16.8.18

Recenze: Kryštůfek Robin [Christopher Robin] - 40%

Anglie, někdy v 50. letech minulého století. Kryštof Robin (Ewan McGregor) pracuje v londýnské firmě na výrobu zavazadel a pro samou práci nemá moc času na svou ženu a malou dcerku. A už vůbec nemá čas vzpomínat si na to, jak o 40 let dříve dováděl ve Stokorcovém lese s Ijáčkem, Prasátkem, Tygrem a Medvídkem Pú. Ale Medvídek Pú nezapomíná a vydává se za ním!


Kryštůfek Robin není zdaleka prvním filmem, který se snaží extrapolovat, jak by to mohlo dopadnout, kdyby nějaká slavná dětská / pohádková postava zestárla, zapomněla na kouzlo mládí a zapojila se do "dospěláckého pracovního procesu" (totéž zkoušel například Spielbergův Hook nebo nedávný Malý princ).


Když podobný film natáčíte, nabízejí se vám obrovské možnosti, kam děj zavést a co jím říct – včetně některých velmi dospěláckých a sofistikovaných věcí. Bohužel, tento film od Disneyho na všechny tyto možnosti rezignuje a je tak předvídatelný a šablonovitý, že je to až rozčilující, případně strašidelné (ale o tom až za chvíli). Pokud uvidíte trailer, budete mít docela přesnou představu, o co ve filmu jde a co všechno v něm bude. A o nic víc v něm nejde a nic víc v něm není:Ale popořádku: Film začíná scénou, kdy se malý Kryštůfek (tedy ještě ne Ewan McGregor) chystá vydat do internátní školy a loučí se ve Stokorcovém lese se svými kamarády při posledním čajovém dýchánku. Vizuální podoba filmu je fantastická (a jistě velmi drahá). Záběry jsou jako z Gladiátora (Pú hladí packou kytky na louce!), ruční kamera nervózně těká jako v největších artfilmech a zvířátka vypadají jako naprosto realistická plyšová zvířátka (včetně toho, že se realisticky zašpiní, když chodí v blátě), ale pohybují se a mluví. Všechno dohromady to působí technologicky obdivuhodně, ale současně jaksi zlověstně a depresivně (především Púovy nemrkající knoflíkové oči). Jako kdyby se schylovalo k brutálnímu hororu. Což se bohužel nestane.

Během několika následujících scén je nám stručně nastíněno, jak Kryštůfek přišel o otce, dospěl, přestěhoval se do Londýna a založil rodinu (zajímavé je, že se během celého filmu nedozvíme, co se stalo s jeho matkou). A pak už začne hlavní zápletka, ve které Kryštof Robin dře pro firmu i o víkendech, takže nemá čas na rodinu. A současně se Púovi v lese ztratí kamarádi a on je chce najít s pomocí Kryštůfka, takže se za ním vydává do Londýna a s ním pak zpět na venkov, do Stokorcového lesa, kde je nyní strašidelná mlha a v dálce cosi zlověstně hučí (možná Slonisko). V tuto chvíli je každému divákovi samozřejmě jasné, že depresivní stav lesa má zrcadlit depresi Kryštofa, který "zapomněl na radosti dětství", ale není to nijak zajímavěji rozvedeno.

Filmu vůbec schází nějaká zásadní scéna, ve které by se tvůrci pokusili nějak načrtnout, v jakém typu reality se vlastně celý odehrává. Dospělý Kryštof rozhodně není retardovaný a i v dospělosti si dobře pamatuje, co před lety ve Stokorcovém lese prožíval. Zřejmě o tom ale nikdy nikomu neřekl a nepřipadá mu jako dospělému nijak divné, že v dětství měl nadpřirozené kamarády. Nabízí se jednoduché vysvětlení, že Pú a ostatní byli jen výplody jeho představivosti, ale to zcela určitě není pravda, protože všechny pišišvory vidí a slyší i všichni ostatní dospělí lidé, aniž by v ně nějak "věřili" / "nevěřili". Vůbec není vysvětleno, proč se ve druhé polovině filmu Kryštof snaží před lidmi existenci svých pohádkových kamarádů utajit (a nutí je vydávat se za nehybné plyšové hračky) a co by bylo špatného na tom, zajít s nimi třeba do televize a představit je celému národu. (Ve filmu není ani náznak žádného nebezpečí, které by obyvatele Lesa ze strany lidí nějak ohrožovalo.)

Samozřejmě, dá se argumentovat, že je to všechno pohádka a není záhodno se v ději příliš nimrat. Ale když už to tvůrci všechno natočili v hyperrealistické výtvarné podobě a zasadili do realistického světa (ve kterém je ovšem historicky nerealisticky mnoho černochů na vyšších manažerských pozicích), očekával bych nějaké aspoň zběžné vysvětlení, jaký má být vztah mezi oněmi pohádkovými zvířátky a okolním reálným světem. Původní Milneho knížka je zcela jasně koncipována jako výplod fantazie Kryštůfka Robina, a kdyby si v ní Pú začal najednou jen tak povídat s náhodně kolemjdoucím lidským pošťákem, jistě by to narušovalo její kouzlo.

Dlužno podotknout, že režisér Marc Forster (Ples příšer, Hledání Země nezemě) dělá, co může, a kromě působivých vizuálů se snaží z herců vymáčknout i slušné herecké výkony, ale s tímto nezajímavým, zoufale sterilním scénářem žádné zázraky dokázat nemohl. Takže místo řešení nějakých zajímavých emocionálních záležitostí skončíme nakonec u nezbytné honičky v ulicích Londýna a nezbytného ponaučení, že rodina je důležitější než zaměstnavatel. Jak už to ale v podobných filmech bývá, je nutno kromě problému s rodinnou láskou také nějak vyřešit problém ve firmě, která krachuje a Kryštof má zabránit propouštění svých kolegů. Dokáže to nakonec velmi lišácky tak, že přemluví ředitele, aby dal všem zaměstnancům dlouhou placenou dovolenou a současně zlevnil vyráběná zavazadla, takže si je chudí zaměstnanci koupí, až pojedou na tu dovolenou, čímž klesnou ztráty a všichni budou spokojeni. A pak že socialismus nefunguje!

A ještě musím zmínit, že český distributor se rozhodl uvést u nás tento film pouze v titulkované verzi, což ho činí nestravitelným pro největší potenciální diváckou skupinu, t.j. pro nejmenší děti, které chtějí na plátně vidět roztomilé pišišvory. Ve filmu se mluví hodně, některé "Púismy" jsou docela roztomilé, ale mnoho z nich je nepřeložitelných (pro zápletku je například nezbytné, že "Woozle" zni jako "Winslow", ale v češtině je Woozle "Kolčavice", takže to celé nefunguje). Toto samozřejmě není chyba překladatele (který se musel držet překladu knih), ale v titulcích je nepříjemně mnoho míst, kdy překladatel zcela kapituloval, nebo dokonce nějakou úplně jednoduchou větu přeložil špatně. Ale u tohoto filmu je to (bohužel) docela jedno.

123 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Byl jsem. Trochu fraška, ale konec je zdrcující. Tady ale kkk nebude, protože franta utratil všechny prachy za kryštůfka robina. Taky Léto tady nečekejte, nehraje v tom cruise...

   Vymazat
 2. Kristov kokot, Fuka prestan uz pri kazdom filme pisat, ze bol urcite velmi drahy ked je vizualne paradny. Nedostanes viac prachov na svoj Japonsky ojeb.
  Jednak by to nijak nezvysilo kvalitu existujuceho materialu ale hlavne by si natocil rovnako rozmazane sracky aj keby si mal rozpocet vsetkych Star Wars dokopy. Lebo si patlal.

  OdpovědětVymazat
 3. Hm, tak jsem si projel seznam prispevatelu. drtiva vetsina jsou stovkove prispevky. tech par třilitrů a minimum 10.000.
  Hm.
  Ja jsem onehda prispel Vavrovi na jeho KingdomCum a taky jsem cekal dele nez sliboval. Mnohem.
  Jo a taky ta hra je dodneska NEDOKONCENA :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No ja by som povedal, ze tam backeri uz obdrzali produkt a dokonca k tomu vysiel aj datac a patche. To je dost dokoncena zalezitost.

   Plus fakt ze 15 hodin videa dnes prebere a postriha nahodny youtuber tak za mesiac. U komplexneho RPG este chapem nejake to zdrzanie.

   Vymazat
  2. KCD je hra DOKONCENA! Ze jsi ji ty jeste nedohral neni chyba hry nebo tvurcu

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  4. KCD je hra nedokoncena, protoze ve hre zcela chybi posledni akt ze tri, coz je cca 2/5 cele hry.

   Dohrat zatim nelze, oba hlavni zaporaci stale nazivu a hlavni hrdina zanechan na lesni ceste dokud nevyjde zbytek hry.

   Vymazat
  5. Tomu zbytku hry sa hovori druhy diel ty teplak.

   Vymazat
 4. CHRISTOPHER ROBIN is the FINISHED movie!

  FUKAFUTOKYU is the UNFINISHED movie!

  OdpovědětVymazat
 5. CHRISTOPHER ROBIN ist der beendete Film, weil seine Schöpfer fähig sind!

  FUKAFUTOKYU ist NICHT der beendere Film, weil sein Schöpfer nicht fähig ist!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Was soll das heissen, bist du blöd oder was?

   Vymazat
  2. Bilbovi by měl Babiš zakázat psát "aka" německy ...

   Vymazat
 6. Tak Pú hladí packou kytky na louce? Pak dá povel Tygrovi u katapultů a zároveň pošle Prasátko na Ijáčkovi přes Stokorcový les, aby byl nepřítel tímto klasickým manévrem sevřen do kleští a zmasakrován?

  OdpovědětVymazat
 7. Oceňuji, že ze všech současných premiér si František vybral právě tuhle a pohrdnul všemi těmi Equalizéry, BlacKkKlansmany a Špióny s kopačkama, o prošvihnutém megažraloku nemluvě. To se holt pozná filmový gurmán.

  OdpovědětVymazat
 8. O, blahoslaveni duchom, ved tieto recenzie uz davno nepise franta ale nim naprogramovana AI.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nektere konspiracni teorie jsou fakt hloupe. Naprogramovat cokoliv netrivialniho da vic prace, nez sestrihat par zaberu z dovolene za cizi penize a ani toho neni schopen.

   Vymazat
 9. Teorie:

  Bezmala padesatilety Fuka mel napad na "netradicni" cestopisny dokument obsahujici prvky, ktere "jine cestopisne dokumenty neobsahuji".

  Ovsem az v ramci tvorby si Fuka udelal resersi na netu a s hruzou zjistil, ze ty, jak si myslel "netradicni prvky", dnes obsahuje kazde druhe cestopisne video nactileteho youtubera...

  Napr. (nemam to uplne 100 % potvrzene, ale zni to verohodne): Fuka si v Tokyu pujcil dron s kamerou. A rikal si v duchu "to budete valit bulvy, vy zmrdi, az v mem dokumentu uvidite me vlastni zabery z dronu, to bude prekvapeni, to se poserete!". No ale jak rikam, dneska maj zabery z dronu v youtube videiich uz casto i treba trinactilete deti...

  OdpovědětVymazat
 10. Víte jak prdí medvídek Pú...???

  OdpovědětVymazat
 11. Já se Frantovi divím, že na svém webu ty diskuze definitivně nevypne. Takovou koncentraci pitomců, zoufalců a závistivců aby jinde pohledal...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vítej, jako pomatená shemale mezi nás skvěle zapadneš.

   Vymazat
  2. Ja se divim vsem co dali penize frantovi na film ze jeste nepodali hromadnou zalobu. Franta jednoznacne, prokazatelne poskodil desitky lidi a ve sve zlocinecke cinnosti pokracuje a jeste se za ni ani nestydi. Podobne jako obeti znasilneni se tito lide stydi ozvat, tak je treba bojovat za ne. Fuko styd se!

   Vymazat
  3. LUĎKU MÍSTO!!! Omlouvám se všem, zaběhl se mi sem Luděk.

   Vymazat
  4. Luďo to je úplně noumální

   Vymazat
  5. Zapomněl jsi zmínit též ztroskotance a samozvance.

   Vymazat
  6. Uďo, nenech cloumat svým majestátem!

   Vymazat
  7. Nelegální migranti už pronikli i do Fukoprostoru, zavolejte někdo Donaldovi, ať s tím něco udělá.

   Vymazat
  8. Úďa má pravdu. Je potřeba se konečně dostat přes tu závist, že s tím Fukič vyjebal a shrábnul prachy od důvěřivců, kterým se teď vysmívá...

   Vymazat
  9. Púova báseň pro Luďka a horký srpen, citovaná zpaměti: "Pořád sněží, až sníh leží, až sníh leží všude. Nikdo neví, jak mi zima na pacičky bude."

   Vymazat
  10. Ajuga - Donald se zas houpe na lustru. Slezte z toho lustru, Donalde, vidím vás! A vyžeňte ty migranti!

   Vymazat
  11. T. Culek - musíš pořádně zamykat sklep.

   Vymazat
  12. já vám řikám, že Forbestie de po Frantovo prachách

   Vymazat
  13. Aminux - pravda, na Donalda se nemůžeme spolehnout, buď tvítuje, nebo se houpe na lustru. A volat Kanimůru taky nemá smysl, co kdyby nám tu spáchal harakiri a kdo by to pak něm uklízel, že ..

   Vymazat
 12. Myslíte, že někdejší dětská programátorská hvězda zestárne, zapomene na kouzlo mládí, zapojí se do dospěláckého pracovního procesu a dodělá svůj cestopis? Nebo pochopila jako Kryštůfek Robin, že rodina je důležitější než zaměstnání a zahodila to nepovedené amatérské porno do koše a vysypala?

  OdpovědětVymazat
 13. Neřekl bych, že peníze vybrané přes nějakej Startovač jsou právně vymahatelné, i kdyby se tvůrce na všechno vysral. Ale jen hádám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud se dobře pamatuju, tak FF psal několikrát, že všem, kdo si mu řekli o vrácení vybraných peněz, peníze vrátil. Nevím, proč se to tu pořád řeší.
   Buzíci jako Dildo mu prachy nikdy neposlali, pruděj tu jenom z nudy a ze zoufalství nad svými nenaplněnými životy.

   Vymazat
  2. Ajuga: Fuka tvrdí , že je ochoten vrátit každému peníze jen v původní výši, není ochoten k tomu přidat inflační navýšení, natož nějaký úrok. Takže lidi okrádá. I pouhých 100 Kč dnes má dnes mnohem menší hodnotu než před více než třemi lety. Backeři dali Fukovi prachy na to, aby udělal film, neposkytovali bezúročnou půjčku. Takže argument, že Fuka vrací peníze je lichý.

   Vymazat
  3. Leonku, nebuď troškař, přece se s Frantou nebudeš hádat o pětikorunu.

   Vymazat
  4. No booze tak ste jednou nalitli podvodnikovi. Prisli o par stokurun. Tak se s tim smirte. Tohle se proste v zivote stava. Je to pro vas cenna zkusenost ze napriste nebudete verit kdejakymu hajzlovi na startovaci.

   Vymazat
  5. Inflace dle ČSÚ je za 3 roky 0,3 + 0,6 + 2,5% = 3,4%. Tedy ano, ze stokoruny by Franta měl vrátit 103,40 Kč.
   Jenže tobě nic vracet nebude, že, Dildíku? Přiznej už konečně, že tady trolluješ zcela nezištně a zadarmo.

   Vymazat
  6. Ajuga:

   Nejdriv, aby to Katku nemrzelo, ti reknu ze jsi čůrák.

   A ted k veci: Fukovi predevsim uz odstoupili dva hlavni producenti, jejichz prispevek byl ve vysi 10 000 Kč. Inflace by tedy delala 340 Kč. Jiste, porad by clovek rekl, ze to neni az tak zavratna castka. Tak proc se ale Fuka brani ji panum byvalym producentum aspon dodatecne zaslat a kdyz jsem ho na to drive upozornoval, vztekal se, ze nic jim posilat nebude a sproste mi nadaval? Kdyby jim poslal aspon tu inflaci, kdyz uz nic.

   Nemluve o tom, ze kdyby Fuka prisel do banky a chtel na cca 2 roky pujcit 10 000 Kč s tím, ze za ty 2 roky vrati 10 000 plus inflaci, tak se mu tam budou smat jeste dodnes...

   Vymazat
  7. Prostě ty sám v tom žádný prachy nemáš, debile vymaštěná, počítat neumíš, jenom zbytečně votravuješ. Do politiky bys byl ideální kandidát.
   Aby bylo jasno jasno - nevadí mi, že se navážíš do Franty, vadí mi, že jsi takovej ubohej, k smrti nudnej, zapařenej kokot.

   Vymazat
  8. Ajuga: Mrzi me, ze mas problem, ale je to problem ciste tvuj a musis si ho vyresit sam. Čůráku.

   Vymazat
  9. Já jsem úplně v pohodě, jedinej, kdo má problém jsi ty. Tvůj problém se jmenuje frantofobie a je neléčitelnej a doufejme, že i smrtelněj. Čůráku.

   Vymazat
  10. Takze protiargumenty nemas zadne, jen radobyvtipne nadavky. Ne ze bych to necekal.

   Vymazat
  11. Na nadávky si nesmíš stěžovat. Vybral sis kariéru profesionálního trolla, který vidí svůj smysl života v urážení někoho jiného. Je tudíž logické, že i ty sám musíš brát jako normální, když ti někdo nadává.
   Chápu, že pro tebe, s tvou inteligencí mentálně retardované chlamydie je obtížné pochopit některá základní pravidla života, ale nezoufej, když se to stokrát otluče o hlavu, třeba se ti rozsvítí.

   Vymazat
  12. Takze protiargumenty nemas zadne, jen radobyvtipne nadavky. Ne ze bych to necekal.

   Vymazat
  13. Past and copy? Ale no tak, vzchop se! Vymysli alespoň jednu originální urážku, přirovnání, whatever ..
   Pozvedni úroveň tohoto dialogu do nových dimenzí.

   Vymazat
  14. Tak ještě do třetice:

   Takze protiargumenty nemas zadne, jen radobyvtipne nadavky. Ne ze bych to necekal.

   Jestli chces mermomoci mit v tomhle vlakne posledni slovo, je tvoje - klidne jeste odepis. Ja zde uz nic vic psat nebudu. Nemam co, aniz bych se opakoval. Nemej se.

   Vymazat
  15. "nemám co, aniž bych se opakoval" hm, hm, to si nech napsat na náhrobek

   Vymazat
 14. Víš co Bilbo, už jsem na to přišla, Ty se umíš navážet jen do mně. Tady Ti v této diskuzi napsalo několik lidí, jak je únavné to Tvoje neustálé upozorňování, ale těm nenadáš. Ale jsem ráda, je vidět, že jsi slušný. TAK A múžeš se do mně zase pustit. Snesu to.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mam pocit, ze tobe uz jsem vse vysvetlil. Nebo je snad porad neco, co nechapes?

   Vymazat
  2. Pořád Tebe. Tvůj motiv.😉

   Vymazat
  3. To jsem zrovna nedavno nekomu znovu vysvetloval, tak ze jsi to ty, tak to jdu najit a zkopiruju ti to znovu...

   Vymazat
  4. Tak to je vtipne, Katko, zjistil jsem, ze jsem to vysvetloval zrovna tobe...

   Predmetem me cinnosti je upozornovani na Fukovo lhani, neschopnost, lenost, radobyvychcanost, nadavani backerum (jste zmrdi, jste mentalne postizeni...) atd. v souvislosti s projektem Fukafutokyu. Vim, ze tyto Fukovi vlastnosti a chovani nevyresim a ani nechci. Ale nesmi to byt Fukovi zapomenuto a odpusteno.

   Opravdu nevim, jak jeste polopaticteji bych ti to mel napsat?

   Vymazat
  5. Co se škádlívá, to se rádo mívá...

   Vymazat
  6. Já schválně, protože Tě to baví. Chápu to dobře, špatné chováni musí mít následky a s těmito musí dotyčný počítat. Ale vždyť vidíš sám, že se neozývá, tak to chce jinou metodu a postup.
   Tady to nemá vývoj.

   Vymazat
  7. Katko, sorry, ale ty se svou mimózností a přístupem "nebuďte na Františka hnusní" musíš bejt nějaký Fukovo alter ego, to není jinak možný. Převlečenej Fuka, kterej tu začal trolit...

   Vymazat
  8. Katka Spáčilová:

   Vážně mi prijdes bud jako alternativni Fukuv nick nebo nekdo od nej, snazici se "po dobrem" abych na Fukovu lenost, neschopnost, lhani atd. prestal upozornovat...

   A vysledky moje cinnost ma. Kdyby byl Fuka tak nad veci, jak se tvari, tak proc drive cenzuroval a mazal moje 2 slusne, jednoduche a vecne otazky? Proc mi drive sproste nadaval? Proc tak okazale vyhlasoval, ze on nemusi nikomu na nic odpovidat? Proc se me snazil zesmesnovat? A tak dale... Ted uz se boji, jit se mnou diskuze, kdyz predtim totalne nekolikrat pohorel... Inu, je videt, ze kdyz nekdo na Fukovo tvurci selhani upozornuje, pekne to Fuku sere. A to je vysledek, ktery se pocita.

   Vymazat
  9. Já myslím, že vy dva byste to měli dát dohromady a pořádně si zaš ou stat. A byl by klid. Myslim Leona s Katkou.

   Vymazat
  10. A mohl by z toho vzniknout i film.

   Vymazat
  11. Asi by to byl nudnej film. Leon ho totiž nemá.

   Vymazat
  12. Vážení, vaše vtipné přání, že jsem Fuka je liché. Nejsem.
   Nepopírám, že mám ráda jeho humor a líbí se mi jeho recenze.
   Také nepopírám, že o vybírání peněz vím až z diskuzí a je fakt, že není jeho přístup k těm,co mu na to dali, správný. Nedělá se to, to je zneužití důvěry.
   Ale kdybych byla na místě člověka, který mu peníze dal, tak bych se bránila jinak než tím, že bych furt psala do diskuzí, že to má napravit a otravovala tak tím ostatní
   S Leonem nic vyvádět nebudu, dopisování mi stačí a navíc by to bylo fakt nuda. Takže klídek.

   Vymazat
 15. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 16. Výjmečná akce na Startovači, VÍME PRVNÍ!
  Leon Dildo se právě rozhodl, že jako pravý muž přejde od slov k činům a ukáže Fuxoftovi, jak se to dělá. Vypsal sbírku na svoji vlastní cestu do Japonska, kam odletí i se svojí nafukovací pannou hned, jakmile se mu sejde o jednu korunu vyšší částka, než jakou vybral FF. Tam natočí a posléze v krátké době sestříhá a ozvučí tak úžasný dokument, že si z toho všichni kecnou na zadek a poroty na všech festivalech, které to dílo obejde, budou tleskat vstoje.
  Nelitujte peněz a přispějte mu všichni!

  UPDATE: Nebude to Japonsko, ale Vidlákova Lhota. A neletí tam letadlem, ale jede na koloběžce. Vše ostatní zústává v platnosti.

  OdpovědětVymazat
 17. Vyjadreni startovace je cca takovehle.

  Dobry den,

  pokud vime tak projekt stale neni dokoncen. Dostani zavazkum vuci starterum je uz plne v rukach samotnych autoru. Ti od nas na na konci kampane dostanou penize a email seznam vsech starteru.

  Pokud, ale vim, tak Franta F. nespokojenym starterum nabizi penize vratit. Vice zde: http://fukafutokyu.fuxoft.cz/p/faq.html , http://fukafutokyu.fuxoft.cz/search?updated-max=2017-10-05T22:09:00%2B02:00&max-results=7

  S pozdravem,

  Xxxx GDPR :)

  Startovac

  OdpovědětVymazat
 18. VÍME PRVNÍ.
  Zatímco Dildo čeká, až se mu sejdou peníze na Startovači, nepodceňuje přípravu na vytvoření svého dokumentu. Nachází návod How to make a pinhole camera in 7 steps (with pictures) a sestavuje si svou první kameru.
  Po 347 nezdařených pokusech s dobou expozice se mu konečně povede pořídit první obrázky, objevuje se však problém: všechny jsou vzhůru nohama. Aby si je mohl prohlédnout, musí se Dildo zavěsit ze stropu vzhůru nohama. Přemýšlí krátce o tom, že by jako cílové obecenstvo pro svůj dokument zvolil netopýry, nakonec však tuto lákavou myšlenku opouští. Porota mezinárodního festivalu, kam chce svůj dokument poslat, se jen zřídka kdy skládá výhradně z netopýrů.
  Co si teď počne? Překoná obtíže a povede se mu nakonec natočit úžasný dokument, kterým zahanbí Františka Fuku? Získá uznání a obdiv Katky Spáčilové?
  Nenechte si ujít.

  OdpovědětVymazat

 19. To Ajuga:
  čas základ (100%) inflace(%) inflace(Kč)
  1.rok 100 Kč 0,30% 0,30 Kč
  2.rok 100,30 Kč 0,60% 0,60 Kč
  3.rok 100,90 Kč 2,50% 2,52 Kč
  celkem 103,42 Kč

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ano, souhlasím, toto je přesný výpočet, jsem lenoch a nechtělo se mi to počítat tak podrobně

   Vymazat
 20. Hoho! Prave jsem ziskal unikatni prgu v roce 2009! Saláti! 😄

  OdpovědětVymazat
 21. A kdyz budu chtit, tak dam stoprgu tady za deset minut. Ale ja nechci.

  OdpovědětVymazat
 22. EXKLUZIVNĚ! Slavnostní premiéra Fukafutokyu proběhne na akci Praguecon!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Premieru otvori velkolepa show s krasnymi muzmi prezlecenym za Japonske skolacky, tancujucimi civavami a divakov zasypu Haribo medvedici.

   Vymazat
  2. To se dá zjistit kde? Odkaz, jestli nekecáš.

   Vymazat
  3. Na stranke Pragueconu samozrejme.

   Vymazat
  4. Je to zrušeno, takže František nebude mít premiéru.

   Vymazat
  5. A tak to s Fukovym filmom ide uz pat rokov.

   Vymazat
 23. VÍME PRVNÍ.
  Zatímco Dildo čeká, až se mu sejdou na Startovači peníze na dokument, který ohromí svět a Františka Fuku uvrhne do zoufalství, pilně pracuje na preprodukci tohoto díla.
  Hodlá pořídit se svojí handmade pinhole camerou obrázky idylického českého venkova (který je stokrát zajímavější než nějaké Japonsko) a z těchto obrázků sestavit základní storyboard. Na své koloběžce značky Uragán přijíždí do Vidlákovy Lhoty už kolem poledne a hned se pouští do pořizování náhodných záběrů, problém s obráceně otočenými obrázky se rozhodne vyřešit tak, že se při focení postaví na hlavu a podepře se koštětem. Následuje několik ukázek z jeho tvorby.

  Náhodný záběr č.1: Obrovská vousatá a uslintaná kraví tlama orámovaná oblohou. (Původně to mělo být idylické stádečko na louce, jedna přežvýkavkyně ale byla zvědavá, zda je vetřelec jedlý.)

  Náhodný záběr č.2: Kmen stromu trčící v prostoru zprava doleva, na jedné straně počůraný. (Fotografii venkovského pejska zvedajícího nožku u stromu pokazil náhlý poryv větru, který Dilda převrátil na stranu.)

  Náhodný záběr č.3: Cedule před místním včelínem s nápisem "Pozor zlé včely" a obrázkem zubaté včely se šavlí v ruce. (Výstraha byla pravdivá.)

  Náhodný záběr č.4: V pozadí za plaňkovým plotem rozkvetlé plamenky, v popředí kolo a blatník policejního auta. (Místní důchodkyně zjistila, že se jí ztratilo sváteční koště a že se po vesnici již podezřele dlouho motá nějaký divný úchyl.)

  Náhodný záběr č.5: Zaťatá pěst a svalnaté předloktí s vytetovanou hořící lebkou a nápisem Hell Angels. (V cele předběžného zadržení byl pouze holohlavý stokilový motorkář, zadržený den předtím pro výtržnost a obtěžování obsluhy čerpací stanice.)

  Náhodný záběr č.6: (cenzurováno)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jooooo!! Fuck Fukafutokyu!

   Vymazat
  2. Zatím ty náhodné záběry vypadají slibně, fandím Dildovi.

   Vymazat
 24. Picu a hovno. Za 100 to nas Ami. Ale 100prga vypada takhle...

  Stoprga!!! Vy homosexualove cerny barvy!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. * za sto to máš Ami... byla cista 100 nez jsem napsal.

   Vymazat
 25. To je všechno sice "moc pěkné", ale kvůli Fukově lenosti a neschopnosti je film FUKAFUTOKYU stále NEDOKONČENÝ.

  OdpovědětVymazat
 26. s tym fukafutokiu uz nespamujte, ved uz bol v kinach

  OdpovědětVymazat
 27. VÍME PRVNÍ.
  Dildo přes všechny překážky pokračuje ve svém úsilí zdokumentovat idylické krásy českého venkova.

  Náhodný záběr č.7: Detailní záběr na štěrkem pokrytou cestu. (Policisté si ověřili v databázi, že žádný detenční ústav v zemi nenahlásil zmizení svého chovance, a znechuceně Dilda vykopli ze služebny.)

  Náhodný záběr č.8: Několik traktorů různého stáří a různého stupně rozpadu, parkujících na příjezdovce před místní putykou. (Dildo, rozesmutnělý tím, že motorkář odjel a ani mu nedal svoje telefonní číslo, se rozhodl, že půjde zapít žal.)

  Náhodný záběr č.9: Dvě mouchy a vosa, vesele kraulující v nedopitém půllitru piva. (Dildo se v povznesené náladě usmívá na svět, zatímco parta místních štamgastů střídavě klábosí u piva a střídavě se vytrácí ven krást si vzájemně naftu z nádrží traktorů.)

  Náhodný záběr č.10: Detailní záběr dna pangejtu obsahující žabinec, trsy trávy a několik exkrementů neurčitého původu. (Cestou z hospody provedla silnice rozjuchanému Dildovi zákeřnou zlomyslnost, když rychle a nečekaně uhnula do strany.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. Bilbo za tri dni viac vysledkov nez Fuka za pat rokov. Go Bilbo.

   Vymazat
 28. To jenom kdybyste se ještě divili proč to u nás vypadá tak jak to vypadá. Protože...

  Protože "někdo" vybere na Startovači na film a pak je líný a neschopný ho dokončit. A když se lidi ozvou, kde že je ten film, tak se dozví, že jsou ZMRDI nebo MENTÁLNĚ POSTIŽENÍ a ať koukají POSLAT DALŠÍ PENÍZE. To jsou slova, co Fuka reálně na adresu svých donátorů vypustil.

  To jenom kdybyste se ještě divili proč to u nás vypadá tak jak to vypadá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Quo usque tandem abutere, Catilina, patientia nostra?

   Vymazat
  2. O tempora, o mores! Senatus teplacorum haec intellegit, Fuca videt; hic Leo Bilbo tamen vivit. Vivit? Immo vero etiam in senatum venit!

   Vymazat
  3. Nos autem, fortes viri, satis facere rei publicae teplacorum videmur, si istius furorem ac tela vitamus.

   ano, ano, to kdybysme se ještě divili, proč to vypadá, tak jak to vypadá :-)

   Vymazat
  4. Jako já se nedivim vůbec ničemu. Když sou možný takovýhle debaty jako tady tato


   https://forum.root.cz/index.php?topic=19115.0


   Tak se nedivim, že to tu vypadá tak jak to vypadá... :-O

   Vymazat
 29. Nevite nekdo jestli uz Franta dokoncil ten film o Japonsku?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dokončil. Už to prý proběhlo v kinech a vydělalo to 88 milionů, které se obratem vložily do tvorby animovaného filmu Bubeník a princezna. Doufám, že aspoň na to půjdeš, když část ze vstupného jde na nemocné děti...

   Vymazat
  2. Ked uz to bolo v kinach tak uz moze ist akurat tak do pici.

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.