28.8.18

Recenze: Ten pravý, ta pravá? [Destination Wedding] - 60%

Frank (Keanu Reeves) a Lindsay (Winona Ryderová) se náhodou setkají na letišti, a během pár desítek sekund dojdou k přesvědčení, že jeden druhého nemohou vystát. Zatímco Frank je hardcore pesimista zaměstnaný v managementu nadnárodní korporace, Lindsay připravuje žaloby proti lidem a společnostenm, způsobujícím psychickou újmu a nerovnoprávnost. A mluví se svou květinou.

Zanedlouho ale vychází najevo, že oba letí na stejnou svatbu, neboť Frank je ženichův nevlastní bratr a Lindsay ženichova bývalá. Ani jednomu z nich se tam moc nechce a oba ženicha nesnášejí. A samozřejmě jsou jim přiděleny sousední pokoje (spojené nezamčenými dveřmi) a samozřejmě mají u svatebního stolu přidělena sousední místa.

A samozřejmě z jejich non-stop vzájemně degradujícího verbálního pošťuchování náhle vzejde soulož a následné dilema, co dál. A samozřejmě... Vždyť víte...


Ten pravý, ta pravá? je netradičně oldschoolový film, který se vám možná bude líbit, pokud se dokážete naladit na jeho velmi specifickou vlnu.

Především bych upozornil, že jde o intenzivně konverzační záležitost, ve které se spolu dva hlavní hrdinové většinu času navzájem humorně baví, většinou aniž by při tom dělali něco jiného. Scény vždy začne pár záběry, které uvozují prostředí, a pak už vidíme, jak vedle seme Frank a Lindsay sedí (v letadle, u stolu nebo v posteli) a povídají si, přičemž se nic jiného nestane a často je celá scéna natočena v jednom dlouhém záběru (výjimkou je jedna scéna, při které jdou, a druhá scéna, při které souloží [a přitom si povídají]). Dialogy jsou většinou velice břitké, takže i když jsou v titulcích velmi dobře převedeny do češtiny, nevyhnutelně toho v nich hodně chybí.

Po pár desítkách minut mi to celé začalo připadat nějak až příliš komorní, pak jsem si cosi uvědomil, začal dávat větší pozor, a skutečně... V celém filmu neřekne ani slovo dialogu nikdo jiný, než naši dva hrdinové. A to není přehánění. Přesto, že ve filmu vystupují desítky dalších postav, žádná z nich neřekne během filmu ani slovo dialogu! Tedy, Lindsay a Frank v průběhu oněch tří svatebních dnů mluví s jinými postavami, ale nikdy to nevidíme ani neslyšíme a vždy se o tom dozvíme až zprostředkovaně, z rozhovoru Lindsay a Franka. A rozhodně se to neděje proto, aby si filmaři ušetřili. Naopak si tím zkomplikovali práci, protože museli všechny podstatné informace předat divákovi jen prostřednictvím dvou hlavních hrdinů, a připravili se tak o snadnou příležitost, jak filmu dodat nějaké akční komediální scény.

To znamená, že tento film působí jako extrémně věrná adaptace nějaké divadelní hry pro dva herce. Což, pokud se mi podařilo zjistit, není pravdou - jde o původní filmový scénář.Přiznám se, že mi není jasné, co bylo důvodem tohoto dramaturgického rozhodnutí a proč se tvůrci rozhodli natočit tuto romantickou komedii takto minimalistickým způsobem (znovu opakuji, že kvůli ušetření peněz to být nemohlo). Ale je to jistým způsobem zajímavé a činí to film originálním.

Většina humoru se pak nese ve stylu sitcomů ze 80. - 90. let. To znamená, že se sice dočkáme dosti vtipných hlášek, ale žádného detailnějšího vykreslení postav. Ne že by se to vykreslení nepovedlo, ale zjevně o ně tvůrcům ani nešlo. Šlo jim jen o to, aby z hlavních hrdinů non-stop padaly nějaké vtipné pseudofilosofické hlášky (a nezapomínejte, nic jiného ve filmu není). Na tom také není a priori nic špatného, ale opět to působí zvláštním retro dojmem, neslučitelným s tím, jak se dnes točí komedie, a opět mi vrtá v hlavě, proč byl film natočen zrovna takhle zvláštně.

Pokud se vám stýská po nezávadném a relativně břitkém humoru Přátel a chcete ho vidět non-stop skoro 90 minut (ano, film je naštěstí krátký) v podání dvou kvalitních herců, tak je Ten pravý, ta pravá? film pro vás. Pokud chcete dělat vědeckou analýzu dnešního stavu hollywoodské romantické komedie, tak také. Pokud jste někde mezi tím... Tak jen s přimhouřením obou očí.

P.S: Pokud na film půjdete, docela by mě zajímaly vaše teorie ohledně toho, co mělo znamenat to Frankovo zvláštní chrchlání a dloubání se v jednom uchu (viz třeba čas 1:35 v traileru). Byl to jenom "bizarní legrační tik", který nebyl nijak vysvětlen a čirou náhodou jim zachránil život? Nebo mi něco uniklo?

164 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Díky, kolego. Přiznám se, že je to můj první úspěch na tomto poli a jsem z toho stále poněkud rozechvělý.

   Vymazat
  2. He! Proč je moje první PRGA zveřejněna pod anonymním účtem? Kurva fix.

   Vymazat
  3. Protoze je moje. Muhehehe!

   Vymazat
  4. prga od neprihlaseneho neplati, lebo by mohla byt slovenska...

   Vymazat
 2. František FUKA,
  sleduje film "Ten pravý, ta pravá?",
  a závistí PUKÁ,
  protože jde o film DOKONČENÝ
  (narozdíl od jeho filmu Fukafutokyu).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leone- pokud kdykoliv v budoucnosti, zareagujes na tenhle koment slibuju, ze umres ve straslivejch bolestech. O anatomii vim hodne. A pokud nezareagujes, vyjde to nastejno. Umri a pokoj s tebou. Jinak budes umŕen. Už nejsi zabavnej. Jsi jen maso na gril za 3, 2...

   Vymazat
  2. Už dlouho tu nebyl tak zdatný Fuquv ritolezec jako ty.
   O anatomii toho víš hodně, tak zazvon u Franty doma a pokorně ho popros, možná ti dovolí abys mu vyhlízal nevybeleny anal.

   Vymazat
  3. Analní kaňoning! (čte se canyoning) :-)

   Vymazat
 3. Vidět nahou Janu FUKOVOU,
  znamená vidět i její prdel TUKOVOU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. hele furt jsem to bral jako skorohumor. a nebo nasranost. a nebo posedlost.
   furt to melo jakoustakous uroven.
   ale tohle uz ji nema. to mi prijde hodne trapne....

   Vymazat
  2. A mně zrovna tohle vtipné přijde. Takže běž s tou korektností někam, milý Adame. Třeba do Brusele, tam tohle maj rádi.

   Vymazat
  3. Stěžovat si ve fukoprostoru na nevkus nebo překročení hranic je absurdní, tady se trumfuje pouze překonáním protivníka. Víc se snaž, Adame, utri slzy a vrhni se do ringu s novou taktikou.

   Vymazat
  4. je mi jedno kam me posilate, klidne do lidic. a klidne fuckujte fuku.
   ale delat si prdel z jeho holky, ani ve fukoprostoru neni gentlemanske.
   takze bezte oba do prdele a dekuji ze me oslovujete jmenem.

   Vymazat
  5. Teď jsi na to kápnul, Adame. Děláme si z Forbesky prdel. A to doslova.

   Vymazat
  6. Tepláci pozor, Jana Fuková není Forbeska, nýbrž Frantova ségra, žijící v Klokanove a nyní již poslední zbývající producent/ka Fukyftokju.
   Takže METAHUMOR!

   Vymazat
  7. adam gody kocian: Adame a co myslis, je ve fukoprostoru gentlemanske napriklad prat panu Slavkovi Bourovi rakovinu? (viz Fukuv clanek na lupa.cz, staci pouzit google a klicova slova "Fuka", "Boura", "rakovina") A nebo napriklad oznacit vazne nemocneho pana Jiřího Pomeje za "nějaké pomeje"?

   Vymazat
  8. adame gody kociane, proč se jmenuješ adam gody kocian? To jsi se narodil a rodiče si řekli "pojmenujeme syna adam. gody. ?

   Vymazat
  9. Adam po mé přátelské radě sofistikovaně urazil pan Fuku obviněním z incestu a stal se králem zlomyslnych urážek!

   Vymazat
 4. Není ten Keanu na role v romantických komediích už trochu starý? Přece jen 53 let ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U mužů je věk jedno, jenom ženy mají krátké datum spotřeby

   Vymazat
  2. Šklíbo, šklíbo... Oldřich Nový rotuje v hrobě...

   Vymazat
  3. A v Bilbovi rotuje penis.

   Vymazat
  4. Což o to, já mu to přeju (a Bilbovi taky). Jen rozhodnutí producentů, obsadit do romantickéhu filmu páreček ve věku 53/46 místo nějakých dvacítek, ukazuje dost divný vývoj žánru.
   Havrane, Olda Nových je úplně jiná liga. U toho, kdo umí všechno utáhnout šarmem, věk roli nehraje.

   Vymazat
  5. Šklíbo, dávám ti poprvé za pravdu. Oldřich byl sex machine ještě v šedesáti, to je fakt.

   Vymazat
  6. Prdlajs, schovával se před návštěvami za závěsem studem ze stáří. Nejsou zprávy, zda skrz závěs i souložil, ale je to možné.

   Vymazat
 5. Zaujalo mě toto: "dojdou k přesvědčení, že jeden druhého nemohou vstát". Po několikaminutové verbálně kauzální analýze smyslu této věty .. se svou ženou .. jsem nakonec došel k názoru, že Franta prostě nevěděl, jaké "y" tam napsat a tak ho prostě vynechal :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je slušně napsané že se navzájem nemohou vzrušit

   Vymazat
  2. slovo "vistát" v češtině neexistuje

   Vymazat
 6. Takze neco jako 3-iron od Kim Ki-Duka, ale naopak (tam mluvi vsichni okolo, jen ne hlavni dva)

  OdpovědětVymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 8. Já už přestanu číst recenze filmů, kterým Fuqua dává hodnocení víc jak 50 procent. Recenze hodně špatných filmů mu jdou prostě líp. Těším se na Bubeníka a princeznu...

  OdpovědětVymazat
 9. Nejdu.

  P.S. Pocitam ze ti dva se nemohou vystat, ne ze maji problem se vstavanim.

  OdpovědětVymazat
 10. Už jsem to psal jednou: Franto, vypni ty diskuze. To se nedá číst. Místo aby se tu diskutovalo o filmech (což je na webu s filmovými recenzemi vcelku logické), výlevy některých zoufalců by neustáli asi ani v blázinci. Vypadá to tu spíše jakou soutěž o největšího pitomce s tím, že vítězů je vždy hned několik. Zlatej Zeman... Pánové, jestli máte nějaké problémy, běžte je řešit jinam, třeba k doktorovi. Ale neotravujte s tím tady. Díky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vidět nahého LUĎÁNKA,
   znamená vidět i jeho LACHTÁNKA.

   Takže pozor...

   Jo a film FUKAFUTOKYU je stále film NEDOKONČENÝ a to vinou Fukovy LENOSTI a NESCHOPNOSTI, aby bylo jasno.

   Vymazat
  2. Uďo to je naprosto noumální. Jelikož autor webu je sám mentálně narušen tak je logický, že přitahuje lidi co také nejsou úplně ve formě aby mohli diskutovat o filmech co mají v názvu slovo SVATBA.

   Vymazat
  3. https://www.youtube.com/watch?v=JgZJosi-8fI

   Vymazat
  4. Tady nalezneš odpovědi na svoje otázky.

   Vymazat
  5. Uďo, prosím tě, pokud chceš filozofickou diskuzi, tak jdi jinam. Díky. Dokud defraudant, lhář a bitcoinový milionář bude neslibovat, tak my, plebs, budeme nesolit a nepřispívat do této duchem nízké diskuze. Nazdar!

   Vymazat
  6. V soutěži o největšího pitomce může být logicky současně i několik vítězů.
   Problém nastane jen tehdy, budou-li se muset podělit o trofej. Mohli by losovat, mohli by si ji rozdělit na několik dílů, ale já bych navrhoval, aby se o ni poprali. Nejlépe v půlmetrovém bahně - to by skvěle odpovídalo stylu místního folklóru.

   Vymazat
  7. No tak dobře, uděláme Luďkovi radost. Film Destination Wedding se mi na první pohled zdál být logickým pokračováním filmu Constantine, nebot jsem si spletl Winonu Ryderovou s Rachel Weiszovou. Tak je to aspoň třetí pokračování Johna Wicka, jenom beze zbraní. Neboť vězte, děti, a i ty, Ludvíku (Luděk je patvar, od této chvíle jsi Ludvík), že Keanu už nemůže hrát nic jiného, i kdyby hrál v něčem jiném.

   Vymazat
  8. Corve, tohle byla ta nejsofistikovanejsi odpoved co jsem od tebe ve svem mrzkem zivote cetl. Bravo chlapce, delas mi radost

   Vymazat
  9. Naopak, já sleduji místní sestavu již drahnou řádku let a v posledních letech už recenze ani nečtu (protože to nejsou recenze a Fuku považuju za ignoranta, který ví hovno nejen o GDPR), ale chodím rovnou na diskusi. Corvus s PRGOU, Petr, který nejde, Grim "Der Langmaster" Reaper, Ajuga Šklíbová, Bilbo a jeho obdivuhodná snaha, Diskutér,Aminux a další .... to je prostě sestava, která mi vždy spraví náladu(sorry,pokud jsem někoho vynechal). Bez ironie. Všem díky. P.S. Kde je kurva Chlebec?

   Vymazat
  10. Petr: Děkuji, to dlouhodobé sledování Beverly Hills mě holt (všimni si, že jsem nepoužil "hold") dalo něco do života. V těch světlejších chvilkách si nasadím brýle na čtení, zabafám z fajfky a je ze mě džentlmen, přístupný jakékoliv diskuzi. Ale tady jsme v teritoriálních vodách defraudanta a ačkoliv mám rád jazykovědce Olivu a vytříbenou češtinu z pera například pana Kantůrka (budiž mu Zeměplocha lehká), tak tyto stránky jsou bitcoinová džungle neřesti a pudy se derou na povrch hned po boku prgy. Asi tak.

   Vymazat
  11. Chlebec zadělal na housky... RIP.

   Vymazat
  12. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  13. Mě zas dalo do života hold ;). Jinak Fuku nepíše recenze, ale spoilery. Přesněji komentované spoilery. Beztak je Fuku jen nějaký skript, který vytvořil možná Kazma.

   Vymazat
  14. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  15. Souhlas. Bývaly časy, kdy i diskuse byly zábavné a něco přinesly. Teď je to už jenom přehlídka idiotů, já included, když se do nich zapojuju.

   Vymazat
 11. Scény vždy začne pár záběry,...

  Jakej Scény? Kdo to je ten Scény?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To máš to samé jako: "...že jeden druhého nemohou VSTÁT."

   Vymazat
  2. Nebo co to znamená, když je nějaký film "netradičně oldschoolový"...

   Vymazat
  3. Mna zase zaujima ako mozu byt titulky velmi dobre prelozene, ked v nich nevyhnutelne velmi vela chyba.

   Toto je asi ta diskusia ktoru chcel Ludek.

   Vymazat
  4. Ludvík! Nečteš řádně diskusi a nevíš, že byl přejmenován?

   Vymazat
 12. Žádám o navrácení slova "vstát" do recenze, jelikož šlo o její jedinou hodnotnou část.

  OdpovědětVymazat
 13. Navrhuji dočasně po přerušit prgování a místo toho zavést procentuální umístění podle hodnocení filmu děleno deseti. Priklad: tento film má hodnocení 60% proto by šestý komentář vyhrál právo být pan jeskyně této diskuze. Pokud by film získal hodnocení 0% pán jeskyně je František. Pokud příspěvek nebude o filmu, prohráli jsme vsichni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To víš že jo a desetistrannou kostku bude pořád usurpovat Franta. To známe!

   Vymazat
  2. Pán jeskyně, to je nějaký to innuendo? O čí jde jeskyňku? Bude i čokoláda?

   Samé otázky!

   Vymazat
 14. Ludwik napsal : zlatej zeman. znamena to, ze ho uz nekdo pozlatil ?

  OdpovědětVymazat
 15. Čim dál větší sucho. Což bude do budoucna znamenat vyšší počet nemytých vagin.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. požádáme o dotace z Bruselu, na vaginy by se měly udělovat přednostně

   Vymazat
  2. Pindulína není líná! https://youtu.be/KZk6og_zGLc kdo maže ten jede!

   Vymazat
 16. https://www.stream.cz/odvazne-palce/10027247-filmove-premiery-uzasnakovi-2-chata-na-prodej-leto-mission-impossilbe-6-spion-ktery-mi-dal-kopacky

  Od 9 minuty. Nevěřil jsem, ale to tak. Saša si tam Fuku královsky podal jako pán, že Fuka byl z toho totálně mimo a jen čuměl jak puk. Klíčové slovo: NEDOKONČENÉ Fukafutokyu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je taka krasna ukazka Fuku v reale. Najprv nahodi uplne kretensky vtip s detmi na organy, ked sa ostatni nechytaju a chcu ist dalej tak to rozpitva. Nasledne dostane sodu za svoju neschopnost a ide sa dalej. Fukovi je zrejme luto, ze sa tema hybe dalej od jeho uplnej neschopnosti, tak sa k tomu preventivne este vrati pokusom o zhodenie ineho filmu o ktorom ostatni nemaju paru, tak to preventivne este chvilu pitva aby este raz nahral Sasovi na smec ktory mu konecne zavre usta.
   To nevymyslis, na to musis byt kolosalny kokot.

   Vymazat
  2. Od teď už jen: František "nejposlednější z Aporveru" Fuka

   Vymazat
  3. Saša Michailidis je borec. Nádhera! Perfektně to trefil. Čili další Františkův výlet je do Brazílie. Tak sypte, zmrdstvo!

   Vymazat
  4. Najprv ale potrebuje haranta. Takze dalsi dokument je samozrejme o prvych rokoch Fukovie haranta, na co sa bude solit priebezne a nebude to to iste co na FFFriends. Pribudne pekne dalsi donate button.

   Vymazat
  5. Kolosální je ta část kde se Franta ptá jestli dětem nevadí, že limonádový joe nemá barvy, protože jak víme zhruba dva dny z předešlé recenze onen totální triumf designu je super mario. A určitě se děti smějí jinak a jinde než mají, protože ve filmu není ani jedna postava z týmu avengers. Každej normální člověk se přece radši namaže vazelínou od hlavy až k patě a pouští si transformers.

   Vymazat
  6. V čom je Michailidis borec? Dokončil film o Japonsku? IMHO oba dva (Fuku i Michailidis) svoji živnost založili na navážení se do druhých.

   A v čem jste lepší vy? Hlavně Dildo? Já jen, že když už se do někoho navážim, měl bych bejt lepší jak on.
   Tím se nechci nikoho zastávat, jen se ze zvědavosti ptám.

   Vymazat
  7. Amino, teď sám sebe stavíš do role chlebce apod. Ještě pár takových rouhačských příspěvků, ve kterých se Fuky zastáváš, a budeš navždy vyloučen.

   Vymazat
  8. Vzpomínám si, jak jsi onehdy po Chlebcovi tesknil, proč už sem nechodí. Kdyby nás Aminux opustil, tak bys za chvíli po něm vzdychal a tesknil, jseš jak hádavá ženská, Corve.

   Vymazat
  9. A odpověď na mé otázky?

   Vymazat
  10. Odpovědi na všechny otázky najdeš ve filmu Fukafutokyu.

   Vymazat
  11. Aminux> Michailidis slubil niekomu nejaky film na ktory vybral peniaze od ludi? Alebo sa aj Fuku pod kazdou recenziou pytas kolko filmov dokoncil on ked sa navaza do filmov inych ludi?
   Pytam sa tieto dolpnujuce otazky zo zvedavosti ci mas problem iba s pisanym textom alebo si celkovo v zivote strateny?

   Vymazat
  12. Jaká Brazílie. Tam se nikdy nepojede. Nevíte, že kluci z Brazílie jsou malý Hitlerové.

   Vymazat
  13. Napsal jsem, že že když už se do někoho navážim, měl bych bejt lepší jak on. A to platí stejně pro Fuku, Michalidise, ale i pro vás. V čem vy jste lepší? Fuku ty vybrané peníze (údajně) některým vrátil, co o to požádali. Takže pokud jim peníze vrátil, tak si v podstatě nemohou stěžovat.
   Kolik zaplatil Bilbo? Vsadím se, že nic.
   Trefovat se do Fuky může jen ten, kterému dluží.

   Vymazat
  14. Tak musime byt lepsi alebo sme mu nieco zaplatili? Ja som svoj (ne)film dokoncil, mimo ine. Takze ked to beries takto, odteraz si budem z Fuku robit este vacsiu prdel. Pretoze viem na 100%, ze je iba lenivy a neschopny.

   Vymazat
  15. Řešíte kraviny. Do Franty si samozřejmě může dloubnout každý (do doby, než tu zavede banování), ale pokud se tady nebude vyskytovat NIC JINÉHO, než nadávání na něj, tak to prostě bude nuda k zblití.
   Tedy alespoň pro nás, kterým nadávání někomu jinému nezpůsobuje mnohonásobné orgasmy.

   Vymazat
  16. OK. Pokud jsi dokončil film, jsi asi lepší než Fuku. To beru. Můžeš tedy směle šít do chudáků, kteří to nedokončili. Anebo je politovat.

   Vymazat
  17. Tak proč sem lezete? :-) A co byste asi tak chtěli v dikuzích pod vyspoilerovanými rádoby recenzemi řešit? Pokud máte tolik času, že ho trávíte v takovýchto naprosto zbytečných diskuzích, tak s vámi není něco v pořádku. Já sem chodím například pouze v pracovná době (mrk mrk), kdy zavezu materiál ke sterilizaci a mám prostoje. Jinak bych tady netrávil svůj vzácný čas a ni pikosekundu. A i kdybych byl natolik postižený, že bych svůj čas na diskuzních fórech trávil, tak rozhodně ne na fukových stránkách. Znovu se ptám: co bystetady chtěli tak oduševnělého řešit. Stačí napsat. Mám poměrně široký přehled v mnoha oborech.

   Vymazat
  18. No tak já blbec sem lezu už jen z nostalgie. Před pár lety to tu bývalo mnohem lepší .. Což ale ty jako nedávno se přistěhovavší imigrant nemůžeš samozřejmě vědět.

   Vymazat
  19. Jako řešit pořád Dilda a jeho hemzy už je vážně na Chocholouška. Ty sám si Corvusi kdysi nadával Grimovi za to, že tu řeší číčoviny.
   A co bysme chtěli řešit? Třeba by mohl někdo napsat něco k těm recenzovaným/vyspoilovaným filmům.
   Anebo můžeme řešit Corvuse, proč se nemenuje Coorvus?
   Anebo můžeme rozebírat Jordana Petersona a jeho (ne)vztah k náboženství.
   Anebo se na to můžem vysrat jako tady Laco - https://youtu.be/68VyjnoOr7A

   Vymazat
  20. Milá xeno-šklíbo, já na fukův web lezu od jeho založení ;-) to jen mimochodem. Tak začni diskutovat. Jen do toho. Pokud máš o čem. Tyhle rádoby chytrácké žvásty mám nejraději. Brečíš nad stavem diskuze a roky neděláš nic jiného než že píšeš stejný hemzy jako všichni kolem. Klidně se můžeme pustit třeba do entomologie. Jen do toho.

   Vymazat
  21. Anální amina: Tak zrovna od člověka, který za 5 let nenapsal nic jiného než o sklepě, análu a bělení, to opravdu sedí :-D Ale ať je po tvém:

   DISKUZE (slušná) K FILMU:

   Na tento film, jehož děj fuka vyspoileroval, nepůjdu. Protože na filmy podobného ražení chodí neúspěšné 40leté ženy, polopanny nebo fuka, aby mohl napsat spoiler-útvar. Musel bych být hodně na dně, abych platil v kině 150 káblí za film, ve kterém Neo balí nějakou čtyřicítku na svatbě svého švagra. Asi tolik. Až fuka začne chodit na pořádné filmy a ne tyhle průjmy pro "kritiky", tak prosím. Ještě něco chceš k filmu dodat?

   Vymazat
  22. Do té doby pro mě bude tento blog akorát tak humorná ventil-stránka, kde se dobře pobavím nad šílenostmi, které z vás všech padají. Čili to je hozená rukavice fukovi i ostatním. Jistě jste správní slušnočeši, tak můžete začít slušně diskutovat. Jsem zvědavý jak dlouho vám to vydrží vy přeborníci v jednoduchých větách.

   Vymazat
  23. Mýlíš se. Psal jsem i příspěvky k tématu. Ten sklep byla reakce na Dilda. Jinak si nemyslïm, že bych byl otravný jako Dildo. Ale pokud se někomu zdám příliš otravný ať to řekne já umírním.

   Vymazat
 17. Nezapomeneme!

  František deafraudant, rodák z pražské vesnice
  měl hodně dluhů a jednu starou kauzičku
  která když nabobtanala, tak mu řekla:
  Františku,
  teď dobře poslouchej, co máš všechno udělat.

  Balabambam balabambam
  balabambam balabambam
  balabambam balabambam
  a kolem análu nahusto nasázet kolíky.

  (Buty, volně inspirováno nedokončeným dokumentem Fukavkinuoku)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. takhle to vypadá, milé děti, když se dostanete k opravdu kvalitnímu, neředěnému matroši ..

   Vymazat
  2. Přesně tak! TAKHLE vzniká kvalitní poezie. Richard Müller mi to potvrdí.

   Vymazat
  3. A tato báseň, či co to je za útvar, je dokončená nebo nedokončená?

   Vymazat
  4. To je pravda, no.

   Vymazat
  5. Aminux: toto není báseň, ale text skupiny Buty, volně inspirovaný... aby to bylo jako ze života. To už upřednostňoval Jára da Cimrman, jak rád říká Kokot da Zeman. A ano, tento text je dokončený. Víceméně potom přijde sólo na kokosové ořechy a celé se to 5x zopakuje. O videoklipu se již jedná.

   Vymazat
 18. Dovolím si, Fuko, slušný a věcný dotaz: Peníze, které jsi vybral na Startovači na projekt Fukafutokyu už jsi všechny utratil nebo ti ještě nějaké zbyly?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To není podstatné. Ty peníze jsou v oběhu a přesně k tomu mají sloužit. Spíše by mě zajímalo, jak dlouho by František přemýšlel, kdyby mu někdo nabídl 1,000,000 Kč za spáchání sebevraždy. Na jedné straně, byl by to konec života. Na druhé straně, je to hodně peněz.

   Vymazat
  2. Z jistého důvodu je to naopak velmi důležité, neptám se jen tak ;-)

   Vymazat
  3. Tak za něco do toho Švajcu jet musel že. Nejlíp se užívá za cizí, to dá rozum. Pokud tedy ty prachy nerozfrcal už dřív...

   Vymazat
  4. Bilbo, až Fuka na Zpomalovači rozjede s Červotočem kampaň (© Kalousek) na výlet do Brazílie, tak ti rupne cévka. Doporučuji dostat se do kvalitní psychické kondice nebo začít kouřit exotické žáby Bufo Bufo.

   Vymazat
 19. Fuko, nedavno jsi tu tvrdil, ze je mozne dodatecne prispet na Fukafutokyu, resp. dodatecne prispet na odmeny, ktere je jeste mozne realne provest, jako je napr. jmeno v titulcich. To je stale pravda?

  OdpovědětVymazat
 20. Odpovědi
  1. Umím to lépe, sleduj: NEDOKONČENÝ!

   Vymazat
  2. Nekonečný příběh je také nedokončený - už ze své definice.

   Vymazat
  3. Není všem dnům konec. Pořád běží ta žaloba na autory Nekonečného příběhu za klamavý název.

   Vymazat
 21. Rozhlasové studio, palce odvážné,
  hovory o filmech, vážné i nevážné,
  František Fuka, na krku padesát,
  by k tomu přispěl vtipem rád,
  být vtipný to není jen tak,
  pokus o vtip se snadno změní v brak,
  Fuka vypotí jen o dětech a orgánech trapnosti,
  nikdo se nechytá a tak jde až do krajnosti,
  v duchu se mistr vtipu být cítí,
  netuše, do jakých sraček se právě řítí,
  Sašu už Fukovi trapnosti nebaví,
  ale v klidu, však ho hnedle zastaví,
  Fuka si myslí, jak není super,
  Saša už chystá svůj zpětný úder,
  tak co kdybys, hošánku, o tom teda film natočil,
  jo počkat, ty bys ho vlastně nedokončil,
  chvástáš se a přitom na to nemáš,
  nevadí, nejsi první, už tu byl pan Krejčí Tomáš,
  a teď tě, hošánku, pěkně naseru,
  ty nejposlednější z Aporveru!!!
  Fuka se nejdřív usměje, nad věcí jakoby,
  a přitom na něj jdou mrákoty,
  úsměv se rychle mění v pohled vražedný a smutný,
  a v duchu prosí: Sašo, je tohle nutný?
  Saša je king, Saša je pán,
  a ty si za to Fuko můžeš sám!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "...a teď tě, hošánku, pěkně naseru,ty nejposlednější z Aporveru!!!" - silný moment! To bych nechal zpívat vícehlasý sbor kastrátů. +1

   Vymazat
 22. tyvole at se tady alespon neversuje

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdybys chodil na filmy, tak bys měl i cit pro poezii, Petře.

   Vymazat
  2. To, že se něco nerýmuje, ještě neznamená, že to není poezie.

   Naopak rýmy nemusejí být poezií vůbec, což pochopí každý bl- teplák.

   Vymazat
  3. Jo, třeba takové Haiku (俳句)! Ale ani TO neuslyšíme v nedokončeném dokumentu Fukavkinuoko.

   Vymazat
  4. Haiku pro dnešní den

   Na film sedá prach.
   Strom se brutálně kácí.
   František Fuka.

   Vymazat
  5. prststrc: to by dojalo i mistra zenu

   Vymazat
  6. Ale ja mluvil o versovani. O poezii nic. A jestli se nerymuji uz ani verse, tak to uz vazne nevim za co jsme cinkali...

   Vymazat
  7. Za to, abychom nemuseli chodit do kina, Petře.

   Vymazat
  8. Veršování se lekl Petr
   Zakryl mu hlavu svetr
   Přiskočila sestra
   Zavedla katetr

   Vymazat
  9. Kurvelant: +10. Jako člověk pracující ve zdravotnictví (jako opravdu), uděluji zlatého bludišťáka! Cením básnické (nezauzlované - ileus) střevo.

   Vymazat
 23. Ano, už jsem sem ten odkaz dával, ale napadlo mě, jak ho mnohem lépe uvést :)

  Meanwhile in Radio 1:
  https://www.stream.cz/odvazne-palce/10027247-filmove-premiery-uzasnakovi-2-chata-na-prodej-leto-mission-impossilbe-6-spion-ktery-mi-dal-kopacky
  (od 9:30)

  OdpovědětVymazat
 24. Františku Fuko!

  1) Cca před rokem a půl jsi uvedl, že jsi Zuzaně Krajíčkové zaplatil za pomocné práce s filmem FUKAFUTOKYU. Doslova jsi její činnost popsal takto: >> Ta práce by se dala slovně popsat jako "občasné zacházení s kamerou a zařizování různých věcí, které by se nemusely zařizovat kdybych nenatáčel film". Plus nějaké ocenění skutečnosti, že jsem se jí nemohu v Japonsku nemohl věnovat tolik, jako kdybych tam nenatáčel film.) <<

  2) Dále jsi uvedl, že část tohoto honoráře pro Zuzanu Krajíčkovou pocházela z odměn startérů filmu FUKAFUTOKYU.

  3) Důležitý dotaz: Na základě čeho byl honorář vyplacen? Uzavřel jsi se ZK dohodu o provedení práce (pracovní činnosti)? Nebo ti je ZK vyfakturovala jako OSVČ? Nebo ti je vyfakturovala za nějakou firmu?

  OdpovědětVymazat
 25. Na základě čeho byl honorář vyplacen? Uzavřel jsi se ZK dohodu o provedení práce (pracovní činnosti)? Nebo ti je ZK vyfakturovala jako OSVČ? Nebo ti je vyfakturovala za nějakou firmu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zavolej ujovi Andrejkovi, ať na Fuky zaklekne

   Vymazat
  2. Počkat, nemohl se jí tolik věnovat? Takže žádné amatérské porno? Ten dokument je čím dál víc nezajímavý. Pokud tam nebude shnilá mrtvola, japonský duch nebo nahá školačka, je to asi zbytečné. Japonský duch u shnilé mrtvoly nahé školačky by se dal taky akceptovat.

   Vymazat
  3. TheLegend27: Člověče to ale není vůbec špatnej nápad! Dát nějaký bohulibý podnět nějakému ouřadovi cifršpiónovi, aby se Frantovi na to jeho účenictví podíval!

   Vymazat
  4. Kurvelant: Opravdu? Aokigaharu na úpatí Fudži zná už dnes každý influencer na youtube. Japonští duchové a la Grudge a Kruh už netáhnou, nemáme rok 2000. Maximálně ty nahé školačky. Jenomže v době freevidea už je i tohle drobátko passé composé... Já se obávám, že Fuka prostě nemá s čím novým přijít. V době vlogů, ve kterých se testují balíčky se sušeným psím masem a olihněmi v cukrkandlu už nikoho nějaký pofidérní dokument z Japonska z gatí nevystřelí...

   Vymazat
  5. Corvus: Jj, souhlas, to už jsem tu kdysi psal. Fuka si myslel, kdovíjak nebude jeho film originální a plný netradičních prvků, ale když si až po návratu domů (!) udělal rešerši na netu, s hrůzou v očí zjistil, že ty jeho "originální" a "netradiční" prvky má dneska ve videích kdejaký náctiletý youtuber...

   Jo a s tím dronem to je pravda! Fuka opravdu minimálně uvažoval o tom, mít ve filmu záběry z dronu, který si v Japonsku půjčí a čekal, jak se z toho každý posere. Pravděpodobně je tam i natočil! No a pak právě zjistil, že záběry z dronu má dneska na netu fakt kdejaký děcko. A to pozor, ne záběry odněkud ze zahrady za domem, ale i z exotických zahraničních lokalit!

   Vymazat
  6. Leon: Já jsem to psal už kdysi na jeho blogu FUKAVOKUKINU. Stačí si rozkliknout libovolný kanál cestovatelů na youtube a dostanu tam všechno, co od fuky nikdy nebude dokončeno. Protože není NIC, co už by nebylo o Japonsku řečeno a natočeno mnohem zasvěcenějšími a zcestovalejšími lidmi. Popravdě fukův materiál, který pravděpodobně ještě ani nestáhnul s kamery, nikoho moc nezajímá. Jde tu spíš o onu kauzičku a znárodnění peněz přispěvovatelů. A pokud tím "prudce originálním přístupem" myslel, že do záběrů z Akabane, Itabaši a já nevím odkud všude, prcne tu svou syntetizátorovou "hudbu", tak bez toho se mile rád obejdu :-)

   Vymazat
  7. Mimochodem, MNOHEM raději bych viděl pořádný dokument o těch částech Japonska, které jsou zasvěcené chrámům, šintoismu, sepjetí s přírodou. Ostatně kdybych cestoval do Japonska, tak se vydám právě tam. Opravdu nepotřebuji po tisícáté první vidět automat na kalhotky (haha), divné japonské hry (ano, všichni je známe a víme o tom), divné reklamy, to, že Japonci považují výlet do KFC a McDonalda za vrchol roku, že plastické jídlo ve výloze vypadá ultrareálně, záběry z mostu v Osace, pachinko automaty na kuličky, roztřesený záběr z vlaku, pohůnky tlačící houfy lidí do šikanzenu s motivem Hello Kitty, záběry na sídlo segy... TO JE NUDA A VŠICHNI TO ZNÁME. Ano, známe i ladyboye a známe i tisícistránkové katalogy s kurvama. Známe známou křižovatku na šibujské zastávce. A ano, známe i psa jménem Hačiko a jeho sochu. Co fuka dodá více, to se ptám já.

   Vymazat
  8. Kdy si myslíte, kolegové, že nastal ten okamžik, kdy Fuka takříkajíc přestal držet prst na tepu doby? (Pokud ho tam tedy kdy vůbec držel samozřejmě...)

   Vymazat
  9. "Jde tu spíš o onu kauzičku a znárodnění peněz přispěvovatelů."

   Pokud jsi přispěvovatel, můžeš požádat o vrácení v rámci restitucí.

   Vymazat
  10. Jinak už se to sem taky psal: už ve Startovači se Fuka chvástal, jakou že to nemá unikátní vizi, aby pak v tom Startovačím pokecu s tím prostorově výrazným pánem mimoděk a nechtěně přiznal, že jeho původní "vize" byla: natočím spoustu záběrů, doma si vymyslím co přibližně s tím, někdo mi to sestříhá a bude z toho film. Hahaha...

   Vymazat
  11. Chtěl bys, aby ti ho držel na tepu análu?

   Vymazat
  12. "sepjetí s přírodou"

   Myslíš ten sebevražedný les?

   Vymazat
  13. Amina: Teď jsi mě upřímně rozesmál. Já, strej držgrešle, který střádá každou kačku na své koníčky, že bych dobrovolně přispěl fukovi? Kdepak! Jen člověk, který neví co s penězmi solí bulvovné za to, aby fuka napsal spoilerovitý útvar, který honosně zve recenze. To je asi to samé jako bych rozhazoval peníze na ulici. Nejsem blázen. A ony ty hudební a herní sběratelky něco koštují, víme? Ale pokud rád solíš nemakačenkům, můžeš přispět na účet mě, pracujícímu :-)

   Vymazat
  14. Ad drony: Ty jsou tak originální a netradiční, že už je skoro všude zakazují. Mám mysli památky. Protože dnes má drona, hučícího nad davy turistů u každé rozhledny a pyramidy každý Pepik... Asi tolik k originalitě dronů...

   Vymazat
  15. Tobě samozřejmě přispívám, pokud pracuješ ve zdravotnictví, tak ti přispívám ze svého pojištění.

   Vymazat
  16. Aminuxi, nějak tě opouští humory. Předtím samé vybělené anály a teď tu moralizuješ a přednášíš korektnost. A ano, to vracení peněz je krásná věc, ale Fucka s tím vymrdal - od lidí si půjčil kompletní balík peněz na dovolenou a pak jim je bezúročně několik let vrací. Lepší než od banky. Ať už je za tím čistá vychcanost nebo jen neschopnost a lenost, nic to nemění na faktu, že se tím totálně zdiskreditoval.

   Vymazat
 26. Hoši a příležitostné dívky: nečekejte na dokument a zahrajte si Sleeping Dogs jako já! Je z Honk Kongu! Ale pořád v něm uvidíte víc než od fuky. A na plný grafický céres je to pecka i v roce 2018! Zduř!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tos posral, Corvusi. Až Fukič dokácí stromy v Zeldě, vrhne se na Sleeping Dogs a tam je tolik věcí k nedokončení... :-(

   P.S.: Ale máš pravdu, je to skvělá hra.

   Vymazat
 27. Fuka vypadá jako zloděj a autista. To nemyslím jako urážku, jen popisuji stav reality.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Testere. Myslím, že jdeš správným směrem. Brzy zjistíš, že tak pouze nevypadá.

   Vymazat
 28. ___________________________________________________________________


  Zde je začátek slušné, zasvěcené DISKUZE K VYSPOILEROVANÉMU FILMU. Vy, co si stěžujete na úroveň diskutze, ukažte, co ve vás je:

  Na tento film, jehož děj fuka vyspoileroval, nepůjdu. Protože na filmy podobného ražení chodí neúspěšné 40leté ženy, polopanny nebo fuka, aby mohl napsat spoiler-útvar. Musel bych být hodně na dně, abych platil v kině 150 káblí za film, ve kterém Neo balí nějakou čtyřicítku na svatbě svého švagra. Asi tolik. Až fuka začne chodit na pořádné filmy a ne tyhle průjmy pro "kritiky", tak prosím...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to mě lákaj ty polopanny. Takže asi jdu. Navíc MILFky se mi líbí. Děj filmu je vcelku vedlejší. Skoro všechno už tu bylo a těžko vymyslet něco origianálního.

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.