12.6.21

Recenze: Tiché místo: Část II [A Quiet Place: Part II] - 40%

Doporučuji vám přečíst si mou recenzi prvního Tichého místa. A speciálně tu část, kde píšu o závěrečné části filmu, na které se mi nelíbilo, že vypadala jako kdyby si "Michael Bay chtěl přihřát svou hororovou polívčičku a prosadit klasickou hororovou podívanou".

A bohužel, celé nové pokračování vypadá jako konec prvního filmu.


Nejdříve uvidíme flashback, ve kterém se dozvíme, jak vlastně invaze začala. Je to masová podívaná s hromadami CGI, tedy přesný opak toho, proč se mi líbil první film.

A pak už následuje "hlavní film", ve kterém se někdo někam vydává, někdo ho jde hledat, najdou komunitu dalších přeživších a většina postav se nepříjemně často chová jako kreténi. Pamatoval jsem si několik vtipných konkrétních příkladů, ale bohužel jsem je zapomněl, neboť jsem pokračování viděl někdy před 15 měsíci a znovu se na něj dívat nebudu.

Akční scény s CGI hnusáky mě nijak nezaujaly a unikátní atmosféra prvního filmu letos již není unikátní. Filmaři se jí snaží různě permutovat a modifikovat, ale jsou při tom bezradní, neboť se snaží natočit něco, co nebude úplně totéž, ale přitom to bude totéž.

Nevím, jestli by šlo pokračování Tichého místa natočit nějak zajímavě, ale myslím si, že ani nebylo zapotřebí to zkoušet.

21 komentářů:

 1. "Pamatoval jsem si několik vtipných konkrétních příkladů, ale bohužel jsem je zapomněl .." ano, chápu - takže se vlasně jedná o pokračování té prázdné konzervy v ledničce.
  Nejdu.

  OdpovědětVymazat
 2. Tiché frontaly by byla frontprga.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tiché frontály břehy melou. Hlasité frontály je naopak zpevňují.

   Vymazat
 3. Frantisku, tyhle "recenze" posilej Líškovi, Chlebcovi, panu P&@mkovi a Cimrmanovi, tedy vsem svym fanouskum, v SMSkach. Neni treba hazet ty tri vet na net.

  OdpovědětVymazat
 4. Franto, jako od influencera od tebe cekame realtime online kameru z housu. Kdy a kde bude dostupna?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, vidět Mistra sekat trávu a natírat plot je k nezaplacení!

   Vymazat
  2. Docela povedene, s tim sekanim a natiranim. Nicmene az franta naladuje do te radovky 300 pohunku, tak jiste nekdo pujde radsi sekat travu nebo natirat, nez tam uvnitr smrdet jak v metru.

   Vymazat
  3. Vila Vyvoleného, 24 hodinová reality show! Vyřeší Franta a Pupen specifické problémy každého dne? A možná přijde BBC (not a TV station). I nějaký crowdfunding by na to mohl Fuka založit.

   Vymazat
 5. A Quiet Place bol skvelý, pretože to bol horor nehoror - teda bez trápnej motorovej píly, krvi, rezania, sekania, vnútorností. Úplne mi to stačí, keď krájam pečienku alebo hovädzie srdce (sorry veganisti, je to pre vaše dobro, lebo kravy žerú vaše rastlinky). Anyway...

  Mám také tušenie, že z jednotky sa fakt nedá vyťažiť materiál k ďalšiemu dielu, takže príde (prišla) zmena a budem sklamaný. Nevadí, aj tak sa na dvojku brutálne teším.

  Tento politicky nekorektný poznáte?? Viete prečo musí hluchonemé dievča masturbovať oboma rukami? Jednou onanuje a druhou vzdychá xixi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přijde chlap do hospody a ptá se: "Víte jakej je nejzkurvenějši národ na světe?" Chvíli je ticho, pak se zvedne pan Liška a povídá: "Ale pesničky máme pekné"

   Vymazat
 6. Lisko, jsi kripl a Kruela ti fajci ohon.

  OdpovědětVymazat
 7. Jde pani Foxova s Pani Millerovou ( ta ma kozy ) s kocarkama a pani Foxovy na obrubniku vypadne dite, kamion ho rozesere na sracky a dite mrtvy. Pani Millerova rika, to nasere co? Pani Foxova, jo mam zkazeny cely odpoledne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Konecne poriadny humor na tomto blogu.

   Vymazat
  2. A pani Foxova nema kozy? Japato?

   Vymazat
 8. Mně to přišlo super pokračování.

  OdpovědětVymazat
 9. Franto mrkni na "Vivarium", celkem by me zajimalo, co ty na to.

  OdpovědětVymazat
 10. Zdá se, že se FF názor na tento film silně rozchází jak s čsfd (80%), tak imdb (7,8/10), tak s rotten tomatoes. To by si měl FF dávat pozor, protože kdyby se mu to stávalo pravidelně, tak to může jako recenzent zabalit. Bude mít sice dál svůj pevný názor, ale nebude absolutně pro lidi relevantní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslis ze text tohoto obsahu je nejak relevantny?

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.