6.10.22

Audio recenze: Trojúhelník smutku [Sans Filtre / Triangle of Sadness] - 90%

Nejvtipnější obžaloba kapitalistického systému od "Monty Pythonova smyslu života". Dlouho si nepamatuji, že by mi dvě a půl hodiny v kině takhle krásně utekly.


12 komentářů:

 1. Čtverec si dožeň, ale ty předchozí už by se ti asi nelíbily

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Štvorec púšťajú teroristom v Guantanamo, aby ich zlomili. V našich zemepisných šírkach sa touto kktinou uspávajú pacienti pred operáciou.

   Vymazat
 2. Tykokso, takto nadšeného som ťa dávno nepočul. Bol si tak nažhavený, že si Ilču nepustil k slovu, škoda. A kapitalizmus nie je 1% z 1% bohatých, ale slobodné podnikanie. Podľa traileru film posobí skôr ako satira života ultrabohatých snobov než kritika kapitalizmu.. Som zvedavý, či sa to bude páčiť aj Líške..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1% z 1% bohatých je součástí kapitalismu - "svobodného podnikání". -> satira života ultrabohatých snobů je satira kapitalismu. Režisér se btw označuje za socialistu.

   Vymazat
  2. Áno, satira života ultrabohatých snobů je satira [jednej zložky!] kapitalismu. Napadol ma prímer: Jablko je ovocie. Ak budem kritizovať jablko, neznamená to, že kritizujem ovocie t.j. hrušky, čerešne, pomaranče ap. Nemôžem teda povedať, že tvrdenie "jablko chutí ako h0vn0" je kritika ovocia. Musel by som tvrdiť, že "ovocie chutí ako h0vn0". Už chápeš?

   Vymazat
  3. A tvrdenie "ovocie chutí ako h0vn0" by zase nebola kritika stromov - aj napriek tomu, že jabloň je strom.

   Vymazat
  4. Čím víc kapitalismu, tím víc bohatství v rukou tím menší skupiny ultrabohatých divných lidí. Tzn. satira bohatých je satira kapitalismu. Není to jeho složka, ale přirozený důsledek. Tzn. ano, říct "jablko chutí ako h0vn0" je kritika jabloní - proč by někdo pěstoval jabloně, pokud by jablka chutily ako h0vna?

   Vymazat
  5. Zajímavé je, že nejvíc bohatství v rukou malé skupiny lidí bývá v diktaturách, které se často od kapitalismu distancují a ohání se přídomky, jako lidová, socialistická, atp...

   Vymazat
 3. Franto, tvoje recenze jsou fucking art...nebo arse, to je jedno. Druga před třegou.

  OdpovědětVymazat
 4. Tenhle film nemůže být kritikou kapitalismu, jelikož vůbec se ani prdem nepřibližuje k podstatě kapitalismu. Ti lidé, ze kterých si to dělá prdel, nejsou tvůrci systému - pouze se v něm dobře etablovali a vydělali nějaký to mega navíc. Řekněme, že jsou bohatí možná jen o trochu víc, než například postavy v Bílem lotosu. Jestli je to kritika kapitalismu, pak velmi neškodná a impotentní. Spíš je to kritika měšťáctví a snobismu. Ale film je to dobrej a zábavnej.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.