9.11.07

Holka na hlídání [The Nanny Diaries] - 40%

Scarlett Johansonová hraje vzdělané děvče, které si v New Yorku nedokáže najít slušnou práci a proto začne pracovat jako opatrovnice dětí v bohaté rodině.Jde o typický příklad špatné knižní adaptace. Některé monology mají nádech vtipnosti a dobrého nápadu, ale většina filmu je totálně předvídatelná a všichni jsou na hrdinku tak zlí (bezdůvodně), že vypadají spíš jako karikatury. Také mám dojem, že byla vystřižena velká spousta scén, které měly postavám dávat nějakou psychologickou hloubku. Výsledek ze všeho nejvíc připomíná hodně natahovanou epizodu Sexu ve městě, ale bez sexu.

2 komentáře:

  1. Já získal z materiálů o filmu dojem, že ty postavy MAJÍ působit jako karikatury...nemají? Ale neviděl jsem to, samozřejmě. Stejně tak mě trochu překvapuje komentář "typicky špatná knižní adaptace", protože nepředpokládám, žes předlohu četl. Nebo se pletu?.

    OdpovědětVymazat
  2. Ve filmu jsou slyšet monology hlavní hrdinky, které jsou evidentně přejaty z knihy a působí celkem příjemně, chytře, "lidsky moudře". Přitom se ale většina filmu nese v duchu nějaké šílené komunistické komunální satiry, kdy všcihni jsou pouze karikatury. Takže když pak zase uslyšíme "Toho dne jsem se, milý diváku, naučila, že...", zní to strašlivě nepatřičně.

    OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.