6.6.18

Recenze: Debbie a její parťačky [Ocean's 8] - 50%

Debbie Oceanová (Sandra Bullocková) je propuštěna z vězení a chystá se dát dohromadu partu zlodějek a podvodnic, aby společně ukradly šperk za 150 milionů dolarů na superluxusním plese.

Jméno hlavní hrdinky vám jistě napovědělo, že by tento film mohl mít cosi společného s Dannyho parťáky. A máte pravdu! Je to standardní sequel (nikoliv reboot nebo prequel), ovšem se zcela novým obsazením (s nějakou tou velmi drobnou výjimkou, která se na chvíli vrátí). A ovšem nemá nic společného s konkrétními zápletkami Parťáků (aspoň si nepamatuju, že by Danny jakkoliv zmiňoval svou sestru).


V originále se film jmenuje Ocean's 8, což dává tušit, že Warner Bros. plánují celou ženskou trilogii (8, 9, 10), která tak plynule naváže na existující pánskou trilogii (11, 12, 13). Tedy, pokud na Osmičku bude chodit dost diváků. A bude?


Inu, asi ano. Ale obávám se, že to bude trochu jiná divácká skupina. Debbiiny parťačky jsou totiž natočeny především pro ženské publikum. A ještě nikoliv pro děvčata nebo teen-ženy, ale pro odrostrejší divačky (ne nutně důchodkyně).

A to nepíšu kvůli tomu, že všech osm hlavních hrdinek má vagínu. To z filmu ještě nedělá film pro ženy, stejně jako jedenáct penisů nedělalo z Dannyho parťáků film pro muže.

Jde spíš o to, že se film vyloženě vyžívá v tom, aby nám ukázal opuletnost, a to především co se týče šatů, šperků a luxusních večírků (kam už nechodí mladá sexy děvčata, ale bohatí umělci a starší páry). Proto se hlavní zločin odehrává na slavném Met Gala. Proto se musí jedna z pachatelek nechat zaměstnat u Anny Wintour. Proto se ve filmu na pár sekund objeví spousta skutečných celebrit a některé dokonce řeknou pár slov.A na ničem z toho nevidím vůbec nic špatného. Když je třeba G.I. Joe cílen spíše na chlapce a bondovky spíše na chlapy, je pouze spravedlivé, že Debbie a její parťačky myslí na dospělé ženy.

Bohužel, kromě té opulentnosti a luxusu toho tento film o moc víc nenabízí.

Samotná zápletka je samozřejmě naprosto nesmyslně překombinovaná a nemá vztah k jakémukoliv typu reality nebo fungování reálné techniky (píšu "samozřejmě", protože to tak bylo i v případě Dannyho). Prostě hackerka hackuje, kapsářka kapsuje, expertka na diamanty falšuje diamanty, módní návrhářka módně navrhuje, Debbie supervizuje atd. Podrobnosti plánu se před akcí nedozvíme a mají nám docházet až v průběhu jeho provádění. Které proběhne víceméně hladce a bez překvapení. Tedy, jedno překvapení ke konci filmu je, ale celkem snadno ho odhalíte předem, protože film se jmenuje Ocean's 8 a Debbie od začátku mluví o sedmičlenném týmu...

Bohužel, vzhledem k přítomnosti několika velmi kvalitních hereček je smutné, že Debbie a její parťačky není moc zábavý film. Samozřejmě, že se v něm vyskytují vtipy, a že některé z nich jsou dobré, ale je jich hodně málo a nejsou nijak dobře vymyšlené. Hackerka je vtipná tím, že je nerdovská. Módní návrhářka je vtipná tím, že je neurotická. Anne Hathaway je nejvtipnější jako namyšlená hvězda. Ale všechny jsou naprosto jednorozměrné a očekával bych, že se z jejich vzájemného hašteření dá vytěžit mnohem víc.

Debbie a její parťačky je zručně řemeslně sestavený zábavní produkt, který mě naprosto ničím nepřekvapil a bohužel mě moc nebavil. Ale je to jistě i tím, že nejsem jeho cílová skupina. Pokud jste žena nebo gay, bude vás pravděpodobně bavit lépe, a není na tom vůbec nic špatného.

P.S: Film je dost rasistický, protože více než 50 procent jeho hlavních hrdinek jsou bělošky.

47 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. http://www.designmag.cz/technika/33833-prga-je-ceske-experimentalni-kolo-s-retro-nadechem.html

   Vymazat
  2. tvl dyk to kolo je normalni nejvobycejnejsi favo s drevenym dyhovanim.. by me zajimalo jak vypada po tech sesti letech ted

   Vymazat
 2. Film DEBBIE A JEJÍ PARŤAČKY je film DOKONČENÝ. Protože jeho tvůrci byli SCHOPNÍ ho DOKONČIT.

  Film FUKAFUTOKYU je film NEDOKONČENÝ. Protože jeho tvůrce je NESCHOPNÝ ho dokončit.

  Můžete k tomu napsat absolutně cokoliv, slušného či sprostého, milého či agresivního, vtipného či rádovtipného a tak dále a ta dále. Můžete to i ignorovat. Ale tím to NEZMĚNÍTE. Zejména ty, Fuko.

  Opakuji se? Částečně ano, jenže ona je to pořád pravda. Až Fuko ten svůj dokument dokončíš (pokud někdy vůbec), tak to psát už logicky nebudu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Star Wars Epizoda 9 jsou film NEDOKONČENÝ! Tedy FUKAFUTOKYU je stejně dobrý film jako Star Wars Epizoda 9, a to vzniká v jednom člověku!

   Vymazat
  2. Správně. Snad se FUKAFUTOKYU stihne tedy dokončit alespoň ve stejné době kdy vyjde SW:E9. :)

   Vymazat
  3. Zcela věcně, Fuko:

   Datum premiéry STAR WARS IX je stanoveno na 19. 12. 2019. Je tedy logické a naprosto obhajitelné, že dnes je tento filmu ve stavu nedokončený.

   Datum premiéry FUKAFUTOKYU sice nikdy oznámeno nebylo, nicméně ty sám jsi 11. dubna 2017 uvedl (cituji): "Před dvěma lety jsem si, pravda, nemyslel, že po dvou letech pořád ještě neproběhne premiéra." Z čehož logicky vyplývá, že premiéra Fukafutokyu má dnes MINIMÁLNĚ 421 dnů zpoždění.

   Takže resumé:
   Zpoždění premiéry STAR WARS IX: 0 dnů
   Zpoždění preméry FUKAFUTOKYU: 421 dnů (opakuji, minimálně)

   Vymazat
  4. Nazdar Leone! Chyběl jsi nám tu, chlapče zvídavá!

   Vymazat
  5. Pořád lepší než Star Citizen!

   Vymazat
  6. Mluv za sebe Corve nebo řeknu mozkovýmu chirurgovi ať ti hodí amputovanej penis do obličeje.

   Vymazat
  7. Mozkovýmu? Anatomie nebude asi tvou silnou stránkou.
   Nicméně k hodu amputovaným penisem na Corvusův obličej se klidně přidám.

   Vymazat
  8. Někdo má místo mozku penys, no. Ale Corvus to není.

   Vymazat
  9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  10. Ajuga- asi jsi necetla recenzi na dr. Strange.

   Vymazat
 3. Jinak BTW, už delší dobu se chci zeptat: Je tady někdo, kdo ještě pamatuje kauzu, jak Fuka přál Slávku Bourovi, aby dostal rakovinu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud to neni nektery z mrtvych synu Bohdana Slamy, tak ne

   Vymazat
  2. Pamatujeme, pamatujeme! Proto Francpička opustila houslistka! Prozřela, že tak amorální člověk, byť bitcoinový milionář, je nad její síly.

   Vymazat
  3. Corvus: Hele, nemas to nejak popleteny. Ta causa, kdy Fuka pral Slavkovi rakovinu probehla davno predtim, nez Fuka nejakou houslistku poznal.

   Vymazat
 4. To že to nie je zábavné mi tak nejak došlo už z traileru. Takže nič.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikam nejde! Nechal utéct Leona za sklepa

   Vymazat
  2. Chlebec! No, to nám ještě scházelo...
   Aminux: Já?

   Vymazat
  3. Teď ještě kam půjdem, mozna k Chlebcovi na návštěvu? Dame trojku...

   Vymazat
  4. Dajte si kľudne trojku, ja si dám 12ku a budem vás pozvzbudzovať z gauča.

   Vymazat
 5. Nechápu jak František může tvrdit, že "...osm hlavních hrdinek má vagínu." V hyperkorektní době, kdy v každém filmu musí hrát černoška, transvestita, hermafrodit, cikánka a obřezaný žid, bych takovéto závěry nahlas raději nevykřikoval.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, takové závěry pouze a nezvratně prohlubují předsudky mezi lidmi a kladou překážky nevyhnutelnému společenskému pokroku.

   Vymazat
  2. Omlouvám se, omylem jsem cikánku přečetl jako chcanku. Jdu si za trest přečíst evropskou genderovou směrnici.

   Vymazat
 6. Ten závěr je jasnej: Osmý v týmu je Rocco Siffredi a jeho příchodem nastane košilatý gang bang, nějaký ten piss a kaviárek pro Hromskyho s Chlebcem.

  OdpovědětVymazat
 7. Jeste jedna poznamka, Fuko: Zase jsi lhal. Fukafutokyu nevznika v jednom cloveku. Sam jsi uvedl, ze s natacenim pomahala ZK a uvodni logo vytvorilo studio Najbrt. Takze Fuko jsi opet LHAR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vzniká - přítomný čas. Zuzka pomáhalap ale už mi nepomáhá, tedy film vznikal ve více lidech a nyní vzniká v jednom. A Studio Najbrt s ním nema nic společného. To byl vtip, který doufám kromě Bilba všichni pochopili. Logo jsem nakreslul sám.

   Vymazat
  2. O vzniku Fukafutokyu nemuzes mluvit v minulem case, protoze stale VZNIKA. Teprve az bude DOKONCENE, budes moc rict, ze VZNIKALO.

   A s tim (ty rikas vtipem, ja rikam lží) o studiu Najbrt jsi me zklamal.

   Vymazat
  3. Apropo: dnes už má premiéra FUKAFUTOKYU zpoždění MINIMÁLNĚ 422 dní.

   Vymazat
  4. Aha, jasně! Nemůžeš říkat, že Praha existovala v roce 2000, protože stále existuje!

   Vymazat
  5. Slova VZNIKAT a EXISTOVAT jsou slova s naprosto rozdílným významem, tak nechápu, co to tu Fuko marně zkoušíš.

   Film FUKAFUTOKYU stále VZNIKÁ a to tedy znamená, že tento film stále NEEXISTUJE.

   Vymazat
  6. Džízis, Františku, jakou cenu má diskutovat s obsedantním hnisavým vředem?

   Vymazat
 8. Proč by doprdele mělo gaye bavit čumět na starý báby, jak holdujou módě a šperkům? Tvý gay čivavy snad bavil Sex ve městě nebo co?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protože film nepředjímá gender osob, které předsudečně popisujete jako "staré báby".

   Vymazat
 9. Správne mal asi napísať, že to bude baviť viacej ženských a gayov ako hetero chlapíkov. Podobne ako koncert Madonny napríklad.
  Pretože, samozrejme nie všetkých gayov a latentnych Bisexualov ako František môžme hádzať do jedného vreca. Niektorí módu nemusia mať radi. Majú radi ľadvinky napr.

  OdpovědětVymazat
 10. Moment, a o čem tedy bude Ocean's Seven, Six, Five atd.? Budou to Dannyho příhody z dětství, jak kradl s kamarády svému učiteli třídnici, jablka sousedům, peníze z kostelní kasičky atd.? Nebo to naopak bude z doby stáří našich hrdinů a hrdinek?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ocean's Five dostane český distribuční název: Bylo nás pět a všichni oslepnou od hereckého koncertu Oldřicha Navrátila.

   Vymazat
  2. Petr Bajza's Five jsem na mysli neměl. Jednak to už tady bylo a jednak by se děj měl odehrávat v zemi těch našich malých hrdinů - v USA.

   Vymazat
 11. V case 1:07:25 projde kolem kamery zenska v cervenejch satech a ma pekelne velky kozy. Nevite kdo to je?

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.