  OdpovědětVymazat
 4. a koho ze svých daní podporuješ raději?
  Čtvrtníčka, školství, nebo výzkum rakoviny?

  OdpovědětVymazat
 5. Anonymní> Ja jsem priznivcem chudeho statu. Takze nikoho, ale kdyz slysim, jak filmari se rvou o zachranu filmu (rozumej dotaci), tak si rikam proc se nedotuje textilni prumysl, programatori, supermarkety. Obavam se, ze vzhledem k poctu dotovanych filmu se podobnych pokusu dozijeme jeste nekolik.

  OdpovědětVymazat
 6. Jeste dodam, filmar dostane dotaci. Fajn. Natoci shit, jako napriklad Vaterland. Fajn. A kde je jeho zodpovednost za vysledek. Kdyz udela pokladni chybu, musi ji zaplatit. A moc nema z ceho. Ale to nevyresime.

  OdpovědětVymazat
 7. srovnavat pokladniho a filmare je picovina. to ze je nejaky film "spatny" se neda (narozdil od chyby pokladniho) tak snadno a presne urcit. mozna podle trzeb, ale i "dobre" filmy maji nizke trzby.

  jinak Vratne lahve a Tajnosti udajne nejsou spatne filmy, takze to zas tak v prdeli neni ...

  OdpovědětVymazat
 8. Doufám, že Franta bude recenzovat Crash Road :-))

  OdpovědětVymazat
 9. mno jo, ten náš antiintelektuál FRANTA, hihihehehahohu ...

  OdpovědětVymazat
 10. 26. listopad 2007 13:20
  Anonymní> No podle mne to prirovnani tak nekulha. Jestli je film shit se da poznat. Pokud si na sebe Troska vydela, prosim, at si toci co chce. Pokud je nekdo kvalitni reziser, prosim, treba ma uspechy na festivalech ap. Ale pokud nema ani jedno, tak fakt nevim proc ho podporovat? Ja chci taky natocit film, jak to, ze dotaci nedostanu? Podle ceho se rozdeluje? Kvalita to rozhodne nebude. Lepsi je podporit dva tri filmy rocne ale kvalitni nez 12 nekvalitnich.

  OdpovědětVymazat
 11. Tak sem se prave dival na stranky ministerstva kultury a z tohodle souboru podle me vypliva, ze posledni plavky zadnou dotaci nedostali.

  OdpovědětVymazat
 12. marek: To máš těžký s rozeznáním kvalitního filmu. Mě se třeba Vaterland z českých filmů za posledních řekněme 20 let líbil nejvíc. A ty ho máš za shit a chtěl bys vyvozovat odpovědnost pro autora... (Mimochoden, Vaterland neměl ani špatné kritiky a znám dost lidí, kterým se dost líbil.)

  OdpovědětVymazat
 13. Tenhle film???Blbost první třídy...zbytečně promrhaný čas

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.