20.10.16

Recenze: Jack Reacher: Nevracej se [Jack Reacher: Never Go Back] - 60%

Jack Reacher (Tom Cruise) tentokrát musí očistit falešně obviněnou fešnou armádní důstojnici (a svůj potenciální sexuální objekt), nebýt zabit nikým z těch, kdo po něm jdou (úplně všichni) a ještě zjistit, jestli to svérázné patnáctileté děvče náhodou není jeho dcera...


Jde sice o pokračování, ale s atmosférou a stylem prvního dílu má pramálo společného, což je v mých očích rozhodně změna k lepšímu. Film tentokrát režíroval Edward Zwick, což je pravděpodobně hlavním důvodem toho, že jde o poměrně inteligentní a nepsychedelickou podívanou, jaké se točily spíš někdy před 20-30 lety.


Je kombinována thrillerová akce s detektivkou, občas trochu říznutá emocemi, a především ze začátku jsem byl několikrát příjemně překvapen nápaditostí scénáře a tím, jak fungoval humor. Nicméně pořád platí, že mi Tam "babyface" Cruise do této role příliš nesedne, i když je to mnohem menší problém než v prvním filmu. Tentokrát je toti6 Jack Reacher spíš ninja než parní válec.A dost se mi líbilo obsazení méně známých, typově zajímavých herců (ne, na How I Met Your Mother jsem nikdy nekoukal, takže jsem tu kočku neznal).

Bohužel, film se snaží ze sebe vyžímat více, než na co má, a dlouho před koncem mu dojde dech.

Kdyby skončil po 90 minutách, byl by skoro perfektní. Takhle je ale těch zvratů, idiotských failů (někdo najednou udělá nějakou hroznou hovadinu, aby ještě nemohl být konec) a fackování na střechách zbytečně moc, obzvlášť když nepřinášejí vůbec nic nového v jakémkoliv smyslu.

Myslím, že by se Jack Reacher už vracet nemusel a mohl by si užít zasloužený důchod s Jasonem Bournem někde v Bulharsku u moře, děkuju pěkně...

21 komentářů:

 1. Nahá, nebo aspoň mrtvá děvčata?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nahej tam neni nikdo ani na vterinu, mrtvol spoustu ale (spoiler)
   ej ot jekcitsixes kemins, japichc mat nej ipalhc

   Vymazat
 2. Nejlepší na tom je, že knižní Reacher je dvoumetrový obr. Škoda, že už nežije Dudley Moore, mohli tu roli dát jemu...

  OdpovědětVymazat
 3. Škoda, že už nežije Michael Clarke Duncan. Měl 196 cm, což je tak ZHRUBA (protože scientologie zapovídá zveřejňovat výšku) o 30 cm víc, než má Tom.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Budeme-li tedy diskutovat vážně, tak v tom případě spíš Lundgren.
   Ten ještě žije a není černoch.

   Vymazat
  2. Nathan Jones (211 cm, 170 kg, 7 let ve vězení s max. ostrahou).

   Vymazat
  3. Ajuga: nene, to uz je moc, Reacher 196, vaha 95-130.
   Pravda, hrudnik 130 a jeho ruce " were the size of dinner plates".

   Vymazat
  4. Vladimir Kulich. Stejný věk jako Lundgren a protekce pro český původ.

   Vymazat
 4. "... musí očistit falešně obviněnou fešnou armádní důstojnici... " - v první chvíli mi napadlo, že byla na bukkake a on ji musí očistit od nanosu semene.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ba, ba, haha, dobre receno...

   Vymazat
  2. Ale on i Cruise vypadá, že má něco na ksichtě.

   Vymazat
 5. Prtoč jsi nešel radši na Toniho Erdmanna, Franto? Tvůj odhad je i po letech žalostný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, to je cesta. Chce to napsat dopředu, jinak příští týden dostaneš MARVEL a Komici s.r.o.The Tour.

   Vymazat
 6. Recenze neodradí. Jedničku jsem viděl asi 4x a vždycky baví (asi jsem nenáročný). Naopak nevím jak si mám vyložit, ze jednička, která se mi líbila, měla 30% a dvojka dostala of Franty 2x tolik. Jestli bude 2x tak dobrá, tak super. Jestli se jen zase s Frantou mineme v názoru, tak se bojím zklamání...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zde asi nejde o "minuti se v nazoru", spis jde o to, jak ktery film ve chvili shlednuti (a v te chvili psani poznamek na recenzi) na toho ktereho cloveka zapusobi.

   Nesoustruhuji se tady sondy na Mars se soucastkami na tisisiny milimetru, jde jen o nazor jedince na film, tot vse.


   Vymazat
 7. Mam tu vlajku rozmazanou jenom ja ? nebo na ni cumim moc blizko ?

  OdpovědětVymazat
 8. Tou kockou myslis Cobie Smulders ? To ze nekoukas na HIMYM se da pochopit ale to ze se ti povedlo ji prehlidnout v Avengers a druhem Kapitanovi Amerika je skoro ostuda.

  OdpovědětVymazat
 9. Totální kravina, místy až komické prvky jako běh nebo armádní výstupy důstojnice.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.