27.8.18

Nintendo Switch: Něco jako recenze

(Tento post není o filmu)

Poté, co jsem zcela přeskočil předchozí Wii U, zaujala mě nejnovější konzole od Nintenda, takže jsem si ji (poměrně dlouho po jejím releasu) koupil. A tady jsou nějaké moje postřehy.

Nejdříve stručný popis, co to je a jak to funguje:

Nintendo Switch je vpodstatě tablet NVidia Tegra (model T210 s GPU GM20B, což jsem našel na internetu a nevím přesně, co to znamená, nicméně mohlo by vás to zajímat). Běží v něm vlastní operační systém, částečně vycházející z FreeBSD a částečně z Androidu. Obrazovka má rozlišení 1280 x 720 pixelů a je samozřejmě dotyková.

Vtip je v tom, že se po stranách dají do kolejniček zasunout (a tudíž velmi pevně připojit k obrazovce) dva ovladače (v ceně), které fungují podobně jako klasické ovladače XBoxu nebo Playstationu (dvě analogové páčky, dvě čtveřice tlačítek, dva páry zadních tlačítek plus několik extra systémových tlačítek). Ovladače fungují i bezdrátově (přes Bluetooth), takže můžete Switch mít postavený na stole (má vzadu takovou fórovou vyklápěcí nožičku) a máchat ovladači kolem sebe (jsou v nich akcelerometry / gyroskopy).


První vychytanost tkví v tom, že u her, které to podporují, je možné dát každému hráči jeden z ovladačů (oba hráči je otočí o 90 stupňů, tou rovnou hranou nahoru) a tudíž standardní Switch podporuje dva hráče současně, bez nutnosti něco dokupovat.

Druhá vychytanost tkví v tom, že Switch obsahuje dokovací kolíbku (v ceně), kterou připojíte přes HDMI k televizi a když do ní konzoli vložíte, můžete hrát na televizi jako u standardní domácí konzole. Pokud je Switch takto "zaparkovaný", tak je schopen produkovat na televizní obrazovce Full HD grafiku a může jet na vyšší výkon, protože v kolébce je větrák - OPRAVA: Větrák není v kolébce ale v konzoli samotné, ale v handheld módu se málokdy zapne).


Do Switche můžete (dost komplikovaně) zasunout jednu cartridge se hrou. Kromě toho má Switch 32 GB vnitřní paměti, do které můžete stáhnout zakoupené hry z online shopu. Dále můžete do Switche vložit MicroSD(XC) kartu a ukládat na ni stažené hry nebo screenshoty / klipy. Karta je vpodstatě nutností, protože některé velké hry mají přes 10 GB. Všechno je samozřejmě totálně proprietární, takže cartridge jsou nekopírovatelné a hry na SD kartě jsou enkryptované pro jednu vaši konkrétní konzoli a nepoužitelné jinde. Uložené pozice je možno ukládat pouze do vnitřní paměti a není je možné (v současné chvíli) nijak zálohovat / exportovat nikam. Je ale možné smazat hru, nechat v paměti Switche pouze její uložené pozice, a později hru znovu nainstalovat a pokračovat v ní. U mě to v praxi funguje tak, že mám jako fyzickou cartridge pouze Zeldu a všechny ostatní hry mám stažené na 128 GB kartě.

Z předchozích odstavců je pravděpodobně jasné, že Switch má WiFi a Bluetooth. Dobíjet Switch je možné buď v kolíbce nebo (na cestách) standardním USB-C konektorem (zaplaťpánbůh, konečně).

Poměrně brzy jsem zaregistroval dvě příjemné věci:

1: Přechod mezi kolíbkou a handheld módem je zcela plynulý a hladký. Není potřeba nic restartovat nebo nastavovat. Prostě vložíte Switch do kolíbky, jeho displej zhasne, spustí se vaše televize a Switch se přepne do vyššího rozlišení. Záležitost na 3 sekundy. A naopak.

2: Switch vás nezdržuje nějakým bootovaním / restartováním. Pokud máte rozehranou hru, Switch uspíte (kdykoliv, během dvou vteřin), a když se k němu vrátíte, můžete okamžitě, bez čekání, pokračovat přesně z toho místa, kde jste skončili (bez ohledu na pauzu nebo ukládání pozice). Pokud chcete Switch opravdu natvrdo vypnout (např. kvůli výměně karty), je to netriviální proces, o kterém většina uživatelů možná ani neví.

Switch má pochopitelně zdířku na sluchátka (myslím, že nepodporuje BT audio, ale neexperimentoval jsem s ním). To z něj činí fantasticky užitečnou záležitost na cesty. Přiznávám se, že možnost hrát "velké" hry jako Skyrim, Doom nebo Wolfenstein na cestách, a hrát je pohodlně (i v handhled módu fungují akcelerometry a gyroskopy), a pak v nich bez přerušení pokračovat doma u televize, to je vskutku příjemná záležitost. Na jedno nabití vydrží Switch dvě až pět hodin, samozřejmě podle procesorové náročnosti hry. Pokud nemáte dostatečně výkonnou nabíječku, Switch se úplně odmítne nabíjet. V této souvislosti upozorňuji na různé neoficiální nabíjecí / expandovací kolíbky, které nejednomu člověku jeho Switch nenávratně zničily.

Tedy, "velké hry"... I když je software pro Switch optimalizován pro jeho CPU a GPU a tudíž má o něco vyšší výkon, než kdyby šlo o standardní Android aplikace, stále nemůžete čekat zázraky a je pochopitelné, že hry, které dávají zabraty Playstationu 4 (např. Just Cause 3, No Man's Sky), si na Switchi nikdy nezahrajete. Vrcholem optimalizace je skutečnost, že se na Switchi dá hrát nový Doom nebo Wolfenstein v téměř plynulých 30 FPS a Paladins nebo Rocket League v plynulých 60 FPS (v kolíbce i v ruce). Ve všech případech je to řešen adaptivní změnou rozlišení (t.j. když se toho na obrazovce děje moc najednou, hra na chvilku automaticky sníží rozlišení, aby zachovala FPS).Já osobně nemám přílišný problém s tím, že hra má málo polygonů / nižší rozlišení, pokud je to dobrá hra a běží hladce.

Hlavní je mít z čeho vybírat a to naštěstí u Switche není problém, neboť má prozatím fenomenání úspěch a kromě velkých AAA her je pro něj k dispozici také spousta zajímavých indie záležitostí, které už znáte z PC (např. Enter the Gungeon, Crawl, Darkest Dungeon, Stardew Valley atd.). U mnoha her jsou k dispozici hratelná dema a často probíhají různé slevy. Vyplatí se sledovat tuto stránku s cenami.

Navíc není problém si legálně založit na jedné konzoli více účtů pro více regionů a stahovat si třeba hry určené pro Japonsko, pokud jste dostatečně odvážní a nevadí vám jazyk. Pokud později tatáž hra vyjde v Evropě, máte smůlu a musíte si ji koupit znovu, je to bráno jako dvě nezávislé hry.

A teď už několik konkrétních doporučení:

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Přiznávám, že poslední Zeldy, které se mi opravdu líbily, byly Ocerina of Time na N64 a Windwaker na GameCube. Proto jsem k této nejnovější přistupoval s mírnými obavami, ale byl jsem rychle vyveden z omylu a nadšen.Zelda BotW je především úžasným příkladem toho, jak vypilovat se dá level design a jak by ideálně měl fungovat "otevřený svět" ve hrách. Pokud chcete, můžete novou Zeldu vyhrát během 40 minut tak, že prostě (po krátkém úvodním "tutorialu") rovnou dojdete do zakletého zámku a zabijete hlavního bosse (spoiler speedrun video). Pokud jste dost dobří (což asi nejste). Já naopak mám v Zeldě nahráno okolo 100 hodin, hlavního bosse jsem stále neporazil (a ani to moc nezkoušel), nezakoupil jsem si zatím žádné DLC, a většinu času se jen tak potuluju po obrovském otevřeném světě a dělám různé zábavné věci, někdy skriptované a někdy ne. Ve hře je jen velmi málo izolovaných lineárních dungeonů, naprostá většina se odehrává v obrovském otevřeném nelineárním světě.

Levelování nefunguje tak, že máte v průběhu hry čím dál silnější útok a lepší brnění, ale především tak, že se v průběhu hry učíte lépe a lépe se vypořádávat s různými typy nepřátel. Takže zatímco pro vás na začátku představuje jeden debilní goblin značnou výzvu, po pár desítkách hodin jich zabijete pětičlennou tlupu během deseti sekund, protože jste se naučili, jak na ně, nikoliv proto, že byste měli lepší herní výbavu. Což je takový nějaký svatý grál her (aspoň pro mě).


Zelda BotW je také dokonalým případem fungujícího herního sandboxu, kdy spoustu úkolů můžete vyřešit mnoha různými způsoby, aniž by tato řešení byla skriptovaná. Například: Ve spoustě her narazíme na klasickou podzápletku "Je potřeba porazit strom tak, aby udělal most přes řeku." V Zeldě BotW můžete kácet stromy (několika různě brutálními způsoby), přičemž se poražené kmeny správně fyzikálně chovají a je možné po nich chodit. Kdekoliv. Pokud je stromu u řeky / propasti, nebo ho tam nějak dopravíte, můžete ho použít jako most. Nebo čeku přeplavat. Nebo obejít. Nebo přeletět na rogalu (které máte skoro od začátku).


Dosud nikdy jsem neměl takový příjemný pocit z videoherního otevřeného světa, kterým se můžu "jen tak projíždět", občas někde zastavit, prozkoumávat, koukat na drobnosti kolem a poslouchat ambientní zvuky (hra záměrně neobsahuje skoro žádnou hudbu a skoro žádné cutscény).

Bezvýhradně doporučuji bez ohledu na to, jaký vztah máte k Zelda sérii a k RPG hrám.

Super Mario Odyssey

Něco podobného jako Zelda BotW v tom smyslu, že jde o totální triumf designu. Jak herního, tak audiovizuálního. Pomocí pár ovládacích prvků můžete provádět několik desítek různě komplexních manévrů, které pokročilým hráčům umožní dostat se na zdánlivě zcela nepřístupná místa a objevit věci, které tam jsou skryté.


Levely jsou úžasné, různorodé, nápadité, plné humoru, a když konečně zlikvidujete finálního Bowsera, ani zdaleka není konec a máte pořád co hrát a objevovat.

Nejlepší hopsačka od Super Mario 64.

Mario & Rabbids: Kingdom Battle

Kupodivu nikoliv skákačka a nikoliv od Nintenda: Jde o tahovou bojovou strategii od Ubisoftu. Herní principy jsou podobné X-Comu nebo Advance Wars, ale vše je v roztomilé až dementní stylizaci, s Mariem (a kolegy) a kráglíky.

Fire Emblem Warriors

Oldschool mlátička ve stylu třeba Golden Axe, ale ve 3D, kombinovaná s poměrně pokročilou real time strategií. Stovky levelů a jejich různých variant, desítky různých postav. Poznámka: Nemá nic společného s tahovými strategiemi Fire Emblem.

Dragon Fang Z

Hardcore tahová Rogue-like ve stylu Nethack / Mystery Dungeon / Shiren the Wanderer. Všechno je náhodně generované, smrt znamená konec a nutnost začít znovu od začátku (bohatší o nové zkušenosti). Vydrží vpodstatě neomezeně dlouho.K přežití je naprosto nutné naučit se všechny herní principy, kterých není moc, ale nejsou moc dobře vysvětleny (a japonští autoři mají zjevné problémy s angličtinou). Vřele doporučuji odehrát všechny úvodní statické dungeony (několik desítek), které fungují jako tutorialy různých herních principů.

Lichtspeer

Pokud chcete něco germánského a úplně WTF:Snipperclips

Pokud chcete něco kooperativního, zábavného a převážně nestresového pro dva až čtyři hráče.A závěrem pár negativ / nejasností:

Standardní ovladače mi po necelém roce používání oba trochu blbnou. Jedno tlačítko občas vynechává, jedna páčka se občas nevrací do středu. Jsou sice maličké a snadno přenosné, ale samozřejmě se nevyrovnají "profi" ovladačům třeba u PS4. Profi ovladač ke Switchi si můžete dokoupit také, ale pak samozřejmě poněkud trpí snadná transportovatelnost.

Dokoupení SD karty je téměř nezbytností (viz výše).

Od letošního podzimu bude spuštěna služba Nintendo Online, ve které budete muset platit za online multiplayer (podobně jako u Playstation Plus). Nikdo pořádně neví, jak přesně to bude fungovat. Doufám, že online hry, které dnes hrajete zdarma, budete moci hrát zdarma i potom: Např. Fortnite, Paladins, Rocket League.

Je nemilé, že si nemůžete nijak zálohovat své herní pozice, takže pokud se vám Switch rozbije / ztratí, máte smůlu. Možná bude zálohování řešit Nintendo Online, ale platit se mi za to nechce (za hraní online také ne, tak intenzivně nehraju).

Online hry většinou nepodporují voice chat, nebo ho podporují blbě. Switch také nepodporuje (zatím) externí klávesnici nebo myš.

Switch se dá různými způsoby hacknout, ale nemám s tím žádné zkušenosti a zkoušet to nebudu. Nintendo je vůči pirátům hodně agresivní, včetně toho, že ruší online Nintendo účty lidem, kteří někde píšou o hackování, aniž by něco nahackovali.

A závěrem: Můj friend code je SW-4223-7670-7137, ale upozorňuji, že hraji jen nárazově a nejsem při tom moc sociální.

71 komentářů:

 1. Jak se máte homobuci? Měl jsem dovolenou. Chyběl jsem u něčeho třeskutě zajímavého?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vyhlašuji sbírku na další Corvusovu dovolenou. Nejlépe hned v září.

   Vymazat
  2. Za sbírku děkuji, rád pojedu. Když může František...

   Jinak se nic nezměnilo. Franta místo stažení materiálu z kamery a foťáku a stříhání dokumentu paří hry. A zuřivě blikající racci nikde... klasika.

   Vymazat
  3. Slepý slepec: Neumíš skloňovat v latině, co? :-D hehe!

   Vymazat
  4. Rovněž rád přispěji na další Corvusovu dovolenou, kterou zřejmě tráví na dně uranového dolu Svornost v Jáchymově, jednoho z posledních míst, kde ještě nefunguje internetové připojení.

   Vymazat
  5. Jeden ceskej reziser okopcil dil Simpsnu.

   Slozte se na dovcu mne! Po minulym tejdnu by mi bodla. A vyfotim nejaka naha devcata!

   Vymazat
  6. Kam, do toho dolu?
   Jo super, po osvěživé koupeli v radonových pramenech vylezeš čistý až zářící, a ještě ti možná naroste nějaká další končetina jako mutantům ve Futuramě. Kdo by si to dal ujít.

   Vymazat
 2. Přenášet save pozice již jde, ale jen mezi dvěma konzolemi. Online hraní bude zdarma u F2P her (Fortnite), u placených onlinovek (Splatoon, FIFA) ne.

  Jinak doporučuji Mario Kart 8 Deluxe, ve dvou ve splitscreenu je to prdel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Coz je ovsem dost na pikachu, kdyz potrebuju Switch reklamovat a nechci riskovat, ze o pozice prijdu.

   Vymazat
 3. Franto můžeš prosím doplnit?

  Čas strávený hraním Zeldy: okolo 100 hodin.
  Čas strávený tvořením Fukafutokyu: ??? hodin.

  OdpovědětVymazat
 4. Františku Fuko! Pokud mi pod tento komentář napíšeš jakoukoliv česky psanou větu o min. 5 slovech a to do 5 minut, pošlu ti v rámci FFFFriends ještě dalších 5 000 Kč (navíc k již slíbeným 10 000 Kč, tedy celkem 15 000 Kč). Nic za to nebudu chtít, prostě stačí, když splníš výše uvedené a já ti ty peníze pošlu. SLIBUJI!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Leone, mnohokrát ti děkuji!

   Vymazat
  2. Bohužel, Františku. 17:57 plus 5 minut je 18:02. Jeste bych ti mozna uznal 18:03. Ale 18:10 uz je opravdu pozde. Takze tentokrat bohuzel.

   Nicmene bud ve strehu i nadale, dalsi sance mozna prijdou!

   Vymazat
  3. frantisek, nereaguj nanho, mam dojem ze ta leon chce natiahnut na svojho bilba! je to provokacia. peniaze nebudu, povie ze transakcia v banke bola nedokoncena!

   Vymazat
 5. Mario & Rabbids: Kingdom Battle je fakt překvapivá pecka (pro ty co mají rádi alà X-com strategie). A coop ve dvou je taky boží.

  OdpovědětVymazat
 6. Já bych rozporoval větu že "...protože v kolíbce je větrák)." - já se tam nic točit neslyším, ani na youtube v žádném teardown videu ventilátor nevyndavají, jak jsi na to přišel? V dokině má konzole víc šťávy, proto GPU běží na vyšší výkon.
  BT sluchátka se dají připojit pomocí BT donglu - nevyužívám ale v pátek jsem viděl v metru borce co hrál Hollow Knight a sluchátka bezdrátová měl.
  Jinak Switch je skvělý, ta přenositelnost do křesla nebo na gauč.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opraveno, díky. Větrák není v kolébce ale v samotné konzoli - ale v handheld módu se málokdy zapne.

   Vymazat
  2. Jo, to jsem zjistil velmi nemilým způsobem. Vypnul jsem zámek tlačítek, Switch se probudil v batohu, a v pouzdru točil ventilátorem na plné obrátky a přesto se málem uvařil. Dochlazoval to pak ještě pěkně dlouho. Nedoporučuju vypínat zámek tlačítek ;-).

   Vymazat
 7. Uz oficialne vime, proc ten film neni porad hotovy:(

  OdpovědětVymazat
 8. U kaceni stromu brutalnimi zpusoby jsem to vzdal, tahle ufonstina neni pro me. Ja kacim stromy v reálu bud sekerou nebo motorovou pilou, nekdy kdyz je strom zdravej mi to prijde i brutalni. Hry me nejak minuly...

  OdpovědětVymazat
 9. Je to serie Zelda. Ne Zelda serie. Do prkynka uz.

  OdpovědětVymazat
 10. a co xeno franto ? do toho jsi nesel ?

  OdpovědětVymazat
 11. Jen v Zeldě lze nechat +500 hodin, dokument nikdá nebude, zmrdi. Takže přestaňte SOLIT!

  OdpovědětVymazat
 12. Lichtspeer vysel i na PC a je to silenej masakr. V pokrocilejsich urovnich vam hra hazi takovy speky, ze jsem se musel smat nahlas.

  OdpovědětVymazat
 13. Zaujala mě nejnovější konzole od Nintenda, takže jsem si ji koupil.
  František Fuka (49 let)

  OdpovědětVymazat
 14. Franto, lepší je pařit hry než pracovat, co? A máš recht...

  OdpovědětVymazat
 15. No něříkal jsem to, že to ten pablb udělá? Na Fukafutokyu fóru nedávno Fuku nějakej pomatenec navedl, aby udělal recenzi na Switch a je to tady. Tak aspoň víme, kam zasvištělo 100+ hodin, které nebyly vloženy do tvorby fukafutokyu, za něž dostal Fuqua zaplaceno. A to se bavíme jenom o jedné retardované hře z mnoha...

  OdpovědětVymazat
 16. Fuko, ty si tak neskutočný kokot, že na to ani neexistujú tabuľky, a si zrejme tiež jediný autista na planéte, ktorého je možné nenávidieť bez pocitu viny. Ak by si bol "iba" mentálne narušený, bolo by možné s tebou súcitiť a odpustiť ti, ale nie; ty si cielene vychcaný zmrd, neschopný, arogantný kus hovna, ktorý nie je schopný za tri roky zostrihať video a miesto toho sa nielenže hrá desiatky, možno stovky hodín na Nintende, ale ešte si aj myslí, že jeho trápna recenzia bude niekoho zaujímať po dvoch rokoch uvedenia konzoly na trh. Chcem, aby si vedel, že zhruba 95% ľudí, ktorí ťa momentálne sledujú, vôbec nechcú, aby si ten film dokončil. Miesto toho dúfame, že to budeš naťahovať ešte o niekoľko rokov dlhšie, aby ten neodvratný fail bol o to sladší. Zdiskreditoval si sa vlastnou vinou, a nech urobíš čokoľvek, východisko z toho už nenájdeš. A môžeš si za to len a len sám. Ty prijebaný debil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tedy, milý kolego, skoro až nemám slov... Komu čest, tomu čest!

   Vymazat
  2. Matej Kokotko - To je z vedra nebo na Slovensku ted ovce stavkujou? Hlavne nerikej ze jsi nasackovanej v ČR!

   Vymazat
  3. Je vidět, že Diskutérovi, připosranému fanboyovi Fuky, došly argumenty a uchyluje se k trapárnám. Matěj to řekl velmi pěkně a výstižně. Pod jeho příspěvek rád připojuji svůj podpis.

   Vymazat
  4. Diskuter je zjavne expert na trtkanie oviec a velmi sa mu to paci, pretoze to je to jedine o com dokaze diskutovat. Tak mu to nechajte.

   Vymazat
  5. Takový fail :)

   https://www.facebook.com/matej.vojtko

   Vymazat
  6. Františku, děkuji za něco jako recenzi a místnímu prostému mladíkovi vzkazuji, že jsem rovněž za slušné slovensko.

   Vymazat
  7. Matelko, keď chceš na českom webe napísať volačo vulgárne, nepoužívaj slovenčinu, lebo táto je roztomilo smiešna! Vieš ako: kokot, tabuľka, planéta, čokoľvek, prijebaný, čučoriedka, korčule, špongia, náročky, vankúš, cicmavce, žuvačka...

   Vymazat
  8. Přijebaný debil to zabil.

   Vymazat
  9. @matej vojtko: mne sa recka na Nintendo Switch pacila

   @smartfriend, co su to cicmavce?

   Vymazat
 17. To je krásný. Místo aby Fuka pracoval na dokumentu nebo alespoň komunikoval s těmi, za jejichž peníze jel na dovolenou (jinak než urážkami), tak se mečuje s nějakýma trpajzlíkama. Zkrátka se veřejně přiznává, že na to z vysoka sere, nohy nahoře, těžkej veget, hraje si na Nintendu a všechno má totálně u prdele. A z největší pravděpodobností mu na tom nepřijde vůbec nic divného...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To se dá říci s úplnou jistotou, když si v klidu zapostuje tohle a ještě se chlubí časovou dotací na hraní infantilní hry na infantilní konzoli.

   Vymazat
  2. Tady už je prokazatelný rozpor ve smluvním vztahu k startovači. Termín dokončení projektu vypsán sice nebyl, ale v zadání je bod 4 kde se píše "Po návratu vynaložím veškeré své schopnosti (i schopnosti jiných schopných lidí), aby ze syrového natočeného materiálu vzniklo něco, co má hlavu a patu, humor, a především - není to nudné" Do veškerých schopností kromě těch uměleckých samozřejmě patří i etické hodnoty jako zodpovědnost, svědomitost, čestnost, sebereflexe, slušnost..atd. Z těchto důvodů se dá tahle komická situace hraní her desítky hodin místo práce na filmu opravdu považovat za výsměch a reakce, které se zde objevují jsou naprosto logické a předvídatelné. Takže to mi vadí daleko víc, než jak dlouho to bude trvat. Smlouva je smlouva, za stejnou částku by každá banka spustila exekuční řízení bez milosti a každej lichvář v Chanově vytáhnul svoje best of.

   Vymazat
  3. No já bych se i vsadil, že ti co peníze dali se tu moc nevyjadřujou. A urážky tady lítají jen od těch, co přispěli hovno a je jim do toho hovno.

   Vymazat
  4. To ze je Fuka neschopny kar nieje urazka ale fakt ktory pravidelne dokazuje blogom ktory si sam pise.

   Vymazat
  5. Zadny rozpor neni. Fuka slibil, ze vynalozi veskere sve schopnosti. Jeho jedina schopnost je prokrastinovat. Coz dela a tedy plni, co slibil. Kde je problem?

   Vymazat
 18. Záchrana království Hyrule a princezny Zeldy je i po více než 100 hodinách NEDOKONČENÁ! Fuka se prochází, zkouší a kochá se, místo toho aby se snažil zachránit celý svět. Co mi to jenom připomíná?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že ještě nesáhnul na kameru a foťák od dovči v Japonsku?

   Vymazat
  2. Sahá na ně jednou za měsíc. Náhodné rozklikne nějakou fotku nebo video a když u toho vyfoukne vzduch nosem s náznakem úsměvu, tak to hodí na blog jako náhodný záběr. A tím je na další měsíc odpracováno.

   Vymazat
  3. Myslis ze je v Zelde moznost princezne vydrzkovat, ze zaplatila sice pozadovanu ciastku ale je to malo a ked sa tomu ma venovat seriozne tak musi zacvakat podstatne viac? :D

   Vymazat
  4. Jak napsal Franta: "Zelda BotW je také dokonalým případem fungujícího herního sandboxu, kdy spoustu úkolů můžete vyřešit mnoha různými způsoby, aniž by tato řešení byla skriptovaná."
   Je to tedy jeden z korektních a možných způsobů plnění hlavního questu. Princezně vzkážeš že si jí nikdy neslíbil kdy ji zachráníš a dál pokračuješ v kácení stromů. Ale to nic nemění na tom, že je z toho princezna Zelda smutná :(

   Vymazat
  5. Za to si pravidelně šahá na bilba.

   Vymazat
 19. Františku Fuko! Pokud mi pod tento komentář napíšeš jakoukoliv česky psanou větu o min. 6 slovech a to do 3 minut, pošlu ti v rámci FFFFriends ještě dalších 5 000 Kč (navíc k již slíbeným 10 000 Kč, tedy celkem 15 000 Kč). Nic za to nebudu chtít, prostě stačí, když splníš výše uvedené a já ti ty peníze pošlu. SLIBUJI!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Leone, mnohokrát ti děkuji! (Už na to mám skript)

   Vymazat
  2. Františku, bohužel, ale dnes zase pozdě. Bylo to až po 5 minutách a pak jsi sice napsal 2 věty, ale každou jen o 5 slovech. Tohle opravdu ani při nejlepší snaze opět uznat nemůžu.

   Vymazat
  3. Tak to se ten skript asi moc nepovedl...

   Vymazat
  4. Myslel som, ze podmienka je aby to pisal Fuka.

   Vymazat
  5. Fuku sám je skript. To jste nevěděli?

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.